"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#3026 Re: "Majstori" parkiranja

Post by olensoner »

Jasta nego preuska mjesta u Importane-u, sa autom od 1,9m sirine ja ondje ne mogu parkirati izmedju dva auta, propisno parkirana, odnosno mogu parkirati, ali nema sanse da mogu izaci iz auta.
fixer
Posts: 8091
Joined: 20/05/2006 15:05
Location: פיקסר אתה קינג

#3027 Re: "Majstori" parkiranja

Post by fixer »

Dobro bi bilo kad bi u nekim dnevnim novinama uveli ovu rubriku, gdje bi pojedinci slali slike, a one se objavljivale svakodnevno. Npr. Kanton Sarajevo u Dnevnom Avazu...
User avatar
atko
Posts: 6054
Joined: 06/07/2006 14:51

#3028 Re: "Majstori" parkiranja

Post by atko »

importane ... mjesta preuska... sve stjesnjeno ... sve neki coskovi ... sto je dodatni poticaj lolama da ga fiknu ukoso preko dva mjesta :roll:

ja tamo kad god ugrabim parkiram na mjestu koje je do stuba tako da mogu izaci ili ucu da ne grebem farbu ili brisem hlacama i svoje i tudje auto :D
User avatar
awekenings
Posts: 802
Joined: 01/03/2008 20:59
Location: na planini ...

#3029 Re: "Majstori" parkiranja

Post by awekenings »

Code: Select all

http://imageshack.us/photo/my-images/3/fotografija0047.jpg/
sinergija
Posts: 281
Joined: 16/02/2008 21:26
Location: 071

#3030 Re: "Majstori" parkiranja

Post by sinergija »

Image

Image


dokle vise ovako bahato ponasanje dijaspore. ispod motora mu je jedan boric od 30tak cm :x
Dendrlix
Posts: 1108
Joined: 09/05/2005 14:14
Location: Sarajevo

#3031 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dendrlix »

UK2, onako slucajno po autu...

EDIT: vis a vis ovog holandeza
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3032 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quasar »

Grievous wrote:
quasar wrote:A koliko je siroko po tvojoj mjeri?
Ima standard arhitektonski i sve se tako radi. Ko zna parkirati, ostane cca. 50 cm izmedju auta.

eto ako ti je do mjera bas izmjeri mjesto u BBI i u Importaneu pa ces vidjeti da ima razlike 100%...

i ako ima taj neki standard u Importaneu ko je projektovao garazu ga nije puno koristio, jer su sva mjesta izmedju nekih zidova... pa ima onih par mjesta bukvalno izmedju 2 zida parkiras, kao ona neka minijaturna predratna garaza u koju samo Yugo stane. ja tu da se uvucem sa autom mogao bih samo kroz gepek izaci... jak im je taj standard pravo
Ne znam, nisam jos isao u importane. U BBI i Alti se glatko parkiram i fino mjesta ostane. Ako je tako kako ti kazes, onda je tu bila neka mucka. Ne vjerujem da svako moze po svom nahodjenju da crta parking mjesta pa da moze reci da ima npr. 500 mjesta (ali samo za smartove...).Trebalo bi tehnicka komisija ili ko vec da to nesto odobri, projekat, izvedbu, itd.
Ili se ni to ne radi?
bordo_boy
Posts: 634
Joined: 26/07/2005 13:30

#3033 Re: "Majstori" parkiranja

Post by bordo_boy »

quasar wrote:
Grievous wrote:
quasar wrote:A koliko je siroko po tvojoj mjeri?
Ima standard arhitektonski i sve se tako radi. Ko zna parkirati, ostane cca. 50 cm izmedju auta.

eto ako ti je do mjera bas izmjeri mjesto u BBI i u Importaneu pa ces vidjeti da ima razlike 100%...

