"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
User avatar
pajero
Posts: 597
Joined: 04/11/2009 15:31

#29976 Re: "Majstori" parkiranja

Post by pajero »

nepass1 wrote: 04/09/2021 15:00 Ja svaki dan u konaku, al svaki. Znaju zaredati. Ranije i cesce valjda da tjeraju u novu garazu. Ali sad ih nema nikako. Mozda prije 3 sedmice da sam vidio policajca na skuteru da je zaredao.
U franjevackoj prosle godine vidio zadnji put napisane kazne.

Tamo kod zavoda za javno zdravstvo, tj. oko parka traka jedna blokirana, nikad niko kazne nije napisao
I ja svaki dan...zivim tu. Prosle sedmice 3 dana pisali. Moram se sloziti da ove godine nisu azurni kao zadnjih par godina al...pisu. Cak su prije 10 dana jednog paukom odnijeli, smetao kamionima pivare.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#29977 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

mk ultra wrote: 06/09/2021 22:23 dŽiđikovac
Granica Džidžikovca i Koševa. Ovo je u mjesnoj zajednici Džidžikovac - Koševo I
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#29978 Re: "Majstori" parkiranja

Post by mk ultra »

Black beriza bolje slusaj :mrgreen:
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#29979 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

ovo je blize ciglanama nego kosevu :D
dzidzikovac je ovo a to sto je mjesna zajednica kosevo ne znaci nista jer mjesna zajednica ne mora znaciti i naselje isto kao sto je ulica kosevo nigdje veze sa naseljem

ps. cak mislim da ovo neki stavljaju i pod visnjik mada je najblize dzidzikovcu po mom misljenju
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#29980 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

kakaljin wrote: 06/09/2021 22:28
mk ultra wrote: 06/09/2021 22:23 dŽiđikovac
Granica Džidžikovca i Koševa. Ovo je u mjesnoj zajednici Džidžikovac - Koševo I
granica je kod ganiceve vile ne ovdje
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65592
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#29981 Re: "Majstori" parkiranja

Post by _BataZiv_0809 »

kakaljin wrote: 06/09/2021 22:13
_BataZiv_0809 wrote: 06/09/2021 22:11 Gdje je ovo?
Alekse Santica, Naselje Kosevo u Sarajevu, Tamo pravo je Druga Gimnazija
Aaaaaaa sad kontam :thumbup:


Edit: e jesam otvorio pandorinu kutiju :D ima li zescih rasprava od onih o granicama sarajevskih naselja :D
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#29982 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

_BataZiv_0809 wrote: 06/09/2021 22:42
kakaljin wrote: 06/09/2021 22:13

Alekse Santica, Naselje Kosevo u Sarajevu, Tamo pravo je Druga Gimnazija
Aaaaaaa sad kontam :thumbup:


Edit: e jesam otvorio pandorinu kutiju :D ima li zescih rasprava od onih o granicama sarajevskih naselja :D
Treba rampe na granicama naselja staviti da znamo :-D :-D
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#29983 Re: "Majstori" parkiranja

Post by EasyMan »

foxlife wrote: 06/09/2021 21:23
EasyMan wrote: 03/09/2021 21:41

Koliko znam dobijaju svi. To nije socijala.

https://projektnjemacka.com/djecji-dopl ... njemackoj/

Procitaj i ne lupaj vise gluposti. Djeciji dodatak nije nikakva socijala i treba da ga prima svako dijete.

Zasto bi necije dijete imalo pravo na dodatak, a moje ne?
To nije dodatak za roditelja nego podrska za dijete i za mene je diskriminacija da neko dijete ima pravo na njega, a neko ne.
Vecinom se zna ko danas prima djeciji dodatak kao i ostalu pomoc od drzave.
poredis njemacku i bih oko socijalne pomoci i generalno pomoci djeci i sl
zato bi necije dijete imala pravo a tvoje ne?
zato sto otac tog djeteta ne zaradjuje dovoljno da ti dijete ima dostojan zivot
zato se i zove djeciji doplatak
a ti i ne samo ti ko ima auto znaci da ima dovoljno za dijete da ima dostojan zivot

al sto kod nas ljudi generalno kupe vece auto nego sto moze priustiti pa jede pastetu uz auto i treba mu djeciji doplatak je prica za sebe
to je isto kao kad bih ja koji npr imam platu od 3000 kupio lamborghini i trazio doplatak jer ne mogu ovo izdrzavati

jbt vi ste stvarno operisani od suosjecanja prema drugima samo da je vama
sto je najveci paradoks pljujete politicare koji isto apsolutno razmisljaju samo ste vi sa druge strane terena
Sta si ti sad prepametan pa znas da li sam ja kupio preveliko auto koje ne mogu izdrzavati?
Dal si ti normalan majke ti?
Niti imam dugove, niti kredite, niti sam nekada dao za auto sve pare koje imam. Za nas standard zivim lijepo i u dobroj sam finansijakoj situaciji tako da mi djeciji doplatak ne treba niti bilo kakva socijala i pomoc od drzave.

