Osiguranje auta - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1026 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by S4mpion »

TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:01
r_faruk wrote: 19/02/2021 11:56
TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 11:20 Udario me lik koji ima Croatia osiguranje, moje je Sarajevo osiguranje.

On je kriv, napravljen zapisnik, šteta uslikana, poslano i evo mjesec dana ništa.

Kakva je Croatia kada je naplata u pitanju? Ima li neko iskustva, prave li probleme?

I da, koliku bi ponudu mogao dobiti? Šteta je:

Prednji blatobran mora se mijenjati;
Oba vrata prednja i zadnja potrebno mijenjati, bukvalno zgužvana. Mehanizam za elektronsko spuštanje stakala ne radi kao ni brava na objema vratima;
Zadnji blatobran potrebno popraviti i prelakirati.;
Zadnja ratkapa;

Strana je desna (gledano sa gepeka) a lijeva (gledano sprijeda).

Lik izlazio iz proširenja, nije me vidio i direkt u mene.

Automobil, Mercedes A klasa LONG, 2003. godina.
Jesi li napravio procjenu stete u ovlastenom servisu? Da li si dobio predracun?
Samo sam jednom popravljao kod lokalnog majstora, ali je tada steta bila minorna i ponudjena suma je pokrila trosak.
Ma nisam niti mi je rečeno to da radim. Kada sam odvezao vozilo na d.e.p.o Sarajevo osiguranja, uslikali su, uzeli zapisnik sa uviđaja, napravili zapisnik o šteti i uručili mi. Poslije par dana stiže mi obavijest od Croatia osiguranja da su zaprimili zapisnik o šteti od strane Sarajevo osiguranja. Nakon sedam dana mi opet stiže obavijest od Croatie da su od okrivljenog zatražili izjavu, kopije vozažke i saobraćajne i kopiju zapisnika sa uviđaja.

Nakon toga, ni mukajet. Zovem Sarajevo osiguranje, oni kažu ne mogu ništa dok se Croatia ne oglasi. Ko, šta, kako, nemam pojma. Prošlo od tada mjesec dana.
Mjesec dana nije ništa, ljudi čekaju po 3 mjeseca, pogotovo ako je šteta na autu veća.

U tvom slučaju bih očekivao oko 2300KM, a sa agencijom bi se možda moglo izvući i 3000KM.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#1027 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by avijon »

S4mpion wrote: 19/02/2021 12:24
r_faruk wrote: 19/02/2021 09:44 U biti mi smo teska stoka. Meni nije bio cilj da zaradim od ovih steta no da popravim auto. kada su me oborili sa motora, steta je iznosila oko 800KM (stajao sam u mjestu, niko nije povrijedjen). Steta na motoru: polomljen blatobran, iskrivljena sipka upravljaca i iskrivljena rucica kvacila. Vecina nekih poznanika i tipova su mi govorili "reci da ti je polomljen cijeli upravljac, popucali trouglovi, amortizeri, to ti je 3000KM, ostane ti 2 milje, vako-nako".

Fino odes u ovlasteni servis, popravis vozilo i uzivas.
I nikad više neće bit' kao onaj s kojeg nije padano, ne uzimaju se te pare bez veze, udarano je udarano, pa taman da ga je fabrika popravila.
Kako me zivcira ova bosnjacka, nek obični covjek umre nek marku dobije a osiguranja nek lopovijaju nek zavrcu kako znaju i umiju jer to je njihov posao? Kakve nebuloze smecarske.

