Citroen C4 (Filter Klime)

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#1 Citroen C4 (Filter Klime)

Post by Lutak »

pozdrav raja

zanima me da li neko zna gdje se nalazi filter klime za Citroen C4
Tokom zime naravno nisam koristio klimu i neki dan kada sam je upalio poceo je da izlazi neugodan miris bas ono na ustajalo se osjetilo i nakom par par minuta je nestalo ali se stvar ponavlja prilikom svakog ponognog paljenja klime.
kontao da ocistim filter klime ili da ga po potrebi zamjenim...pa ako bilo ko zna neku informaciju bilo bi super
hvala puno i veliki pozdrav
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#2 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by chuchumbamayumbe »

Lutak wrote:pozdrav raja

zanima me da li neko zna gdje se nalazi filter klime za Citroen C4
Tokom zime naravno nisam koristio klimu i neki dan kada sam je upalio poceo je da izlazi neugodan miris bas ono na ustajalo se osjetilo i nakom par par minuta je nestalo ali se stvar ponavlja prilikom svakog ponognog paljenja klime.
kontao da ocistim filter klime ili da ga po potrebi zamjenim...pa ako bilo ko zna neku informaciju bilo bi super
hvala puno i veliki pozdrav
http://wiki.answers.com/Q/How_do_you_ch ... C4_hdi_1.6
rimano
Posts: 737
Joined: 28/12/2009 00:05

#3 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by rimano »

Mozda cu ti pogresno reci ja imam P307 a c4 i 307 imaju dosta zajednicki karakteristika pa mozda i poziciju filtera.
Kad dignes haubu na suvozacevoj strani skini onu zvucni izolaciju koja se nalazi blizu stakla i pogledaj da li ti se filter nalazi iza te izolacije
poz.
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#4 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by Lutak »

hvala puno evo preveo sam sebi pa cu sutra zasukati rukave :)
hvala jos jednom
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#5 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by Lutak »

rimano wrote:Mozda cu ti pogresno reci ja imam P307 a c4 i 307 imaju dosta zajednicki karakteristika pa mozda i poziciju filtera.
Kad dignes haubu na suvozacevoj strani skini onu zvucni izolaciju koja se nalazi blizu stakla i pogledaj da li ti se filter nalazi iza te izolacije
poz.
jesi li ti sebi cistio na 307 i da li si imao isti problem ili si to uradio cisto preventive radi ??? i da li se nakon ciscenja osjetilo poboljsanje
hvala jos jednom ne cini se komplikovano ovo sto si mi napisao
pozzz
rimano
Posts: 737
Joined: 28/12/2009 00:05

#6 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by rimano »

To sam mijenjao kad sam uzeo auto nije mi se nista osjetilo. Ne mora znaciti da ti je do filtera mozda ti smrad dolazi sa onog isparivaca koji se nalazi i kabini.
Lutak
Posts: 28
Joined: 30/01/2010 11:09

#7 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by Lutak »

rimano wrote:To sam mijenjao kad sam uzeo auto nije mi se nista osjetilo. Ne mora znaciti da ti je do filtera mozda ti smrad dolazi sa onog isparivaca koji se nalazi i kabini.
kad kazes isparivac da li mislis na onaj integrisani mirisni umetak u istrument tabli? ako mislis na to to sam zamjenio stavio sam novi mirisni ulozak i to je ok i bilo jer kad navece upalio grijanje ili preko dana (kad nije toliko vruce) kad upalim samo ventilator da cirkulise zrak sve je ok i nista se ne osjeti samo priliko paljenja klime prvi par sekundi mi se zacuje neugodan miris i onda je ok pa zato sam mislio da pregledam filter klime
rimano
Posts: 737
Joined: 28/12/2009 00:05

#8 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by rimano »

Zamijeni filter ako nisi vec neces pogrijesiti, a isparivac je sastavni dio klime kroz koji struji vazduh koji se hladi, nije ti u sta se stavlja miris :)
User avatar
citroen
Posts: 5863
Joined: 19/05/2009 18:08
Location: Sarajevo,memli strana

#9 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by citroen »

Lutak wrote:pozdrav raja

zanima me da li neko zna gdje se nalazi filter klime za Citroen C4
Tokom zime naravno nisam koristio klimu i neki dan kada sam je upalio poceo je da izlazi neugodan miris bas ono na ustajalo se osjetilo i nakom par par minuta je nestalo ali se stvar ponavlja prilikom svakog ponognog paljenja klime.
kontao da ocistim filter klime ili da ga po potrebi zamjenim...pa ako bilo ko zna neku informaciju bilo bi super
hvala puno i veliki pozdrav
Ja sam na svojoj C4 ne davno zamijenio,kad sam radio mali servis,nije bas lagano zamijeniti jer se moraju skinuti plasticne obloge i ona izolacija oko motora, a nalazi se na suvozacevoj strani.To sam zamijenio u "Peugeot 206"servisu na stupu...
gumifufna
Posts: 386
Joined: 22/06/2007 22:27

#10 Re: Citroen C4 (Filter Klime)

Post by gumifufna »

Lutak wrote:pozdrav raja

zanima me da li neko zna gdje se nalazi filter klime za Citroen C4
Tokom zime naravno nisam koristio klimu i neki dan kada sam je upalio poceo je da izlazi neugodan miris bas ono na ustajalo se osjetilo i nakom par par minuta je nestalo ali se stvar ponavlja prilikom svakog ponognog paljenja klime.
kontao da ocistim filter klime ili da ga po potrebi zamjenim...pa ako bilo ko zna neku informaciju bilo bi super
hvala puno i veliki pozdrav
To ti nije do "filtera klime"(ovo je pogresan naziv,taj filter je filter zraka ili polenfilter i kroz njega prolazi zrak bez obzira dali je klima ukljucena ili grijanje,tako ako on smrdi smrdio bi i kad ti je ukljuceno grijanje)
Moras uradit dezinfekciju klime koja se inace radi svake ghodine,jer ako to ne uradis postoji mogucnost da se taj smrad poveca i da nemozes nicim iskorijeniti.Ovo se preporucuje i radi zdravlja,jer na isparivacu se skupljaju bakterije koje su stetne za zdravlje i od njih dolazi taj smrad.
Post Reply