Osiguranje auta - sve o tome

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1076 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Optimist »

iceman ze wrote: 09/04/2021 11:05 Koje su opcije naplate kaska? Uradjen je izvid stete od strane njih. Koje opcije se nude u praksi? Hvala
Put za hercegovinu nije dobro prosao?
User avatar
iceman ze
Posts: 6511
Joined: 18/11/2004 00:25
Location: Sarajevo

#1077 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by iceman ze »

Nemam hvala Bogu od '95 potrebe za tim, zasad se jos dobro drzim :mrgreen:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1078 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by 530i »

S4mpion wrote: 09/04/2021 12:48
530i wrote: 09/04/2021 10:11 Osiguranja inače kontaktiraju PU koja je zadužena za mjesto nezgode da provjere da li je išta prijavljeno na taj datum i na toj lokaciji, i kada se radi o regulisanju štete preko tog EU obrasca. I ne prave standardni uviđaj kao kod većih materijalnih šteta ili tjelesnih ozljeda.
Eh tu je problem, jer ako policija ne izađe, nema evidentirane nezgode.
To je fol koji osiguranja koriste jer je njima jedini cilj što manje imati troškova. U suštini moraju i bez policije, ako imaš dobre dokaze tipa slike i izbliza i izdaleka i ako nema sumnje da se zaista desilo to što je prijavljeno. Dešavalo se i da se pokušavaju iscenirati udesi.
hexaton
Posts: 2
Joined: 15/05/2021 09:37

#1079 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by hexaton »

Zdravo, imala sam udes gdje je momak izlazio iz parkinga i nije me vidio. Steta je novcano oko 5000KM jer sam trazila da mi zamijene udarene dijelove na tri godine starom autu. Iz ovlastenog servisa su muzu rekli da se dijelovi trebaju mijenjati i to smo dobili na njihovom predracunu ali iz osiguranja tvrde da se sve to moze uraditi kod limara. Valjda zensko doslo pa poceli da pricaju :) Nakon mjesec dana jos uvijek nismo dobili pare a ni pribliznu ponudu racunu iz servisa... u servisu mi govore da bez moje uplate ne mogu krenuti raditi na autu, a 5000KM naravno da nemamo. Znaci osiguranje nam ne da pare, a servis nece da radi bez para i sad se samo ceka ko ce popustiti. Zovemo osiguranje svaki dan i uvijek je predmet u obradi.

Imate li neku preporuku za advokate u Sarajevu? Mislim da je vrijeme da angazujemo nekoga da prica sa njima. Trazili smo po googleu ali advokata ima previše a cijena advokata nam nije bitna i svejedno nam je koji procenat ce uzeti. Ne zelimo da uzmemo pare od osiguranja vec da saniramo auto.
User avatar
Ajs_Nigrutin
Posts: 401
Joined: 14/10/2020 22:44

#1080 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Ajs_Nigrutin »

hexaton wrote: 15/05/2021 09:50 Zdravo, imala sam udes gdje je momak izlazio iz parkinga i nije me vidio. Steta je novcano oko 5000KM jer sam trazila da mi zamijene udarene dijelove na tri godine starom autu. Iz ovlastenog servisa su muzu rekli da se dijelovi trebaju mijenjati i to smo dobili na njihovom predracunu ali iz osiguranja tvrde da se sve to moze uraditi kod limara. Valjda zensko doslo pa poceli da pricaju :) Nakon mjesec dana jos uvijek nismo dobili pare a ni pribliznu ponudu racunu iz servisa... u servisu mi govore da bez moje uplate ne mogu krenuti raditi na autu, a 5000KM naravno da nemamo. Znaci osiguranje nam ne da pare, a servis nece da radi bez para i sad se samo ceka ko ce popustiti. Zovemo osiguranje svaki dan i uvijek je predmet u obradi.