Na kraju krajeva niko ne krade od osiguranja uzimas samo ono sto si i Ćeš godinama uplacivat
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1028 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Tesla Edison »

avijon wrote: 19/02/2021 12:28
TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:01
r_faruk wrote: 19/02/2021 11:56

Jesi li napravio procjenu stete u ovlastenom servisu? Da li si dobio predracun?
Samo sam jednom popravljao kod lokalnog majstora, ali je tada steta bila minorna i ponudjena suma je pokrila trosak.
Ma nisam niti mi je rečeno to da radim. Kada sam odvezao vozilo na d.e.p.o Sarajevo osiguranja, uslikali su, uzeli zapisnik sa uviđaja, napravili zapisnik o šteti i uručili mi. Poslije par dana stiže mi obavijest od Croatia osiguranja da su zaprimili zapisnik o šteti od strane Sarajevo osiguranja. Nakon sedam dana mi opet stiže obavijest od Croatie da su od okrivljenog zatražili izjavu, kopije vozažke i saobraćajne i kopiju zapisnika sa uviđaja.

Nakon toga, ni mukajet. Zovem Sarajevo osiguranje, oni kažu ne mogu ništa dok se Croatia ne oglasi. Ko, šta, kako, nemam pojma. Prošlo od tada mjesec dana.
Ako si vec na ovoj temi trebo bi znati da je prva stvar uzeti advokata. Ako ti je zao procenta sto njemu dajes onda cekaj milost osiguranja
Ma nisam ni znao da ima tema niti sam ikad imao udes niti znam bilo šta o ovome. Slučajno naletio pa haj reko da vidim.
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#1029 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by avijon »

TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:38
avijon wrote: 19/02/2021 12:28
TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:01

Ma nisam niti mi je rečeno to da radim. Kada sam odvezao vozilo na d.e.p.o Sarajevo osiguranja, uslikali su, uzeli zapisnik sa uviđaja, napravili zapisnik o šteti i uručili mi. Poslije par dana stiže mi obavijest od Croatia osiguranja da su zaprimili zapisnik o šteti od strane Sarajevo osiguranja. Nakon sedam dana mi opet stiže obavijest od Croatie da su od okrivljenog zatražili izjavu, kopije vozažke i saobraćajne i kopiju zapisnika sa uviđaja.

Nakon toga, ni mukajet. Zovem Sarajevo osiguranje, oni kažu ne mogu ništa dok se Croatia ne oglasi. Ko, šta, kako, nemam pojma. Prošlo od tada mjesec dana.
Ako si vec na ovoj temi trebo bi znati da je prva stvar uzeti advokata. Ako ti je zao procenta sto njemu dajes onda cekaj milost osiguranja
Ma nisam ni znao da ima tema niti sam ikad imao udes niti znam bilo šta o ovome. Slučajno naletio pa haj reko da vidim.
Nije ti kasno mozda nazvat ih vidjeti mozel se jos sta. Nadji u mojim postovima od neki dan naveo sam ih 3-4 koje su spominjane ovdje.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1030 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Tesla Edison »

avijon wrote: 19/02/2021 12:40
TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:38
avijon wrote: 19/02/2021 12:28

Ako si vec na ovoj temi trebo bi znati da je prva stvar uzeti advokata. Ako ti je zao procenta sto njemu dajes onda cekaj milost osiguranja
Ma nisam ni znao da ima tema niti sam ikad imao udes niti znam bilo šta o ovome. Slučajno naletio pa haj reko da vidim.
Nije ti kasno mozda nazvat ih vidjeti mozel se jos sta. Nadji u mojim postovima od neki dan naveo sam ih 3-4 koje su spominjane ovdje.
E hvala ti :)

Pogledam svakako.
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1031 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Tesla Edison »

S4mpion wrote: 19/02/2021 12:29
TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:01
r_faruk wrote: 19/02/2021 11:56

Jesi li napravio procjenu stete u ovlastenom servisu? Da li si dobio predracun?
Samo sam jednom popravljao kod lokalnog majstora, ali je tada steta bila minorna i ponudjena suma je pokrila trosak.
Ma nisam niti mi je rečeno to da radim. Kada sam odvezao vozilo na d.e.p.o Sarajevo osiguranja, uslikali su, uzeli zapisnik sa uviđaja, napravili zapisnik o šteti i uručili mi. Poslije par dana stiže mi obavijest od Croatia osiguranja da su zaprimili zapisnik o šteti od strane Sarajevo osiguranja. Nakon sedam dana mi opet stiže obavijest od Croatie da su od okrivljenog zatražili izjavu, kopije vozažke i saobraćajne i kopiju zapisnika sa uviđaja.

