- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
mk ultra
Posts: 19465
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4476 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by mk ultra »

LonelyW wrote: 14/03/2022 11:56
mk ultra wrote: 14/03/2022 10:20 ma na pola auta i ne možeš bez specijalne dijagnostike prići tim opcijama...

možeš prići nekom "testnom" režimu, ali da podešavaš parametre, teško.
Druže, odavno se takva "specijalna" dijagnostika kupuje za sitne pare po pik-u i radi sa aplikacijama za mobitel. Carista ili ODB eleven. Onda tu je VCDS za VW grupaciju i gomile ručnih skenera.
I aktivira ti corner light na VW?
Kod VW je to prilicno otvoreno
Kod volvo nije, mercedes nije, bmw nije, renault mislim isto da ne
VW jeste limitiran, i mozes podesavati neke gluposti
Ali ako stvarno mislis da ce se neko time baviti varas se

I ako si ispravan nemas brige garantujem
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#4477 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by bitanga_sa_otesa »

Laplace wrote: 14/03/2022 10:05
Vjerovatno neće, ali ko zna da li će mu neki laik bauljanjem po dijagnostici i opcijama isključiti neku od mogućnosti auta.
Iskljucice mu 2 cilindra i maglenke da se pale kad skrece,mozda mu iskljuci i ameriĆke pozicije .
User avatar
Laplace
Posts: 10323
Joined: 19/11/2012 18:37

#4478 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Laplace »

bitanga_sa_otesa wrote: 14/03/2022 13:42
Laplace wrote: 14/03/2022 10:05
Vjerovatno neće, ali ko zna da li će mu neki laik bauljanjem po dijagnostici i opcijama isključiti neku od mogućnosti auta.
Iskljucice mu 2 cilindra i maglenke da se pale kad skrece,mozda mu iskljuci i ameriĆke pozicije .
Možda mu isključi maglenke pa auto neće imati opasan look.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4479 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Raigor Stonehoof »

namiami wrote: 14/03/2022 14:26 hahahah, joj frajera plasi se spajanja dijagnostike. Pa i da nesto bude, tereti se servis koji se spajao, ne ti :) Inače, de uzivaj u novom autu, nemoj gledati na parnice, sitnice i razbijati glavu. UŽIVAJ, ti si ga kupio, ne on tebe.

Hebo te takvo razmišljanje za običnu kantu na točkovima bez koje mozes ostati sutra,a moze koristiti 10 godina. Šta ćeš kada vidiš parnicu? Harakiri?

Uzivaj u onome što si sebi obezbijedio, a ne razmišljati šta će poći loše.
Klasični primjer skorojevićkog šabana koji nije kupio auto nego je auto kupio njega. Nemoj se kačat s njim :D
Throttle
Posts: 12962
Joined: 10/06/2016 12:35

#4480 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

I valjda je OBD a ne ODB
LonelyW
Posts: 28
Joined: 28/03/2021 21:32

#4481 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by LonelyW »

namiami wrote: 14/03/2022 14:26 hahahah, joj frajera plasi se spajanja dijagnostike. Pa i da nesto bude, tereti se servis koji se spajao, ne ti :) Inače, de uzivaj u novom autu, nemoj gledati na parnice, sitnice i razbijati glavu. UŽIVAJ, ti si ga kupio, ne on tebe.

Hebo te takvo razmišljanje za običnu kantu na točkovima bez koje mozes ostati sutra,a moze koristiti 10 godina. Šta ćeš kada vidiš parnicu? Harakir bi.Uzivaj u onome što si sebi obezbijedio, a ne razmišljati šta će poći loše.
Jooooj nemoj samo te usranuše o tome kako sam ja njega kupio a ne on mene.To kad čujem povratio bi.Tereti se servis? A gdje ti živiš pa se to nešto tereti i neko odgovara za nešto?I kakve parnice ,kakve to veze sa pričom ima? Uživam, jašta nego uživam.Pogotovo kad nekom papku napravim probleme i da dobije otkaz jer je našo meni da se pravi pametan i gleda kad ću da okrenem leđa.Neće im baš biti svejedno kad im tri auta redovna odvučem sa tehničkog i osiguranja a njega ću pomenuti kao razlog. Pa nek onda uzme tu svoju dijagnostiku pa nek ćaći svom kača na auto i uči se.
LonelyW
Posts: 28
Joined: 28/03/2021 21:32

#4482 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by LonelyW »

Throttle wrote: 14/03/2022 15:04 I valjda je OBD a ne ODB
Jeste, brkam :)
plava strijela
Posts: 336
Joined: 08/04/2014 17:50

#4483 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by plava strijela »

LonelyW wrote: 14/03/2022 15:15
namiami wrote: 14/03/2022 14:26 hahahah, joj frajera plasi se spajanja dijagnostike. Pa i da nesto bude, tereti se servis koji se spajao, ne ti :) Inače, de uzivaj u novom autu, nemoj gledati na parnice, sitnice i razbijati glavu. UŽIVAJ, ti si ga kupio, ne on tebe.