Imate li neku preporuku za advokate u Sarajevu? Mislim da je vrijeme da angazujemo nekoga da prica sa njima. Trazili smo po googleu ali advokata ima previše a cijena advokata nam nije bitna i svejedno nam je koji procenat ce uzeti. Ne zelimo da uzmemo pare od osiguranja vec da saniramo auto.
Pisao je neko već na drugoj temi na forumu, firme koje se bave ovim: Restitucija, mondo consulting.
r_faruk
Posts: 4669
Joined: 20/01/2003 00:00

#1081 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by r_faruk »

hexaton wrote: 15/05/2021 09:50 Zdravo, imala sam udes gdje je momak izlazio iz parkinga i nije me vidio. Steta je novcano oko 5000KM jer sam trazila da mi zamijene udarene dijelove na tri godine starom autu. Iz ovlastenog servisa su muzu rekli da se dijelovi trebaju mijenjati i to smo dobili na njihovom predracunu ali iz osiguranja tvrde da se sve to moze uraditi kod limara. Valjda zensko doslo pa poceli da pricaju :) Nakon mjesec dana jos uvijek nismo dobili pare a ni pribliznu ponudu racunu iz servisa... u servisu mi govore da bez moje uplate ne mogu krenuti raditi na autu, a 5000KM naravno da nemamo. Znaci osiguranje nam ne da pare, a servis nece da radi bez para i sad se samo ceka ko ce popustiti. Zovemo osiguranje svaki dan i uvijek je predmet u obradi.

Imate li neku preporuku za advokate u Sarajevu? Mislim da je vrijeme da angazujemo nekoga da prica sa njima. Trazili smo po googleu ali advokata ima previše a cijena advokata nam nije bitna i svejedno nam je koji procenat ce uzeti. Ne zelimo da uzmemo pare od osiguranja vec da saniramo auto.
Zasto ne moze osiguranje platiti servisu? Dva puta sam popravljao na taj nacin. Servis popravi, osiguranje plati. Da li postoji takva mogucnost u Vasem slucaju?
User avatar
basicm
Posts: 10407
Joined: 16/01/2012 21:38

#1082 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by basicm »

hexaton wrote: 15/05/2021 09:50 Zdravo, imala sam udes gdje je momak izlazio iz parkinga i nije me vidio. Steta je novcano oko 5000KM jer sam trazila da mi zamijene udarene dijelove na tri godine starom autu. Iz ovlastenog servisa su muzu rekli da se dijelovi trebaju mijenjati i to smo dobili na njihovom predracunu ali iz osiguranja tvrde da se sve to moze uraditi kod limara. Valjda zensko doslo pa poceli da pricaju :) Nakon mjesec dana jos uvijek nismo dobili pare a ni pribliznu ponudu racunu iz servisa... u servisu mi govore da bez moje uplate ne mogu krenuti raditi na autu, a 5000KM naravno da nemamo. Znaci osiguranje nam ne da pare, a servis nece da radi bez para i sad se samo ceka ko ce popustiti. Zovemo osiguranje svaki dan i uvijek je predmet u obradi.

Imate li neku preporuku za advokate u Sarajevu? Mislim da je vrijeme da angazujemo nekoga da prica sa njima. Trazili smo po googleu ali advokata ima previše a cijena advokata nam nije bitna i svejedno nam je koji procenat ce uzeti. Ne zelimo da uzmemo pare od osiguranja vec da saniramo auto.
Samo advokat, plus lezarinu trazite, racune od taxija ili rent-a-cara za taj period...
Javice se brzo.
mahalas505
Posts: 2783
Joined: 08/10/2005 09:13

#1083 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by mahalas505 »

basicm wrote: 16/05/2021 00:17
hexaton wrote: 15/05/2021 09:50 Zdravo, imala sam udes gdje je momak izlazio iz parkinga i nije me vidio. Steta je novcano oko 5000KM jer sam trazila da mi zamijene udarene dijelove na tri godine starom autu. Iz ovlastenog servisa su muzu rekli da se dijelovi trebaju mijenjati i to smo dobili na njihovom predracunu ali iz osiguranja tvrde da se sve to moze uraditi kod limara. Valjda zensko doslo pa poceli da pricaju :) Nakon mjesec dana jos uvijek nismo dobili pare a ni pribliznu ponudu racunu iz servisa... u servisu mi govore da bez moje uplate ne mogu krenuti raditi na autu, a 5000KM naravno da nemamo. Znaci osiguranje nam ne da pare, a servis nece da radi bez para i sad se samo ceka ko ce popustiti. Zovemo osiguranje svaki dan i uvijek je predmet u obradi.

