- Registracija vozila - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#601 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by muha_sa »

drndalo wrote:I oni koji tek poloze, mladi su, i imaju prvo auto (ne ogromne snage jer i to ima uticaja na osiguranje rizika), tj. prvu registraciju, placace 240% sume za to auto. Pa ako godinu dana ne naprave nista, spada im na 120%. Tek u trecoj godini ako nista ne naprave mogu doci do 100%... Barem je tako bilo u slobodarskoj Njemackoj birvaktile, ali sumnjam da su sta mijenjali na ljudskim pravima mladih i neiskusnih (cesto i neizivljenih) vozaca...
ovako je bilo nekad i kod nas.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#602 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by drndalo »

Ne sjecam se da je ikada bilo 240% u startu, znam sigurno da je kretalo od 100% nanize, i to cini mi se u apoenima od po 5%... Znam da sam starom "skinuo" bonus sa 50% kad sam mu (i komsiji) razbio zmigavac... Hebiga, mladost... :run:
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#603 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Bakir1 »

tu ce biti po principu, svi smo nasi samo jasi ;-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128646
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#604 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by muha_sa »

drndalo wrote:Ne sjecam se da je ikada bilo 240% u startu, znam sigurno da je kretalo od 100% nanize, i to cini mi se u apoenima od po 5%... Znam da sam starom "skinuo" bonus sa 50% kad sam mu (i komsiji) razbio zmigavac... Hebiga, mladost... :run:
tako je :) pocetna bila 100% pa naniže.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#605 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by mirzet87sa »

od kako znam za sebe registrujem kod zahiragica, nisam jos dozivio neugodno iskustvo pa je to vecinom i jedini razlog zbog kojeg nisam probao kod drugih.. a vjerujem da su i cijenom u 5 deka
preludezalude
Posts: 5630
Joined: 07/03/2012 00:09

#606 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

mirzet87sa wrote:od kako znam za sebe registrujem kod zahiragica, nisam jos dozivio neugodno iskustvo pa je to vecinom i jedini razlog zbog kojeg nisam probao kod drugih.. a vjerujem da su i cijenom u 5 deka
Vjeruj mi da se radi malo vise od tih 5 deka.
Neki dan me zovu iz Euroherca da pitaju da li jos imam odredjeno auto (koje sam prodao prije 5 godina) i da upitaju da li mogu znati zasto vise ne osiguravam kod njih. Kad sam im rekao da je razlog mog odlaska od njih izmedju ostalog cijena, rekose da su korigovali cijene i da sada imaju imaju nize cijene.
Borba za klijente.
Za mene tj moje auto:
Sarajevo osiguranje - 830KM
Jahorina osiguranje - 710KM
Razlika bas i nije 5 deka.
mirzet87sa
Posts: 3274
Joined: 08/05/2013 04:23

#607 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by mirzet87sa »

preludezalude wrote:
mirzet87sa wrote:od kako znam za sebe registrujem kod zahiragica, nisam jos dozivio neugodno iskustvo pa je to vecinom i jedini razlog zbog kojeg nisam probao kod drugih.. a vjerujem da su i cijenom u 5 deka
Vjeruj mi da se radi malo vise od tih 5 deka.
Neki dan me zovu iz Euroherca da pitaju da li jos imam odredjeno auto (koje sam prodao prije 5 godina) i da upitaju da li mogu znati zasto vise ne osiguravam kod njih. Kad sam im rekao da je razlog mog odlaska od njih izmedju ostalog cijena, rekose da su korigovali cijene i da sada imaju imaju nize cijene.
Borba za klijente.
Za mene tj moje auto:
Sarajevo osiguranje - 830KM
Jahorina osiguranje - 710KM
Razlika bas i nije 5 deka.
Ne znam, kazem ti.. razlog zbog kojeg ne idem kod drugih je fer korektan i iskren odnos, nisam imao nekih neugodnih iskustava.. Dam radniku 10-20km na kafu, zavrsi sam svu papirologiju, izganja sve sto je potrebno da se ne peglam ja..dodjem sutradan, eventualno za 2dana i to je to :D
preludezalude
Posts: 5630
Joined: 07/03/2012 00:09