Ponavljam da djeciji dodatak nije socijala i treba i mora da ga prima svako dijete. Zasto drzava jedno dijete voli vise nego drugo? Ako ja kupim jednom djetetu igracku, drugo me odmah pita zasto njemu nisam kupio. Tako ti je i sa doplatkom. Ili svi ili niko.

To sto neko ne zaradjuje dovoljno me apsolutno ne zanima, a itekako imam saosjecanja, ali samo prema onima koji su bolesni i nemocni. Prema djeci imam saosjecanje kada vidim kakve roditelje imaju. Nemaju djeci za odjecu i hranu, a dvoguza uvijek ispred njih i dvije kutije cigara dnevno diminjaju.
Znam bar 5 ljudi koji primaju djecije doplatke, a imaju dosta vise od mene. Kako? Pa fino, rade na crno, svercaju auta na crno, nema sta ne rade i cime se ne bave, ali "socijala" kapa li kapa svaki mjesec.

Problem ti je sto neko kupi auto koje ne moze otplacivati i odrzavati (sto apsolutno ne podrzavam), a nije ti problem sto prcaju djecu koju ne mogu izdrzavati???

Evo posto ti imas 3000 platu doci ce drzava da ti uzme dio plate ili tvoj stan i da ga dodijeli ocu koji je bolikurac i neradnik i ne moze da izdrzava djecu.

Moje dijete, kao i svako drugo mora da ima podrsku drzave.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#29984 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

EasyMan wrote: 06/09/2021 23:36
foxlife wrote: 06/09/2021 21:23

poredis njemacku i bih oko socijalne pomoci i generalno pomoci djeci i sl
zato bi necije dijete imala pravo a tvoje ne?
zato sto otac tog djeteta ne zaradjuje dovoljno da ti dijete ima dostojan zivot
zato se i zove djeciji doplatak
a ti i ne samo ti ko ima auto znaci da ima dovoljno za dijete da ima dostojan zivot

al sto kod nas ljudi generalno kupe vece auto nego sto moze priustiti pa jede pastetu uz auto i treba mu djeciji doplatak je prica za sebe
to je isto kao kad bih ja koji npr imam platu od 3000 kupio lamborghini i trazio doplatak jer ne mogu ovo izdrzavati

jbt vi ste stvarno operisani od suosjecanja prema drugima samo da je vama
sto je najveci paradoks pljujete politicare koji isto apsolutno razmisljaju samo ste vi sa druge strane terena
Sta si ti sad prepametan pa znas da li sam ja kupio preveliko auto koje ne mogu izdrzavati?
Dal si ti normalan majke ti?
Niti imam dugove, niti kredite, niti sam nekada dao za auto sve pare koje imam. Za nas standard zivim lijepo i u dobroj sam finansijakoj situaciji tako da mi djeciji doplatak ne treba niti bilo kakva socijala i pomoc od drzave.

Ponavljam da djeciji dodatak nije socijala i treba i mora da ga prima svako dijete. Zasto drzava jedno dijete voli vise nego drugo? Ako ja kupim jednom djetetu igracku, drugo me odmah pita zasto njemu nisam kupio. Tako ti je i sa doplatkom. Ili svi ili niko.

To sto neko ne zaradjuje dovoljno me apsolutno ne zanima, a itekako imam saosjecanja, ali samo prema onima koji su bolesni i nemocni. Prema djeci imam saosjecanje kada vidim kakve roditelje imaju. Nemaju djeci za odjecu i hranu, a dvoguza uvijek ispred njih i dvije kutije cigara dnevno diminjaju.
Znam bar 5 ljudi koji primaju djecije doplatke, a imaju dosta vise od mene. Kako? Pa fino, rade na crno, svercaju auta na crno, nema sta ne rade i cime se ne bave, ali "socijala" kapa li kapa svaki mjesec.

Problem ti je sto neko kupi auto koje ne moze otplacivati i odrzavati (sto apsolutno ne podrzavam), a nije ti problem sto prcaju djecu koju ne mogu izdrzavati???