Imate li neku preporuku za advokate u Sarajevu? Mislim da je vrijeme da angazujemo nekoga da prica sa njima. Trazili smo po googleu ali advokata ima previše a cijena advokata nam nije bitna i svejedno nam je koji procenat ce uzeti. Ne zelimo da uzmemo pare od osiguranja vec da saniramo auto.
Samo advokat, plus lezarinu trazite, racune od taxija ili rent-a-cara za taj period...
Javice se brzo.
Upravo tako, samo je malo nezgodno sto nemaju pare da sami saniraju. Da mogu sami popraviti u ovlastenom, ne moze nista osiguranje kasnije, mogu se samo poglopiti usima.
hexaton
Posts: 2
Joined: 15/05/2021 09:37

#1084 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by hexaton »

r_faruk wrote: 15/05/2021 19:42
hexaton wrote: 15/05/2021 09:50 Zdravo, imala sam udes gdje je momak izlazio iz parkinga i nije me vidio. Steta je novcano oko 5000KM jer sam trazila da mi zamijene udarene dijelove na tri godine starom autu. Iz ovlastenog servisa su muzu rekli da se dijelovi trebaju mijenjati i to smo dobili na njihovom predracunu ali iz osiguranja tvrde da se sve to moze uraditi kod limara. Valjda zensko doslo pa poceli da pricaju :) Nakon mjesec dana jos uvijek nismo dobili pare a ni pribliznu ponudu racunu iz servisa... u servisu mi govore da bez moje uplate ne mogu krenuti raditi na autu, a 5000KM naravno da nemamo. Znaci osiguranje nam ne da pare, a servis nece da radi bez para i sad se samo ceka ko ce popustiti. Zovemo osiguranje svaki dan i uvijek je predmet u obradi.

Imate li neku preporuku za advokate u Sarajevu? Mislim da je vrijeme da angazujemo nekoga da prica sa njima. Trazili smo po googleu ali advokata ima previše a cijena advokata nam nije bitna i svejedno nam je koji procenat ce uzeti. Ne zelimo da uzmemo pare od osiguranja vec da saniramo auto.
Zasto ne moze osiguranje platiti servisu? Dva puta sam popravljao na taj nacin. Servis popravi, osiguranje plati. Da li postoji takva mogucnost u Vasem slucaju?
Moze platiti ali trenutno nece jer je “predmet u obradi” i “njihovi pravnici vijecaju” itd... iz servisa su rekli da ne mogu poceti raditi na autu bez uplate djela iznosa bar za nove djelove koji su u nasem slucaju vecina cijene ili bez rjesenja iz osiguranja da ce oni snositi troskove. Zvacemo advokate u ponedjeljak i pokusati zavrsiti preko njih. Razmisljamo o dizanju nenamjenskog kredita da pokrijemo troskove a u tom slucaju cemo kamatu naplatiti osiguranju. Vrlo bezobrazno, vec je mjesec dana proslo od prijave stete a predmet je cist. Mladic je priznao krivicu i na obrascu i uzivo kad su ga zvali na mobitel. Ovo je sada samo zavlacenje
noviclan
Posts: 10807
Joined: 31/10/2013 06:48

