"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#30476 Re: "Majstori" parkiranja

Post by liaar »

Vjeruj da ne znam, da sam na vrijeme skontao šta je uradila i da se neće rampa spustiti dok ne prođem autom, ganjao bih je da joj jebem majku, samo što pravi debila od mene.
User avatar
nepass1
Posts: 9662
Joined: 06/07/2017 07:35

#30477 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepass1 »

Jucer lola zutu tricu parkirao kod pekare gold na sred ceste i orisao negdje. Zadesi se jos i onaj bus aerodrom carsija. Nikad proci. Tri crvena cekao na onom semaforu kod skole za slabovidne. Poludio.
Dolazim pred zgradu frajer parkirao na ulaz u garazu i prica kraj auta. Dam zmigavac, gledam ga, vidi me ulazi u auto i onda opet izadje da nekom nesta objasni. Ja kljucam, pocnem svirati, derati se da zurim. On kao ljut sto mu sviram.
Poprijecim mu se 10 cm od auta. Naravno iza njega kolona. Morao se u rikverc vracati da izadje i svi ostali.
Nisam se vidio da se tucem ili ona prica da mi je pistolj ubio bih ga, vec da mu zubima cupam karotide i guram u nos, da mu krv iz usiju curi, dok se gusi u istoj.
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#30478 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dozer »

Daj nam jos tih opisa, we love bloody stories :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#30479 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Optimist »

Dozer wrote: 04/11/2021 11:53 Sta je fol opaliti ticket kao pjesak....? Ruske sale neke, sta li...

Ili je ona, hudnica, kontala da mora pritisnuti dugme jer pjeske prolazi pored rampe :lol: :lol: :lol:

Doduse, nakon poslijeratnog samaranja klinca od strane majke kad je stao na tramvajsku sinu, sve propraceo urlikanjem "hoces da te struja ubije!!!!", i raznih llikova koji i danas znaju uci u lift, i onda cekaju jos nekoga da bi pokrenuo lift jer ne znaju kako to fercera... jbg...sve je kod nas moguce :D
Mozda parkira cijeli dan pa na ulazu u garazu uzme ponovo tiket i tako izbjegne placanje parkinga?
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#30480 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black_adrian »

Dozer wrote: 04/11/2021 11:53 Sta je fol opaliti ticket kao pjesak....? Ruske sale neke, sta li...

Ili je ona, hudnica, kontala da mora pritisnuti dugme jer pjeske prolazi pored rampe :lol: :lol: :lol:

Doduse, nakon poslijeratnog samaranja klinca od strane majke kad je stao na tramvajsku sinu, sve propraceo urlikanjem "hoces da te struja ubije!!!!", i raznih llikova koji i danas znaju uci u lift, i onda cekaju jos nekoga da bi pokrenuo lift jer ne znaju kako to fercera... jbg...sve je kod nas moguce :D
:lol: :lol: :lol:

i ja sam to čuo dosta puta, češće prije 10-15g :lol:
još i uče djecu da preskaču šine..
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#30481 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dozer »

Sta ba cuo...gledao i slusao svojim ocima i usima na Socijalnom, preko puta tadasnjeg marketa AS (danas Hoso). :lol: :lol: :lol: :lol:

Umalo umro od smijeha nisam, a onda mi bi zao klinca, htjedoh mu kupiti cokoladu onako uplakanom, al' odvuce ga gradjanka :lol:
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#30482 Re: "Majstori" parkiranja

Post by liaar »

Optimist wrote: 04/11/2021 12:04
Dozer wrote: 04/11/2021 11:53 Sta je fol opaliti ticket kao pjesak....? Ruske sale neke, sta li...

Ili je ona, hudnica, kontala da mora pritisnuti dugme jer pjeske prolazi pored rampe :lol: :lol: :lol:

Doduse, nakon poslijeratnog samaranja klinca od strane majke kad je stao na tramvajsku sinu, sve propraceo urlikanjem "hoces da te struja ubije!!!!", i raznih llikova koji i danas znaju uci u lift, i onda cekaju jos nekoga da bi pokrenuo lift jer ne znaju kako to fercera... jbg...sve je kod nas moguce :D
Mozda parkira cijeli dan pa na ulazu u garazu uzme ponovo tiket i tako izbjegne placanje parkinga?
To sam i ja pomislio kasnije, i jedino mi to ima logike. U Ložioničkoj je džabe prva 2 sata, tako da uzme tikete par puta i boli je uho. I to ne mora često, uzet tiket i po svoje auto otići i to je to.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30483 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

A ja levat platih na aerodromu parking 6 maraka sat i kusur :-) levat ne zna za te folove sa tiketima :-)
User avatar
Dozer
Posts: 28379
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#30484 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dozer »

Nisam siguran da to moze...zar ticket nije vezan za auto...? Doduse, nisam siguran da oni imaju kamere tamo...