#608 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

mirzet87sa wrote:
preludezalude wrote:
mirzet87sa wrote:od kako znam za sebe registrujem kod zahiragica, nisam jos dozivio neugodno iskustvo pa je to vecinom i jedini razlog zbog kojeg nisam probao kod drugih.. a vjerujem da su i cijenom u 5 deka
Vjeruj mi da se radi malo vise od tih 5 deka.
Neki dan me zovu iz Euroherca da pitaju da li jos imam odredjeno auto (koje sam prodao prije 5 godina) i da upitaju da li mogu znati zasto vise ne osiguravam kod njih. Kad sam im rekao da je razlog mog odlaska od njih izmedju ostalog cijena, rekose da su korigovali cijene i da sada imaju imaju nize cijene.
Borba za klijente.
Za mene tj moje auto:
Sarajevo osiguranje - 830KM
Jahorina osiguranje - 710KM
Razlika bas i nije 5 deka.
Ne znam, kazem ti.. razlog zbog kojeg ne idem kod drugih je fer korektan i iskren odnos, nisam imao nekih neugodnih iskustava.. Dam radniku 10-20km na kafu, zavrsi sam svu papirologiju, izganja sve sto je potrebno da se ne peglam ja..dodjem sutradan, eventualno za 2dana i to je to :D
Danas ti rade mozda sva osiguranja po principu da sve zavrse i samo te obavjeste da je sve gotovo i da samo preuzmes saobracajnu u osiguranju. I to odrade DZABE. Nema potrebe davati na kafu. To mu je posao. I ja sam bio kao ti, covjek prijatan i usluzan u Sarajevo osiguranju, sve zavrsi i javi mi kad je gotovo. Sve dok nisam malo se raspitao po drugim osiguranjima i saznao da svi rade isto, a cijene razlicite. Kad se da 100-tinjak maraka manje nije bas zanemarivo.
Ali, svako zna svoje.
Hadzy
Posts: 7
Joined: 26/05/2014 17:33

#609 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Hadzy »

Sad vidim da ima jos ljudi koji su, slicno kao i ja "nagraisali" ovih dana... Registracija iz pakla, doslovno. :( Naletjela sam na "DIN-BH" sa Grbavice, na preporuku jednog poznanika (naplatit cu mu ovo 100% :-x ), ali ne toliko zbog preporuke vec zato sto mi je bila istekla registracija, i prevodila sam auto s prethodnog vlasnika... Pa da ne vozam daleko od zgrade auto bez tabli i zato sto sam u zurbi, odem njima jer su najblizi.
Na skali od 0 do 10, ovi ljudi su cisto -10.
Predato im je auto prije duzeg sluzbenog putovanja i godisnjeg odmora pocetkom aprila, i receno im je da ce biti preuzeto nesto kasnije, a kad je trebalo preuzeti auto nisu imali ni dokumente ni tablice ni nista, i uz to su bili strasno bahati i bezobrazni. Registracija, za koju su rekli da ce biti zavrsena za 7 dana, nije zavrsena ni za skoro 2 mjeseca! Navodno su u MUP-u izgubili dokumente, pa im je trebalo da ih pronadju u arhivi, pa nije bilo nacelnika da potpise... A uredno su tvrdili da je sve spremno kada sam ih pozvala 7 dana prije planiranog preuzimanja.

