- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#4201 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Registarska oznaka »

black_adrian wrote: 28/10/2021 09:59 Kolega hoce da kupi auto koje je registrovano u Travniku ja mislim, a on bi ga registrovao u Sarajevu, Centar.

Kako sad to ide? Moze li regularno do Sarajeva doci tim autom? Koliko su probne za taj jedan dan?
Prvo kupoprodajni ugovor se pravi izmedju prodavca i kupca, prodavac odjavljuje vozilo u travniku, ti dovuces vozilo u sarajevo, radis polisu osiguranja do isteka registracije, i na mup se ide da se vozilo preregistruje.
Ukoliko je vozilo registrovano.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#4202 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by black_adrian »

:thumbup:

kad ode po to, ako je sve po planu, trebalo bi bit 5-10 dana pred istek registracije
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4203 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by jelleMania »

Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 10:13
black_adrian wrote: 28/10/2021 09:59 Kolega hoce da kupi auto koje je registrovano u Travniku ja mislim, a on bi ga registrovao u Sarajevu, Centar.

Kako sad to ide? Moze li regularno do Sarajeva doci tim autom? Koliko su probne za taj jedan dan?
Prvo kupoprodajni ugovor se pravi izmedju prodavca i kupca, prodavac odjavljuje vozilo u travniku, ti dovuces vozilo u sarajevo, radis polisu osiguranja do isteka registracije, i na mup se ide da se vozilo preregistruje.
Ukoliko je vozilo registrovano.
Ja svoje nisam ni odjavljivo ...u 10 navece ga zavrsili ...al sam mu dao i vlasnicku i saobracajnu ...sve njegovo osiguranje zavrsilo i odjavu s mene ...samo im poslo slike licne karte ...
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#4204 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Registarska oznaka »

jelleMania wrote: 28/10/2021 10:08
corei3 wrote: 28/10/2021 09:57

uuuu, ja sam zivce pogubio 8 dana radi toga, herpes mi od stresa iskocio.
I ja sam evo ..sreca pa ne uzimam drugo auto inace bi poludio da npr moram cekat da bi registrovo ... posaljem njemu poruku da mi ovjeri svoju policu i posalje kopiju lik u fazonu jarane neam ja kad to eto imas moje osiguranje vidi s njima ... njih kontkatiram ( sarajevo osigruranje ) oni me uvjeravaju da mi ne treba ovjerena kopija nego samo da moze slika police kao dokaz ... odem s slikom u svoje osiguranje i dobijem odgovor da mozda moze slika kao dokaz al u sarajevu osiguranju posto su oni zakon i drzava , al da moje osiguranje ne moze izvrsiti povrat novca bez ovjerenog dokumenta ...opet nazovem sarajevo osiguranje ...ide prica joj jarane ne mogu sad bice sutra ...poludio sam ... ne budel danas oticu direktno u sarajevo osiguranje da vidim sto ne moze i nek ga ona zove
Ima brat moj i za to rjesenje.

Auto se odjavi zbog nekoristenja u MUP-u( ovjerena izjava u opcini da se vozilo odjavljuje zbog nekoristenja, navesti sve parametre vozila, broj sasije, motora, tablica kilovati kubici godina) 2km takse, i poneses registraske tablice, odjavis vozilo, vratis tablice i sa tim odes u osiguranje i odjavis polisu osiguranja.

To naravno ukoliko nisi siguran kome prodajes auto i da se mozes pouzdati u novog kupca kad ce registrovati na svoje ime.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4205 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by jelleMania »

Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 10:19
jelleMania wrote: 28/10/2021 10:08

I ja sam evo ..sreca pa ne uzimam drugo auto inace bi poludio da npr moram cekat da bi registrovo ... posaljem njemu poruku da mi ovjeri svoju policu i posalje kopiju lik u fazonu jarane neam ja kad to eto imas moje osiguranje vidi s njima ... njih kontkatiram ( sarajevo osigruranje ) oni me uvjeravaju da mi ne treba ovjerena kopija nego samo da moze slika police kao dokaz ... odem s slikom u svoje osiguranje i dobijem odgovor da mozda moze slika kao dokaz al u sarajevu osiguranju posto su oni zakon i drzava , al da moje osiguranje ne moze izvrsiti povrat novca bez ovjerenog dokumenta ...opet nazovem sarajevo osiguranje ...ide prica joj jarane ne mogu sad bice sutra ...poludio sam ... ne budel danas oticu direktno u sarajevo osiguranje da vidim sto ne moze i nek ga ona zove
Ima brat moj i za to rjesenje.

