Auto salon Kramar - vasa iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

Gray

#576 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Gray » 05/02/2015 12:14

golfiista wrote:Ja ne bi kuoio tu Kiju da leti i proizvodi benzin. Eto najiskrenije.

poštujem, ali to ti nema baš smisla, zašto ne bih kupio nešto ako je toliko nejverjovatno da leti i proizvodi benzin? Kia je na svim testovima odlična bila i kažu da je blizu vrha klase po svim parametrima.

Ja npr. ne bih nikada golfa uzeo, kao prvo zbog mentaliteta ljudi koji voze taj auto a u kojem sebe ne vidim (eto, najiskrenije), kao drugo zato što smatram da je precijenjen, kao treće zato što se krade a ja nemam namjeru da brinem oko auta kao da mi je dijete, to je ipak samo stvar. Da se razumijemo, ipak bih uzeo golfa da leti i pravi benzin. ;)

Kia je meni super auto, možda moj četvrti izbor u toj klasi (neovisno od para), zato što mi se sviđa dizajnom, kvalitetna je, ima dobru garanciju. Prvi bi mi bio Volvo V40, drugi Giulietta a treći Mazda 3 (nova). S obzirom da su ova prva tri dosta sukuplja, ja sam prezadovoljan :)

Ja auto kupujem za sebe (i ženu) i apsolutno ne patim od marke, ni u čemu u životu, čak štaviše, imam otpor prema stvarima koje su razvikane samo radi brenda.

Ali elem, svakom svoje, tebi sretno u (koliko sam razumio) BMW 5 (koji također nikada ne bih kupio, eto, iskreno), zato i imamo toliko izbora, od Tate do Buggatija, pa neka svako kupi šta smatra da je njemu najbolje :)

golfiista

#577 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 12:30

Gray wrote:
golfiista wrote:Ja ne bi kuoio tu Kiju da leti i proizvodi benzin. Eto najiskrenije.

poštujem, ali to ti nema baš smisla, zašto ne bih kupio nešto ako je toliko nejverjovatno da leti i proizvodi benzin? Kia je na svim testovima odlična bila i kažu da je blizu vrha klase po svim parametrima.

Ja npr. ne bih nikada golfa uzeo, kao prvo zbog mentaliteta ljudi koji voze taj auto a u kojem sebe ne vidim (eto, najiskrenije), kao drugo zato što smatram da je precijenjen, kao treće zato što se krade a ja nemam namjeru da brinem oko auta kao da mi je dijete, to je ipak samo stvar. Da se razumijemo, ipak bih uzeo golfa da leti i pravi benzin. ;)

Kia je meni super auto, možda moj četvrti izbor u toj klasi (neovisno od para), zato što mi se sviđa dizajnom, kvalitetna je, ima dobru garanciju. Prvi bi mi bio Volvo V40, drugi Giulietta a treći Mazda 3 (nova). S obzirom da su ova prva tri dosta sukuplja, ja sam prezadovoljan :)

Ja auto kupujem za sebe (i ženu) i apsolutno ne patim od marke, ni u čemu u životu, čak štaviše, imam otpor prema stvarima koje su razvikane samo radi brenda.

Ali elem, svakom svoje, tebi sretno u (koliko sam razumio) BMW 5 (koji također nikada ne bih kupio, eto, iskreno), zato i imamo toliko izbora, od Tate do Buggatija, pa neka svako kupi šta smatra da je njemu najbolje :)
Super, ljepota je u različitosti mišljenja.
Znaš li možda šta je vrh te klase ( A3, BMW 1, Merc A, Volvo C30 - čini mi se, pa ako hoćeš i Golf VII, Octavia A7, Opel Astra, Hyundai I30, Citroen C4, Peugeot 308 itd..Ta KIA je daleko ispod svih nabrojanih i pokvaliteti i po dizajnu kao i prema subjektivnom doživljaju. S obzirom da je Giulietta relativno nov model na tržištu, te činjenicu da si imao i Mazdu 3, te Clia, a auto kupuješ na dužestaze...premalo mi prostora za sve to, da se nisi malo prekontao, jer ta tri modela od kojih jedan nov, drugi malkice bi mogao biti star dakle, max. 2.g., meni tu ništa nije jasno. ;)

A Golf za tog kosookog je izmislio svijet automobilizma, vjeruj mi na riječ.

ofo-ono

#578 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by ofo-ono » 05/02/2015 12:37

@golfista

Ne vidite "vi" dalje od golfa pa makar...

