"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
avijon
Posts: 1525
Joined: 20/08/2012 22:10

#30501 Re: "Majstori" parkiranja

Post by avijon »

black_adrian wrote: 04/11/2021 13:13
JavierBosnia wrote: 04/11/2021 12:53 Kakav je vas stav po pitanju ovih dostavljaca, glovo, korpa i ekipa. Vidim evo i u klipu jednom samo nigdje nije stao ispravno. Glavni izgovor je da nema vremena trazit mjesto i da dolazi za 5 minuta


Image

Image

Ostavljanje auta po trotoaru, na sred pjesackog, ceste i sl. Nekad ljetos je u lajvu ostavio auto iza SCCa na trotoaru zadrzao se 15ak minuta, ljudi sa kolicima kako bebe tako i invalidi silaze i zaobilaze ga. Kada sam mu to rekao u komentaru, napao me kako nisam nikad dostavljac bio i da vjerovatno nemam ni vozacku :lol:
Lik je papak teški, isto kao i kolega njegov poznatiji kao Kiko Driver. Ovaj Kiko svima prigovara, pametuje i svađa se kad njemu smeta nešto, tj. kad neko drugi zakon prekrši. Al zato kad on nekome sasječe put ili nebitno kakav zakon prekrši onda je to OK jer "ima uključen žmigavac", il koji već izgovor. Avijon je to lijepo rekao u postu iznad.

U početku sam i nalazio neka opravdanja, toleranciju ili šta već za kršenje zakona tih dostavljača, al sad je to prešlo u takav bezobrazluk da će uskoro biti blizu ranga taksista. Za mene su taksisti i dalje broj 1 po bezobrazluku u saobraćaju i teško da će ih iko skinuti s trona.
jedan od te 2 je ubio troje ljudi u 2 incidenta upravljajuci autom btw :D
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30502 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

Neki dan, skretanje iz one male ulicice prema domu armije gdje se okrecu autobusi, prvo je neki lik parkirao u jednu traku, a onda taksista stao da zena izadje odmah pored njega, zena spora, dok je platila, nikad izaci... razumijem taksiste da moraju nekad stati na mlnezgodna mjesta zbog musterija, ali da je stao par metara iza ili ispred mogli bismo proci normalno, ne razumijem tu bahatost da stane tamo gdje ce blokirati saobracaj, kao on je taksista i mose stati gdje zeli.
Slicno je i sa dostavljacima, nisam neki apsolutni legalista da smatram da moraju uvijek placati parking zbog 5 minuta dok neko preuzme hranu, ali ocekujem minimum postovanja prema ostalim ucesnicima u saobracaju da bar stanu negdje gdje ne ometaju saobracaj i prolaz pjesaka.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30503 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

Dozer wrote: 04/11/2021 11:53 Sta je fol opaliti ticket kao pjesak....? Ruske sale neke, sta li...

Ili je ona, hudnica, kontala da mora pritisnuti dugme jer pjeske prolazi pored rampe :lol: :lol: :lol:

Doduse, nakon poslijeratnog samaranja klinca od strane majke kad je stao na tramvajsku sinu, sve propraceo urlikanjem "hoces da te struja ubije!!!!", i raznih llikova koji i danas znaju uci u lift, i onda cekaju jos nekoga da bi pokrenuo lift jer ne znaju kako to fercera... jbg...sve je kod nas moguce :D
liaar wrote: 04/11/2021 11:55 Vjeruj da ne znam, da sam na vrijeme skontao šta je uradila i da se neće rampa spustiti dok ne prođem autom, ganjao bih je da joj jebem majku, samo što pravi debila od mene.
Fol je u tome da je ona parkirana u garaži vjerovatno već pola dana i uzela je novi tiket s kojim će izać' bez plaćanja.

Zajebancija je kad neki vozač naleti na dignutu rampu i prođe misleći da je parking besplatan, jer nije vidio da je neko izvukao tiket, jer nekim danima su rampe dignute i prolaz je slobodan, a kad kreneš izaći, čeka te spuštena rampa, a ti nemaš tiket i valja ti dokazivat' da ga nisi izgubio ili platit' 20KM.
User avatar
Laplace
Posts: 10242
Joined: 19/11/2012 18:37

#30504 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

Nije majstor parkiranja ali su majstori koji su od parkinga napravili jezero. Visoko, parking kod policijske stanice. Genijalci su smislili način kako da se riješe vode sa terase hotela Piramida Sunca - da je proslijede na parking.