Zaposlenici ekstremno nekulturni i nepismeni. Vlasnik totalno nezainteresiran da rijesi problem koji su oni uzrokovali... Ne dao Bog nikome...Zaobidjite u sirokom krugu. :run:
User avatar
Truba
Posts: 81781
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#610 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Truba »

kolka je registracija za 1.6 motor :D kako to hoda?
User avatar
klaki
Posts: 2303
Joined: 15/02/2013 17:49
Location: 榛名山峠

#611 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by klaki »

Black swan wrote:kolka je registracija za 1.6 motor :D kako to hoda?
A zavisi od konja, al' sudeci po nekom mom iskustvu to bi bilo izmedju 450 i 500km.
Ovo gledam po cijenama koje sam placao u BSO osiguranju. Skoda 1.9 SDI oko 450km, il je nesto manej ne znam, a Audi 1.9 TDI oko 500km.
User avatar
shlauf
Posts: 2505
Joined: 27/07/2008 23:34
Location: Made in Sarajevo

#612 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by shlauf »

Hadzy wrote:Sad vidim da ima jos ljudi koji su, slicno kao i ja "nagraisali" ovih dana... Registracija iz pakla, doslovno. :( Naletjela sam na "DIN-BH" sa Grbavice, na preporuku jednog poznanika (naplatit cu mu ovo 100% :-x ), ali ne toliko zbog preporuke vec zato sto mi je bila istekla registracija, i prevodila sam auto s prethodnog vlasnika... Pa da ne vozam daleko od zgrade auto bez tabli i zato sto sam u zurbi, odem njima jer su najblizi.
Na skali od 0 do 10, ovi ljudi su cisto -10.
Predato im je auto prije duzeg sluzbenog putovanja i godisnjeg odmora pocetkom aprila, i receno im je da ce biti preuzeto nesto kasnije, a kad je trebalo preuzeti auto nisu imali ni dokumente ni tablice ni nista, i uz to su bili strasno bahati i bezobrazni. Registracija, za koju su rekli da ce biti zavrsena za 7 dana, nije zavrsena ni za skoro 2 mjeseca! Navodno su u MUP-u izgubili dokumente, pa im je trebalo da ih pronadju u arhivi, pa nije bilo nacelnika da potpise... A uredno su tvrdili da je sve spremno kada sam ih pozvala 7 dana prije planiranog preuzimanja.

Zaposlenici ekstremno nekulturni i nepismeni. Vlasnik totalno nezainteresiran da rijesi problem koji su oni uzrokovali... Ne dao Bog nikome...Zaobidjite u sirokom krugu. :run:
Ja sam davno digao ruke od njih jer sam i ja na*ebao sa njima i njihovim odugovlačenjem. Prije nekoliko dana odvezem od druga auto na špuru kod Neškovića u Lukavicu i upitao koliko bi me došla registracija za moje auto koje sad vozim (Megane 3 1,5 dCi, 81 KW)? Nove table, saobraćajna, vlasnička, striker .... i kaže g-đica sa druge strane pulta da je od njih gratis tehnički pregled i još neke cake a da mogu uzeti polisu od Sarajevo osiguranja ako sam iz Federacije. Elem popust ili niža cijena registracije se nabere oko 90,oo KM što nije za odbaciti. Zato ko treba da produži registraciju ili nanovo registruje auto neka ode do njih i uporedi cijenu sa ovim našim avlijanerima. Njima (Nešković) svaka čast. :thumbup:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#613 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Ridjobrki »

Fakat, koja je sad najpovoljnija kuća kad je samo osiguranje u pitanju?

Koga da izaberem između Sarajevo Osiguranja, VGT i Triglava?
preludezalude
Posts: 5630
Joined: 07/03/2012 00:09

#614 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

Ako su ti samo ta tri osiguranja u igri, eliminisi odmah sarajevo osiguranje. Za ova ostala dva nemam podatke.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#615 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by drndalo »

Samo osiguranje bi moralo kostati isto... Bilo cije.
Ambrozija
Posts: 2845
Joined: 20/01/2010 18:34
Location: Sarajevo

#616 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by Ambrozija »

drndalo wrote:Samo osiguranje bi moralo kostati isto... Bilo cije.
Ne bi trebalo, ali recimo razlika izmedju Sarajevo osiguranja, onog u Titovoj i onog u Istocnom Sarajevu (kod Tempa) je oko 60 KM. A recimo Bobar osiguranje (kod Konzuma Korea) je jos jeftinije. Zapravo je gotovo 100KM jeftinije od Uniqe ili Sarajevo osiguranja u Titovoj.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#617 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by drndalo »