Ned071

#579 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Ned071 » 05/02/2015 12:37

golfiista wrote:
Gray wrote:

Znaš li možda šta je vrh te klase ( A3, BMW 1, Merc A, Volvo C30 - čini mi se, pa ako hoćeš i Golf VII, Octavia A7, Opel Astra, Hyundai I30, Citroen C4, Peugeot 308 itd..Ta KIA je daleko ispod svih nabrojanih i pokvaliteti i po dizajnu kao i prema subjektivnom doživljaju. S obzirom da je Giulietta relativno nov model na tržištu, te činjenicu da si imao i Mazdu 3, te Clia, a auto kupuješ na dužestaze...premalo mi prostora za sve to, da se nisi malo prekontao, jer ta tri modela od kojih jedan nov, drugi malkice bi mogao biti star dakle, max. 2.g., meni tu ništa nije jasno. ;)

izvini, ali ovo boldovano pokazuje da veze nemas. ceed i i30 su ista auta. isti motor ista sjedista isto podvozje, isti instrumenti. razlika displeja u boji. isti vlasnik na kraju krajeva...

plemba

#580 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by plemba » 05/02/2015 12:37

vidim ja da ste se vas dvojica zadali da ubijedite jedan drugog :D :D :D

nego da pitam ovdje, da ne otvaram novu temu. je li neko imao iskustva sa ovim auto salonom Dalmi? da li su ok?

Gray

#581 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Gray » 05/02/2015 12:39

golfiista wrote:
Gray wrote:

Dizajn je subjektivan, meni je kia puno ljepša od golfa. Također, kada kažeš da je ispod po subjektivom doživljaju, to je samo po sebi subjektivno pa nema smisla :D

Pod vrh klase smatram srednju klasu, izuzimam premium (tipa BMW 1, C klasa, V 40 i slično, er ne bih nikada dao toliko para za kompakt), nego gledam prosječne aute u toj klasi, Golf, Astra, Focus, Megane, i30, C4, 308 i slično. I ne vjerujem da je Ceed lošiji od njih, a posebno ne da je daleko ispod, na svim testovima je dobio pohvale, i u DE i u UK, čak mislim da je bolji od nekih od njih (Megane, C4). Volio bih neke objektivne parametre da čujem na osnovu kojih to kažeš? Ali elem, nebitno.

A za ovo što sam spominjao modele ne kažem da sam ih imao, nego koji bi mi bio izbor prilikom kupovine novog da pare nisu faktor. Prvo bih uzeo V40, i prije bih uzeo Volvo nego Njemca iste klase. Ne kažem da je Volvo bolji, ali nije ni drastično lošiji, a meni Njemci ne leže, nisam tip osobe koji vozi BMW ili Audi, posebno kod nas. Volvo je gospodsko auto :D

A što se tiče tog "kosooki", ja nemam problema s tim. Korejci su velesila, ljudi su napravili ono što mi ne možemo ni zamisliti, a mi ih eto još kao nipodaštavamo. Elem, ja ne patim ni sekunde od marke, dok je nekima to jako bitno, to vidimo u svemu, odjeći, mobitelima, autima...
Last edited by Gray on 05/02/2015 12:41, edited 1 time in total.

Qler

#582 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Qler » 05/02/2015 12:40

Ja sam isao dole, prvo oni su u Ljubuskom kao sto je je i Vares dio Sarajeva...

Drugo, vala nisu bili nesto ni ljubazni, dali su auto da se proba, ima neki majstor blizu njih, lafo na komp ga spojio nema greski.. reko sta dodjem u Sarajevo, odvezem u servis ovlasteni tamo nadju nekih problema, kaze on sta cu ti ja, uzeo si auto... u glavnom jos nekih detalja je bilo, specificnih, nisu se bas pokazali nesto susretljivi... na kraju auto kupljeno u Kramaru...

Gray

#583 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Gray » 05/02/2015 12:41

plemba wrote:vidim ja da ste se vas dvojica zadali da ubijedite jedan drugog :D :D :D

nego da pitam ovdje, da ne otvaram novu temu. je li neko imao iskustva sa ovim auto salonom Dalmi? da li su ok?