#1085 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by noviclan »

hexaton wrote: 16/05/2021 09:25
r_faruk wrote: 15/05/2021 19:42
hexaton wrote: 15/05/2021 09:50 Zdravo, imala sam udes gdje je momak izlazio iz parkinga i nije me vidio. Steta je novcano oko 5000KM jer sam trazila da mi zamijene udarene dijelove na tri godine starom autu. Iz ovlastenog servisa su muzu rekli da se dijelovi trebaju mijenjati i to smo dobili na njihovom predracunu ali iz osiguranja tvrde da se sve to moze uraditi kod limara. Valjda zensko doslo pa poceli da pricaju :) Nakon mjesec dana jos uvijek nismo dobili pare a ni pribliznu ponudu racunu iz servisa... u servisu mi govore da bez moje uplate ne mogu krenuti raditi na autu, a 5000KM naravno da nemamo. Znaci osiguranje nam ne da pare, a servis nece da radi bez para i sad se samo ceka ko ce popustiti. Zovemo osiguranje svaki dan i uvijek je predmet u obradi.

Imate li neku preporuku za advokate u Sarajevu? Mislim da je vrijeme da angazujemo nekoga da prica sa njima. Trazili smo po googleu ali advokata ima previše a cijena advokata nam nije bitna i svejedno nam je koji procenat ce uzeti. Ne zelimo da uzmemo pare od osiguranja vec da saniramo auto.
Zasto ne moze osiguranje platiti servisu? Dva puta sam popravljao na taj nacin. Servis popravi, osiguranje plati. Da li postoji takva mogucnost u Vasem slucaju?
Moze platiti ali trenutno nece jer je “predmet u obradi” i “njihovi pravnici vijecaju” itd... iz servisa su rekli da ne mogu poceti raditi na autu bez uplate djela iznosa bar za nove djelove koji su u nasem slucaju vecina cijene ili bez rjesenja iz osiguranja da ce oni snositi troskove. Zvacemo advokate u ponedjeljak i pokusati zavrsiti preko njih. Razmisljamo o dizanju nenamjenskog kredita da pokrijemo troskove a u tom slucaju cemo kamatu naplatiti osiguranju. Vrlo bezobrazno, vec je mjesec dana proslo od prijave stete a predmet je cist. Mladic je priznao krivicu i na obrascu i uzivo kad su ga zvali na mobitel. Ovo je sada samo zavlacenje
Aa koje je to "cigansko" osiguranje, cuj za trigodime staro vozilo nece da zavrsi asignaciju
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#1086 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by azdralovic »

Pa je li vam istekao rok za odgovor osiguranja ? Jeste nezahvalno sto ste bez auta, ali kako neko rece "ciganska" osiguranja ce cekati do zadnjeg dana roka prije nego daju svoj odgovor.
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#1087 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Svakodobro! »

Ma mene su iskreno 2x zakinula osiguranja, na slupanu karambolku auta 2007godiste, jednom mi ponude 142KM drugi put retrovizor i vrata udubljena isplate mi cca 230KM i ja bio zadovoljan, ono ajd dodam 100-150KM da limar to sredi. E vec nakon toga i na novijem autu, nakon prve takve ponude odlučim se za advokata i odlicno prodjem, zato ubuduće samo preko advokata za bilo kakav razgovor s osiguranjima. Ja sam našao na Čobaniji kod one dzamije, zgrada pored odmah, kancelarija advokat Šačić, i tek kad zavrsi predmet uzme svoj procenat. Halal mu svaka marka sto se mene tice.
Last edited by Svakodobro! on 25/11/2021 12:52, edited 1 time in total.
noviclan
Posts: 10807
Joined: 31/10/2013 06:48

#1088 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by noviclan »

Koliko si dobio na novom vozilu koliko je advokat uzeo, jesi li vozio u ovlasteni servis ili garage majstor
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#1089 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Svakodobro! »

noviclan wrote: 18/05/2021 11:52 Koliko si dobio na novom vozilu koliko je advokat uzeo, jesi li vozio u ovlasteni servis ili garage majstor
Auto je radjeno po predračunu u ovlaštenom, advokat je uzeo 10% i te svoje neke troškove pisanja zahtjeva. Osiguranje isplatilo nekih 20% od ukupne visine troškova koje mi je naplatio ovlašteni, to mi je ostalo 'na kafu'
User avatar
Tesla Edison
Posts: 8364
Joined: 08/05/2017 19:17

#1090 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Tesla Edison »

Pozdrav,

Zanima me kako se naplaćuje ovakva šteta?