i ako ima taj neki standard u Importaneu ko je projektovao garazu ga nije puno koristio, jer su sva mjesta izmedju nekih zidova... pa ima onih par mjesta bukvalno izmedju 2 zida parkiras, kao ona neka minijaturna predratna garaza u koju samo Yugo stane. ja tu da se uvucem sa autom mogao bih samo kroz gepek izaci... jak im je taj standard pravo
Ne znam, nisam jos isao u importane. U BBI i Alti se glatko parkiram i fino mjesta ostane. Ako je tako kako ti kazes, onda je tu bila neka mucka. Ne vjerujem da svako moze po svom nahodjenju da crta parking mjesta pa da moze reci da ima npr. 500 mjesta (ali samo za smartove...).Trebalo bi tehnicka komisija ili ko vec da to nesto odobri, projekat, izvedbu, itd.
Ili se ni to ne radi?
Ima standard arhitektonski, ali ga kod nas nisu ispoštovali ni u Importane garaži, ni u merkatoru kod hitne. Na Ilidži u Mercatoru je već puno šire parking mjesto. Širina parking mjesta često zavisi od rastera, tj. raspona između glavnih nosivih stubova, i onda ako to ostave usko na gornjim etažama (pa tako i u garaži), valja utrpati 3 parking mjesta u 6,5 metara...

Inače, širina za jedno auto bi trebala biti oko 2,4 - 2,5 metara, a dužina 4,8 do 5 metara. Kod nas je to često 2,25 i 2,3 metra, kako bi se dobio što veći kapacitet, a ljudi kad izlaze iz auta, prvo izbace sve putnike, pa onda se primaknu desnoj strani da i vozač može nekako izaći. Nije ni čudo što dosta ljudi na kraju zauzme 2 mjesta da im neko ne ogrebe novo auto...

Ove mjere sam lično uzimao u nekoliko garaža, a i sam sam budući arhitekta...
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#3034 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

Bio sam u City One centru u Splitu i svaka im cast za parking mjesta! Mjesta su dovoljno siroka da se mozes normalno parkirati i kad drugo auto stoji do tebe ima fino razmaka. Parking im je ogroman. Na svakom spratu centra imas jedan nivo parkinga. Treba ove nase poslati da vide kako se prave parking mjesta.
User avatar
Sunrise00
Posts: 4484
Joined: 20/06/2008 22:48
Location: Tamo gdje i kisa kad pada, nije prosto kisa :)

#3035 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Sunrise00 »

Better Man wrote:Bio sam u City One centru u Splitu i svaka im cast za parking mjesta! Mjesta su dovoljno siroka da se mozes normalno parkirati i kad drugo auto stoji do tebe ima fino razmaka. Parking im je ogroman. Na svakom spratu centra imas jedan nivo parkinga. Treba ove nase poslati da vide kako se prave parking mjesta.
a tek u Londonu kakav je parking, ma nemaaaaa :D
Alfa159-1.7Turbo
Posts: 115
Joined: 06/05/2011 16:02

#3036 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Alfa159-1.7Turbo »

@Sunrise...
Pa generalno gledajuci uski, i konkretno kod mene slucaj ovih dana,podzemne garza u kojoj sam parkiran nije bas prilagodjena LHD autima...kako god okrenes,jedva se od zida izvucem,doduse sad imam bolje mjesto...
Nego,ako si usamljena,javi se za kaficu...heheh..ili blicaj ako vidis bih tablice...
Last edited by Alfa159-1.7Turbo on 01/08/2011 12:01, edited 1 time in total.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#3037 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

onaj izlaz iz TUŠ-a na Stupu je kritičan,zato je i garaža uvijek prazna,a gore krkljanac.
User avatar
smak
Posts: 1918
Joined: 25/05/2010 18:18
Location: Pitcairn Islands

#3038 Re: "Majstori" parkiranja

Post by smak »

Image

kad cure parkiraju :D
User avatar
quasar
Posts: 3646
Joined: 14/11/2009 21:02
Location: Samobanovan...