Image
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#30505 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ChataDodajStaHoces »

Upitnik koji je kreiran kao korak u istraživanju interesovanja građana vezanih za alternativne načine rješavanja problema nepropisno parkiranih vozila. Ako ko moze popuniti super bi bilo :) https://forms.gle/x3XXetvsmCDfTGj96
Last edited by ChataDodajStaHoces on 04/11/2021 16:33, edited 1 time in total.
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#30506 Re: "Majstori" parkiranja

Post by un1ted »

JavierBosnia wrote: 04/11/2021 12:53 Kakav je vas stav po pitanju ovih dostavljaca
Eno ti tema dostava hrane, pa pogledaj kakav je stav. Ako kasni, kupac se zali, dostavljac dobije manju ocjenu i nema baksisa.

S druge strane, onaj ko ne narucuje, pored hronicnog nedostatka parkinga vidi jos ovo. Rjesenje? Da dostavljaci mogu dobiti neku potvrdu i s njom da se mogu zaustaviti na 5 minuta.

Nesto drugo, sigurno nece rijesiti problem, nit ce ko placati parking (ode zarada), nit ga ima.
JavierBosnia wrote: 04/11/2021 12:53 lajvu ostavio auto iza SCCa na trotoaru zadrzao se 15ak minuta, ljudi sa kolicima kako bebe tako i invalidi silaze i zaobilaze ga
Pratim i ja, te bez zelje da opravdam, oni na telefonima imaju da je vrijeme pripreme restorana zavrseno, sto znaci da bukvalno treba parkirati, otici do restorana i uzeti naruzbu. No zna se desiti da kuVara boli racku pa ne spremi je ni za 15 minuta. Ne mozes u garazu, ode gratis, ne mozes se vratiti i preparkirati, jer mozda bude narudzba. Zacarani krug je taj posao, najbolje biciklo.
User avatar
Dozer
Posts: 28352
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#30507 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dozer »

S4mpion wrote: 04/11/2021 14:10
Dozer wrote: 04/11/2021 11:53 Sta je fol opaliti ticket kao pjesak....? Ruske sale neke, sta li...

Ili je ona, hudnica, kontala da mora pritisnuti dugme jer pjeske prolazi pored rampe :lol: :lol: :lol:

Doduse, nakon poslijeratnog samaranja klinca od strane majke kad je stao na tramvajsku sinu, sve propraceo urlikanjem "hoces da te struja ubije!!!!", i raznih llikova koji i danas znaju uci u lift, i onda cekaju jos nekoga da bi pokrenuo lift jer ne znaju kako to fercera... jbg...sve je kod nas moguce :D
liaar wrote: 04/11/2021 11:55 Vjeruj da ne znam, da sam na vrijeme skontao šta je uradila i da se neće rampa spustiti dok ne prođem autom, ganjao bih je da joj jebem majku, samo što pravi debila od mene.
Fol je u tome da je ona parkirana u garaži vjerovatno već pola dana i uzela je novi tiket s kojim će izać' bez plaćanja.

Zajebancija je kad neki vozač naleti na dignutu rampu i prođe misleći da je parking besplatan, jer nije vidio da je neko izvukao tiket, jer nekim danima su rampe dignute i prolaz je slobodan, a kad kreneš izaći, čeka te spuštena rampa, a ti nemaš tiket i valja ti dokazivat' da ga nisi izgubio ili platit' 20KM.
Samo nek' je posteno i u skladu s vjerama :lol: :lol: :lol:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30508 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

ChataDodajStaHoces wrote: 04/11/2021 14:43 Naletio sam na ovaj Upitnik koji je kreiran kao korak u istraživanju interesovanja građana vezanih za alternativne načine rješavanja problema nepropisno parkiranih vozila. Ako ko moze popuniti super bi bilo :) https://forms.gle/x3XXetvsmCDfTGj96
Naletio?