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /komentari

Pošto nema drugog vozila koje je "negdje" osigurano i ne može se naplatiti šteta od osiguranja drugog vozila, da li onda osiguranje kod kojeg je oštećeno vozilo i osigurano, plaća štetu i da li ovakvu vrstu nesreće i štete osiguranje uopšte isplaćuje (mislim na ovakav vid nezgode gdje nije klasična saobraćajna nesreća)?

Šta u tom slučaju, ukoliko se šteta naplati od osiguranja u kojem je vozilo i osigurano, biva sa policom slijedeći put? Da li plaća puna polica ili opet samo 50%?

Laik sam, a ovo mi zanimljivo pa pitam :)
Dzontra_Volta
Posts: 6459
Joined: 20/01/2011 11:10

#1091 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Dzontra_Volta »

Tesla Edison wrote: 25/05/2021 11:58 Pozdrav,

Zanima me kako se naplaćuje ovakva šteta?

https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /komentari

Pošto nema drugog vozila koje je "negdje" osigurano i ne može se naplatiti šteta od osiguranja drugog vozila, da li onda osiguranje kod kojeg je oštećeno vozilo i osigurano, plaća štetu i da li ovakvu vrstu nesreće i štete osiguranje uopšte isplaćuje (mislim na ovakav vid nezgode gdje nije klasična saobraćajna nesreća)?

Šta u tom slučaju, ukoliko se šteta naplati od osiguranja u kojem je vozilo i osigurano, biva sa policom slijedeći put? Da li plaća puna polica ili opet samo 50%?

Laik sam, a ovo mi zanimljivo pa pitam :)
Platice Vodovod štetu.
azdralovic
Posts: 4429
Joined: 29/05/2010 21:46

#1092 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by azdralovic »

Obicno postoji osiguranje od profesionalne odgovornosti, ako nema onda se naplatis od firme
User avatar
mirsek
Posts: 12817
Joined: 07/05/2010 15:40

#1093 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by mirsek »

Svakodobro! wrote: 18/05/2021 18:49
noviclan wrote: 18/05/2021 11:52 Koliko si dobio na novom vozilu koliko je advokat uzeo, jesi li vozio u ovlasteni servis ili garage majstor
Auto je radjeno po predračunu u ovlaštenom, advokat je uzeo 10% i te svoje neke troškove pisanja zahtjeva. Osiguranje isplatilo nekih 20% od ukupne visine troškova koje mi je naplatio ovlašteni, to mi je ostalo 'na kafu'
Stani malo, auto popravio na racun osiguranja u ovlastenom plus ti osiguranje iskesiralo 20% od ukupnih troskova na autu ? Ne kontam tu logiku, sto bi ti dali dodatni kes ako su ti platili popravku auta po predracunu iz ovlastenog ?
Jesi li platio defektazu u ovlastenom i koliko je kostala ?
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#1094 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by S4mpion »

Po mom mišljenju, nije dovoljno samo namirit' troškove popravke, pa makar to bio i ovlašteni servis.

Auto, nakon pretrpljenog udesa, neminovno gubi vrijednost, bez obzira koliko kvalitetno je popravak urađen, a taj gubitak vrijednosti se nekako treba namirit'.
CiCk0
Posts: 300
Joined: 07/01/2010 19:07

#1095 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by CiCk0 »

Vozdrica raja,

Da li bi neko bio raspolozen samo da mi da par informacija/savjeta privatno?

Ukratko imao udes, drugi vozac kriv 100%. poslije 3 dana se javljaju bolovi vrat ruka trni na odredjena pomjeranja.

