"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#28626 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

Dimu1927 wrote: 27/02/2021 17:24
vjeshalica wrote: 27/02/2021 12:37
Dimu1927 wrote: 26/02/2021 21:42 mogu mu pisati kaznu i zakaciti na tablice isto kao i kad ga uslika radar. pa mu naplate sve prilikom neke kontrole
Ne mogu jednom bila diskusija na tu temu nedavno obasnjavano sto ne moze
sigurna ?

kako mogu onda kazne sa stacionarnih radara naplacivati ?

to je nemar MUP-a KS klasicni, umjesto da uvijek stoje na izlazima iz kantona u gule takve sto izlaze, kao recimo MUP ZDK, redovne kontrole stranih tablica na izlazu sa autoputa :thumbup:
Nema više kontrole na izlazu s autoceste, imali su ih redovno prije 2-3 godine, sada je to rijetkost.
Dimu1927
Posts: 3970
Joined: 24/05/2020 17:41
Location: Sarajevo

#28627 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Dimu1927 »

A dobro proslu godinu ne pikamo svakako :)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17148
Joined: 31/03/2019 14:56

#28628 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

Dimu1927 wrote: 27/02/2021 17:24
vjeshalica wrote: 27/02/2021 12:37
Dimu1927 wrote: 26/02/2021 21:42 mogu mu pisati kaznu i zakaciti na tablice isto kao i kad ga uslika radar. pa mu naplate sve prilikom neke kontrole
Ne mogu jednom bila diskusija na tu temu nedavno obasnjavano sto ne moze
sigurna ?

kako mogu onda kazne sa stacionarnih radara naplacivati ?

to je nemar MUP-a KS klasicni, umjesto da uvijek stoje na izlazima iz kantona u gule takve sto izlaze, kao recimo MUP ZDK, redovne kontrole stranih tablica na izlazu sa autoputa :thumbup:
Ne znam ako ti znas bolje od ljudi koji su objasnili i rade sa tim, onda neka tvoje misljenje bude relevantno.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28629 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

kakaljin
Posts: 11633
Joined: 14/03/2008 12:30
Location: Sarajevo
Contact:

#28630 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakaljin »

Kad je na dzumi oprosteno mu je sve :-D :-D :-D :-D :-D :-D
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#28631 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Leverage »

Poluprolaz.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58653
Joined: 03/08/2010 19:04

#28632 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

kakaljin wrote: 28/02/2021 18:35
Kad je na dzumi oprosteno mu je sve :-D :-D :-D :-D :-D :-D
tacno,ko drukčije kaže taj je ogledni primjer islamofoba
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#28633 Re: "Majstori" parkiranja

Post by high_volume »

vjeshalica wrote: 27/02/2021 17:42
Dimu1927 wrote: 27/02/2021 17:24
vjeshalica wrote: 27/02/2021 12:37

Ne mogu jednom bila diskusija na tu temu nedavno obasnjavano sto ne moze
sigurna ?

kako mogu onda kazne sa stacionarnih radara naplacivati ?

to je nemar MUP-a KS klasicni, umjesto da uvijek stoje na izlazima iz kantona u gule takve sto izlaze, kao recimo MUP ZDK, redovne kontrole stranih tablica na izlazu sa autoputa :thumbup:
Ne znam ako ti znas bolje od ljudi koji su objasnili i rade sa tim, onda neka tvoje misljenje bude relevantno.
Ne sjećam se te diskusije, ako je bila ovdje. Bi li je prenijela opet, u par kratkih rečenica, molim te. Zanima me..
User avatar
Rootboi
Posts: 20586
Joined: 07/06/2011 17:14

#28634 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Rootboi »

Image

Image
User avatar
vjeshalica
Posts: 17148
Joined: 31/03/2019 14:56

#28635 Re: "Majstori" parkiranja

Post by vjeshalica »

high_volume wrote: 28/02/2021 23:28

Ne sjećam se te diskusije, ako je bila ovdje. Bi li je prenijela opet, u par kratkih rečenica, molim te. Zanima me..
Str 1122, 1121
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#28636 Re: "Majstori" parkiranja

Post by tempuser »

Auris na invalidskom mjestu je u vlasništvu Podpredsjednika Vlade FBiH i Ministra za Soc pitanja itd Veska Drljače (ili njegove gospoje) koji svakako nisu invalidi...

Image

Polubrižna polumajka dovela svoje poludijete u poluvrtić...
Image

Pitam se samo koliko bi mu para za ovo oteli u Cirihu...?
Image
c0de
Posts: 468
Joined: 27/05/2009 11:28

#28637 Re: "Majstori" parkiranja

Post by c0de »

lissaly_manny wrote: 01/03/2021 21:17 pabposalji sliku u policiju svice ne vidi se dje je slikato :mrgreen:

https://www.fedpol.admin.ch/fedpol/en/h ... ntakt.html
Odlična ideja
User avatar
Laplace
Posts: 10301
Joined: 19/11/2012 18:37

#28638 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Laplace »

Ali, pazi komentara [sic]:

"Hladni Izvor
LJudi dragi kakva hajka i galama na covjeka stoje parkirao na ulazu u .U SKOLU NIJE kriv vozac auta negosu krivi oni koji su napravili tako uzak prolaz do. Do .Skole !"

Uvijek se nađe neko da opravdava bahatost.
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#28639 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ado-nekad-sampion »

Sta je problem kod ovog BMWa? Malo zagazio na travu? Jbt da nije dijaspora niko ne bi ni primijetio. :izet: :-) Ovo je normala u dosta naselja u Sarajevu, jer ne moze drugacije.

