"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Locked
Sakazulu
Posts: 2261
Joined: 28/04/2012 08:02

#30726 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Sakazulu »

archi_a wrote: 25/11/2021 13:28 Kad uočiš prekršaj, realno zaključiš da je prekršaj, sve opišeš kako jeste, ali ipak odlučiš da zaštitiš prekršioca zamazivanjem tablice. :)
Vidi se ona sa druge strane, nju nisam zamazao :)
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#30727 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Leverage »

Jedino ne razumijem kako je moguće da ovakav gospodin vozi VW kalaju. Mislim da je to daleko veći udar na njegovu reputaciju nego znojavi frak ili sjedenje na sećijama gdje borave neoprane guzice.
User avatar
Laplace
Posts: 10201
Joined: 19/11/2012 18:37

#30728 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

Leverage wrote: 26/11/2021 16:03 Jedino ne razumijem kako je moguće da ovakav gospodin vozi VW kalaju. Mislim da je to daleko veći udar na njegovu reputaciju nego znojavi frak ili sjedenje na sećijama gdje borave neoprane guzice.
Nema para da kupi Toyotu. :D
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#30729 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Leverage »

Misliš azijsku nakazu :oops: :lol:

Otvorite temu Entropio u društvu persona koje se ne kupaju.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#30730 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Entropio »

Leverage wrote: 26/11/2021 16:03 Jedino ne razumijem kako je moguće da ovakav gospodin vozi VW kalaju. Mislim da je to daleko veći udar na njegovu reputaciju nego znojavi frak ili sjedenje na sećijama gdje borave neoprane guzice.
Samo gospoda i hadze voze VW. Ljudi koji znaju sta hoce u zivotu i koji imaju ugled i ostvareni su na svim poljima. Parkiras ga ispred Argelinija i trebama gace same spadaju ili ides na selo kod prababe u posjetu po blatu i makadamu uz nagib 17%... univerzalnost.
User avatar
Leverage
Posts: 9416
Joined: 27/05/2018 16:32

#30731 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Leverage »

Šteta što tvoje mišljenje ne dijeli druga tebi slična gospoda. A ni tebi različita gospoda. Niko, zapravo, pa čak ni vozači VW kalaje ne smatraju da je predmetna kalaja neki pretjerani nježnik, dapače, jedva čekaju da pređu na nešto bolje, pa makar i na azijsku nakazu.
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#30732 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Entropio »

Sta vozis ti?
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#30733 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Entropio »

Evo cist primjer: hadzo parkirao komotno da moze izaci i da ga niko sa strana ne udari vratima, a sitnicavi azijat pun mrznje prema cijelom svijetu jer vozi azijsku nakazu se ugurao pored da bi kao nesto dokazao. Dokazao je da je smijesan. Mocna sedmica ovdje mirno stoji i kulira, a azijska nakaza se uzjebala i sva nervozna.

Image
kakaljin
Posts: 11583
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30734 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

Entropio wrote: 26/11/2021 13:05 Ja ne razumijem ove sto im je sve kao blizu... kaze parkiraj u BBI, a moras recimo u Strosu na sastanak. Ili parkiraj kod Suade i Olge ako moras do grada. Ili parkiraj u SCC, a moras do Vojne bolnice. Halo, nemam ja vremena da tabanam i znojim se pa dodjem na sastanak vlazan i bez daha, a moram zavrsiti neki posao i uvaliti i prodati nekome neki uredjaj koji prodajem. Da ne govorim o tome da se u odijelu i kosulji puno vise znoji nego kao kad si uvijek u nekoj kezual varijanti. A uostalom, necu da hodam po gradu i gubim ugled... kad si vidio nekog kravata odijelo da tabana do mjesta sastanka? Nikad. Boli me kurac, parkiram svog njemackog premiuma na trotoar ili na travu, nikom ne smeta odmah ispred lokacije. Ako mi napisu kaznu, platim uredno odmah sutradan 50% i to je to.

Ovi sto imaju vremena na pretek pa hodaju od Suade i Olge do grada, imaju ocigledno vremena na pretek i nije im bitno sto ce izgledati kao frisko izasli iz Miljacke u odjeci.
Svugdje ti imas parkinga za platiti u blizini, jer svakao poslovno ides negdje tako da ti nije tesko platiti parking jer ti to sve firma placa.

A u ostalom ako znas da nema parkinga blizu gdje poslovno trebas iako svugdje ima i moze se naci. Fino ima taxi koji firma plati i kao sto kazes dodjes na sastanak cakum pakum

Da hoce takav jedan meni doci u firmu i parkirati na trotoar ili travu kako bi fino bio otjeran i ne bi sa tom firmom potpisali nikakav ugovor.