Evo posto ti imas 3000 platu doci ce drzava da ti uzme dio plate ili tvoj stan i da ga dodijeli ocu koji je bolikurac i neradnik i ne moze da izdrzava djecu.

Moje dijete, kao i svako drugo mora da ima podrsku drzave.
nisam ja prepametan da znam sta si ti kupio nego sam pametniji od tebe jer ti nisi procitao sta sam napisao
svako daljnje pisanje je beskorisno kad ces opet procitati ono sto se tebi svidja a ne ono sto sam napisao
jesi li ikad prijavio tih 5 ljudi sto rade na crno?
jesi qrac jer ko ce se zamjeriti jaranu komsiji i sl a onda psujes drzavu sto onaj dobija a ti ne a neces da prijavis prekrsaj
ko kaze da mi nije problem sto prcaju djecu koju ne mogu uzdrzavati?
gdje sam to napisao
kao sto rekoh ti zakljucujes samo ono sto tebi odgovara a ne ono sto sam napisao
ja ako imam platu 3000 placam porez na to klince palce tako da mi ne mogu uzeti to jer sam to zaradio
mjesas stvari al opet ponavaljam opet ces ti procitati ono sto tebi odgovara i zakljuciti kako tebi odgovara a i odosmo od teme
o toj citavoj temi mozemo na temi o tome

odgovoran sam za ono sto napisem a ne za ono sto ti shvatis
EasyMan
Posts: 2033
Joined: 30/11/2020 16:31

#29985 Re: "Majstori" parkiranja

Post by EasyMan »

foxlife wrote: 06/09/2021 23:43
EasyMan wrote: 06/09/2021 23:36

Sta si ti sad prepametan pa znas da li sam ja kupio preveliko auto koje ne mogu izdrzavati?
Dal si ti normalan majke ti?
Niti imam dugove, niti kredite, niti sam nekada dao za auto sve pare koje imam. Za nas standard zivim lijepo i u dobroj sam finansijakoj situaciji tako da mi djeciji doplatak ne treba niti bilo kakva socijala i pomoc od drzave.

Ponavljam da djeciji dodatak nije socijala i treba i mora da ga prima svako dijete. Zasto drzava jedno dijete voli vise nego drugo? Ako ja kupim jednom djetetu igracku, drugo me odmah pita zasto njemu nisam kupio. Tako ti je i sa doplatkom. Ili svi ili niko.

To sto neko ne zaradjuje dovoljno me apsolutno ne zanima, a itekako imam saosjecanja, ali samo prema onima koji su bolesni i nemocni. Prema djeci imam saosjecanje kada vidim kakve roditelje imaju. Nemaju djeci za odjecu i hranu, a dvoguza uvijek ispred njih i dvije kutije cigara dnevno diminjaju.
Znam bar 5 ljudi koji primaju djecije doplatke, a imaju dosta vise od mene. Kako? Pa fino, rade na crno, svercaju auta na crno, nema sta ne rade i cime se ne bave, ali "socijala" kapa li kapa svaki mjesec.

Problem ti je sto neko kupi auto koje ne moze otplacivati i odrzavati (sto apsolutno ne podrzavam), a nije ti problem sto prcaju djecu koju ne mogu izdrzavati???

Evo posto ti imas 3000 platu doci ce drzava da ti uzme dio plate ili tvoj stan i da ga dodijeli ocu koji je bolikurac i neradnik i ne moze da izdrzava djecu.

Moje dijete, kao i svako drugo mora da ima podrsku drzave.
nisam ja prepametan da znam sta si ti kupio nego sam pametniji od tebe jer ti nisi procitao sta sam napisao
svako daljnje pisanje je beskorisno kad ces opet procitati ono sto se tebi svidja a ne ono sto sam napisao
jesi li ikad prijavio tih 5 ljudi sto rade na crno?
jesi qrac jer ko ce se zamjeriti jaranu komsiji i sl a onda psujes drzavu sto onaj dobija a ti ne a neces da prijavis prekrsaj
ko kaze da mi nije problem sto prcaju djecu koju ne mogu uzdrzavati?
gdje sam to napisao
kao sto rekoh ti zakljucujes samo ono sto tebi odgovara a ne ono sto sam napisao
ja ako imam platu 3000 placam porez na to klince palce tako da mi ne mogu uzeti to jer sam to zaradio
mjesas stvari al opet ponavaljam opet ces ti procitati ono sto tebi odgovara i zakljuciti kako tebi odgovara a i odosmo od teme
o toj citavoj temi mozemo na temi o tome