Da ga nisi ti slučajno napravio? :mrgreen:

Mislio sam popunit', ali ovaj upitnik je totalno ograničen i fula probleme i u njemu nema opcija koje bi predstavljale stvarno rješenje, nego se problemi opet guraju pod tepih, pa mi se nešto ne da.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#30509 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ChataDodajStaHoces »

S4mpion wrote: 04/11/2021 16:04
ChataDodajStaHoces wrote: 04/11/2021 14:43 Upitnik je kreiran kao korak u istraživanju interesovanja građana vezanih za alternativne načine rješavanja problema nepropisno parkiranih vozila. Ako ko moze popuniti super bi bilo :) https://forms.gle/x3XXetvsmCDfTGj96
Naletio?

Da ga nisi ti slučajno napravio? :mrgreen:

Mislio sam popunit', ali ovaj upitnik je totalno ograničen i fula probleme i u njemu nema opcija koje bi predstavljale stvarno rješenje, nego se problemi opet guraju pod tepih, pa mi se nešto ne da.
:thumbup: validna primjedba

Upitnik ne cilja da rijesi sve probleme :roll: zato i jesu pitanja formulisana na taj nacin da identifikuju interesovanje za potencijalno rjesenje
User avatar
nepass1
Posts: 9506
Joined: 06/07/2017 07:35

#30510 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepass1 »

Ateista wrote: 04/11/2021 13:03
avijon wrote: 04/11/2021 12:55

Hoce
Jesi li siguran, probao?
Onda te kamere i nemaju neku bitnu funkciju.
Milion puta mi u scc iziatavi jedan broj. Pise na tiketu registracija. I uvijek bez problema izadjem.
U alti mi ni jednom do sad nije ocitalo tablice. Svaki put na izlazu guram karticu
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30511 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

ChataDodajStaHoces wrote: 04/11/2021 16:33
S4mpion wrote: 04/11/2021 16:04

Naletio?

Da ga nisi ti slučajno napravio? :mrgreen:

Mislio sam popunit', ali ovaj upitnik je totalno ograničen i fula probleme i u njemu nema opcija koje bi predstavljale stvarno rješenje, nego se problemi opet guraju pod tepih, pa mi se nešto ne da.
:thumbup: validna primjedba

Upitnik ne cilja da rijesi sve probleme :roll: zato i jesu pitanja formulisana na taj nacin da identifikuju interesovanje za potencijalno rjesenje
Evo dobrog potencijalnog rješenja kojeg niko ne želi provoditi, jer bi svi da se obogate preko noći pucajući cijene parkinga na 1KM-2.50KM po satu:

Parking bi trebao biti javno dobro, a ne privatna firma koja će služiti za bogaćenje pojedinih. Regulacija cijene na 30-40pf po satu bi uveliko redukovala probleme nepropisnog parkiranja, jer mnoštvo javnih parking prostora je pretvoreno u privatne firme i zjapi prazno.

Kažnjavati nepropisno parkirane vozače nije nikakvo rješenje, nikome se ne može reći: "Prestani biti siromašan."
Da ljudi imaju volje poštovati pravila, svjedoči činjenica da su besplatni parkinzi krcati.
User avatar
ChataDodajStaHoces
Posts: 1088
Joined: 27/01/2009 19:05

#30512 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ChataDodajStaHoces »

80% je stvar nekulture i cinjenice da ljude briga jer znaju da se zakon ne provodi. Da ga svaki put kaznis kad pogresno parkira, 10x u 10 dana, slijedeci put bi dobro razmislio.
Imas parkinge po 1KM a pored njih na trotoaru auta od 100-200k (primjer kraj vijecnice), zabranjenim zonama i ispred objekata. Nelogicnosti je mnogo kao i same cinjenice da imamo nedostatak besplatnih parking mjesta.
User avatar
Laplace
Posts: 10242
Joined: 19/11/2012 18:37

#30513 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

S4mpion wrote: 04/11/2021 16:40
ChataDodajStaHoces wrote: 04/11/2021 16:33

:thumbup: validna primjedba

Upitnik ne cilja da rijesi sve probleme :roll: zato i jesu pitanja formulisana na taj nacin da identifikuju interesovanje za potencijalno rjesenje
Evo dobrog potencijalnog rješenja kojeg niko ne želi provoditi, jer bi svi da se obogate preko noći pucajući cijene parkinga na 1KM-2.50KM po satu:

Parking bi trebao biti javno dobro, a ne privatna firma koja će služiti za bogaćenje pojedinih. Regulacija cijene na 30-40pf po satu bi uveliko redukovala probleme nepropisnog parkiranja, jer mnoštvo javnih parking prostora je pretvoreno u privatne firme i zjapi prazno.