Jedino ako petljaju sa polisama svojih drustava "preko granice", entitetske... Zar nisu cijene obaveznog auto osiguranja propisane, i kako svi daju 50% bonusa, onda bi i to trebalo biti isto ? Jedino da neko da 70% bonusa, sto nije dozvoljeno...
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31538
Joined: 16/04/2011 18:46

#618 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by skafiskafsnjak »

preko 22kw do 33kw 164KM

preko 33kw do 44kw 198KM

preko 44kw do 66kw 263 KM

preko 66kw do 84kw 289KM

preko 84kw do 110kw 346KM

TO su cijene sa 50% popusta ,preko se ne smije davati. Osim ako autokuca ili radnik daje od sebe.

Npr. ja imam zaradu 34KM na 346KM . Spustim ti na 326KM .

Svi popusti preko ovoga su nezakoniti i muti se nesto. Bolje platiti normalnu cijenu nego gledati jeftinije pa kad bude udes onda milion problema.
User avatar
P308
Posts: 5084
Joined: 21/09/2012 23:15

#619 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by P308 »

Jeste, ovi u RS-u su svi jeftiniji. Neskovic je cak jos jeftiniji i od Bobara, ne znam kako i na osnovu cega.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#620 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by 530i »

PRilikom registracije ne plaća se samo polisa, već i druge dadžbine, koje se razlikuju od kantona do kantona, iako ne previše, a manje su u RS i najmanje u Distriktu Brčko.
preludezalude
Posts: 5630
Joined: 07/03/2012 00:09

#621 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

drndalo wrote:Samo osiguranje bi moralo kostati isto... Bilo cije.
Upravo od osiguranja se pravi razlika u cijeni. Ne moze biti razlika u vodoprivredi ili cestarini. Osiguranje daje pogodnosti ovakve ili onakve.
preludezalude
Posts: 5630
Joined: 07/03/2012 00:09

#622 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by preludezalude »

drndalo wrote:Jedino ako petljaju sa polisama svojih drustava "preko granice", entitetske... Zar nisu cijene obaveznog auto osiguranja propisane, i kako svi daju 50% bonusa, onda bi i to trebalo biti isto ? Jedino da neko da 70% bonusa, sto nije dozvoljeno...
Cijene osiguranja su iste u svim kucama i kad dobijes polisu na njoj pise koliko kosta. I kad gledas u nekoj drugoj kuci, cijena je ista. Ali osiguravajuca kuca ti pored svih tih papira i uplatnica daje neki popust. Negdje ti odmah kaze kolika je to cifra, negdje ti kaze da od kuce dobijas 100KM, bilo je i nekih kuca koje su davale i neke bonove za gorivo...
Jednostavno poklanjaju novac svojim klijentima.
User avatar
drndalo
Posts: 22823
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#623 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by drndalo »

Polisa osiguranja ne bi smjela razlicito kostati jer je propisana minimalna cijena... Tehnicki i ostale carlame ne racunamo u to... Ako je polisa 198 KM sa 50% bonusa, ona nigdje ne bi smjela biti 150... Taman da je Bakir & Babo osiguranje...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#624 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by bitanga_sa_otesa »

gdje bas bakira nadje :lol: :lol: :lol:
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#625 Re: REGISTRACIJA - infarkt

Post by goran16v »

Daje ti pogodnosti ako ti da TP gradis, odnosno plati ga u tvoje ime buduci da se racun od TP-a mora podnijetio MUP-u uz zahtev za reg. ili produzenje reg.
Ako sam nekad dobro razumio, razlike izmedju osiguranja u FBiH i RS-a kod istog drustva su jer u njima vaze drugaciji pravni akti i zato npr. polica Sarajevo Osiguranja iz filijale kod Tempa koja je jeftinija 60 KM od one iz filijale u Titivoj ne vazi prilikom registracije u FBiH.
Post Reply