Auto se odjavi zbog nekoristenja u MUP-u( ovjerena izjava u opcini da se vozilo odjavljuje zbog nekoristenja, navesti sve parametre vozila, broj sasije, motora, tablica kilovati kubici godina) 2km takse, i poneses registraske tablice, odjavis vozilo, vratis tablice i sa tim odes u osiguranje i odjavis polisu osiguranja.

To naravno ukoliko nisi siguran kome prodajes auto i da se mozes pouzdati u novog kupca kad ce registrovati na svoje ime.
E jbg ...i odjavis u auto ti stoji pred kucom i truhne ...nisam ja auto kuca ...kotistim auto svakodnevno , a ako ode ode ...i et dodje vrijeme da ode iznenada u 10 navece ...tu nemas rjesenja osim da se ganjas ovako s njima kao ja
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#4206 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Registarska oznaka »

jelleMania wrote: 28/10/2021 10:16
Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 10:13

Prvo kupoprodajni ugovor se pravi izmedju prodavca i kupca, prodavac odjavljuje vozilo u travniku, ti dovuces vozilo u sarajevo, radis polisu osiguranja do isteka registracije, i na mup se ide da se vozilo preregistruje.
Ukoliko je vozilo registrovano.
Ja svoje nisam ni odjavljivo ...u 10 navece ga zavrsili ...al sam mu dao i vlasnicku i saobracajnu ...sve njegovo osiguranje zavrsilo i odjavu s mene ...samo im poslo slike licne karte ...
Moze to proci, samo su ljudi potpisivali tebe na kupoprodajni ugovor ili nalog vlasnika koji se predaje u mup, a to je krivicno dijelo koje se moze aktivirati ako neko prijavi. a ima slucajemo koliko hoces.
corei3
Posts: 695
Joined: 22/05/2014 09:42

#4207 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by corei3 »

Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 10:19
jelleMania wrote: 28/10/2021 10:08

I ja sam evo ..sreca pa ne uzimam drugo auto inace bi poludio da npr moram cekat da bi registrovo ... posaljem njemu poruku da mi ovjeri svoju policu i posalje kopiju lik u fazonu jarane neam ja kad to eto imas moje osiguranje vidi s njima ... njih kontkatiram ( sarajevo osigruranje ) oni me uvjeravaju da mi ne treba ovjerena kopija nego samo da moze slika police kao dokaz ... odem s slikom u svoje osiguranje i dobijem odgovor da mozda moze slika kao dokaz al u sarajevu osiguranju posto su oni zakon i drzava , al da moje osiguranje ne moze izvrsiti povrat novca bez ovjerenog dokumenta ...opet nazovem sarajevo osiguranje ...ide prica joj jarane ne mogu sad bice sutra ...poludio sam ... ne budel danas oticu direktno u sarajevo osiguranje da vidim sto ne moze i nek ga ona zove
Ima brat moj i za to rjesenje.

Auto se odjavi zbog nekoristenja u MUP-u( ovjerena izjava u opcini da se vozilo odjavljuje zbog nekoristenja, navesti sve parametre vozila, broj sasije, motora, tablica kilovati kubici godina) 2km takse, i poneses registraske tablice, odjavis vozilo, vratis tablice i sa tim odes u osiguranje i odjavis polisu osiguranja.