Nakon toga, ni mukajet. Zovem Sarajevo osiguranje, oni kažu ne mogu ništa dok se Croatia ne oglasi. Ko, šta, kako, nemam pojma. Prošlo od tada mjesec dana.
Mjesec dana nije ništa, ljudi čekaju po 3 mjeseca, pogotovo ako je šteta na autu veća.

U tvom slučaju bih očekivao oko 2300KM, a sa agencijom bi se možda moglo izvući i 3000KM.
TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:41
avijon wrote: 19/02/2021 12:40
TESLA_EDISON wrote: 19/02/2021 12:38

Ma nisam ni znao da ima tema niti sam ikad imao udes niti znam bilo šta o ovome. Slučajno naletio pa haj reko da vidim.
Nije ti kasno mozda nazvat ih vidjeti mozel se jos sta. Nadji u mojim postovima od neki dan naveo sam ih 3-4 koje su spominjane ovdje.
E hvala ti :)

Pogledam svakako.
Sad sam zvao Agenciju za nadzor osiguranja. Dali mi broj od nekog glavnog za štete u osiguranju u kojem je okrivljeni. Dobio tog gospodina i reče mi da je još rano, šteta je velika ali da se kompletira to sve i brzo bi trebao dobiti ponudu. Problem bilo kompletiranje dokumentacije okrivljenog (valjda nije htio dati, šta li) ali da je sada to prikupljeno i sve je u redovnoj proceduri. I još kaže, ne brini, biće sve završeno.

I ja, haj, eto ne brinem. Vidjećemo, sačekat ću :)

Hvala na savjetima a posebno @S4mpion, ciframa si mi popravio dan :)
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1032 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by r_faruk »

S4mpion wrote: 19/02/2021 12:24
r_faruk wrote: 19/02/2021 09:44 U biti mi smo teska stoka. Meni nije bio cilj da zaradim od ovih steta no da popravim auto. kada su me oborili sa motora, steta je iznosila oko 800KM (stajao sam u mjestu, niko nije povrijedjen). Steta na motoru: polomljen blatobran, iskrivljena sipka upravljaca i iskrivljena rucica kvacila. Vecina nekih poznanika i tipova su mi govorili "reci da ti je polomljen cijeli upravljac, popucali trouglovi, amortizeri, to ti je 3000KM, ostane ti 2 milje, vako-nako".

Fino odes u ovlasteni servis, popravis vozilo i uzivas.
I nikad više neće bit' kao onaj s kojeg nije padano, ne uzimaju se te pare bez veze, udarano je udarano, pa taman da ga je fabrika popravila.
zavisi sta se desilo, zamjena blatobrana, rucice kvacila i sipke upravljaca su elementi koji ne uticu na ostatak motora. dijelovi su na saraf i zamijene se za sat vremena. u slucaju vece havarije, slazem se da nece biti kao prije, ali dobar servis to moze napraviti da se nista ne primijeti. na kraju krajeva ako je totalna steta ima i za to lijeka. ovdje pricamo o par dijelova koji se montiraju za cas posla. jebem ga, to je isto kao da ti je pukla steka na autu. eto zamijenis je i auto vuce u stranu.... :)
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1033 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by r_faruk »

avijon wrote: 19/02/2021 12:32
S4mpion wrote: 19/02/2021 12:24
r_faruk wrote: 19/02/2021 09:44 U biti mi smo teska stoka. Meni nije bio cilj da zaradim od ovih steta no da popravim auto. kada su me oborili sa motora, steta je iznosila oko 800KM (stajao sam u mjestu, niko nije povrijedjen). Steta na motoru: polomljen blatobran, iskrivljena sipka upravljaca i iskrivljena rucica kvacila. Vecina nekih poznanika i tipova su mi govorili "reci da ti je polomljen cijeli upravljac, popucali trouglovi, amortizeri, to ti je 3000KM, ostane ti 2 milje, vako-nako".