odgovoran sam za ono sto napisem a ne za ono sto ti shvatis
Ti si taj koji cita samo sto mu odgovara.
Ako ti je problem sto prcaju djecu koju ne mogu izdrzavati zasto ih zalis? Zasto bi ih ja trebao zaliti?
Prijavio nisam jer me boli k i jer mi ne treba taj doplatak. A kad vec kazes da ja citam sto mi odgovara, reci mi gdje sam napisao da psujem drzavu? Da mi ne valja ovdje ja bi davno otisao vani, imam gdje, a i kod koga.
Ti si taj koji ovdje konstantno cita samo sto mu odgovara.
Cuj placas porez, eto mi svi radimo na crno pa ne placamo. Opet izvrces kitice jedna mala pokvarena, napisao sam primjer posto si ti suosjecajan da se ti ne bi ljutio da ti to urade.

Konkretno pitanje da se ne raspravljamo vise ovdje.

Smatras li ili ne da svako dijete treba da ima podjednak tretman i podrsku od strane drzave?
User avatar
drug_profi
Posts: 50199
Joined: 16/07/2012 16:00

#29986 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

kakaljin wrote: 06/09/2021 22:28
mk ultra wrote: 06/09/2021 22:23 dŽiđikovac
Granica Džidžikovca i Koševa. Ovo je u mjesnoj zajednici Džidžikovac - Koševo I
Nek bude Otoka i to, da se ne svađate.
User avatar
Laplace
Posts: 10249
Joined: 19/11/2012 18:37

#29987 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

_BataZiv_0809 wrote: 06/09/2021 22:42
kakaljin wrote: 06/09/2021 22:13

Alekse Santica, Naselje Kosevo u Sarajevu, Tamo pravo je Druga Gimnazija
Aaaaaaa sad kontam :thumbup:


Edit: e jesam otvorio pandorinu kutiju :D ima li zescih rasprava od onih o granicama sarajevskih naselja :D
Ima: VAG vs azijati vs francuzi. :D
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#29988 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 07/09/2021 08:06 Ima: VAG vs azijati vs francuzi. :D
VAG + Mercedes + BMW
McGradySA
Posts: 785
Joined: 24/02/2021 11:25

#29989 Re: "Majstori" parkiranja

Post by McGradySA »

Bobi wrote: 06/09/2021 22:14
kakaljin wrote: 06/09/2021 22:08 Legnes na sirenu i ne gasis je dok ne dodje
Ovo nipošto ne radite, za ovo se dobiva kazna :D. Lijepo nazoveš policiju i prijaviš da je vozilo registracije te i te ostavljeno na sred ulice i da onemogucava promet istom. Uvijek ima neka patrola u vozilu koja dodje za par minuta i problem riješen.
Slažem se ovo za sirenu,a i smeta komšijama.Kod fast food-a King na Malti je bio parkiran Mercedes E klasa 2017 godište,na trotoaru,priječi prolaz pješacima.I sjednem ti ja tako u King na hamburger i nazovem muriju,rekoh da spojim ugodno s korisnim.Dolazi drot,obilazi auto sa svih strana,zove centralu.Na kraju ne napisa kaznu,samo zamoli lika da propisno parkira.
User avatar
basicm
Posts: 10404
Joined: 16/01/2012 21:38

#29990 Re: "Majstori" parkiranja

Post by basicm »

black_adrian wrote: 07/09/2021 11:16
Laplace wrote: 07/09/2021 08:06 Ima: VAG vs azijati vs francuzi. :D
VAG + Mercedes + BMW
Evo pa ne reaguj, malo sto audi guraju sa ovom dvojicom sad citav vw strpali :D
jos malo bice vw + ferrari + aston martin
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#29991 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Gray »

Zna li iko ko je nadležan za postavljanje znakova za zabranu saobraćaja i parkiranja?

U zadnjih par mjeseci stalno hodam do bazena na Otoci i uvijek ima auda koja se parkiraju na pješačkoj zoni iza stadiona otoka, pa čak i onih koji voze tuda, i hoću da pošaljem zahtjev da se stave znakovi za zabranu saobraćaja na tom dijelu.

Iako bi to trebala biti pješačka zona, za sada nema znakova sa strane od balona i na sredini staze između džamije i stadiona, dok kod Meandra ima znak.

Je li to u nadležnosti Općine Novi Grad ili Ministarstva saobraćaja, ili koga?