Hebo te takvo razmišljanje za običnu kantu na točkovima bez koje mozes ostati sutra,a moze koristiti 10 godina. Šta ćeš kada vidiš parnicu? Harakir bi.Uzivaj u onome što si sebi obezbijedio, a ne razmišljati šta će poći loše.
Jooooj nemoj samo te usranuše o tome kako sam ja njega kupio a ne on mene.To kad čujem povratio bi.Tereti se servis? A gdje ti živiš pa se to nešto tereti i neko odgovara za nešto?I kakve parnice ,kakve to veze sa pričom ima? Uživam, jašta nego uživam.Pogotovo kad nekom papku napravim probleme i da dobije otkaz jer je našo meni da se pravi pametan i gleda kad ću da okrenem leđa.Neće im baš biti svejedno kad im tri auta redovna odvučem sa tehničkog i osiguranja a njega ću pomenuti kao razlog. Pa nek onda uzme tu svoju dijagnostiku pa nek ćaći svom kača na auto i uči se.
Ovo kača baš para uši
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#4484 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by black_adrian »

a jesi pegla jarane, ne mogu da vjerujem...

sta ocekujes sad od nas? da podnesemo kolektivnu tuzbu toj firmi jer je tebi tamo neki radnik prikacio auto na dijagnostiku?

fino ti ljudi napisali nece nista bit i eto, sta se imas sekirati oko toga... ne moze mu nista bit od tog, nemas se sta brinut.. zavrsio si proces i to je to..
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4485 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Raigor Stonehoof »

LonelyW wrote: 14/03/2022 15:33
Raigor Stonehoof wrote: 14/03/2022 14:56 Klasični primjer skorojevićkog šabana koji nije kupio auto nego je auto kupio njega. Nemoj se kačat s njim :D
Klasični primjer ljubomornog klošara koji je kupio neki krš pa se tješi usranušom da je on kupio auto a ne auto njega.
Kakav kompleksaš sunce ti :cry: :lol:

Image
User avatar
beni-bu-man
Posts: 17400
Joined: 10/04/2012 09:01
Location: On land, air, or sea, I don't need No I.D

#4486 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by beni-bu-man »

black_adrian wrote: 14/03/2022 15:27 a jesi pegla jarane, ne mogu da vjerujem...

sta ocekujes sad od nas? da podnesemo kolektivnu tuzbu toj firmi jer je tebi tamo neki radnik prikacio auto na dijagnostiku?

fino ti ljudi napisali nece nista bit i eto, sta se imas sekirati oko toga... ne moze mu nista bit od tog, nemas se sta brinut.. zavrsio si proces i to je to..
eksplodiracemu aVto
LonelyW
Posts: 28
Joined: 28/03/2021 21:32

#4487 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by LonelyW »

namiami wrote: 14/03/2022 15:23 Previse trošiš energije jer je servis spojio dijagnostiku :) Postoji logovi, a posebno oni "kritični" koji se ne mogu ukloniti, pa onda ako se ustanovi da je neko nešto pogrešno uradio, postoji timestamp na osnovu kojeg se jasno ustanovi da je "nešto urađeno" u servisu koji se tereti. Jednostavno.

Samo što su to situacije 1:10000000 :D ne da se tehničkom zajebavati, pa neces doci kod njih na servis :-)

Meni je smiješno što se buni kod nas, a da vani odvezes auto na tehnički spojili bi ga na sve moguće i nemoguće i ne bi riječi rekao. Čak te ne bi ni upitali, ili tražili neku dozvolu, a ti ne bi ni bio u "radionici" blizu auta da pametuješ dok rade.