To naravno ukoliko nisi siguran kome prodajes auto i da se mozes pouzdati u novog kupca kad ce registrovati na svoje ime.
ja tako radim drugi put,odjavim auto pa nek kupuje ko hoce i nek radi sta hoce. budala ispao ovako. stres bezveze nabio,ali uspio rjesiti.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4208 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by jelleMania »

Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 10:22
jelleMania wrote: 28/10/2021 10:16
Ja svoje nisam ni odjavljivo ...u 10 navece ga zavrsili ...al sam mu dao i vlasnicku i saobracajnu ...sve njegovo osiguranje zavrsilo i odjavu s mene ...samo im poslo slike licne karte ...
Moze to proci, samo su ljudi potpisivali tebe na kupoprodajni ugovor ili nalog vlasnika koji se predaje u mup, a to je krivicno dijelo koje se moze aktivirati ako neko prijavi. a ima slucajemo koliko hoces.
Za sarajevo osiguranje moze sve ...oni su drzava i zakon ...njih niko ne provjerava ...A kupoprodajni sam ja potpiso ...nisam budala to dati da neko drugi potpisuje ...samo nisam mogao auto skinut s sebe jer je bilo 1o navece ,a lik doso iz Bihaca
User avatar
Laplace
Posts: 10303
Joined: 19/11/2012 18:37

#4209 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Laplace »

Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 08:24
corei3 wrote: 28/10/2021 08:18 kupio auto neki dan, sve zavrsio i polisu dobio sem eto te saobracajne. meni rekli da mogu voziti. predato sve u mup,imam polisu sa sobom
Mozes voziti auto ukoliko je isto vec registrovano. Nemas dokumente, ali imas opravdanje u slucaju da te policija zaustavi. To je oke.
Jedino sto ne mozes preko granice ici ali ko sad o tome razmislja kad se o ratu prica :lol: :lol:

Al to je ta neinformisanost prosjecnog gradjanina.

Kako medije citas, rekao bih da je mrtva obustava registracija :lol: :lol:


MEDIJ = ZLO
Pa, ako se priča o ratu onda je sad najbolje vrijeme da se ide preko granice, logično.
User avatar
Laplace
Posts: 10303
Joined: 19/11/2012 18:37

#4210 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Laplace »

jelleMania wrote: 28/10/2021 09:54 Joj jebade oko ovih polica ...prodao auto ima 10 dana , jos cekam da mi posalje ovjerenu policu svoju da bi ja mogao podici pare s svoje ...moras moljakat ljude da bi ostvario svoja prava :roll:
Znači, ako ja sad odem do auto placa i obavim zamjenu auta uz doplatu, moram čekati dok ljudi sa placa prodaju moj auto i dok novi kupac registruje auto pa da bih ja mogao da podignem neiskorišten dio svoje police? Simpatično!
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#4211 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Registarska oznaka »

Laplace wrote: 28/10/2021 14:50
Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 08:24

Mozes voziti auto ukoliko je isto vec registrovano. Nemas dokumente, ali imas opravdanje u slucaju da te policija zaustavi. To je oke.
Jedino sto ne mozes preko granice ici ali ko sad o tome razmislja kad se o ratu prica :lol: :lol:

Al to je ta neinformisanost prosjecnog gradjanina.

Kako medije citas, rekao bih da je mrtva obustava registracija :lol: :lol:


MEDIJ = ZLO
Pa, ako se priča o ratu onda je sad najbolje vrijeme da se ide preko granice, logično.
To sam u zajebancij rekao da ostajemo i branimo ove sto su nam omogucili da se nova vozila ne mogu registrovati zbog manjka dokumenata
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#4212 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Registarska oznaka »

Laplace wrote: 28/10/2021 14:52
jelleMania wrote: 28/10/2021 09:54 Joj jebade oko ovih polica ...prodao auto ima 10 dana , jos cekam da mi posalje ovjerenu policu svoju da bi ja mogao podici pare s svoje ...moras moljakat ljude da bi ostvario svoja prava :roll:
Znači, ako ja sad odem do auto placa i obavim zamjenu auta uz doplatu, moram čekati dok ljudi sa placa prodaju moj auto i dok novi kupac registruje auto pa da bih ja mogao da podignem neiskorišten dio svoje police? Simpatično!
Al ti neces prodati vozilo, vec ces u tom slucaju vozilo odjaviti zbog nekoristenja, vratiti tablice i uredno prekinuti polisu osiguranja.
User avatar
Laplace
Posts: 10303
Joined: 19/11/2012 18:37

#4213 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Laplace »