Kažnjavati nepropisno parkirane vozače nije nikakvo rješenje, nikome se ne može reći: "Prestani biti siromašan."
Da ljudi imaju volje poštovati pravila, svjedoči činjenica da su besplatni parkinzi krcati.
Nije loša ideja ni kao pored hotela Hills na Ilidži: prvi sat 1 KM a svaki naredni sat po 0,50 KM. Za pet sati parkinga platio sam 3 KM.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30514 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

ChataDodajStaHoces wrote: 04/11/2021 17:00 80% je stvar nekulture i cinjenice da ljude briga jer znaju da se zakon ne provodi. Da ga svaki put kaznis kad pogresno parkira, 10x u 10 dana, slijedeci put bi dobro razmislio.
Imas parkinge po 1KM a pored njih na trotoaru auta od 100-200k (primjer kraj vijecnice), zabranjenim zonama i ispred objekata. Nelogicnosti je mnogo kao i same cinjenice da imamo nedostatak besplatnih parking mjesta.
Dok besplatni parkinzi ne budu poluprazni, onda možemo pričati o nekulturi, do tada, apsurd je skretati temu na kulturu.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30515 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

Laplace wrote: 04/11/2021 17:28
S4mpion wrote: 04/11/2021 16:40

Evo dobrog potencijalnog rješenja kojeg niko ne želi provoditi, jer bi svi da se obogate preko noći pucajući cijene parkinga na 1KM-2.50KM po satu:

Parking bi trebao biti javno dobro, a ne privatna firma koja će služiti za bogaćenje pojedinih. Regulacija cijene na 30-40pf po satu bi uveliko redukovala probleme nepropisnog parkiranja, jer mnoštvo javnih parking prostora je pretvoreno u privatne firme i zjapi prazno.

Kažnjavati nepropisno parkirane vozače nije nikakvo rješenje, nikome se ne može reći: "Prestani biti siromašan."
Da ljudi imaju volje poštovati pravila, svjedoči činjenica da su besplatni parkinzi krcati.
Nije loša ideja ni kao pored hotela Hills na Ilidži: prvi sat 1 KM a svaki naredni sat po 0,50 KM. Za pet sati parkinga platio sam 3 KM.
Skontali ljudi da prazno parking mjesto ne donosi nikakve pare.
User avatar
azurna_obala
Posts: 5570
Joined: 06/11/2010 03:22
Location: Tamo gdje nebo ljubi more

#30516 Re: "Majstori" parkiranja

Post by azurna_obala »

Ateista wrote: 04/11/2021 13:43 Neki dan, skretanje iz one male ulicice prema domu armije gdje se okrecu autobusi, prvo je neki lik parkirao u jednu traku, a onda taksista stao da zena izadje odmah pored njega, zena spora, dok je platila, nikad izaci... razumijem taksiste da moraju nekad stati na mlnezgodna mjesta zbog musterija, ali da je stao par metara iza ili ispred mogli bismo proci normalno, ne razumijem tu bahatost da stane tamo gdje ce blokirati saobracaj, kao on je taksista i mose stati gdje zeli.
Slicno je i sa dostavljacima, nisam neki apsolutni legalista da smatram da moraju uvijek placati parking zbog 5 minuta dok neko preuzme hranu, ali ocekujem minimum postovanja prema ostalim ucesnicima u saobracaju da bar stanu negdje gdje ne ometaju saobracaj i prolaz pjesaka.