Koliko je u moju firmu doslo taxijem ljudi jer znaju da je problem sa parkingom ili ih vozac doveze a oni odu krug napraviti i cekati dok se sastanak ne zavrsi.

DA ti imas njemackog premiuma ti bi kao gospodin parkirao na parking a ne kao seljak po trotoaru i travi
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30735 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

kakaljin wrote: 26/11/2021 16:47
Entropio wrote: 26/11/2021 13:05 Ja ne razumijem ove sto im je sve kao blizu... kaze parkiraj u BBI, a moras recimo u Strosu na sastanak. Ili parkiraj kod Suade i Olge ako moras do grada. Ili parkiraj u SCC, a moras do Vojne bolnice. Halo, nemam ja vremena da tabanam i znojim se pa dodjem na sastanak vlazan i bez daha, a moram zavrsiti neki posao i uvaliti i prodati nekome neki uredjaj koji prodajem. Da ne govorim o tome da se u odijelu i kosulji puno vise znoji nego kao kad si uvijek u nekoj kezual varijanti. A uostalom, necu da hodam po gradu i gubim ugled... kad si vidio nekog kravata odijelo da tabana do mjesta sastanka? Nikad. Boli me kurac, parkiram svog njemackog premiuma na trotoar ili na travu, nikom ne smeta odmah ispred lokacije. Ako mi napisu kaznu, platim uredno odmah sutradan 50% i to je to.

Ovi sto imaju vremena na pretek pa hodaju od Suade i Olge do grada, imaju ocigledno vremena na pretek i nije im bitno sto ce izgledati kao frisko izasli iz Miljacke u odjeci.
Svugdje ti imas parkinga za platiti u blizini, jer svakao poslovno ides negdje tako da ti nije tesko platiti parking jer ti to sve firma placa.

A u ostalom ako znas da nema parkinga blizu gdje poslovno trebas iako svugdje ima i moze se naci. Fino ima taxi koji firma plati i kao sto kazes dodjes na sastanak cakum pakum

Da hoce takav jedan meni doci u firmu i parkirati na trotoar ili travu kako bi fino bio otjeran i ne bi sa tom firmom potpisali nikakav ugovor.

Koliko je u moju firmu doslo taxijem ljudi jer znaju da je problem sa parkingom ili ih vozac doveze a oni odu krug napraviti i cekati dok se sastanak ne zavrsi.

DA ti imas njemackog premiuma ti bi kao gospodin parkirao na parking a ne kao seljak po trotoaru i travi
Kakav je to cirkus od firme?

Zašto je ne ugasite?
User avatar
Entropio
Posts: 7799
Joined: 21/11/2010 21:49

#30736 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Entropio »

Ma to je neka lijeva firma. Ja radim samo sa najboljim i najjacim firmama, imam sastanke direktno sa direktorima i kad im kazem da sam parkirao tu ispred na trotoar ili zelenu povrsinu, oni uzmu jos jednu masinu od mene dodatno kao znak postovanja za taj cin. Jedan mi je cak rekao da bi on volio da ima tako snalazljive radnike, a ne neke koji se samo zale kako nema parkinga ili dodju taksijem... kaze kako da ja kupim nesto od nekoga ko mi dodje u firmu taxijem. I ima pravo.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30737 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

Ja ti dođem na sastanak, a ti nemaš kud sa mnom, jer nisi račun'o na parking u 21. stoljeću i nazivaš se firmom. :mrgreen:
costacurta
Posts: 3502
Joined: 05/05/2005 08:25

#30738 Re: "Majstori" parkiranja

Post by costacurta »

Entropio wrote: 26/11/2021 16:14
Leverage wrote: 26/11/2021 16:03 Jedino ne razumijem kako je moguće da ovakav gospodin vozi VW kalaju. Mislim da je to daleko veći udar na njegovu reputaciju nego znojavi frak ili sjedenje na sećijama gdje borave neoprane guzice.
Samo gospoda i hadze voze VW. Ljudi koji znaju sta hoce u zivotu i koji imaju ugled i ostvareni su na svim poljima. Parkiras ga ispred Argelinija i trebama gace same spadaju ili ides na selo kod prababe u posjetu po blatu i makadamu uz nagib 17%... univerzalnost.
IkerC?
Jest sevdaha mi :mrgreen:
kakaljin
Posts: 11583
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30739 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

S4mpion wrote: 26/11/2021 17:23
kakaljin wrote: 26/11/2021 16:47

Svugdje ti imas parkinga za platiti u blizini, jer svakao poslovno ides negdje tako da ti nije tesko platiti parking jer ti to sve firma placa.