Ja nikoga ne ubjeđujem, svakom svoje, ja samo kažem šta ja bih a šta ne bih kupio :D

golfiista

#584 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 12:44

izvini, ali ovo boldovano pokazuje da veze nemas. ceed i i30 su ista auta. isti motor ista sjedista isto podvozje, isti instrumenti. razlika displeja u boji. isti vlasnik na kraju krajeva..

Jeste, isto kao što su Seat Leon, Audi A3 i Golf ista auta. Eto ti imaš veze. :run:

plemba

#585 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by plemba » 05/02/2015 12:46

Qler wrote:Ja sam isao dole, prvo oni su u Ljubuskom kao sto je je i Vares dio Sarajeva...

Drugo, vala nisu bili nesto ni ljubazni, dali su auto da se proba, ima neki majstor blizu njih, lafo na komp ga spojio nema greski.. reko sta dodjem u Sarajevo, odvezem u servis ovlasteni tamo nadju nekih problema, kaze on sta cu ti ja, uzeo si auto... u glavnom jos nekih detalja je bilo, specificnih, nisu se bas pokazali nesto susretljivi... na kraju auto kupljeno u Kramaru...

znaci, ipak kramar

hvala drug

golfiista

#586 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 12:48

plemba wrote:
Qler wrote:Ja sam isao dole, prvo oni su u Ljubuskom kao sto je je i Vares dio Sarajeva...

znaci, ipak kramar

hvala drug
Ma jok, kakav Kramar, novu KIAeu :D

emko1234

#587 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by emko1234 » 05/02/2015 12:50

Vidiš, to se zove kompleks. Zato si kupio 6 godina starog Bmw-a ( da 6, ne 5. jer tvoje auto je 2009 godina, a danas je kalendarska 2015. po svom pravilima i normama koje važe u autoindustriji i popratnim industrijama, tvom autu je 6 godina, a to sto ti je toni rekao da je auto kraj 2009, to okači mačku o rep) sa 150k km na satu koji je najbolji dio svog radnog vijeka već preživio. Zašto? Zato što je kao bolje imati 6 godina staru peticu da se u mahali priča da imaš to auto, nego da si neki uslovno rečeno neprimjetan tip u novom autu kompaktne klase.
S druge strane, ja sam kupio NOVO auto od 90 i kusur hiljada, ja skidao folije sa siceva, ja prvi prdio u vozačkom sicu, ja prvi guzio na zadnjem, ja prvi povratio po prednjem, ja prvi vozio 250 to auto, ja prvi prošao kroz grad s njim i ja prvi prešao haman 130 000.
Znam ga u bobu, kako radi kad je hladan, topao, preforsiran, kad mu fali bilo šta. Jebi ga, ljudima koji kupuju polovna auta je taj osjećaj nepoznat. Meni je extra, volim miris kad sjednem a ona koža unutra miriše na novo, tapacirunzi nigdje oštećeni, dugmad puca pod prstima.
Ti kad kupiš neko auto koje su jahali zadnjih 6 godina (25k km godišnje nije strašno ali nije ni malo. To je 2k km mjesečno 65 dnevno, svaki dan u mjesecu) normalno da si uskraćen za dosta toga. Prema tome, glupo je da ti palamudiš nekome.
A ovu konstataciju da će tvoje auto koje je generacijski starije od mog, po godini proizvodnje je starije od mog, ima slabiju opremu, motor i mjenjač, više je prešlo, za 7-8 godina vrijedit više od mog, na tu malo je reći glupu konstataciju mogu samo da se nasmijem.

golfiista

#588 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 12:55

Ja nikoga ne ubjeđujem, svakom svoje, ja samo kažem šta ja bih a šta ne bih kupio :D
[/quote]

Pa fakat, u deset postova si kontradiktorniji od bilo kjeg poznatog živućeg političara. Jesi li prvo napisao, samo sam gledao polovno i na kraj pameti mi nije bilo da kupim novo...ali ovo ono kredit i to, odlučim se za novo. Pa napišeš vozio Giuliettu koja je, btw. predstavljena 2010, pa je promijenio, pa kupio novu Mazdu 3, pa Clia i 2015 novu Kiu !? Kako Hudini? Da vas nema više?