Na aerodromu ne mozes to jer oni imaju kamere koje snimaju tablice. Na ulazu kad uzmes ticket, kamera ti snimi tablice i veze za ticket u sistemu. Kad platis i izlazis, mozda si primijetio, ne moras ni ubaciti ticket, rampa se digne. To je tako jer je sistem prepoznao tvoju tablicu i upario s placenim ticketom.

Isto je i u SCC-u.
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30485 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

Dozer wrote: 04/11/2021 12:26 Nisam siguran da to moze...zar ticket nije vezan za auto...? Doduse, nisam siguran da oni imaju kamere tamo...

Na aerodromu ne mozes to jer oni imaju kamere koje snimaju tablice. Na ulazu kad uzmes ticket, kamera ti snimi tablice i veze za ticket u sistemu. Kad platis i izlazis, mozda si primijetio, ne moras ni ubaciti ticket, rampa se digne. To je tako jer je sistem prepoznao tvoju tablicu i upario s placenim ticketom.

Isto je i u SCC-u.
:thumbup:

Papak se zaibretio--otvorih prozor da skeniram kod kad rampa gore :lol:
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30486 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

liaar wrote: 04/11/2021 11:46
Raigor Stonehoof wrote: 04/11/2021 04:15

Ima gratis 100%, ulazio sam mnogo puta, do apoteke da odem

A novi tiket moze ako ces uci sa novim autom. Ninajednom parkingu ako udjes kao pjesak, kad pritisnes nece se dignut rampa. Imaju senzori, nisu ljudi glupi da ostave exploit :)
Ima itekako. Ulazim jedan dan u Mercator glavni u Ložioničkoj, ispred mene izlijeće teta iz apoteke, kliknu dugme za tiket dok sam prilazio parking mjestu i podiže se rampa. I ja stani i gledaj, pritišćem dugme ali ne izlazi tiket jer je dignuta rampa. I zbog nje koja se ispalila mimo apoteke, sam morao tražiti security-a i objašnjavati i vjerujem da sam ispao ko zadnji levat.
:lol: :lol: Koji lik i kakva ideja da mazne tvoj ticket da ne bi placala sto se duze zadrzala. Izvini, znam da tebi nije ni malo smijesno bilo, ali ne mogu da vjerujem na sta su sve ljudi spremni da plate malo manje.
Ako joi je to upalilo, onda znaci da tu nema citaca tablica.
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30487 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

muha_sa wrote: 04/11/2021 12:27
Dozer wrote: 04/11/2021 12:26 Nisam siguran da to moze...zar ticket nije vezan za auto...? Doduse, nisam siguran da oni imaju kamere tamo...

Na aerodromu ne mozes to jer oni imaju kamere koje snimaju tablice. Na ulazu kad uzmes ticket, kamera ti snimi tablice i veze za ticket u sistemu. Kad platis i izlazis, mozda si primijetio, ne moras ni ubaciti ticket, rampa se digne. To je tako jer je sistem prepoznao tvoju tablicu i upario s placenim ticketom.

Isto je i u SCC-u.
:thumbup:

Papak se zaibretio--otvorih prozor da skeniram kod kad rampa gore :lol:
I ja sam se par puta zacudio, kontam dzaba platio parking sama se otvorila rampa, kasnije tek uvezao da vjerovatno ocita tablice. :lol:
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#30488 Re: "Majstori" parkiranja

Post by avijon »

Zavisi kako stanes ne skenira uvijek tablice tako da moze se izvarat.

U scc kad stanu ubacivat karticu i ono :? Ne radi, prolazi kroz glavu valja u rikverc dole platit sta je :? A rampa dignuta pije nego je i prozor spustio hahah
User avatar
muha_sa
Posts: 128605
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#30489 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

