"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

krusty

#726 Re: "Majstori" parkiranja

Post by krusty »

eh bravo :D

sta li ce sad reci better_man koji misli da su svi slijepi osim njega :lol: :lol:

a eto vidite covjek je i ljepse stao sto je ukoso ima vise prostora u ovom cosku prema vratima :D
Sounder

#727 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Sounder »

Ovo je za temu Majstori Arhitekture.
respo

#728 Re: "Majstori" parkiranja

Post by respo »

onda su kreteni ovi sto su crtali parking mjesto
kurty

#729 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kurty »

A sta fali ovom mjestu???
respo

#730 Re: "Majstori" parkiranja

Post by respo »

fali mu prikladno mjesto
Sounder

#731 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Sounder »

Mjesto stavljeno odma pokraj ulaza. Hajde reci da je pozar ili zemljotres, mislis da ce se rulja raje u tom trenutku postaviti u kolonu po dvoje i polako korak po korak izaci?
vratnik

#732 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vratnik »

Sta reci? Nevjerovatno. :shock:
A cinjenica da je to iscrtan parking za mene nista ne mijenja, ovo nije mjesto za parkiranje.
Better Man

#733 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

krusty wrote:eh bravo :D

sta li ce sad reci better_man koji misli da su svi slijepi osim njega :lol: :lol:

a eto vidite covjek je i ljepse stao sto je ukoso ima vise prostora u ovom cosku prema vratima :D
Reči ću da i dalje smatram da to nije mjesto za parkiranje iako je iscrtano, jer je izgleda idiot projektovao parking mjesto do izlaza za nuždu.
Control panel

#734 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

ovako se desi kada neko polozi ispit sa stelom ili ga plati. zamislite kada neko na medicini na takav nacin polozi ispit. :roll:

ovo je za mene radio totalni diletant. i on nema pojma.

jeli se on vodio onom da se maximalno iskoristi prostor. pa zbog takvih strucnjaka nam se i desava da ljudi parkiraju na dva mjesa ili predju u drugo parking mjesto jer je neki strucnjak kada je planirao maximalno ''iskoristio'' prostor. pa su u svim soping centrima projektovali parking mjesta za juge i fice. taj metuzalem od arhitekte vjerovatno nije obracao paznju da takvih auta gotovo pa i nema.
Control panel

#735 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Control panel »

nedo bog tragedije, ovaj ko je projektovao bi bio jedan od najodgovornijih za nasatalu tragediju.
corolla02
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

#736 Re: "Majstori" parkiranja

Post by corolla02 »

pa mogao ga je i u cenifi nacrtatii.. :-)

Inace, ovaj parking nebi smio biti ovako blizu ulaza a drugo pa da je vertikalno lociran pa hajde covjek bi rekao eto ne smeta bas mnogo, recimo da je i za invalide bilo bi OK, ali ovako vodoravni/uprijecen je bas KIC, tj. propust projektanta & Co.
krusty

#737 Re: "Majstori" parkiranja

Post by krusty »

nevjerovatnih ljudi ovdje ima...

ovo nije izlaz za nuzdu, opet trcite pred rudu i piste gluposti a niste makli dalje od kompjutera...

u ovom prolazu se nalaze liftovi a u slucaju pozara ili katastrofe liftovi se ne koriste zar ne ??? kakav je to izlaz za nuzdu koji te vodi U ZGRADU a ne van zgrade ?

izlazi za nuzdu su 20ak metara nize i to su ona stepenista koja izlaze gore na trg... ima ih 2 i to su one "kocke" na trgu.

a jos nesto da dodam, vidim svi ste jako upuceni i kriticni prema parking mjestu blizu liftova, a nikome izgleda nije problem da su ovi izlazi na trgu koje sam gore spomenuo navece zakljucani i da ne mozes tuda uci u garaze ?

lijepo ste svi upuceni, znali bi u opasnosti kukati na parking mjesto a ne bi znali gdje su izlazi za nuzdu, bravo :D

sta je veci prolem u trenutku opasnosti, parking mjesto blizu prolaza za liftove ili zakljucana vrata na izlazu za nuzdu ?
Gray

#738 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Gray »

krusty wrote:nevjerovatnih ljudi ovdje ima...

ovo nije izlaz za nuzdu, opet trcite pred rudu i piste gluposti a niste makli dalje od kompjutera...

u ovom prolazu se nalaze liftovi a u slucaju pozara ili katastrofe liftovi se ne koriste zar ne ??? kakav je to izlaz za nuzdu koji te vodi U ZGRADU a ne van zgrade ?

izlazi za nuzdu su 20ak metara nize i to su ona stepenista koja izlaze gore na trg... ima ih 2 i to su one "kocke" na trgu.

a jos nesto da dodam, vidim svi ste jako upuceni i kriticni prema parking mjestu blizu liftova, a nikome izgleda nije problem da su ovi izlazi na trgu koje sam gore spomenuo navece zakljucani i da ne mozes tuda uci u garaze ?

lijepo ste svi upuceni, znali bi u opasnosti kukati na parking mjesto a ne bi znali gdje su izlazi za nuzdu, bravo :D

sta je veci prolem u trenutku opasnosti, parking mjesto blizu prolaza za liftove ili zakljucana vrata na izlazu za nuzdu ?

Nisu tu samo liftovi, imaju i stepenice koje vode gore, doduše ipak u zgradu, ali direktno na vrata koja izlaze prema CinemaCity-u
krusty

#739 Re: "Majstori" parkiranja

Post by krusty »

naravno ali nije izlaz za nuzdu...
respo

#740 Re: "Majstori" parkiranja

Post by respo »

nije ni prozor izlaz za nuzdu ali u nuzdi se i on koristi
evo recimo tramvaj gori
bas cu ja trcati na vrata jer je to izlaz kad gori provukao bi se i kroz onaj mali prozorcic ako treba
corolla02
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!