Ned071

#589 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by Ned071 » 05/02/2015 13:00

golfiista wrote:
izvini, ali ovo boldovano pokazuje da veze nemas. ceed i i30 su ista auta. isti motor ista sjedista isto podvozje, isti instrumenti. razlika displeja u boji. isti vlasnik na kraju krajeva..

Jeste, isto kao što su Seat Leon, Audi A3 i Golf ista auta. Eto ti imaš veze. :run:
nemoj bolan lupetati. jedno su licne preferencije, razmisljanja, a drugo su cinjenice. procitaj, provozaj, usporedi... pa onda komentarisi. ceed i kia se razlikuju u izgledu karoserije i neznatno tvrdjem ovjesu kod kia-e. i boji displeja. ostalo je sve isto. kad budes iza sebe imao hiljade kilometara u ta dva auta i hiljade u programu vw, od golfa preko octavije do audija onda mozes biti slobodan komentarisat. ovo ti najdobronamjernije kazem.

golfiista

#590 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 13:05

emko1234 wrote:
Vidiš, to se zove kompleks. Zato si kupio 6 godina starog Bmw-a ( da 6, ne 5. jer tvoje auto je 2009 godina, a danas je kalendarska 2015. po svom pravilima i normama koje važe u autoindustriji i popratnim industrijama, tvom autu je 6 godina, a to sto ti je toni rekao da je auto kraj 2009, to okači mačku o rep) sa 150k km na satu koji je najbolji dio svog radnog vijeka već preživio. Zašto? Zato što je kao bolje imati 6 godina staru peticu da se u mahali priča da imaš to auto, nego da si neki uslovno rečeno neprimjetan tip u novom autu kompaktne klase.
S druge strane, ja sam kupio NOVO auto od 90 i kusur hiljada, ja skidao folije sa siceva, ja prvi prdio u vozačkom sicu, ja prvi guzio na zadnjem, ja prvi povratio po prednjem, ja prvi vozio 250 to auto, ja prvi prošao kroz grad s njim i ja prvi prešao haman 130 000.
Znam ga u bobu, kako radi kad je hladan, topao, preforsiran, kad mu fali bilo šta. Jebi ga, ljudima koji kupuju polovna auta je taj osjećaj nepoznat. Meni je extra, volim miris kad sjednem a ona koža unutra miriše na novo, tapacirunzi nigdje oštećeni, dugmad puca pod prstima.
Ti kad kupiš neko auto koje su jahali zadnjih 6 godina (25k km godišnje nije strašno ali nije ni malo. To je 2k km mjesečno 65 dnevno, svaki dan u mjesecu) normalno da si uskraćen za dosta toga. Prema tome, glupo je da ti palamudiš nekome.
A ovu konstataciju da će tvoje auto koje je generacijski starije od mog, po godini proizvodnje je starije od mog, ima slabiju opremu, motor i mjenjač, više je prešlo, za 7-8 godina vrijedit više od mog, na tu malo je reći glupu konstataciju mogu samo da se nasmijem.
Sve to stoji i ne mijenja činjenicu da si kupio za 90k KM MALO AUTO i tu činjenicu samo može promijeniti čudo, pa da taj audi poleti, e tada bi bio bolji od polovnog e60 sa 150.000 na satu ( mada i taj tvoj mali ima 130.000 km na satu, ne vidim neku veliku razliku ). Ja sam takvog audija prodao sa 120.000 na satu i niko sretniji nije bio od mene, vjeruj mi na riječ. A ti si hadžija , skidam kapu, hladno popušio 60.000 KM za pet godina, zašto? da bi guzio u autu i pucketao dugmićima? a čestitam za sex, ja sam morao vrata otvarati :lol:.
To ti ja govorim, što si uvrijeđen, šta ima veze, ako imaš love ne mora značiti da sve znaš, Bog daje pamet.
p.s. Ako tije audi baš tako očuvan i ako nisi puno guzio u njemu, da te preporučim mojoj kumi, daće ti za tog malog ko ovaj za novu KIAeujzjj ;)

golfiista

#591 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 13:12

Ned071 wrote:
golfiista wrote:

nemoj bolan lupetati. jedno su licne preferencije, razmisljanja, a drugo su cinjenice. procitaj, provozaj, usporedi... pa onda komentarisi. ceed i kia se razlikuju u izgledu karoserije i neznatno tvrdjem ovjesu kod kia-e. i boji displeja. ostalo je sve isto. kad budes iza sebe imao hiljade kilometara u ta dva auta i hiljade u programu vw, od golfa preko octavije do audija onda mozes biti slobodan komentarisat. ovo ti najdobronamjernije kazem.
Kada kažem različita automobila, mislim na subjektivni osjećaj koji pružaju prilikom vožnje. Po tvome, mogli bi usporediti audija 6 i Fabiju jer se u iste ugrađivao isti motor, i masa nekih drugih dijelova. Ili da poredimo Leona i Audija 3, sve im je isto, tehnički blizanci, a opet ništa nije isto.
Neću reći da ti je priča glupa, ali neću ni kazati da lupetaš, kućni odgoj mi ne dopušta.

emko1234

#592 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by emko1234 » 05/02/2015 13:16

golfiista wrote:
emko1234 wrote:
Sve to stoji i ne mijenja činjenicu da si kupio za 90k KM MALO AUTO i tu činjenicu samo može promijeniti čudo, pa da taj audi poleti, e tada bi bio bolji od polovnog e60 sa 150.000 na satu ( mada i taj tvoj mali ima 130.000 km na satu, ne vidim neku veliku razliku ). Ja sam takvog audija prodao sa 120.000 na satu i niko sretniji nije bio od mene, vjeruj mi na riječ. A ti si hadžija , skidam kapu, hladno popušio 60.000 KM za pet godina, zašto? da bi guzio u autu i pucketao dugmićima? a čestitam za sex, ja sam morao vrata otvarati :lol:.
To ti ja govorim, što si uvrijeđen, šta ima veze, ako imaš love ne mora značiti da sve znaš, Bog daje pamet.
p.s. Ako tije audi baš tako očuvan i ako nisi puno guzio u njemu, da te preporučim mojoj kumi, daće ti za tog malog ko ovaj za novu KIAeujzjj ;)
To moje malo auto je 14cm kraće od tvog "velikog". 14 cm je puno kad je jedno auto 3.50 metara a drugo 3.64. Ali obzirom da je ovdje rijec od 4.7 metara i 4.84, onda je ta razlika apsolutno nebitna.
Što se tiče razlike u kilometraži, ja nisam rekao da je velika, nego poenta priče o kilometrazi je da ja lično nikad ne bih dao 30 000 maraka za auto sa 150 000km na satu. Što se tiče pušenja, ja ništa nisam popušio. Auto me odlično poslužilo, mogu samo kucnut u drvo. A kad sam ga kupovao znao sam da nakon 5 godina neću zaradit na njemu, ko kupuje novo auto tom logikom, nek mu je Bog na pomoći. ko ga kupi poslije mene, sigurno neće požalit.

mali_milojica
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#593 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by mali_milojica » 05/02/2015 13:21

Ima ljudi koji su za Golfove dali 100k KM,pa Boze moj. Svako sebi. Je li mogao bolje kupiti? Vjerovatno jeste,ali sta sad. Zato ima Golfa uz koji mora nositi oruzani list i ide,lupam,5 sec do 100. Nekome je i to vazno.
Ja licno,ne vidim razlog da neko kupuje veci auto kompakta,ako mu ne treba za putovanja van BIH veci auto. Ljudi moji mi smo iz Sa u bilo kojem kraju drzave za nekih 4h. Guzica se ni ne oznoji,hajde izadji. Ali dobro,opet kazem svako ima svoje veselje.