Jedina greška tehničkog je što te nisu smjetili u čekaonicu i završili posao bez ometanja :thumbup:
100% si u pravu.U inostranstvu nema priče.Pretresaju sve živo na autu.Ali kod njih su isti kriterijumi za sve.Ovi ispred mene puštaju auta stara 30 godina na tehničkom a mene uzeli masirati i sprovoditi propise na novom autu sa euro 6 normom.Druga stvar što je šmokljo gledao da se okrenem kako bi spojio auto na kompjuter. Misli da je pametan.Da je rekao da će spajati ja bi mu rekao da ne sere nego završi pregled il da me pusti il da me ne pusti.Ovako će imat problema.Ko god dođe s novim autom i zna o čemu se radi buniće se.Još ako bude slučajeva da ljudi izgube garancije zbog toga, brzo će se pročuti. U inostranstvu se ne gubi garancija ali kod nas je to novo nešto pa me ne bi čudilo da se gubi. E da , čuo sam da vani znaju raditi kontrolu preko OBD-a kad te policija zaustavi.Rutinska kontrola. Najviše zbog petljanja sa kompjuterom na dizelima zbog kojekakvih filtera čestica. Vjerovatno će u budućnosti ugraditi i GPS-ove pa će nas pratiti i čim prekoračiš brzinu automatski ti skine pare za kaznu sa tekućeg računa. Jebeš auto i vožnju kraj tolikih kontrola i maltretiranja.
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#4488 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Raigor Stonehoof »

ovo mora biti trol, lik je ko iz viceva :lol: :lol:

Image
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#4489 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by tap3ah75 »

Je li ko registrovao auto preko Mikrofin mikrokreditne agencije?
Vidim da i oni nude.
Throttle
Posts: 12962
Joined: 10/06/2016 12:35

#4490 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

Firma registruje kod njih al za kes, ne znam jel mislis na rate? To ne znam kako fercera. Za kes sasvim standardna procedura
preludezalude
Posts: 5616
Joined: 07/03/2012 00:09

#4491 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

tap3ah75 wrote: 24/05/2022 22:02 Je li ko registrovao auto preko Mikrofin mikrokreditne agencije?
Vidim da i oni nude.
Jesam ja prosle godine i necu vise. Cekao saobracajnu 10 dana. Ove godine isao preko Adriatic...cekao saobracajnu 20 dana. Naknadno saznam da oni sakupljaju papirologiju i jednom sedmicno nose u mup. Nikad vise. Bio prije u xy osiguranju i nikad vise od 3-4 dana nije trajalo.
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#4492 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by tap3ah75 »

Throttle wrote: 24/05/2022 22:07 Firma registruje kod njih al za kes, ne znam jel mislis na rate? To ne znam kako fercera. Za kes sasvim standardna procedura
Ma kešana
tap3ah75
Posts: 5977
Joined: 07/09/2009 14:14

#4493 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by tap3ah75 »

preludezalude wrote: 24/05/2022 22:18
tap3ah75 wrote: 24/05/2022 22:02 Je li ko registrovao auto preko Mikrofin mikrokreditne agencije?
Vidim da i oni nude.
Jesam ja prosle godine i necu vise. Cekao saobracajnu 10 dana. Ove godine isao preko Adriatic...cekao saobracajnu 20 dana. Naknadno saznam da oni sakupljaju papirologiju i jednom sedmicno nose u mup. Nikad vise. Bio prije u xy osiguranju i nikad vise od 3-4 dana nije trajalo.
Hvala
To ću ispitati ... malo je mjesto - ako neću dobiti sutra papire - preskačem ih.

Jer i kod mene uvijek bude za dan sve gotovo.
Samo jednom su "razvukli" na dva dana - ali su mi najavili - bila neka vanredna situacija.
Last edited by tap3ah75 on 24/05/2022 22:36, edited 1 time in total.
preludezalude
Posts: 5616
Joined: 07/03/2012 00:09

#4494 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

tap3ah75 wrote: 24/05/2022 22:22
preludezalude wrote: 24/05/2022 22:18

Jesam ja prosle godine i necu vise. Cekao saobracajnu 10 dana. Ove godine isao preko Adriatic...cekao saobracajnu 20 dana. Naknadno saznam da oni sakupljaju papirologiju i jednom sedmicno nose u mup. Nikad vise. Bio prije u xy osiguranju i nikad vise od 3-4 dana nije trajalo.
Hvala
To ću ispitati ... malo je mjesto - ako neću dobiti sutra papire - preskačem ih.
Obavezno pitaj kad ce biti gotovo. Ako ne pitas onda si zadnji u redu.
Throttle
Posts: 12962
Joined: 10/06/2016 12:35

#4495 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Throttle »

Nama ujutro dodju po papire, do 1 vrate nazad. Nikad problema. Ovo je u Zenici, mozda je i do poslovnice
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10392
Joined: 10/03/2022 22:16

