Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#2526 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amar1994 »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Haris.ba
Posts: 24884
Joined: 08/09/2005 20:08

#2527 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Haris.ba »

NediM17 wrote:Kolega kupio auto kod Kramara prije par mjeseci. Neki dan skonta da kljuc uopce ne moze uci u vanjske brave. Do sada ga je otkljucavao na daljinsko i palio tim kljucem (sto radi svako). Neki dan mu crkla baterija na daljinskom i da otkljuca auto kljucem, pusiona, s obje strane. :-)

A teoretski ako mu danas sutra krepa akumulator, moze samo plakat i traziti nekoga ko ce mu ga obiti.

E sad zasto, kako i zbog cega je to tako, ko zna.

Ne znam ko je proizvođač auta. Ali kada se kupuju nove bravice iste se mogu naštimati na stari ključ. Ili ako se kupuje nova brava za paljenje auta - i ona bi se trebala moći naštimati na stari ključ.

Ne kontam šta se moglo desiti da su različite bravice.

Neko spomenu pežo. Ja koliko znam na pežo se može prijaviti 5 ključeva. Ja imam 2 skakavca i jedan onaj obični. Ne mijenja se ključ - samo kod. I dalje možeš otključati auto, ali ne možeš upaliti auto ako novi kod nije registrovan sa "starim" ključem. I sad se može desiti da prodam auto sa dva ključa, i dođem o odvučem sa trećim. Tako da imanje i dva ključa je relativna sigurnost. :D

P.S.
Sjetiom sam se da Škoda (prije desetak godina) nije prodavala bravice na stari ključ. Već si morao kupiti bravicu koja dođe sa novim ključem, pa onda kod drugog majstora naštimaš zubce na stari ključ.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#2528 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by esso_sa »

amar1994 wrote:Friska informacja od jednog uposlenika Kramara, vraceni kilometri na jednom Mercedesu , covjek koji je kupovao provjeravao kilometre u Stuttgart i nisu se podudarali , necu da imenujem i nista ali eto takvu sam informaciju dobio :thumbup:

Ne mora znaciti da je tacno :thumbup:
Ne mora znaciti da su oni vratili. Poznajem par ljudi koji se bave vracanjem kilometraze i jako ceste musterije su im ljudi koji na svojim autima vracaju kilometrazu ne radi dalje prodaje, nego radi varanja osiguranja, servisa (garancija) i slicno. Svjedocio sam i jednom slucaju gdje je lik vracao kilometrazu na sluzbenom autu - sa njim otisao na godisnji i proputovao komplet Evropu, a nije imao odobrenje firme :)
channel10
Posts: 17013
Joined: 08/01/2014 12:37

#2529 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by channel10 »

Nedavno sam cuo kako su izmirili stetu na autu koje je kod njih kupljeno 2-3 mjeseca prije. Zaribao motor i oni su platili troskove popravke(2000 ili 3000KM).
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2530 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by aditon »

Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovo informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?
User avatar
golfiista
Posts: 4685
Joined: 04/05/2012 14:48

#2531 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista »

aditon wrote:Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovo informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?
:run:
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#2532 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 2002 »

aditon wrote:Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovo informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?
Koji izmedju ostalog radi sa tim svercerima iz Zenice koje si spomenuo u drugom pasusu :lol:
Pa bar je kilometre lako provjeriti, uzmes broj sasije i u ovlasteni servis. Zar stvarno mislis da se do sad ne bi saznalo da Kramar vraca kilometre, jesmo naivan narod da Bog sacuva, neko u brijacnici lupi glupost jer mu je dosadno i narod se primi na to.

Cuj Kramar vracao kilometre i od milion ljudi koju su kupili auto niko nije skontao. Jasta.
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2533 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by aditon »

2002 wrote:
aditon wrote:Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovo informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?
Koji izmedju ostalog radi sa tim svercerima iz Zenice koje si spomenuo u drugom pasusu :lol:
Pa bar je kilometre lako provjeriti, uzmes broj sasije i u ovlasteni servis. Zar stvarno mislis da se do sad ne bi saznalo da Kramar vraca kilometre, jesmo naivan narod da Bog sacuva, neko u brijacnici lupi glupost jer mu je dosadno i narod se primi na to.

