"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderator: Bobi

Montana1

#4801 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Montana1 » 12/08/2012 10:37

tf2_spy wrote:
Zux wrote: Trebalo bi pisati kako i sta nema govora, ali vjeruj da kad bi nekima na ulazu u garazu na šajbu zalijepio uputstvo oni bi opet isto, jer im je mrsko 20 m prohodati. Parkirao sam u puno garaza i van BiH, pa ako ne znam kako ide placanje prvo skontam kako se i gdje placa pa krenem s autom, a ne odoh ja prema vani pa jebaji ga sve ce se rijesiti na rampi. Opet nisu ni ti ljudi toliko problem sto se zbune, jebga ima ljudi smanjene sposobnosti snalazenja, nego oni bezobrazni sto mrtvi hladni stanu kod aparata i obave placanje i jos im nesto cudno kad im svirnes ili kazes im nesto.
ma znam ja to, sve stoji što si napisao, i mene nerviraju debilčine koje se naredaju sa autima pred onaj aparat. sta stvar je i s liftom u BBI... seljoberi pritisnu dugme i za gore i za dole u isto vrijeme, ne kontaju da su dugmad razdvojena u zavisnosti od toga hoćeš li gore ili dole, pa se onda, jadni, vozikaju dok u neka doba ne dođu gdje su krenuli..
U ovo boldirano sam se uvjerio par puta, cak i od onih koji su se ''rodili u liftu'', imaju 20 i kusur godina a nisu jos skontali kako zapravo lift funkcionise.

Hendrix
Been thanked: 4 times

#4802 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Hendrix » 12/08/2012 11:21

Scena uobičajena u BBI centru...ideš fino prema izlazu, kad lola parkiro da plati, i izlazi i počinje kontati kako. Gleda automat, pa čita pa gleda novčanik, pa konta, pa sve tako a ti da pukneš iza i još 5 auta koja čekaju. Neko popizdi pa svirne a onda lola se okrene i ono čuveno naše ''šta je šta hoš, čekaj malo''. Onda genije zove onog lika iz kućice da mu pomogne i da nije onog lika čekalo bi se pola sata da majmun skonta kako da plati parking.
I hajd da on to uradi jednom, ali ja garantuje da on to radi svaki put isto, jer neće da uradi kako treba, jer je on gospodar vremena i prostora u BBI kada uđe, sve je podređeno njemu, on ima svoj način.

A što se uputa tiče, one kod nas ne djeluju...ko se vozi trolejbusom, onim što se vrata otvaraju na prisak dugmeta zna koliko su Bosanci navikli na čitanje uputa. Nije se jednom desilo da lik gleda u one papire '' Putnici otvarate vrata priskom na dugme'', i opet na stanici jebe mater vozaču što ne otvori, i još mu kažeš da pritisne dugme ali on ne vjeruje, misli da ga zajebajemo. :-)

poznanik
Been thanked: 3 times

#4803 Re: "Majstori" parkiranja

Post by poznanik » 12/08/2012 13:35

Lud i ponosan wrote:Glavni problem BBI centra, a i svih ostalih u nasoj zemlji, jeste iskljucivo bahatost i primitivizam. Nemaju ljudi osjecaja za okolinu....

To se ispravlja drakonskim kaznama. Dakle, ako zelis da budes kabadahija, izvoli pa plati. Vrlo jednostavno je poslati policajca iz obliznje kafane na javni parking BBI centra, pa bi vidjeli da li bi se guzve oko izlaza stvarale.
Postoje tako lijepa i jednostavna rjesenja, sva su usmjerena ka dzepu, od papka za kratko vrijeme postaje gospodin sa lijepim manirima. Nema druge.

I neces platiti kaznu, nema problema. Ne mozes dobiti kredit, izvaditi licna dokumenta, pasos, registrovati auto, itd.
Pa ako ti je vozilo na nekom drugom, nije licna karta. Vrlo jednostavno...mnogo je mehanizama.
Ali sam ubjedjen da bi za godinu dana kod nas bilo bajkovito stanje, samo da postoji zelja i volja.
Apsolutno se slažem sa napisanim prijedlozima; samo drakonskim kaznama moguće je spriječiti bahatost, drskost, bezobrazluk i svaki drugi oblik provođenja primitivizma po sarajevskim ulicama i ostalim javnim površinama.

Međutim, ne smijemo zaboraviti ni vlast! Vlast - preko općina, preko Vlade KS, Grada, u obavezi je da u Sarajevu izgradi što više objekata za parkiranje m/v, neke za besplatno parkiranje, neke na komercijalnoj osnovi. Tek kada bude u upotrebi više prostora za parkiranje, i drakonske kazne će biti potpuno opravdane.