#4496 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by ZoomZoomKiwi »

U Uniqi mi to nikad nije trajalo duže od jedan radni dan.
User avatar
-Chesterfield-
Posts: 5623
Joined: 04/08/2020 19:22

#4497 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by -Chesterfield- »

tap3ah75 wrote: 24/05/2022 22:22
preludezalude wrote: 24/05/2022 22:18

Jesam ja prosle godine i necu vise. Cekao saobracajnu 10 dana. Ove godine isao preko Adriatic...cekao saobracajnu 20 dana. Naknadno saznam da oni sakupljaju papirologiju i jednom sedmicno nose u mup. Nikad vise. Bio prije u xy osiguranju i nikad vise od 3-4 dana nije trajalo.
Hvala
To ću ispitati ... malo je mjesto - ako neću dobiti sutra papire - preskačem ih.

Jer i kod mene uvijek bude za dan sve gotovo.
Samo jednom su "razvukli" na dva dana - ali su mi najavili - bila neka vanredna situacija.
Ako dan pred istek, dužni su odmah.
Kada je riječ o proceduri podnošenja zahtjeva za registraciju vozila, nadležni pojašnjavaju da se to može učiniti 30 dana prije isteka registracije i prije isteka tehničkog pregleda vozila koji važi isto toliko dana.

"Međutim, prisutna je pojava da stranke i osiguravajuća društva podnesu zahtjev za registraciju motornog vozila jedan dan pred istek registracije i pred istek tehničkog pregleda, ali u tim situacijama, ukoliko se ukaže na činjenicu da ističe tehnički pregled vozila, zahtjevi se rješavaju odmah", naglašavaju iz MUP-a TK.
preludezalude
Posts: 5616
Joined: 07/03/2012 00:09

#4498 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

-Chesterfield- wrote: 24/05/2022 23:12
tap3ah75 wrote: 24/05/2022 22:22

Hvala
To ću ispitati ... malo je mjesto - ako neću dobiti sutra papire - preskačem ih.

Jer i kod mene uvijek bude za dan sve gotovo.
Samo jednom su "razvukli" na dva dana - ali su mi najavili - bila neka vanredna situacija.
Ako dan pred istek, dužni su odmah.
Kada je riječ o proceduri podnošenja zahtjeva za registraciju vozila, nadležni pojašnjavaju da se to može učiniti 30 dana prije isteka registracije i prije isteka tehničkog pregleda vozila koji važi isto toliko dana.

"Međutim, prisutna je pojava da stranke i osiguravajuća društva podnesu zahtjev za registraciju motornog vozila jedan dan pred istek registracije i pred istek tehničkog pregleda, ali u tim situacijama, ukoliko se ukaže na činjenicu da ističe tehnički pregled vozila, zahtjevi se rješavaju odmah", naglašavaju iz MUP-a TK.
Lazu.
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#4499 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Registarska oznaka »

Cisto da bi imali ispravne informacije po tom pitanju.

Ako ti registracija istice 1.6 ti mozes auto registrovati 2.4 već, dakle mjesec dana ranije, bez ikakvih problema. Problem je sto mi nemamo svijesti da neke stvari ranije zavrsimo vec cekamo zadnji dan.

Kada su produzenja registracije u pitanju, ista se zavrsava odmah u Mupu, na salteru. Dakle, ako dodjem u 8h ujutro, odradis tehnicki, ostavis novac, taj agent ode da uplati i spremi predmet, on to moze odmah u toku dana zavrsiti u mupu.

Najcesci problem je, kad odes u neku agenciju koja je divlja, daje na rate svakome, ta ista agnecija uzme tvoje pare, uplati klijentu prije koji je dosao na rate da zavrsi, onda ceka nekog novog koji ce donijeti pare da bi tvoju registraciju zavrsio. Ljudi spuste cijenu registracije al vrte vasim parama.
Naravnno, nisu svi isti ali je vecina takvih.

Jedva cekam dan kad ce se agencijama zabraniti rad, jer ovo sto oni rade je katastrofa.

Ne cekajte zadnji dan isteka registracije, uradite to 10-tak dana ranije, svakako vam registracije ide od dana isteka iste. Ne gubite dane.
Piaty
Posts: 5686
Joined: 01/12/2020 00:58

#4500 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Piaty »

Evo cekam auto sa tehnickog, danas ce sve ostalo biti gotovo do 16 h. Inace sutra istice rrgistracija.

Evo zadnji dan jbg
Post Reply