Registarska oznaka wrote: 28/10/2021 14:58
Laplace wrote: 28/10/2021 14:52

Znači, ako ja sad odem do auto placa i obavim zamjenu auta uz doplatu, moram čekati dok ljudi sa placa prodaju moj auto i dok novi kupac registruje auto pa da bih ja mogao da podignem neiskorišten dio svoje police? Simpatično!
Al ti neces prodati vozilo, vec ces u tom slucaju vozilo odjaviti zbog nekoristenja, vratiti tablice i uredno prekinuti polisu osiguranja.
Da, kasnije sam upratio u komentarima da nema zafrkancije ako ranije odjavim vozilo. Ionako bih, u slučaju da dogovorim zamjenu, vozilo odjavio. Svakako sa novim pravilima u vezi sa registracijom nema baš neke prednosti kupiti registrovan auto, a prevod je jednostavan.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4214 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by jelleMania »

Laplace wrote: 28/10/2021 14:52
jelleMania wrote: 28/10/2021 09:54 Joj jebade oko ovih polica ...prodao auto ima 10 dana , jos cekam da mi posalje ovjerenu policu svoju da bi ja mogao podici pare s svoje ...moras moljakat ljude da bi ostvario svoja prava :roll:
Znači, ako ja sad odem do auto placa i obavim zamjenu auta uz doplatu, moram čekati dok ljudi sa placa prodaju moj auto i dok novi kupac registruje auto pa da bih ja mogao da podignem neiskorišten dio svoje police? Simpatično!
Pa ne vjerujem da bi bio problem s placom ...jer bi tad valjda odma odjavio auto s sebe i vratio i registracije jer njima nista ne znaci sto je registrovan ... veci je problem s privatnim licima koji na tvoju registraciju doplate samo svoju policu ...i onda moras ih moljakat da ti posalju ovjerenu svoju policu , saobracajnu i vlasnicku ...ev jos nisam dobio nista
User avatar
Laplace
Posts: 10303
Joined: 19/11/2012 18:37

#4215 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Laplace »

jelleMania wrote: 29/10/2021 07:53
Laplace wrote: 28/10/2021 14:52

Znači, ako ja sad odem do auto placa i obavim zamjenu auta uz doplatu, moram čekati dok ljudi sa placa prodaju moj auto i dok novi kupac registruje auto pa da bih ja mogao da podignem neiskorišten dio svoje police? Simpatično!
Pa ne vjerujem da bi bio problem s placom ...jer bi tad valjda odma odjavio auto s sebe i vratio i registracije jer njima nista ne znaci sto je registrovan ... veci je problem s privatnim licima koji na tvoju registraciju doplate samo svoju policu ...i onda moras ih moljakat da ti posalju ovjerenu svoju policu , saobracajnu i vlasnicku ...ev jos nisam dobio nista
Da, to sam u međuvremenu shvatio.

Najbolje je pri prodaji auto odjaviti i neka ga on sebi registruje od nule. Ionako bih svoju policu i bonus zadržao pa mu nema koristi od toga što je auto registrovan.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4216 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by jelleMania »

Laplace wrote: 29/10/2021 13:17
jelleMania wrote: 29/10/2021 07:53

Pa ne vjerujem da bi bio problem s placom ...jer bi tad valjda odma odjavio auto s sebe i vratio i registracije jer njima nista ne znaci sto je registrovan ... veci je problem s privatnim licima koji na tvoju registraciju doplate samo svoju policu ...i onda moras ih moljakat da ti posalju ovjerenu svoju policu , saobracajnu i vlasnicku ...ev jos nisam dobio nista
Da, to sam u međuvremenu shvatio.

Najbolje je pri prodaji auto odjaviti i neka ga on sebi registruje od nule. Ionako bih svoju policu i bonus zadržao pa mu nema koristi od toga što je auto registrovan.
To je u nekom savrsenom scenariju ...al ev kod mene slucaj ...u pola 3 me zovu ...kaze krecu iz Bihaca da vide auto ... kontam nece ni doci jer takvih imam svaki dan poziva ...u pola 8 navece zovu kaze mi dosli ...odes nadjes se s njima ..i odluce kupiti auto u pola 10 navece ...neces ti sad njima reci aj vi se vratite u Bihac da ja sutra sve odjavim s sebe i vratim tablice ...pa vi sutra ponovo dodjite iz Bihaca i izvadite sebi probne tablice i vozite auto
Registarska oznaka
Posts: 1078
Joined: 20/04/2015 12:53