internazionale

#594 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by internazionale » 05/02/2015 13:24

golfiista wrote:
Qler wrote:Evo ja prvi, znaci ni sekunde nisam razmisljao kako cu prodati auto kada sam ga kupovao. To mi je nebitna stavka. Iskreno. Vozio sam Mondea 1998 godina, benzin... sta mislis kakva je prodaja tog auta? Znas koliko me zanimalo? Isto kao kolika je cijena golfa... ni sekunde. Sad imam mondea dizela, opet boli me briga koliko ce kostati za 4-5 godina... jednostavno ne zanima me. Prodat cu ga koliko bude kostao i opet kupiti neko auto koje mi se svidi..
Vidi nešto, kad kupuješ automobil u tom cjenovnom rangu ( mislim na tvog Forda ), i ne možeš nešto puno izgubiti, koju hiljadu, ali ovaj sa Ceedom, gubitak se mjeri desetinama hiljada KM. Mislim da se možemo složiti oko toga da baš biti toliki hadžija i godišnje baciti 6-7 hiljada KM ( što je jedna godišnja prodječna plaća u BiH ), pa onda je bolje voziti se taxijem.
Matematicaru ne gubi se vrijednost samo na ceedu, evo ti primjer emka ispade 15ak hiljada godisnje da je gubio
Posto si ti strucnjak skontaj koliko je pala cijena tvom bmw, ili npr koliko najveci bmw 7 gubi na vrijednosti.
I ti si sad jedini to skont'o, a "levati" neka kupuju nova auta

Jbt i meni je bmw kao marka jedna od najboljih, ali kad vidim teletabise za volanom i kad cujes sta pricaju, ogade ti auto
Jbt on mangup sto vozi 6 godina starog bmw sa 150k na satu

golfiista

#595 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 13:24

I octavija je duža od Golfa, ali na istom međuosovinskom rastojanju. Ne pričamo o vanjskim dimenzijama, ali i to ako hoćeš, širina puta dužina pa vidi.

JA tebi opet kažem, da je B8 odličan auto, lijep, još nov, ali...mali. kako nisi popušio, preko 1000 KM mjesečno, pa da je Bentli puno je. I sad neko kupi tog malog sa 130.000 na satu i plati 30.000 KM i pohvali se prijateljima i ovi kažu ja to nikada ne bi kupio, polvono, ovako onako..a ti kažeš neće se pokajati? Kontradiktorniji si od onog sa KIAjajarom..

golfiista

#596 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 13:30

internazionale wrote:
golfiista wrote:
Qler wrote:Evo ja prvi, znaci ni sekunde nisam razmisljao kako cu prodati auto kada sam ga kupovao. To mi je nebitna stavka. Iskreno. Vozio sam Mondea 1998 godina, benzin... sta mislis kakva je prodaja tog auta? Znas koliko me zanimalo? Isto kao kolika je cijena golfa... ni sekunde. Sad imam mondea dizela, opet boli me briga koliko ce kostati za 4-5 godina... jednostavno ne zanima me. Prodat cu ga koliko bude kostao i opet kupiti neko auto koje mi se svidi..
Vidi nešto, kad kupuješ automobil u tom cjenovnom rangu ( mislim na tvog Forda ), i ne možeš nešto puno izgubiti, koju hiljadu, ali ovaj sa Ceedom, gubitak se mjeri desetinama hiljada KM. Mislim da se možemo složiti oko toga da baš biti toliki hadžija i godišnje baciti 6-7 hiljada KM ( što je jedna godišnja prodječna plaća u BiH ), pa onda je bolje voziti se taxijem.
Matematicaru ne gubi se vrijednost samo na ceedu, evo ti primjer emka ispade 15ak hiljada godisnje da je gubio
Posto si ti strucnjak skontaj koliko je pala cijena tvom bmw, ili npr koliko najveci bmw 7 gubi na vrijednosti.
I ti si sad jedini to skont'o, a "levati" neka kupuju nova auta

Jbt i meni je bmw kao marka jedna od najboljih, ali kad vidim teletabise za volanom i kad cujes sta pricaju, ogade ti auto
Jbt on mangup sto vozi 6 godina starog bmw sa 150k na satu
Prvo, ako nemaš što pametno napisati, to nije razlog da nekoga nazivaš teletabisom ili mangupom - papkom, jer to rade samo oni pravi istinski papci, radi raje. Ovdje diskutujemo i dajemo subjektivna mišljenja, koja ne moraš podržavati, ali ni pljuvati, pa valjda možemo samo razmijeniti ista.
Čuj teletabis, jbt. a ja kontam ono papci otišli još 92..

internazionale

#597 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by internazionale » 05/02/2015 13:38