Fino odes u ovlasteni servis, popravis vozilo i uzivas.
I nikad više neće bit' kao onaj s kojeg nije padano, ne uzimaju se te pare bez veze, udarano je udarano, pa taman da ga je fabrika popravila.
Kako me zivcira ova bosnjacka, nek obični covjek umre nek marku dobije a osiguranja nek lopovijaju nek zavrcu kako znaju i umiju jer to je njihov posao? Kakve nebuloze smecarske.

Na kraju krajeva niko ne krade od osiguranja uzimas samo ono sto si i Ćeš godinama uplacivat
jebes osiguranje, od njih me je svakako samo glava zabolila. ja samo hocu da popravim auto i da ga vratim u prvobitno stanje i da to plati onaj ko je odgovoran. ne pada mi na pamet da trazim majstore, skupljam dijelove po otpadu kako bih ustedio. dodjes u salon,
dobar dan
dobar dan
izvolite auto, posaljite racun, javite kada zavrsite.
tako sam do sada radio, a tako cu i u buduce ako bude potrebe, a nadam se da nece.

valjda je to poenta tih osiguranja...
NediM17
Posts: 21486
Joined: 05/11/2009 11:49

#1034 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by NediM17 »

Ta tvoja prica pije vode za novija vozila.
Za ove grobine koje vozi vecina u BiH to ne vrijedi.
Ako cijena popravke nadilazi trzisnu vrijednost vozila nijedno osiguranje nece pristati da to plati.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1035 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by foxlife »

NediM17 wrote: 19/02/2021 16:52 Ta tvoja prica pije vode za novija vozila.
Za ove grobine koje vozi vecina u BiH to ne vrijedi.
Ako cijena popravke nadilazi trzisnu vrijednost vozila nijedno osiguranje nece pristati da to plati.
sto znaci da se proglasi totalna steta i neka vlasnik prodaje tog groba u otpad dobit ce pare u vrijednosti auta i to je to
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1036 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by r_faruk »

NediM17 wrote: 19/02/2021 16:52 Ta tvoja prica pije vode za novija vozila.
Za ove grobine koje vozi vecina u BiH to ne vrijedi.
Ako cijena popravke nadilazi trzisnu vrijednost vozila nijedno osiguranje nece pristati da to plati.
Moj automobil je 2006 godiste, a popravljen je u ovlastenom servisu prije 3 godine, i sada ce opet u ovlasteni na zamjenu dotrajalih dijelova. Pretpostavljam da se onda moze popravljati u ovlastenom. Stvar je u tome da se odveze auto na pregled, dobije se predracun i pravac osiguranje i dogovoris se. Bar sam ja to tako radio, a po dogovoru sam popravljao i dobio novac od osiguranja ili je osiguranje platilo popravku.
U pravu si za grobine, ali to je do vlasnika. Svi popravljaju u avliji i voze automobile iznad svojih mogucnosti.

Sve u svemu, o osiguravajucim kucama nemam nista lijepo da kazem. Sa druge strane uvijek sam naplatio stetu i popravio vozilo na nacin kako sam opisao iznad.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1037 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by 530i »

r_faruk wrote: 19/02/2021 12:13 Ja sam takodjer bio u sarajevo osiguranju i razocarao sam se. Oni popune papire i posalju drugom osiguranju. Pa to sam mogao i ja, nisu mi dali aavjet, nisu me uputili sta i kako da radim. Bukvalno su mi rekli "svrati za desetak dana u osiguranje ovog tipa sto te udario da vidis dokle ti je predmet". Ja kao budala tri puta isao (jer se nisu javljali na telefon), da bi mi nekad poslije 2 mjeseca od sudara poslali odgovor. Sarajevo osiguranje je tu samo posrednik u slanju papira. Sada sam u wiener osiguranju, makar su ljubazniji, a i blize mi je poslovnica :), a dobio sam i kasko za motor.
U suštini svako osiguranje radi to isto, to se naziva uslužna šteta ili nekako slično. Samo dobar i ljubazan agent ti sve objasni i onda tvoje osiguranje odradi dio posla. Glavnina je do osiguranja krivca. Zaposleni u Sarajevo osiguranju jesu neljubazni, mrsko im raditi, valjda upali preko veze na radna mjesta, a lova dolazi od državnih firmi...
ellsa2
Posts: 1
Joined: 24/02/2021 00:34