Eh ako ima zelje volje i vremena samo da me uputi malo, proslo je vec mjesec i po od udesa cekam da mi se osiguranje javi. medjutim danas pri pozivu govore mi da moram posebno napraviti zahtjev za tjelesne povrede.

Pa ako neko ima iskustva da me posavjetuje sta kako :)


Hvala
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1096 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by preludezalude »

CiCk0 wrote: 26/05/2021 16:35 Vozdrica raja,

Da li bi neko bio raspolozen samo da mi da par informacija/savjeta privatno?

Ukratko imao udes, drugi vozac kriv 100%. poslije 3 dana se javljaju bolovi vrat ruka trni na odredjena pomjeranja.

Eh ako ima zelje volje i vremena samo da me uputi malo, proslo je vec mjesec i po od udesa cekam da mi se osiguranje javi. medjutim danas pri pozivu govore mi da moram posebno napraviti zahtjev za tjelesne povrede.

Pa ako neko ima iskustva da me posavjetuje sta kako :)


Hvala
Trebao si odmah po pojavi bolova i simptoma ljekaru se javiti i onda dalje obavljati specijalisticke preglede. Bez te dokumentacije nista neces moci. Logicno, moras potrazivanje podkrijepiti dokumentacijom. A svaki advokat ce te posavjetovati, sta, kako, koliko.
CiCk0
Posts: 300
Joined: 07/01/2010 19:07

#1097 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by CiCk0 »

Hvala na odgovoru :)


3 dan sam se javio i jos uvijek ganjam se sa doktorima cekam rtg u pon pa da idem neurologu.

Samo me interesuje kazu da ove povrede vrata lakse, kao istezanje ne priznaju osiguranja vise?

Najvjerovatnije cu ja ovo predati advokatu i vjerujem da ce radit u mom interesu :)

Hvala jos jednom na javljanju :)
User avatar
Svakodobro!
Posts: 572
Joined: 28/08/2010 01:28
Location: Sjeverno od Sjevernjače!

#1098 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by Svakodobro! »

mirsek wrote: 25/05/2021 12:49
Svakodobro! wrote: 18/05/2021 18:49
noviclan wrote: 18/05/2021 11:52 Koliko si dobio na novom vozilu koliko je advokat uzeo, jesi li vozio u ovlasteni servis ili garage majstor
Auto je radjeno po predračunu u ovlaštenom, advokat je uzeo 10% i te svoje neke troškove pisanja zahtjeva. Osiguranje isplatilo nekih 20% od ukupne visine troškova koje mi je naplatio ovlašteni, to mi je ostalo 'na kafu'
Stani malo, auto popravio na racun osiguranja u ovlastenom plus ti osiguranje iskesiralo 20% od ukupnih troskova na autu ? Ne kontam tu logiku, sto bi ti dali dodatni kes ako su ti platili popravku auta po predracunu iz ovlastenog ?
Jesi li platio defektazu u ovlastenom i koliko je kostala ?
Malo je to već detaljnije da objašnjavam na forumu. Ja samo znam da osiguranje kad im se stranka obrati direktno duplo, pa i troduplo manje ponude nego sto je to stvar kad idete preko advokata. Bilo da se radi o materijalnoj šteti na autu bilo o tjelesnim povredama. Pozdrav.
preludezalude
Posts: 5570
Joined: 07/03/2012 00:09

#1099 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by preludezalude »

CiCk0 wrote: 26/05/2021 23:11 Hvala na odgovoru :)


3 dan sam se javio i jos uvijek ganjam se sa doktorima cekam rtg u pon pa da idem neurologu.

Samo me interesuje kazu da ove povrede vrata lakse, kao istezanje ne priznaju osiguranja vise?

Najvjerovatnije cu ja ovo predati advokatu i vjerujem da ce radit u mom interesu :)

Hvala jos jednom na javljanju :)
Trzajne povrede vrata se mogu naplatiti.
CiCk0
Posts: 300
Joined: 07/01/2010 19:07

#1100 Re: NAPLATA OSIGURANJA

Post by CiCk0 »

Hvala :)
Post Reply