Ateista wrote: 04/11/2021 12:32
liaar wrote: 04/11/2021 11:46
Ima itekako. Ulazim jedan dan u Mercator glavni u Ložioničkoj, ispred mene izlijeće teta iz apoteke, kliknu dugme za tiket dok sam prilazio parking mjestu i podiže se rampa. I ja stani i gledaj, pritišćem dugme ali ne izlazi tiket jer je dignuta rampa. I zbog nje koja se ispalila mimo apoteke, sam morao tražiti security-a i objašnjavati i vjerujem da sam ispao ko zadnji levat.
:lol: :lol: Koji lik i kakva ideja da mazne tvoj ticket da ne bi placala sto se duze zadrzala. Izvini, znam da tebi nije ni malo smijesno bilo, ali ne mogu da vjerujem na sta su sve ljudi spremni da plate malo manje.
Ako joi je to upalilo, onda znaci da tu nema citaca tablica.
Kod nekdašnjeg Hepoka parking marka sat--svaki dan vidim bjesna auta parkirana preko puta uz pekaru il na ulazu u sadašnji Bingo a parking mu haman prazan par metara ispred.
azdralovic
Posts: 4437
Joined: 29/05/2010 21:46

#30490 Re: "Majstori" parkiranja

Post by azdralovic »

Kamera je tu samo da olaksa izlazak... ako neuspjesno ocita na ulazu opet ce ti otvoriti rampu... jer dolaze auta sa prljavim tablicama, nemaju ih, stoje na staklu itd... nece te to spijeciti da udjes na parking tj dobijes karticu
User avatar
un1ted
Posts: 9957
Joined: 20/10/2012 13:29
Location: Tema onih koji zaradjuju do 500KM viewtopic.php?f=77&t=82867&p=17676078#p17676

#30491 Re: "Majstori" parkiranja

Post by un1ted »

Dozer wrote: 04/11/2021 11:53 Sta je fol opaliti ticket kao pjesak....? Ruske sale neke, sta li...
Pa dobila njegov tiket, a ona bila par satii izasla ko gospoja s njegovim tiketom, besplatno. Logicno. :D
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30492 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

muha_sa wrote: 04/11/2021 12:37
Ateista wrote: 04/11/2021 12:32

:lol: :lol: Koji lik i kakva ideja da mazne tvoj ticket da ne bi placala sto se duze zadrzala. Izvini, znam da tebi nije ni malo smijesno bilo, ali ne mogu da vjerujem na sta su sve ljudi spremni da plate malo manje.
Ako joi je to upalilo, onda znaci da tu nema citaca tablica.
Kod nekdašnjeg Hepoka parking marka sat--svaki dan vidim bjesna auta parkirana preko puta uz pekaru il na ulazu u sadašnji Bingo a parking mu haman prazan par metara ispred.
Dzaba nekom sve pare svijeta ako je u dusi ciganija, bez zelje da vrijedjam rome.
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30493 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

azdralovic wrote: 04/11/2021 12:42 Kamera je tu samo da olaksa izlazak... ako neuspjesno ocita na ulazu opet ce ti otvoriti rampu... jer dolaze auta sa prljavim tablicama, nemaju ih, stoje na staklu itd... nece te to spijeciti da udjes na parking tj dobijes karticu
Ok ako ne moze da ocita zbog prljavih tablica, tako da se moze prevariti stavljanjem neceg preko tablica ili ih dobro zaprljati, a sta ako uspije da ocita tablice koje ne odgovaraju onima sa ticketa, da li ce onda otvoriti rampu?
User avatar
JavierBosnia
Posts: 3542
Joined: 22/11/2015 13:59
Location: Uradi sam

#30494 Re: "Majstori" parkiranja

Post by JavierBosnia »

Kakav je vas stav po pitanju ovih dostavljaca, glovo, korpa i ekipa. Vidim evo i u klipu jednom samo nigdje nije stao ispravno. Glavni izgovor je da nema vremena trazit mjesto i da dolazi za 5 minuta


Image

Image

Ostavljanje auta po trotoaru, na sred pjesackog, ceste i sl. Nekad ljetos je u lajvu ostavio auto iza SCCa na trotoaru zadrzao se 15ak minuta, ljudi sa kolicima kako bebe tako i invalidi silaze i zaobilaze ga. Kada sam mu to rekao u komentaru, napao me kako nisam nikad dostavljac bio i da vjerovatno nemam ni vozacku :lol:
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#30495 Re: "Majstori" parkiranja

Post by avijon »

Ateista wrote: 04/11/2021 12:52
azdralovic wrote: 04/11/2021 12:42 Kamera je tu samo da olaksa izlazak... ako neuspjesno ocita na ulazu opet ce ti otvoriti rampu... jer dolaze auta sa prljavim tablicama, nemaju ih, stoje na staklu itd... nece te to spijeciti da udjes na parking tj dobijes karticu
Ok ako ne moze da ocita zbog prljavih tablica, tako da se moze prevariti stavljanjem neceg preko tablica ili ih dobro zaprljati, a sta ako uspije da ocita tablice koje ne odgovaraju onima sa ticketa, da li ce onda otvoriti rampu?
Hoce
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#30496 Re: "Majstori" parkiranja