#1038 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by ellsa2 »

Koji postupak ide za naplatu osiguranja za okovratnik. Udes bio prije 15 dana, treba raditi magnet i neurologu. Prisustvo stalne glavobolje i trnjenja ruku. I koji je postupak kad se ide na sud zbog udesa?Je li bolje za sve angazovati advokata, citam po postovima da se spominju i neke agencije. Vozim 20 godina ovo mi je prvi udes, lik se zabio direktno u mene na magistrali presao na moju stranu, uz sve to moje auto bilo puno djece kojima na svu srecu nije bilo nista,osim sto su se prepali. Djeca imaju skolsko osiguranje.Da li se moze traziti kakva naknada za djecu od tog skolskog osiguranja. Koje advokate, odnosno agencije mi preporucujete?
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#1039 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by avijon »

ellsa2 wrote: 24/02/2021 01:01 Koji postupak ide za naplatu osiguranja za okovratnik. Udes bio prije 15 dana, treba raditi magnet i neurologu. Prisustvo stalne glavobolje i trnjenja ruku. I koji je postupak kad se ide na sud zbog udesa?Je li bolje za sve angazovati advokata, citam po postovima da se spominju i neke agencije. Vozim 20 godina ovo mi je prvi udes, lik se zabio direktno u mene na magistrali presao na moju stranu, uz sve to moje auto bilo puno djece kojima na svu srecu nije bilo nista,osim sto su se prepali. Djeca imaju skolsko osiguranje.Da li se moze traziti kakva naknada za djecu od tog skolskog osiguranja. Koje advokate, odnosno agencije mi preporucujete?
Svakome isto pišem :lol: mondi consulting, restitucija, ekspertiza eto 3 agencije, ja sam upratio na ovoj temi 2 pozitivna sa mondi consulting
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1040 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Tesla Edison »

ellsa2 wrote: 24/02/2021 01:01 Koji postupak ide za naplatu osiguranja za okovratnik. Udes bio prije 15 dana, treba raditi magnet i neurologu. Prisustvo stalne glavobolje i trnjenja ruku. I koji je postupak kad se ide na sud zbog udesa?Je li bolje za sve angazovati advokata, citam po postovima da se spominju i neke agencije. Vozim 20 godina ovo mi je prvi udes, lik se zabio direktno u mene na magistrali presao na moju stranu, uz sve to moje auto bilo puno djece kojima na svu srecu nije bilo nista,osim sto su se prepali. Djeca imaju skolsko osiguranje.Da li se moze traziti kakva naknada za djecu od tog skolskog osiguranja. Koje advokate, odnosno agencije mi preporucujete?
Dobro je da si prosao tako. Moglo je biti gore.

Sretno ti i tuži idiota, pokreni parnicu i mimo osiguranja. Oderi ga.
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#1041 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Svakodobro! »