Neku noć, taksista hladno stade ispred šopinga na Grbavici, na glavnu cestu, nije mu palo na pamet da se skloni a bilo je mjesta, kolona iza mene, plus mu sa lijeve strane dolaze oni koji imaju prednost. Iz auta izlazi neka džiberka, vjerojatno ode da dudla u onu euforiju ondje.
Ne znam šta se dešava u šopingu, ali svaku noć je krkljanac, ne može se proći od auta, o parkingu da ne pričam. Policija je bila prošle sedmice, pisala redom, al ništa.
kakaljin
Posts: 11595
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30517 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

S4mpion wrote: 04/11/2021 16:40
ChataDodajStaHoces wrote: 04/11/2021 16:33

:thumbup: validna primjedba

Upitnik ne cilja da rijesi sve probleme :roll: zato i jesu pitanja formulisana na taj nacin da identifikuju interesovanje za potencijalno rjesenje
Evo dobrog potencijalnog rješenja kojeg niko ne želi provoditi, jer bi svi da se obogate preko noći pucajući cijene parkinga na 1KM-2.50KM po satu:

Parking bi trebao biti javno dobro, a ne privatna firma koja će služiti za bogaćenje pojedinih. Regulacija cijene na 30-40pf po satu bi uveliko redukovala probleme nepropisnog parkiranja, jer mnoštvo javnih parking prostora je pretvoreno u privatne firme i zjapi prazno.

Kažnjavati nepropisno parkirane vozače nije nikakvo rješenje, nikome se ne može reći: "Prestani biti siromašan."
Da ljudi imaju volje poštovati pravila, svjedoči činjenica da su besplatni parkinzi krcati.
Ne nego u strogom centru grada parking treba da bude 4KM/h, malo dalje 2 KM/h, jos dalje 1 KM/h i tako dalje do cijene od pofalica do ilidže i od šipa do vogošće da bude 0,5 KM/h, a li da parking se placa kvartalno i da mozes ostati 15 minuta i da to platis cetvrtinu ove cijene sem ovdje gdje je 0,5 km/h da tu ide na pola sata.

I onda ne bi trazio niko trotoar da stane na 10-15 min. kada mu je i pristupacna cijena i plati onoliko koliko je ostao, a ne punu ako ostane 10 min ili cijeli sat za istu cijenu.

Ali takodjer da se napravi jos vise podzemnih i nadzermnih parking garaza i da se napravi gradski prevoz adekvatan.
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3534
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#30518 Re: "Majstori" parkiranja

Post by JavierBosnia »

Ksd smo kod ove teme pohvalio bih parking kod Suade iza SCCa uz miljacku, na toj lokaciji drze aktivno 1KM/h, jos sam znao sigurno 15ak min doci poslije prvog sata i dalje mi naplati markicu
User avatar
Dozer
Posts: 28352
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#30519 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dozer »

Problem parkinga, javnog, uveliko proizvodi nafurana polupismena seljadija i papanijada.

Na svakom javnom parkingu, obiljezenom linijama parking mjesta ili ne, u svakom momentu postoji bar 10% onih koji parkiraju izmedju linijanukoso, i tako u stvari zauzmu 2, nekad i 3 mjesta ako je sa strana drugo vozilo parkirano uz liniju. Sad da sidjem na parking, uslikao bih bar 3 takva auta na obiljezenim mjestima.
Pa, hebem mu selo, zna li centtirati aito izmedju 2 jebene linihe, pa da se i drugi mogu normalno parkirati pored....

Jos je gore na neobiljezenim parkinzima. Tu se, valjda, vode livadarskom logikom po kojoj treba da ima dovoljno prostora da sirom otvori vrata, i pride da unese i kakav namjestaj u auto.... Ovakvih krembila je pun grad, i oni najcesce zauzimaju 2 regularna mjesta. Na njih se onda nakalemi odmah bar jos 1 takav, i njih 2-3 zauzmu 4-5 mjesta bez ikakvih problema.