Cuj Kramar vracao kilometre i od milion ljudi koju su kupili auto niko nije skontao. Jasta.
Nema potrebe za sarkazmom, ako sam rekao da sam ovu informaciju dobio od dobro upučenog čovjeka iz DGS-a onda to nosi određenu težinu. Ovdje sam pitao za mišljenja i iskustva drugih. Jesi ti možda advokat Krmara? Meni ni u džep a ni iz džepa. Uskoro kupujem auto te sam za tu priliku mislio kupovati auto od oko 20k. Ne želim da se zalijećem i stoga sam pitao ovdje za mišljenja u vezi Kramara. Da je skuplji od ostalih, to znam i sam. Ali to mi nije bitno ako ću kupiti kvalitetnije auto.
A ti ako misliš da se bilo kakav test, pa i taj za kilometražu, ne može izvarati, ti si onda u velikoj zabludi i ne znaš kako funkcionište niti IT, odnosno sowtware. Šta misliš kako je VW lažirao rezultate ispušnih plinova, vjerujem da znaš za skandal od prije nekoliko mjeseci. Na kraju krajeva, da li ti možeš odgovorno potvrditi da Krama i njemu slični nemaju neki deal s servisima gdje gdje bi ti u konačnici i provjerio da li je kilometraža vraćana ili ne.
A da li su automobili kod Kramara udarani i popravljani? Za ovu konstataciju se nisi zakačio? A ovo što si rekao za švercere iz Zenice, tj da bez Krama ništa ne ide u BiH...pa jel to Kramar Godfather u BiH za polovna vozila?? :-)
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#2534 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 2002 »

...
Last edited by 2002 on 01/07/2018 17:51, edited 1 time in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2535 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

U Zenici ima Kobić i Bosnašped, i par sitnih dilera i nazovi njihovih autokuća. Kod Kobića su vozila, sa dosta pređenih kilometara, jeftinija vozila. Vidim da mu je sad salon u poslovnoj zoni. Fer cijena za ono sto nudi. Al nije on ni blizu ponude od Kramara što se tiče vozilica. Bosnašped je tanak, jako slaba ponuda, on ima probleme očigledno u poslovanju jer nikad nije imao ovako malo vozila na stanju, a i prije je kad je imao veću ponudu, vozila mu nisu bila čemu, neuslužan i priča se da je prodavao renta car vozila. Uglavnom, mršava je ponuda vozila u Zenici.

Što se tiče Kramara, o njemu je više manje sve napisano na ovoj temi i bezveze je stvari ponavljati. Mislim ako već nekog reklamiraš iz Zenice, nemam ništa protiv to je moj grad volim taj grad, al naučite nešto od hercegovaca, barem da vas ne pročitaju svi za pet minuta. :)
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2536 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by aditon »

@2002

Izvinut češ ali ovdje izgleda samo ti nemaš pojma o čemu pričaš, uz to si i, siguran sam, "advokat" Kramara. Ja apsolutno nemam ništa protiv istog, ovdje na temi sam da pitam za iskustva ljudi s vozilima kupljenim kod Kramara. Druga stvar, ne znaš niti ikad možeš pretpostaviti ko mi je iz DGS-a ovo rekao ali reči ću ti da nije čivijica s granice, pješadija, već iz rukovodnih struktura iste agencije. Siguran sam da nisu nikakvi talovi u pitanju :lol: Bože sačuvaj kako neko olako valja idiotizme. Svaki se test može lažirati i očito veze nemaš o čemu pričaš. Čuj neće rizikovati licencu. Kakvu ba licencu kad je ogroman keš u igri ovdje. Kramar kao najveći distributer polovnih vozila ima više nego dovoljno kapaciteta da uvjeri bilo koga od naših servisa da za njih lažira rezultate testova, a ti ako misliš drugačije, u najmanju si ruku naivan.

I na kraju, rekao si šta si imao, molim te lijepo da zaobiđeš moje komentare na ovoj temi. Volio bih čuti i druga mišljenja a ne nekog ko na neki način radi za Kramara i daleko je od objektivnosti.
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#2537 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mali_milojica »

aditon wrote:Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovu informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?
Nadam se da nije onaj sto je skinuo gume sa sluzbenog auta i stavio na svoj privatni.
:run:
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#2538 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ranger »

hahha dakle samo kobic? aa? :run:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2539 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by aditon »

mali_milojica wrote:Dakle, Kramar, da ili ne?
Nadam se da nije onaj sto je skinuo gume sa sluzbenog auta i stavio na svoj privatni.
:run:[/quote]

ha ha, duhovit si ali nije taj :wink:
User avatar
aditon
Posts: 4498
Joined: 09/11/2015 19:40
Location: Somewhere in between

#2540 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by aditon »

previše trolova na temi, bolje se povući :run:
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2541 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by tempuser »

aditon wrote:Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.
Ne bih da reklamiram, al sve informacije dostupne na PP! :lol: :-)