Tako htio bih tražiti da se postave znakovi zabrane saobraćaja i onda svaki put kada prođem ću zvati policiju da izađe i popiše kazne, jer mi je dojadilo dok se vozim sa djetetom od 3 godine na romobilu da moram paziti koji auto izlazi sa parkinga ili vozi tom ulicom.
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#29992 Re: "Majstori" parkiranja

Post by mk ultra »

pa ima znak zabrane (od džamije pravo stoji znak zabrane saobraćaja) ali moralne vertikale = policija KS vozi tuda :lol:

sve je to kako treba
možeš samo popušiti ti što se žališ, jer kako kažu, nisi ti policija, a policija redovna u kršenju saobraćajnih propisa
User avatar
drug_profi
Posts: 50199
Joined: 16/07/2012 16:00

#29993 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

BIli su nekad i oni željezni čunjevi pa cige začas demontirale.
Ja sam puno puta zaustavljao te likove koji tuda voze i upozoravao ih da je to šetnica. I ja se na kraju umorio.
Bez fizičke prepreke tuda će se i dalje voziti, a desilo se jednom da je jedan idiot prošao brzinom od bar 50-60 kraj nas.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#29994 Re: "Majstori" parkiranja

Post by foxlife »

mk ultra wrote: 07/09/2021 12:00 pa ima znak zabrane (od džamije pravo stoji znak zabrane saobraćaja) ali moralne vertikale = policija KS vozi tuda :lol:

sve je to kako treba
možeš samo popušiti ti što se žališ, jer kako kažu, nisi ti policija, a policija redovna u kršenju saobraćajnih propisa
pa ima i iznad policajca neko
ne moze popusiti nikako
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#29995 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black_adrian »

basicm wrote: 07/09/2021 11:47
black_adrian wrote: 07/09/2021 11:16

VAG + Mercedes + BMW
Evo pa ne reaguj, malo sto audi guraju sa ovom dvojicom sad citav vw strpali :D
jos malo bice vw + ferrari + aston martin
:lol:
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#29996 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Raigor Stonehoof »

hajmo se malo na temu vratiti

Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#29997 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black_adrian »

golemo auto
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#29998 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Gray »

mk ultra wrote: 07/09/2021 12:00 pa ima znak zabrane (od džamije pravo stoji znak zabrane saobraćaja) ali moralne vertikale = policija KS vozi tuda :lol:

sve je to kako treba
možeš samo popušiti ti što se žališ, jer kako kažu, nisi ti policija, a policija redovna u kršenju saobraćajnih propisa
Ima znak od džamije ravno, kod Meandra, ali nema znaka ako ideš iza džamije desno, pa onda možeš odmah lijevo skrenuti na šetalište, i također nema znaka sa druge strane, kod balona i Vistafona, tu nema nikakvog znaka.

Ma nemam šta popušiti, zvat ću ih svaki put po dva tri puta, pa ako treba zvat ću i unutrašnju kontrolu, a takvog jednog lika koji je tuda vozio sam već prijavio i zvao policiju, žao mi je samo što nisam uzeo imena od policajaca da uradim follow up.

Samo me zanima ko je odgovoran za to, da im pošaljem email ili dopis.
User avatar
mk ultra
Posts: 19226
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#29999 Re: "Majstori" parkiranja

Post by mk ultra »

Gray wrote: 07/09/2021 12:17
mk ultra wrote: 07/09/2021 12:00 pa ima znak zabrane (od džamije pravo stoji znak zabrane saobraćaja) ali moralne vertikale = policija KS vozi tuda :lol:

sve je to kako treba
možeš samo popušiti ti što se žališ, jer kako kažu, nisi ti policija, a policija redovna u kršenju saobraćajnih propisa
Ima znak od džamije ravno, kod Meandra, ali nema znaka ako ideš iza džamije desno, pa onda možeš odmah lijevo skrenuti na šetalište, i također nema znaka sa druge strane, kod balona i Vistafona, tu nema nikakvog znaka.

Ma nemam šta popušiti, zvat ću ih svaki put po dva tri puta, pa ako treba zvat ću i unutrašnju kontrolu, a takvog jednog lika koji je tuda vozio sam već prijavio i zvao policiju, žao mi je samo što nisam uzeo imena od policajaca da uradim follow up.

Samo me zanima ko je odgovoran za to, da im pošaljem email ili dopis.
Bio je znak na skretanju kod dzamije jedino da ga nije neko ukinuo
User avatar
drug_profi
Posts: 50199
Joined: 16/07/2012 16:00

#30000 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Kako su proširili tu cestu uz dzamiju, tako je i taj znak zabrane saobracaja zamijenjen znakom zabranjenog parkiranja.
Locked