E, gornja anketa, ali i rjesenja, treba da tretiraju i ovakve stvari, a ne samo parkiranje na trotUarima i nasred cesre.
User avatar
Logovan
Posts: 94158
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#30520 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Logovan »

Ma to parkiranje izmedju linija ima tu i do lijenosti i do zurbe, nije samo neznanje.
Meni su jos gori oni koji se parkiraju gdje ne treba i onda odu negdje na 5 minuta ili cekaju nekoga, a ima praznih parking mjesta.
User avatar
Leverage
Posts: 9442
Joined: 27/05/2018 16:32

#30521 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Leverage »

Svako ko aktivno vozi barem 2-3 godine može žmireći parkirati među linije, to je klasični boliqurac i lijenost, u našem stilu.
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30522 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

kakaljin wrote: 04/11/2021 18:37
S4mpion wrote: 04/11/2021 16:40

Evo dobrog potencijalnog rješenja kojeg niko ne želi provoditi, jer bi svi da se obogate preko noći pucajući cijene parkinga na 1KM-2.50KM po satu:

Parking bi trebao biti javno dobro, a ne privatna firma koja će služiti za bogaćenje pojedinih. Regulacija cijene na 30-40pf po satu bi uveliko redukovala probleme nepropisnog parkiranja, jer mnoštvo javnih parking prostora je pretvoreno u privatne firme i zjapi prazno.

Kažnjavati nepropisno parkirane vozače nije nikakvo rješenje, nikome se ne može reći: "Prestani biti siromašan."
Da ljudi imaju volje poštovati pravila, svjedoči činjenica da su besplatni parkinzi krcati.
Ne nego u strogom centru grada parking treba da bude 4KM/h, malo dalje 2 KM/h, jos dalje 1 KM/h i tako dalje do cijene od pofalica do ilidže i od šipa do vogošće da bude 0,5 KM/h, a li da parking se placa kvartalno i da mozes ostati 15 minuta i da to platis cetvrtinu ove cijene sem ovdje gdje je 0,5 km/h da tu ide na pola sata.

I onda ne bi trazio niko trotoar da stane na 10-15 min. kada mu je i pristupacna cijena i plati onoliko koliko je ostao, a ne punu ako ostane 10 min ili cijeli sat za istu cijenu.

Ali takodjer da se napravi jos vise podzemnih i nadzermnih parking garaza i da se napravi gradski prevoz adekvatan.
U potpunosti se slazem, pogotovo za obracun manje od sata, koliko puta mi je trebalo da stanem na 5 minuta i moram platiti 2KM zbog toga, da ne govorim o raznim treninzima i terminima koji traju sat vremena, moras doci malo ranije i dok dok izadjes prodje oko sat i 15 minuta i moras platiti dva sata,nemoguce uklopiti se u jedan sat, ako moras 2-3 puta sedmicno nije malo.

Garaze treba napraviti blizu M. Dvora, sa nekom ok cijenom sata, 0,5-1KM, sasvim dovoljno vecini da tu parkira i proseta do centra, u strogom centru kao sto kazes dici na 4KM sat.
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30523 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

Leverage wrote: 04/11/2021 21:03 Svako ko aktivno vozi barem 2-3 godine može žmireći parkirati među linije, to je klasični boliqurac i lijenost, u našem stilu.
Na zalost, ima puno vozaca koji ni nakon 5-10 godina ne nauce kako treba voziti i parkirati, jednostavno nemaju osjecaj za to, antitalenti, bez osjecaja za prostor, velicinu auta i slicno.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#30524 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black_adrian »

I to, a i nema ko da im pokaže. Glupi roditelji puste djecu da sami voze po svim uslovima, misleći da ih je instruktor naučio da vozi za 35 časova. I onda dođe na red kvačilo, kuckanje auta sa svih strana,... a da ne pričam o saobraćajnim nesrećama, il ne daj Bože onim sa smrtnim ishodom..
User avatar
Ateista
Posts: 46321
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30525 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

black_adrian wrote: 05/11/2021 13:02 I to, a i nema ko da im pokaže. Glupi roditelji puste djecu da sami voze po svim uslovima, misleći da ih je instruktor naučio da vozi za 35 časova. I onda dođe na red kvačilo, kuckanje auta sa svih strana,... a da ne pričam o saobraćajnim nesrećama, il ne daj Bože onim sa smrtnim ishodom..
Tacno, mnogi misle da su naucili voziti kad poloze, u stvari tek tad se pocinje pravo uciti voznja. Meni je bilo teze kod starog poloziti nego dobiti vocacku. :D
Locked