ellsa2 wrote: 24/02/2021 01:01 Koji postupak ide za naplatu osiguranja za okovratnik. Udes bio prije 15 dana, treba raditi magnet i neurologu. Prisustvo stalne glavobolje i trnjenja ruku. I koji je postupak kad se ide na sud zbog udesa?Je li bolje za sve angazovati advokata, citam po postovima da se spominju i neke agencije. Vozim 20 godina ovo mi je prvi udes, lik se zabio direktno u mene na magistrali presao na moju stranu, uz sve to moje auto bilo puno djece kojima na svu srecu nije bilo nista,osim sto su se prepali. Djeca imaju skolsko osiguranje.Da li se moze traziti kakva naknada za djecu od tog skolskog osiguranja. Koje advokate, odnosno agencije mi preporucujete?
Ja bi vam iz svog iskustva preporučio advokatsku kancelariju Šacic, mislim da se uglavnom samo time i bave, osiguranja i naknade auto štete. Ja sam 2x put završavao kod njih i zadovoljan sam ciframa, a oni svoj postotak uzmu nakon naplate. Nalaze se preko puta bolnice Vrazova.
Rakim
Posts: 3
Joined: 15/03/2021 19:56

#1042 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Rakim »

Moje pitanje je koliki je vremenski rok za isplatu poslije sudske nagodbe sa osiguranjem. Advokat je Tuzii Sarajevo osiguranje i poslije skoro godinu dana bilo je rociste,vjestak isto tako procjenio stetu i oni su mi ponudili nagodbu koja mi odgovara,da ne buh cekao jos vise itd. Nagodio sam se i ocekujem da uplate sredstva na racun advokata. Interesuje me da ali je neko imao slicnu situaciju i koliko je cekao na isplatu poslije ovakve sudske nagodbe.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1043 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by foxlife »

Ja sam prije 10 godina imao isplatu stete od strane sa osiguranja
Bilo je to u roku mozda 10-20 dana na racun od dana kad je sve rijeseno otrpilike
Tako da ces i ti vjerovatno tako nesto cekati ako sta nije promjenjeno
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#1044 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by artur morgan »

Rakim wrote: 15/03/2021 20:46 Moje pitanje je koliki je vremenski rok za isplatu poslije sudske nagodbe sa osiguranjem. Advokat je Tuzii Sarajevo osiguranje i poslije skoro godinu dana bilo je rociste,vjestak isto tako procjenio stetu i oni su mi ponudili nagodbu koja mi odgovara,da ne buh cekao jos vise itd. Nagodio sam se i ocekujem da uplate sredstva na racun advokata. Interesuje me da ali je neko imao slicnu situaciju i koliko je cekao na isplatu poslije ovakve sudske nagodbe.
U sudskoj nagodbi se predvidi rok za uplatu, i taj rok je uglavnom isti kao i za presudu. Rok je u pravilu od 15 dana do 30 dana, kao i za presudu. Moze biti i kraci ako je dogovoren. Bices sigurno namiren :thumbup:
Dzontra_Volta
Posts: 6455
Joined: 20/01/2011 11:10

#1045 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Dzontra_Volta »

I to se zove vansudska nagodba.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#1046 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by artur morgan »

Nisam siguran iz njegovog posta koja je. On kaze da je sudska nagodba.

Ako su nagodbu zakljucili na rocistu u sudu onda je sudska a ako su je zakljucili prije ili poslije rocista izvan suda onda je vansudska. Razlika je u tome sto sudska nagodba zamjenjuje presudu i ona je izvrsna isprava i na temelju nje se moze pokrenuti prinudno izvrsenje, sto nije slucaj sa vansudskom nagodbom, koja kad se ne plati predstavlja samo osnov za novu tuzbu.

Ali, platice mu koja god da je.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1047 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by foxlife »

otprilike cekat ce najvise mjesec dana koja god da je nagodba
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#1048 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by azdralovic »

Uglavnom Sarajevo Osiguranje ce cekati do zadnjeg dana roka da plati
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#1049 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by foxlife »

azdralovic wrote: 16/03/2021 10:37 Uglavnom Sarajevo Osiguranje ce cekati do zadnjeg dana roka da plati
Nece meni kad su isplacivali isplatili prije zakonskog roka
jelleMania
Posts: 858
Joined: 29/09/2020 09:18

#1050 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by jelleMania »

3 mj imaju pravo da odugovlace ... a posto je sarajevo osiguranje tako ce i biti :mrgreen:
Post Reply