A u ostalom ako znas da nema parkinga blizu gdje poslovno trebas iako svugdje ima i moze se naci. Fino ima taxi koji firma plati i kao sto kazes dodjes na sastanak cakum pakum

Da hoce takav jedan meni doci u firmu i parkirati na trotoar ili travu kako bi fino bio otjeran i ne bi sa tom firmom potpisali nikakav ugovor.

Koliko je u moju firmu doslo taxijem ljudi jer znaju da je problem sa parkingom ili ih vozac doveze a oni odu krug napraviti i cekati dok se sastanak ne zavrsi.

DA ti imas njemackog premiuma ti bi kao gospodin parkirao na parking a ne kao seljak po trotoaru i travi
Kakav je to cirkus od firme?

Zašto je ne ugasite?
Evo trcimo da je ugasimo, pa da bi ti imao sta pisati i zaliti se.

Imamo mi parking mjesta ali se zna popuniti pa treba kruziti i traziti parking ako je vise delegacija doslo.

Ne brini se ti za moju firmu
megaribi1
Posts: 763
Joined: 21/09/2016 21:51

#30740 Re: "Majstori" parkiranja

Post by megaribi1 »

Entropio wrote: 26/11/2021 17:33 Ma to je neka lijeva firma. Ja radim samo sa najboljim i najjacim firmama, imam sastanke direktno sa direktorima i kad im kazem da sam parkirao tu ispred na trotoar ili zelenu povrsinu, oni uzmu jos jednu masinu od mene dodatno kao znak postovanja za taj cin. Jedan mi je cak rekao da bi on volio da ima tako snalazljive radnike, a ne neke koji se samo zale kako nema parkinga ili dodju taksijem... kaze kako da ja kupim nesto od nekoga ko mi dodje u firmu taxijem. I ima pravo.
Jef Raskin, dizajner prvog Apple Macintosh računara pričao je kako je dolazio na posao kamionetom koga je posebno volio, ali je Steve Jobs tražio od njega da počne dolaziti pristojnijim autom. Obratio se bratu za savjet, a on mu je rekao "Za pare za koje bi uzeo nov mercedes ili kadilak, uzmi polovnog rolls royce-a u odličnom stanju. Niko ti neće reći da nemaš adekvatna kola, a nećeš uraditi što drugi očekuju od tebe." Poslušao je brata i vidio kako malo demokratije ima u Americi. Odjednom su na mjestima gdje je zabranjeno parkiranje vlasnici prostora bivali presretni kada rolls royce dođe do njih, a u krugove koncerna su ga puštali bez ikakvih provjera. Nakon odlaska iz Apple prodao je royce-a.
User avatar
muz66
Posts: 17980
Joined: 24/03/2009 00:33
Location: Tamo gdje se dimi šiša i sluša Crvena jabuka

#30741 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muz66 »

Entropio wrote: 26/11/2021 13:05 Ja ne razumijem ove sto im je sve kao blizu... kaze parkiraj u BBI, a moras recimo u Strosu na sastanak. Ili parkiraj kod Suade i Olge ako moras do grada. Ili parkiraj u SCC, a moras do Vojne bolnice. Halo, nemam ja vremena da tabanam i znojim se pa dodjem na sastanak vlazan i bez daha, a moram zavrsiti neki posao i uvaliti i prodati nekome neki uredjaj koji prodajem. Da ne govorim o tome da se u odijelu i kosulji puno vise znoji nego kao kad si uvijek u nekoj kezual varijanti. A uostalom, necu da hodam po gradu i gubim ugled... kad si vidio nekog kravata odijelo da tabana do mjesta sastanka? Nikad. Boli me kurac, parkiram svog njemackog premiuma na trotoar ili na travu, nikom ne smeta odmah ispred lokacije. Ako mi napisu kaznu, platim uredno odmah sutradan 50% i to je to.

Ovi sto imaju vremena na pretek pa hodaju od Suade i Olge do grada, imaju ocigledno vremena na pretek i nije im bitno sto ce izgledati kao frisko izasli iz Miljacke u odjeci.
Neka je gorivo skocilo, svako je i vozio auto :skoljka:
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#30742 Re: "Majstori" parkiranja

Post by S4mpion »

kakaljin wrote: 26/11/2021 19:34
S4mpion wrote: 26/11/2021 17:23

Kakav je to cirkus od firme?