Post by avijon »

JavierBosnia wrote: 04/11/2021 12:53 Kakav je vas stav po pitanju ovih dostavljaca, glovo, korpa i ekipa. Vidim evo i u klipu jednom samo nigdje nije stao ispravno. Glavni izgovor je da nema vremena trazit mjesto i da dolazi za 5 minuta


Image

Image

Ostavljanje auta po trotoaru, na sred pjesackog, ceste i sl. Nekad ljetos je u lajvu ostavio auto iza SCCa na trotoaru zadrzao se 15ak minuta, ljudi sa kolicima kako bebe tako i invalidi silaze i zaobilaze ga. Kada sam mu to rekao u komentaru, napao me kako nisam nikad dostavljac bio i da vjerovatno nemam ni vozacku :lol:
Udari im "moc" u glavu ilitiga glOvu, konta da dostavlja boga u kesi a ne podgrijani leš pa se zakoni uzimaju proizvoljno a njima kad zasmeta neko nema nikakvog strpljenja.
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30497 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

avijon wrote: 04/11/2021 12:55
Ateista wrote: 04/11/2021 12:52

Ok ako ne moze da ocita zbog prljavih tablica, tako da se moze prevariti stavljanjem neceg preko tablica ili ih dobro zaprljati, a sta ako uspije da ocita tablice koje ne odgovaraju onima sa ticketa, da li ce onda otvoriti rampu?
Hoce
Jesi li siguran, probao?
Onda te kamere i nemaju neku bitnu funkciju.
avijon
Posts: 1529
Joined: 20/08/2012 22:10

#30498 Re: "Majstori" parkiranja

Post by avijon »

Ateista wrote: 04/11/2021 13:03
avijon wrote: 04/11/2021 12:55

Hoce
Jesi li siguran, probao?
Onda te kamere i nemaju neku bitnu funkciju.
Jednom mi je samo prva 3 broja ufatilo a vamo 000 il nesta tako zaboravio sam i jednom 0 umjesto O . Kartica je glavna, kamera je kao olaksica neka
User avatar
Ateista
Posts: 46524
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#30499 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ateista »

avijon wrote: 04/11/2021 13:10
Ateista wrote: 04/11/2021 13:03
Jesi li siguran, probao?
Onda te kamere i nemaju neku bitnu funkciju.
Jednom mi je samo prva 3 broja ufatilo a vamo 000 il nesta tako zaboravio sam i jednom 0 umjesto O . Kartica je glavna, kamera je kao olaksica neka
Onda jeste vjerovatno samo kao olaksica, i moze se jednostavno prevariti uzimanjem nove kartice kao ona zena...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#30500 Re: "Majstori" parkiranja

Post by black_adrian »

JavierBosnia wrote: 04/11/2021 12:53 Kakav je vas stav po pitanju ovih dostavljaca, glovo, korpa i ekipa. Vidim evo i u klipu jednom samo nigdje nije stao ispravno. Glavni izgovor je da nema vremena trazit mjesto i da dolazi za 5 minuta


Image

Image

Ostavljanje auta po trotoaru, na sred pjesackog, ceste i sl. Nekad ljetos je u lajvu ostavio auto iza SCCa na trotoaru zadrzao se 15ak minuta, ljudi sa kolicima kako bebe tako i invalidi silaze i zaobilaze ga. Kada sam mu to rekao u komentaru, napao me kako nisam nikad dostavljac bio i da vjerovatno nemam ni vozacku :lol:
Lik je papak teški, isto kao i kolega njegov poznatiji kao Kiko Driver. Ovaj Kiko svima prigovara, pametuje i svađa se kad njemu smeta nešto, tj. kad neko drugi zakon prekrši. Al zato kad on nekome sasječe put ili nebitno kakav zakon prekrši onda je to OK jer "ima uključen žmigavac", il koji već izgovor. Avijon je to lijepo rekao u postu iznad.

U početku sam i nalazio neka opravdanja, toleranciju ili šta već za kršenje zakona tih dostavljača, al sad je to prešlo u takav bezobrazluk da će uskoro biti blizu ranga taksista. Za mene su taksisti i dalje broj 1 po bezobrazluku u saobraćaju i teško da će ih iko skinuti s trona.
Locked