#3039 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quasar »

zonbirile wrote:onaj izlaz iz TUŠ-a na Stupu je kritičan,zato je i garaža uvijek prazna,a gore krkljanac.
Šta mu je? Nešto se ne sjećam da je neki problem izaći.
Hendrix
Posts: 4103
Joined: 27/02/2004 00:00

#3040 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Hendrix »

Krkljanac je gore jer je raja navikla da parkira uz cestu i neće dole nikako, neko je spominjao i neke krađe u garaži ali ipak mislim da je do ljudi. Samo mi je uvijek interesantno kako po najvećoj kišurini opet parkiraju uz onu prilaznu cestu i blokiraju prolaz za 2 auta a dole garaža.
zonbirile
Posts: 11870
Joined: 09/10/2008 12:06

#3041 Re: "Majstori" parkiranja

Post by zonbirile »

quasar wrote:
zonbirile wrote:onaj izlaz iz TUŠ-a na Stupu je kritičan,zato je i garaža uvijek prazna,a gore krkljanac.
Šta mu je? Nešto se ne sjećam da je neki problem izaći.
--------------------
pa treba zauzeti poziciju i veći ajnšlag,za veće auto i žensko,haman pa nemoguća misija? :D
User avatar
Qler
Posts: 23597
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#3042 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Qler »

Ja se dole uvijek parkiram u garazi, i nikad mi nije bilo jasno sta je problem, sto se niko dole ne parkira... a nije mi malo auto..
User avatar
Ce-de-vi-ta
Posts: 133
Joined: 23/07/2008 02:27

#3043 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Ce-de-vi-ta »

Ma moze on gdje hoce :D
Image
User avatar
kockica_kockica
Posts: 4654
Joined: 04/07/2008 20:06
Location: Iza ormara skupljam prasinu

#3044 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kockica_kockica »

sinergija wrote:Image

Image


dokle vise ovako bahato ponasanje dijaspore. ispod motora mu je jedan boric od 30tak cm :x

Sta se ovaj sklnio da ne smeta na ulazu :lol: :lol: :lol:

Pitam se jeli ovaj seljak ovako smije parkirati u Holandiji :x :x :x
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#3045 Re: "Majstori" parkiranja

Post by corolla02 »

evo za sladokusce nepropisnog parkiranja :-D

User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#3046 Re: "Majstori" parkiranja

Post by O'zone »

corolla02 wrote:evo za sladokusce nepropisnog parkiranja :-D

Ko ima m...da da kod nas ovo uradi? Mislim na političare.
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#3047 Re: "Majstori" parkiranja

Post by corolla02 »

O'zone wrote:
corolla02 wrote:evo za sladokusce nepropisnog parkiranja :-D

Ko ima m...da da kod nas ovo uradi? Mislim na političare.
naravno korumpciju prvo treba iskorijeniti, ili joj stati najvecim dijelom u kraj

al jednu ovakvu demonstrciju postaviti na web stranicu pojedinih gradova, opstina, srezova i sl. ne bi skodilo imati kojom bi potencirali da se digne svijest kod ovakvih sofera koji opet vozaju limuzine a nemaju dati 5taka za parkinga, tj. takvi i ne trebaju imati auto, vec na biciklo, skuter il lokalni bus, pa nek budu svoji na svome :mrgreen:
User avatar
testovi
Posts: 281
Joined: 20/04/2010 18:40

#3048 Re: "Majstori" parkiranja

Post by testovi »

danas na malti
Image

danas ispred nekadasnje treske sadasnje apaoteke dina
dok sam pripremio mobitel vozac mi je pobjego iz kadra
Image

danas ispred televizije valjda nekog cekaju
Image

danas na malti
Image


danas pored robota u hrasnom na slici ne izgleda tako ali smetljarski kamion se jedva provuko
Image
User avatar
nepredvidiva
Posts: 218
Joined: 12/01/2011 02:18
Location: U potrazi.

#3049 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nepredvidiva »

Sreća pa mene još niko nije uhvatio :lol: jk
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#3050 Re: "Majstori" parkiranja

Post by insomnia78 »

O'zone wrote:
corolla02 wrote:evo za sladokusce nepropisnog parkiranja :-D

Ko ima m...da da kod nas ovo uradi? Mislim na političare.
Jos da ovo nije namjestaljka za predizbornu kampanju
Locked