"Pametno" sam napis'o u prvom dijelu posta, koji ti se valjda nije svidio
A reagov'o sam kad sam vidio kako si ranije covjekov izbor (Gray) da utrosi svoje pare na auto ismij'o, iako ti je covjek strpljivo i kulturno pojasnio svoje razloge
Sve su prilike da si ti jos uvijek u 90im, i da si se pronas'o u bg filmu Rane

madner

#598 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by madner » 05/02/2015 13:39

Gray wrote: Dizajn je subjektivan, meni je kia puno ljepša od golfa. Također, kada kažeš da je ispod po subjektivom doživljaju, to je samo po sebi subjektivno pa nema smisla :D

Pod vrh klase smatram srednju klasu, izuzimam premium (tipa BMW 1, C klasa, V 40 i slično, er ne bih nikada dao toliko para za kompakt), nego gledam prosječne aute u toj klasi, Golf, Astra, Focus, Megane, i30, C4, 308 i slično. I ne vjerujem da je Ceed lošiji od njih, a posebno ne da je daleko ispod, na svim testovima je dobio pohvale, i u DE i u UK, čak mislim da je bolji od nekih od njih (Megane, C4). Volio bih neke objektivne parametre da čujem na osnovu kojih to kažeš? Ali elem, nebitno.

A za ovo što sam spominjao modele ne kažem da sam ih imao, nego koji bi mi bio izbor prilikom kupovine novog da pare nisu faktor. Prvo bih uzeo V40, i prije bih uzeo Volvo nego Njemca iste klase. Ne kažem da je Volvo bolji, ali nije ni drastično lošiji, a meni Njemci ne leže, nisam tip osobe koji vozi BMW ili Audi, posebno kod nas. Volvo je gospodsko auto :D

A što se tiče tog "kosooki", ja nemam problema s tim. Korejci su velesila, ljudi su napravili ono što mi ne možemo ni zamisliti, a mi ih eto još kao nipodaštavamo. Elem, ja ne patim ni sekunde od marke, dok je nekima to jako bitno, to vidimo u svemu, odjeći, mobitelima, autima...
Losiji i ispod nekih na tom spisku jeste. Koliko je losiji i ispod je pitanje. :D

Motor i mjenjac su pola do generacija ispod. Pa nisu mogli spustiti 2.0 dizel na Euro 5 normu te ga vise ne nude. Automatik mjenjac ajme meni.

Ceed je inace Slovak, manje Koreanac.

Sto se tice testova, naravno da dobro prodje jer je dosta jeftin.

golfiista

#599 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by golfiista » 05/02/2015 13:45

internazionale wrote:"Pametno" sam napis'o u prvom dijelu posta, koji ti se valjda nije svidio
A reagov'o sam kad sam vidio kako si ranije covjekov izbor (Gray) da utrosi svoje pare na auto ismij'o, iako ti je covjek strpljivo i kulturno pojasnio svoje razloge
Sve su prilike da si ti jos uvijek u 90im, i da si se pronas'o u bg filmu Rane
Taj što je pokušao da objasni se pogubio objašnjavajući. Toliko o pokušaju. Prvi dio posta je bio vrlo sarkatičan . Drugi dio posta priliči, da ne pretjerujem, samo uličnom žargonu, i vrlo je deprimirajuće kada vidiš kako ljudi kvlaifikuju druge ljude, na temelju ličnog mišljenja ili stava koji ne mora nužno odražavati suštinski pojam istine. To je samo mišljenje. Ali kada nekome kažeš da je ovakav ili onakav na tako slabim temeljima, to ostavlja čovjeka bez teksta i sa velikim upitnikom iznad glave, jbt gdje ja to živim.
Sve to govori da Dodikova inicijativa za Zakon o pisanoj riječi na duštvenim mrežama, pa i forumima ima svoje pristalice, ne smiješ ništa kazati , a da te neko ne kvlifikuje kao kriminalca, a u mom slučaju kao "glavatog papka" u BMW-u čika KureTa. Pa te ja pitam, kakva je razlika između vas dvojice?

NK33

#600 Re: Auto salon Kramar - vasa iskustva

Post by NK33 » 05/02/2015 13:56

emko1234 wrote:
Vidiš, to se zove kompleks.

A ovo tvoje ja, ja, ja nije kompleks? :D
Znaš kako kažu, največi problem ljudi s kompleksom je što ne kontaju da imaju komplekse :)

Post Reply