Do tada građani Sarajeva moraju izvršiti snažan pritisak na "vlast" za izgradnju što više mjesta za parkiranje.

Averus
Has thanked: 82 times
Been thanked: 97 times

#4804 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Averus » 12/08/2012 13:46

haj'te na PP :roll:

poznanik
Been thanked: 3 times

#4805 Re: "Majstori" parkiranja

Post by poznanik » 12/08/2012 15:03

patakdaca wrote:Image

Za ovo ne treba toliko kriviti vozace, koliko treba instruktore koji su budimo realni iz godine u godinu sve gori i gori.
Najveca glupost je da se moze dobiti licenca za instruktora voznje tri godine nakon sto polozis vozacki.

Ne instruktore, treba kriviti "Audi" fabriku :-) :-) :-)

Pa bolan, ne samo što si se naklatio čovjeku koji apsolutno ispravno i pristojno ukazuje na problem, već još počinješ sa pisanjem gluposti. Ovaj kardinalan prekršaj načinio je taksist, koji sigurno nije početnik. Vjerujem čak da se i ne sjeća izgleda instruktora :-) :(

daxon

#4806 Re: "Majstori" parkiranja

Post by daxon » 12/08/2012 17:29

Svaki kandidat je naučio da npr. u autobuskom stajalištu nema zaustavljanja i parkiranja, ne samo u njemu već i 15m ispred i iza njega, svako je naučio kako izgleda znak zabrane zaustavljanja i parkiranja itd., dakle, samim tim što je položio vozački ispit u cjelosti, pretpostavlja se da je naučen pravilima i propisima, a to što će taj isti kandidat čim samostalno sjedne u vozilo kršiti sva moguća pravila i propise, to više nije do instruktora, već isključivo do karaktera, kulture, odgoja, rekao bih njegove opšte percepcije poimanja stvari.
Kandidat koji je uvjerio ljekarsku komisiju da je psihofizički sposoban, položio propise, a kasnije vožnjom uvjerio licenciranog ispitivača da je sposoban samostalno upravljati motornim vozilom, ni na koji način nije više odgovornost instruktora, niti je instruktor taj koji mu je dao vozačku dozvolu.

Saobraćaj jeste jedan vid komunikacije među ljudima, nekulturan i bahat čovjek, najčešće je nekulturan i bahat vozač, bez obzira koliko se instruktor trudio i pričao o saobraćajnoj kulturi i saobraćajnom bontonu, bahat čovjek će u saobraćaju ispoljiti bahatost, to je naprosto tako.

Ono što se može uočiti iz ovdje postavljenih fotografija, to je da je u 99% slučajeva problem nekultura i bahatost prilikom parkiranja. Hoću naglasiti, nije uzrok takvog parkiranja nepoznavanje propisa ili nepoznavanje tehnike parkiranja, već isključivo nekultura i bahatost vozača, u smislu " ja parkiram kako ja hoću i gdje hoću, za pješake, invalide, djecu i sve ostale učesnike u saobraćaju nije me ni najmanje briga, niti mi je stalo", odnosno, čisti nepatvoreni papanluk.

Melami

#4807 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Melami » 13/08/2012 13:00

Dodje cica na kolica. Evo za onog Stojadina, Milutina, Gorana ili kako se vec zove(pronace se on), ne mogu da se sjetim 100% imena.
Citat preuzet sa jednog od vecih portala u BiH
''Pauk dnevno ima do 15 intervencija. Većinom su to automobili naših oznaka, ali među njima ima i dijasporaca koji krše propise parkiranja. Bude i situacija da vozači ne plate parking i tada naši redari reagiraju''- kazao je Đipa.
Pozz

goran16v

#4808 Re: "Majstori" parkiranja

Post by goran16v » 13/08/2012 13:55

Melami wrote:Dodje cica na kolica. Evo za onog Stojadina, Milutina, Gorana ili kako se vec zove(pronace se on), ne mogu da se sjetim 100% imena.
Citat preuzet sa jednog od vecih portala u BiH
''Pauk dnevno ima do 15 intervencija. Većinom su to automobili naših oznaka, ali među njima ima i dijasporaca koji krše propise parkiranja. Bude i situacija da vozači ne plate parking i tada naši redari reagiraju''- kazao je Đipa.
Pozz
Sjetices se na putu za Banovice

delightful

#4809 Re: "Majstori" parkiranja

Post by delightful » 13/08/2012 14:15

melami, opomena pred ban.