Zašto je ne ugasite?
Evo trcimo da je ugasimo, pa da bi ti imao sta pisati i zaliti se.

Imamo mi parking mjesta ali se zna popuniti pa treba kruziti i traziti parking ako je vise delegacija doslo.

Ne brini se ti za moju firmu
Očigledno je da nemate parking ili štedite na njemu.

Trebate poduzeti neke korake, mislim da procedura za gašenje firme nije komplikovana. Svakako takve firme ne trebaju da postoje, hoćete da se bavite nečim čemu niste dorasli.
kakaljin
Posts: 11583
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#30743 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

S4mpion wrote: 27/11/2021 01:03
kakaljin wrote: 26/11/2021 19:34

Evo trcimo da je ugasimo, pa da bi ti imao sta pisati i zaliti se.

Imamo mi parking mjesta ali se zna popuniti pa treba kruziti i traziti parking ako je vise delegacija doslo.

Ne brini se ti za moju firmu
Očigledno je da nemate parking ili štedite na njemu.

Trebate poduzeti neke korake, mislim da procedura za gašenje firme nije komplikovana. Svakako takve firme ne trebaju da postoje, hoćete da se bavite nečim čemu niste dorasli.
Neka si ti dorastao pisanju po forumu, to je veoma bitno
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30744 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

invincible1921 wrote: 26/11/2021 12:33
Ateista wrote: 24/11/2021 09:24 Ne mogu se sjetiti ko je tacno pominjao da bi u centru parking trebao biti 4KM sat i sa tim se slazem, mozda i 5KM, ali obezbijediti negdje garaze gdje je sat maksimalno 1KM, negdje oko M Dvora otprilike, ko hoce do grada neka proseta ili ako bas hoce neka placa 4-5KM sat, tada bi sigurno bile manje guzve u centru grada.
Onima koji zive tamo obezbijefiti neke mjesecne karte po normalnim cijenama, vjerovatno to vec i ima.
Suplja prica..BBI poluprazan vazda, scc isto, parking iza trznice isto(osim subotom), parking kod pozorista isto...

Eto iz glave sam ti 4 parkinga nabrojao, al jok dje ces placat kad mozes na ulici parkirat ili jbg daleko je od bbi do grada, kad sam vec autom hocu do pred vrata da dodjem
Ne kontam sta je suplja prica? Nisam nigdje pravdao one koji parkiraju na trotoaru, govorim o tome da treba demotivisati ljude da ulaze autom u centar grada i to dobro naplatiti ko bas mora, a predvidjeti parkinge blizu ali van stare gradske jezgre sa povoljnom cijenom. BBI je vec u centru, SCC je po tom pitanju bolja lokacija, ali problem je sto za iste pare imas ba carsiji parking ali rijetko ima mjesta, pa vecina pokusava tamo i kruzi, kad bi u SCC-u bio 1KM a na carsiji 5KM vise bi ih parkiralo u SCC-u i malo pjesacilo.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#30745 Re: "Majstori" parkiranja

Post by skafiskafsnjak »

Ateista wrote: 27/11/2021 11:09
invincible1921 wrote: 26/11/2021 12:33

Suplja prica..BBI poluprazan vazda, scc isto, parking iza trznice isto(osim subotom), parking kod pozorista isto...

Eto iz glave sam ti 4 parkinga nabrojao, al jok dje ces placat kad mozes na ulici parkirat ili jbg daleko je od bbi do grada, kad sam vec autom hocu do pred vrata da dodjem
Ne kontam sta je suplja prica? Nisam nigdje pravdao one koji parkiraju na trotoaru, govorim o tome da treba demotivisati ljude da ulaze autom u centar grada i to dobro naplatiti ko bas mora, a predvidjeti parkinge blizu ali van stare gradske jezgre sa povoljnom cijenom. BBI je vec u centru, SCC je po tom pitanju bolja lokacija, ali problem je sto za iste pare imas ba carsiji parking ali rijetko ima mjesta, pa vecina pokusava tamo i kruzi, kad bi u SCC-u bio 1KM a na carsiji 5KM vise bi ih parkiralo u SCC-u i malo pjesacilo.
Samo uvesti min euronorma 5 za grada. Dobro za zrak, a i za parking mjesta.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#30746 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black_adrian »

treba k'o u Dubrovniku, cca. 10KM po satu za parkinge kod čaršije, pa ti parkiraj :D
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30747 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