#4217 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Registarska oznaka »

Stigli novi dokumenti.
Od sredine sljedece sedmice sve po starom
User avatar
vjeshalica
Posts: 17145
Joined: 31/03/2019 14:56

#4218 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by vjeshalica »

Laplace wrote: 29/10/2021 13:17
Najbolje je pri prodaji auto odjaviti i neka ga on sebi registruje od nule. Ionako bih svoju policu i bonus zadržao pa mu nema koristi od toga što je auto registrovan.
Glupost,mi kad smo kupili auto, covjek odnio svoju polisu,a mi sa starog prenijeli na to auto,odjavio sa sebe,mi prenijeli na sebe,a auto bilo jos registrovano 9 mjeseci, zavrsili sve odma, on svoj dio,ja odma svoj i kraj price.Sto vole ljudi mutiti druga je stvar.Ne mozes generalizovati.
Ako u potpunosti nije registrovano auto razumijem da neko hoce sebi TT izvaditi dok ne zavrsi,ali vec registrovano, da vadim nove table totalna glupost.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4219 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by foxlife »

nije glupost najbolje je odmah odjavljivati i prijavljivati na sebe od nule i tu ne bi bilo ni mahinacija ni prevara i sve bu sto se tice toga bilo cisto
User avatar
vjeshalica
Posts: 17145
Joined: 31/03/2019 14:56

#4220 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by vjeshalica »

Cim ti neko pocne vintat donijecu sutra papire, odma odustanes ili ne das pare dok sve ne donese.
User avatar
Laplace
Posts: 10303
Joined: 19/11/2012 18:37

#4221 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Laplace »

vjeshalica wrote: 29/10/2021 17:40
Laplace wrote: 29/10/2021 13:17
Najbolje je pri prodaji auto odjaviti i neka ga on sebi registruje od nule. Ionako bih svoju policu i bonus zadržao pa mu nema koristi od toga što je auto registrovan.
Glupost,mi kad smo kupili auto, covjek odnio svoju polisu,a mi sa starog prenijeli na to auto,odjavio sa sebe,mi prenijeli na sebe,a auto bilo jos registrovano 9 mjeseci, zavrsili sve odma, on svoj dio,ja odma svoj i kraj price.Sto vole ljudi mutiti druga je stvar.Ne mozes generalizovati.
Ako u potpunosti nije registrovano auto razumijem da neko hoce sebi TT izvaditi dok ne zavrsi,ali vec registrovano, da vadim nove table totalna glupost.
I ja sam tako uradio prije nekoliko godina, ali su nešto u međuvremenu promijenili i sad ne možeš iskoristiti bonus (ili šta već) ako onaj kome si prodao auto nije registrovao (tačnije: ako nije sklopio policu osiguranja za taj auto). Bilo je ovdje priče o tome.
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4222 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by jelleMania »

Tako je ...i kad odradi sve to ...mora tebi poslat sve to ovjereno kao dokaz da ti predas svom osiguranju ...jebada ziva ...
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#4223 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by S4mpion »

Neće to poslat' niko, halali Huso materi.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#4224 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by foxlife »

neko je na nekoj od tema postavljao zakon koji se tice zadnje dopune
a tu je napisano stanice tehnickog pregleda obd fazoni da svaka mora imati do kraja 2021-e
jel to znaci da ce od 2022 obavezno biti obd pregled gdje ne smije biti nijedna greska u memoriji kao u okolnim zemljama?
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#4225 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by jelleMania »

S4mpion wrote: 30/10/2021 11:31 Neće to poslat' niko, halali Huso materi.
Pa to im i jest cilj bio ... Lafo radi malverzacija ...sta ima ljudi kojima je ostalo tipa 3o , 4o , 5o km na polici ...I dok ovjeri sve to i dok mu posalje postom do tebe treba 3o km ...i ljudima se ne da zajebavat oko tih para i ne ganjaju ...ev meni je ostalo oko 15o na polici ...vjeruj da mi je doslo da i halalim koliko sam zivaca potrosio ...nisu oni budale
Post Reply