testovi

#4810 Re: "Majstori" parkiranja

Post by testovi » 22/08/2012 22:55

KLIK NA SLIKU I SLIKA CE SE PRIKAZAT KOMPLETNA

ove dvije slike braca mujic pumpa ona malo nize od stupa
ja dolazim biciklom iz pravca iliđe i prilazim pumpi ali ne vidim da li sa pumpe krece neko auto jer su ovi cobani ostavili kombi u sred krivine tako da se ne vidi pumpa vec moram polako naget glavu da izvidim ima li auta
Image

Uploaded with ImageShack.us

Image

pekara as desno od stepenica za pekaru autom je stao sred ceste i zauzeo jednu traku koja je i jedina jer tu se dva auta lagano mimoilaze uspio sma ga ulovit jer kad sam dolazio vidio sam da izlazi iz pekare i dok sam ja mobitel izvadio sa viedo klipa prebacio an sliku on je vec upalio auto ali sma ga ulovio
Image

Last edited by testovi on 23/08/2012 12:00, edited 1 time in total.

febo_acm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

#4811 Re: "Majstori" parkiranja

Post by febo_acm » 23/08/2012 11:48

Ja fakat više ne znam da zovem pauka stalno ili da šutim i trpim... Pa čitav parking prazan i idiot meni pred garažu stane :x

Image

madtv

#4812 Re: "Majstori" parkiranja

Post by madtv » 23/08/2012 11:52

kralj :-) Image

Cholina_Lokica

#4813 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Cholina_Lokica » 23/08/2012 11:57

Zhìxin wrote:Ja fakat više ne znam da zovem pauka stalno ili da šutim i trpim... Pa čitav parking prazan i idiot meni pred garažu stane :x

Image
Kod mene na garazi ogromnim slovima pise NE PARKIRAJ, elem seljacina dodje i hladno se uparkira a pozu koju zauzima uvijek u oci bode onaj natpis ali jok, to njemu nista ne znaci :roll: Sve go papcina

SPQR.SA

#4814 Re: "Majstori" parkiranja

Post by SPQR.SA » 23/08/2012 12:05

Cholina_Lokica wrote:
Zhìxin wrote:Ja fakat više ne znam da zovem pauka stalno ili da šutim i trpim... Pa čitav parking prazan i idiot meni pred garažu stane :x

Kod mene na garazi ogromnim slovima pise NE PARKIRAJ, elem seljacina dodje i hladno se uparkira a pozu koju zauzima uvijek u oci bode onaj natpis ali jok, to njemu nista ne znaci :roll: Sve go papcina

Da se nije otkotrljao?

Cholina_Lokica

#4815 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Cholina_Lokica » 23/08/2012 12:08

SPQR.SA wrote:
Da se nije otkotrljao?
Ovaj kod mene jok, i to nije samo jedan, ima ih bruka takvih sto mi se parkiraju. Il se odmaku od vrata i paralelno se parkiraju koji metar dalje, i jos ono hladno pa nisam na vrata, a ja trebam valjda da ga preskocim da dodjem do ceste sta li :roll:

duspi

#4816 Re: "Majstori" parkiranja

Post by duspi » 23/08/2012 12:37

ja sam zbog slične scene zvao policiju i ljudi su stvarno jako brzo došli...

...počeli zapisivati, kad eto vozača (50ak godina) sa malom kćerkom i majkom...krajnji ishod, tri generacije porodice su htjele da se tuku sa mnom i policijom :)

još nekoliko puta smo se poslije toga sreli, poprijeko se mjerkamo haha

Cholina_Lokica

#4817 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Cholina_Lokica » 23/08/2012 13:04

duspi wrote:ja sam zbog slične scene zvao policiju i ljudi su stvarno jako brzo došli...

...počeli zapisivati, kad eto vozača (50ak godina) sa malom kćerkom i majkom...krajnji ishod, tri generacije porodice su htjele da se tuku sa mnom i policijom :)

još nekoliko puta smo se poslije toga sreli, poprijeko se mjerkamo haha
Ma i ja sam nekoliko puta zvala policiju, sad i znaju da je tu garaza pa ako naidju i vide reaguju... Pa je nekoliko komsija dobilo kazne i onda haos nastao otkud mi pravo da ih prijavljujem oni su mislili da ja necu izlazit iz garaze... Valjda trebam obavijest staviti kad cu ulaziti/izlaziti da svi znaju :-)

febo_acm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

#4818 Re: "Majstori" parkiranja

Post by febo_acm » 23/08/2012 13:05

Kod mene je papak otišao. Nešto mu auto nije bilo ok, gurali su ga da se upali, ali opet... Pored tolikog prostora pred garažu. Ja ću početi da bacam svjećice sa prozora, pa će šajbe pucati :D

testovi

#4819 Re: "Majstori" parkiranja

Post by testovi » 28/08/2012 23:20

drotovi su sjeli u bastu kafane preko puta a auto se parkirali u krivini na zebri i tako zagradili prostor kojim bi ljudi u invalidskim kolicima i biciklisti trebalo da se popnu ili siđu sa trotoara
sjede u basti i gledaju kako ih slikam i nije ih nimalo bilo stid ili su bas toliko glupi da nisu skontali zasto slikam auto