Entropio wrote: 26/11/2021 13:05 Ja ne razumijem ove sto im je sve kao blizu... kaze parkiraj u BBI, a moras recimo u Strosu na sastanak. Ili parkiraj kod Suade i Olge ako moras do grada. Ili parkiraj u SCC, a moras do Vojne bolnice. Halo, nemam ja vremena da tabanam i znojim se pa dodjem na sastanak vlazan i bez daha, a moram zavrsiti neki posao i uvaliti i prodati nekome neki uredjaj koji prodajem. Da ne govorim o tome da se u odijelu i kosulji puno vise znoji nego kao kad si uvijek u nekoj kezual varijanti. A uostalom, necu da hodam po gradu i gubim ugled... kad si vidio nekog kravata odijelo da tabana do mjesta sastanka? Nikad. Boli me kurac, parkiram svog njemackog premiuma na trotoar ili na travu, nikom ne smeta odmah ispred lokacije. Ako mi napisu kaznu, platim uredno odmah sutradan 50% i to je to.

Ovi sto imaju vremena na pretek pa hodaju od Suade i Olge do grada, imaju ocigledno vremena na pretek i nije im bitno sto ce izgledati kao frisko izasli iz Miljacke u odjeci.
U potpunosti te razumijem, i ja sam isto radio ali sam imao problema sa parkiranjem na trotoaru zbog debila pjesaka i umisljenih roditelja kojima je mrsko nositi svoje dijete i voze jebena opasna djecija kolica po trotoaru, koliko mi je puta neko ogrebao moju premijum francusku limuzinu djecijim kolicima ili pjesak svojom jaknom, strasno kako su ljudi bezobrazni. Zbog toga sam poceo parkirati po zelenim povrsinama, ali iskljucivo uredjenim gdje je posadjena fina trava i cvijece, ne po blatu naravno, da ne prljam svoje premijum gume. I tu se nadje po neki divljak da hoda ali puno manje i puno je manja sansa da ce ga neko izgrebati.
User avatar
Ateista
Posts: 46230
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30748 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

skafiskafsnjak wrote: 27/11/2021 11:12
Ateista wrote: 27/11/2021 11:09

Ne kontam sta je suplja prica? Nisam nigdje pravdao one koji parkiraju na trotoaru, govorim o tome da treba demotivisati ljude da ulaze autom u centar grada i to dobro naplatiti ko bas mora, a predvidjeti parkinge blizu ali van stare gradske jezgre sa povoljnom cijenom. BBI je vec u centru, SCC je po tom pitanju bolja lokacija, ali problem je sto za iste pare imas ba carsiji parking ali rijetko ima mjesta, pa vecina pokusava tamo i kruzi, kad bi u SCC-u bio 1KM a na carsiji 5KM vise bi ih parkiralo u SCC-u i malo pjesacilo.
Samo uvesti min euronorma 5 za grada. Dobro za zrak, a i za parking mjesta.
Moze i to, ali definitivno i cijenu parkinga povecati, te smanjiti cijenu na drugim lokacijama.
User avatar
skafiskafsnjak
Posts: 31486
Joined: 16/04/2011 18:46

#30749 Re: "Majstori" parkiranja

Post by skafiskafsnjak »

Ateista wrote: 27/11/2021 11:19
skafiskafsnjak wrote: 27/11/2021 11:12

Samo uvesti min euronorma 5 za grada. Dobro za zrak, a i za parking mjesta.
Moze i to, ali definitivno i cijenu parkinga povecati, te smanjiti cijenu na drugim lokacijama.
Cijena parkinga u centru je dovoljno visoka. Samo uvesti min normu i ljepota.
User avatar
nepass1
Posts: 9439
Joined: 06/07/2017 07:35

#30750 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepass1 »

Entropio wrote: 26/11/2021 16:14
Leverage wrote: 26/11/2021 16:03 Jedino ne razumijem kako je moguće da ovakav gospodin vozi VW kalaju. Mislim da je to daleko veći udar na njegovu reputaciju nego znojavi frak ili sjedenje na sećijama gdje borave neoprane guzice.
Samo gospoda i hadze voze VW. Ljudi koji znaju sta hoce u zivotu i koji imaju ugled i ostvareni su na svim poljima. Parkiras ga ispred Argelinija i trebama gace same spadaju ili ides na selo kod prababe u posjetu po blatu i makadamu uz nagib 17%... univerzalnost.
Jeste :thumbup: kad sam digao hipoteku da kupim stan sa vw koncerna sam presao na suzuki :(
Nisam vise mogao finansijsli podnijeti da budem hadzo
Locked