Last edited by tempuser on 17/03/2017 10:34, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2542 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by tempuser »

mali_milojica wrote:
aditon wrote:Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovu informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?
Nadam se da nije onaj sto je skinuo gume sa sluzbenog auta i stavio na svoj privatni.
:run:
Uzeo si mi komentar iz tastature! :lol: I to bas sto bi rek'o upuceni poznavalac prilika, iz "rukovodnih struktura"!

smrdim/vijest/zapovjednik ... olf-240189

Mogao bi i taj njegov u dogledno vrijeme ispas't u dnevniku il na kakvom portalu zbog zloupotrebe polozaja i primanja mita!
Last edited by tempuser on 17/03/2017 10:40, edited 1 time in total.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2543 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by tempuser »

aditon wrote: A da li su automobili kod Kramara udarani i popravljani? Za ovu konstataciju se nisi zakačio? A ovo što si rekao za švercere iz Zenice, tj da bez Krama ništa ne ide u BiH...pa jel to Kramar Godfather u BiH za polovna vozila?? :-)
A inace leasing kuce tj korisnici leasing vozila kad udare auto ne popravljaju nego ga salju pod presu odmah tako da kupac njihovih vozila dobije iskljucivo neudarana vozila? :lol:
User avatar
2002
Posts: 207
Joined: 06/11/2016 23:31

#2544 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by 2002 »

...
Last edited by 2002 on 01/07/2018 17:51, edited 1 time in total.
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#2545 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by condy »

tempuser wrote:
aditon wrote:Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.
Ne bih da reklamiram, al sve informacije dostupne na PP! :lol: :-)


:D :thumbup:
Trebam te
Posts: 2006
Joined: 26/10/2010 13:53

#2546 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Trebam te »

aditon wrote:Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovo informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?

Definitivno ne. Kupili auto i nakon 150km otisao zupcanik...dobro nismo zavrsili u rijeci. Zupcani je totalno bio potrosen a auto proslo tek 100000 kilometara..veoma sumnjiva situacija.

Ne proporucujem Kramara nikako.
amir79
Posts: 314
Joined: 01/07/2008 19:00

#2547 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amir79 »

Trebam te wrote:
aditon wrote:Pozdrav za učesnike teme. Inače tema koja i mene zanima ali nisam je do sada upratio (doduše nisam ni tražio). Vjerujem da je ovdje bilo svakakvih komentara u vezi Kramara, međutim ja sam samo pročitao prvih par komentara na temu i vidim da su mišljenja podijeljena. Ja imam informaciju da automobili koje Kramar prodaje su uglavnom udarana vozila i vozila koja su daleko više kilometara prešla nego to Kramar tvrdi. Ovo informaciju sam dobio od službenika Državne granične službe.

U posljednje vrijeme viđam dosta vozila koja su kupljena u Kramaru, meni "na oko" izgledaju ok ali zaista ne znam kakva su vozila. Također, mislim da je bitno skuplji od nekih drugih dilera automobilima. Od istog izvora sam saznao da jedna auto kuća na području Zenice uvozi auta u stanju kakvom ih krajnji kupac vidi, bez lažiranja broja pređenih kilometara itd. Ne bih nikog da reklamiram ali ako nekog zanima mogu mu u pp reći koja je to auto kuća.

Dakle, Kramar, da ili ne?

Definitivno ne. Kupili auto i nakon 150km otisao zupcanik...dobro nismo zavrsili u rijeci. Zupcani je totalno bio potrosen a auto proslo tek 100000 kilometara..veoma sumnjiva situacija.

Ne proporucujem Kramara nikako.


kakav zubpčanik?
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#2548 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by tempuser »

Trebam te wrote:
Definitivno ne. Kupili auto i nakon 150km otisao zupcanik...dobro nismo zavrsili u rijeci. Zupcani je totalno bio potrosen a auto proslo tek 100000 kilometara..veoma sumnjiva situacija.

Ne proporucujem Kramara nikako.
Kakav zupcanik, koji auto?
amir79
Posts: 314
Joined: 01/07/2008 19:00

#2549 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by amir79 »

tempuser wrote:
Trebam te wrote:
Definitivno ne. Kupili auto i nakon 150km otisao zupcanik...dobro nismo zavrsili u rijeci. Zupcani je totalno bio potrosen a auto proslo tek 100000 kilometara..veoma sumnjiva situacija.

Ne proporucujem Kramara nikako.
Kakav zupcanik, koji auto?

prednji lijevi kočioni zupčanik!
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#2550 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Tomahawk11 »

Cekaj malo, kupis polovno auto i ne odvezes ga mehanicaru da vidis hoce li otpasti tocak, je li ok to voziti.....ono, radi sebe, kontrolu, da znas da nisi stavio glavu u torbu....
Locked