Image

Image

Image

Image

testovi

#4820 Re: "Majstori" parkiranja

Post by testovi » 29/08/2012 22:19

mene ovo krenulo sa drotovima

Image

Image

+ jedna usput covjek je imo potrebu da stane da kupi doner a preko ceste je veliki konzumov parking
Image

bpsang

#4821 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bpsang » 30/08/2012 09:18

@testovi
dobar ti ovaj Samsung GT - M8910 :D :zzzz:

testovi

#4822 Re: "Majstori" parkiranja

Post by testovi » 30/08/2012 11:58

bpsang wrote:@testovi
dobar ti ovaj Samsung GT - M8910 :D :zzzz:
hajde ako si kupac javi se na privano

vnm
Been thanked: 2 times

#4823 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vnm » 31/08/2012 16:21

Image

:|

sorcerer

#4824 Re: "Majstori" parkiranja

Post by sorcerer » 31/08/2012 16:29

livadari.ba

goran16v

#4825 Re: "Majstori" parkiranja

Post by goran16v » 02/09/2012 10:02

Raskrsnica kod AS pekare je nejasna jer je nepravilno obiljezena, zato sto znakovi ne odgovaraju semi raskrsnice i tjerajuci mak na konac ovi sto iz desne skrecu polulijevo u Put M. Muslimana mozda i ne prave prekrsaj jer... Na vrhu ul. A. Sacirbegovic u lijevoj traci je strelica za skretanje lijevo u Zvornicku (prema Zeljinom) u desnoj traci strelica za pravo u Triglavsku prema AS pekari i desno u Zvornicku prema Aneksu, a po saobr. znakovima skretanje polulijevo u Ul. Put Ml. Muslimana nije predvidjeno, tako se proizvoljno to moze smatrati skretanjem pa ici iz lijeve ili voznjom pravo, pa ici iz desne.
Postoje jos slicna 2 primjera iste stvari ali gdje je stvar 100% cista. Prvi je naravno raskrsnica Ul. Z. Beretki i Radiceve kod BBI-a, gdje majmuni redovno iz srednje trake za pravo u Mis Irbinu skrecu desno u Radicevu (kome se da njih se vrlo lako moze navuci na trotoar ili da ostanu visiti na sred raskrsnice) ali gdje policija cesto stoji na cosku i pise. Drugi mnogo gori i opasniji primjer je raskrsnica kod Zelj. stanice u kojoj majmuni (najcesce balave drkadzije, poslije njih Crvani, Zuti i ostale taksi firme, a ponekad i busevi) iz trake za pravo u Kranjcevicevu skrecu desno u H. Kajtaza prema Velesicima. Opasna je zato sto semafor koji pusta pravac Put Zivota - Kranjevicrva/H. Kajtaza/F. Lehara (pored am. amb) pusta prije semafora koji pusta suprotni pravac, pa kad se upali zeleno ovima iz Kranjeviceve i bez ovih majmuna sto uliecju bar 2 auta koja skrecu u H. Kajtaza uzmu prednost ovima sto idu pravo, a kad se na to pridoda jos majmun koji se se uvaljuje - uzitak je potpun. Dodatni haos nastaje kad niko ne dozvoli da se majmun uvali pa onako na sred raskrsnice blokira one koji iz Kranjceviceve srecu lijevo. Pitam saobracajce sto ih nikad nema jer samo od kazni sa tog mjesta mogu oporaviti BH ekonomiju, a oni zalosno konstatuju da nemaju mjesta gdje da zaustavljaju. U H. Kajtaza su samo 2 trake, ako zaustave u traci prave zastoj, ne smiju dizati aute na trotoar, a prvo ugibaliste je na semaforu kod minibuskog depoa odakle ne vide prekrsaj, a po pravilu se patrola od dvojice ne razdvaja (da bi jedan gledao na raskrsnici, drugi zaustavljao na slejdecm semaforu).

Post Reply