#741 Re: "Majstori" parkiranja

Post by corolla02 »

u stampedu nastalom usljed panike nema pravila; i dalje, ona lokacija za parking je opsti apsurd!
:D
krusty

#742 Re: "Majstori" parkiranja

Post by krusty »

jest tesko priznat da ste pogrijesili, to je cudo... zar nije bila prica vidi seljacine kako je parkirao bmwa ? zar nije tema majstori parkiranja a ne greske u projektovanju i izgradnji objekata ?

od kako covjek stavi sliku mjesta odjednom se svi usutise hahaha do sljedece slike naravno :) i onda opet opleti po tastaturi...

:lol:
respo

#743 Re: "Majstori" parkiranja

Post by respo »

pa nije covjek pogrijesio koji je parkirao on je regularan
sad je tu problem onoga koji je postavio tu mjesto
dufa

#744 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dufa »

respo wrote:pa nije covjek pogrijesio koji je parkirao on je regularan
@respo
nije covjek pogrijesio sto je tu parkirao ali taj isti covjek ocito i ne voili svoje auto, ako je uopste i njegovo, posto onde se nebi niko normalan parkirao pa da rizikujes kakvu dobru ogrebotinu na autu od strane neke babe koja izlazi sa natovarenim kolicima iz trgovine. Pored parking mjesta se nalazi i neka kanta za smece kojo povecava vjerovatnocu da dodje do ostecenja auta.
Ja licno nebih tu parkirao pa makar isao na kraj garaze. :thumbup:
dufa

#745 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dufa »

dufa wrote:
respo wrote:pa nije covjek pogrijesio koji je parkirao on je regularan
@respo
nije covjek pogrijesio sto je tu parkirao ali taj isti covjek ocito i ne voili svoje auto, ako je uopste i njegovo, posto onde se nebi niko normalan parkirao pa da rizikujes kakvu dobru ogrebotinu na autu od strane neke babe koja izlazi sa natovarenim kolicima iz trgovine. Pored parking mjesta se nalazi i neka kanta za smece kojo povecava vjerovatnocu da dodje do ostecenja auta.
Ja licno nebih tu parkirao pa makar isao na kraj garaze. :thumbup:
da jos je je tu usao iz nepropisnog smjera :zjev:
respo

#746 Re: "Majstori" parkiranja

Post by respo »

to je sad druga prica ne bi ni ja parkirao i iz tih razloga koje si naveo i iz razloga sto sam "na prolazu" (i sa navodnicima i bez njih)
uglavnom vidim da je covjek regularno stao malo zadnji tocak ispao ali to je to
a sada druga je stvar sto parking nije na pravom mjestu

sto se tice parkinga kako je parkirao krusty je bio upravu
e to ne znam jeli usao i nepropisnog nisam nikad kod tih vrta bio ili ih nisam primjetio
bio sam samo na prvom spratu znaci kad se tek udje tako ako je dole sprat nize ne znam
WizzMerlin

#747 Re: "Majstori" parkiranja

Post by WizzMerlin »

evo jedna frishka, lola mondea parkirao na sred puta, a lola sa toyotom parkirao na sred raskrsnice, znaci put blokiran, raja (i ja medju njima) cekala vako vise od pola sata da dodje ovaj toyota lola (kome se lose parkiranje moze i halalit), al ovaj mondeo brat nije dosao josh zadugo, njemu ne halalimo :evil:
Image

P.S. Bijeli pezo sam ja :D cekam...
Last edited by WizzMerlin on 18/12/2009 16:54, edited 9 times in total.
neko iz mase

#748 Re: "Majstori" parkiranja

Post by neko iz mase »

ovdje se radi o tome sto covjek vozi BMW-a pa raji smeta, da je parkiran kakav golf nebi ga ni primjetili
chuchumbamayumbe

#749 Re: "Majstori" parkiranja

Post by chuchumbamayumbe »

Evo me u bratskoj i nadasve EU Rumuniji, i, sta da vam kazem.
Kada budem mogao, postavicu slike da vidite tih parkiranja!
Pa, od kada sam dosao ovdje jedva cekam da se vratim u nas saobracaj, jer mi smo za njih Njemacka, kunem vam se.
Na stranu to sto im rahmetli Causesku (mnogi Rumuni kazu da nije ubijen nego su ga samo sklonili pa je kasnije umro prirodnom smrcu) nije pravio dovoljno parkinga. Caka je bila ta da je slabo ko imao automobil, nego su se najvise vozili sredstvima javnog prevoza, tako da nije bilo ni potrebe da se uz zgrade prave parkinzi. Slabo koje naselje i zgrada ima normalan parking, ja mislim da mi u B Fazi imamo vise parking mjesta nego citava Konstanca. Dobro, mozda malo pretjerujem, ali shvatate sta hocu reci.
Sto je kod nas G2, ovdje je Dacia (i to ona stara). Logan je G5. :D
A BMW, sta da vam kazem. Licno imam misljenje da se kupovinom BMW-a bilo kojeg tipa automatski mijenja genetski kod novopecenog vlasnika, i on postaje "Majstor parkiranja". Haman svaki BMW kojeg sam vidio da je parkiran, mogao bi zavrsiti na ovoj temi.
Fakat, sta je s tim BMW-majstorima?!
pirmin

#750 Re: "Majstori" parkiranja

Post by pirmin »

http://www.sarajevo-x.com/zanimljivosti ... /091218088

Apsolutno se slazem sa trenutnim pobjednikom i pitam se da li je moguce naci ovog magarca da mu se udijeli adekvatna nagrada?

:thumbup:
Post Reply