Mog jarana digli na Ciglanama cini mi se prosle godine, isto BMW, njemacke table, tacno ispred znaka zabranjeno parkiranje, paralelni parking, do znaka dozvoljeno od znaka zabranjeno, neki supak prijavio i digne ga pauk, u njegovom naselju, odrastao tu. Ljubomora je cudo. :-)
User avatar
drug_profi
Posts: 50514
Joined: 16/07/2012 16:00

#28640 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

A svašta čuj iz zabrane ga odnio. Baš su pokvareni.
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#28641 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ado-nekad-sampion »

Pa odnio ga je jer ne moze zalijepiti kaznu. Ako auto ne smeta ne moze se odnijeti, zar ne? Vidi ove gore na Grbavici, realno ovo sve smeta i sve treba odnijeti, a polijepili im kazne. CG table bez kazne. :-) Pogledaj lijevu obalu Miljacke od Cumurije do Carevog mosta petkom kad je Dzuma, pa to nema gdje se ne parkira, ne da ne nose nego ne lijepe ni kazne. A doso u naselje na Ciglane da digne auto, de ba. :-)
Last edited by ado-nekad-sampion on 02/03/2021 11:43, edited 2 times in total.
User avatar
Better Man
Posts: 16739
Joined: 01/10/2006 20:10

#28642 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

tempuser wrote: 01/03/2021 21:07
Polubrižna polumajka dovela svoje poludijete u poluvrtić...
Image
Neki dan na ovoj lokaciji lik s autom krenuo da izađe s parkinga i otišao naprijed, kad nije mogao skrenutu, jer je neko blokirao prolaz. I sad sam očekivao da će se vratiti skroz u rikverc i na drugu stranu izaći, ali ne on se malo vratio u rikverc i direktno preko trave na trotoar i vozio trotoarom do Socijalnog i tu se uključio na glavnu. Pješaci se morali sklanajti budali.
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#28643 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

ado-nekad-sampion wrote: 02/03/2021 11:33 Sta je problem kod ovog BMWa? Malo zagazio na travu? Jbt da nije dijaspora niko ne bi ni primijetio. :izet: :-) Ovo je normala u dosta naselja u Sarajevu, jer ne moze drugacije.

Mog jarana digli na Ciglanama cini mi se prosle godine, isto BMW, njemacke table, tacno ispred znaka zabranjeno parkiranje, paralelni parking, do znaka dozvoljeno od znaka zabranjeno, neki supak prijavio i digne ga pauk, u njegovom naselju, odrastao tu. Ljubomora je cudo. :-)
Nikada mi nije bilo jasno kako ova naša raja kada se vrati iz Njemačke ne povuče sa sobom i tog Njemačkog mentaliteta, reda i zakona, pa ne kaže, makar u sebi - ne ide ovako, neću parkirati gdje i kako ne treba, i sl.
Jok, ha je prešlo granicu, odmah se bacaju prazne flaše od kole i kesice od čipsa kroz prozor, parkira gdje hoće, ne jebe živu silu.
A, zar nije ljepše normalno se ponašati i ne kršiti zakon.
User avatar
drug_profi
Posts: 50514
Joined: 16/07/2012 16:00

#28644 Re: "Majstori" parkiranja

Post by drug_profi »

Sto se mene tice, gdje god je parkiran da zagrađuje pregled saobraćaja, smeta pješacima ili drugim ispravno parkiranim vozilima, treba biti expresno odnesen.
Sve ostalo okačiti nalog.

I to će se moći postići ako se formira posebna služba za parking sa takvim ovlastima, sa procentom iz naplaćenih kazni.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28645 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

Naslovnica wrote: 02/03/2021 11:43
ado-nekad-sampion wrote: 02/03/2021 11:33 Sta je problem kod ovog BMWa? Malo zagazio na travu? Jbt da nije dijaspora niko ne bi ni primijetio. :izet: :-) Ovo je normala u dosta naselja u Sarajevu, jer ne moze drugacije.

Mog jarana digli na Ciglanama cini mi se prosle godine, isto BMW, njemacke table, tacno ispred znaka zabranjeno parkiranje, paralelni parking, do znaka dozvoljeno od znaka zabranjeno, neki supak prijavio i digne ga pauk, u njegovom naselju, odrastao tu. Ljubomora je cudo. :-)
Nikada mi nije bilo jasno kako ova naša raja kada se vrati iz Njemačke ne povuče sa sobom i tog Njemačkog mentaliteta, reda i zakona, pa ne kaže, makar u sebi - ne ide ovako, neću parkirati gdje i kako ne treba, i sl.
Jok, ha je prešlo granicu, odmah se bacaju prazne flaše od kole i kesice od čipsa kroz prozor, parkira gdje hoće, ne jebe živu silu.
A, zar nije ljepše normalno se ponašati i ne kršiti zakon.
:thumbup:

I kad mu zaljepe kaznu il pauk odnese auto ide ona poznata--JEBEM TI BOSNU :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#28646 Re: "Majstori" parkiranja

Post by muha_sa »

drug_profi wrote: 02/03/2021 11:45 Sto se mene tice, gdje god je parkiran da zagrađuje pregled saobraćaja, smeta pješacima ili drugim ispravno parkiranim vozilima, treba biti expresno odnesen.
Sve ostalo okačiti nalog.

I to će se moći postići ako se formira posebna služba za parking sa takvim ovlastima, sa procentom iz naplaćenih kazni.
Valja prošetat nekih stotinjak metara do zgrade il kuce--zato bolje ostavit auto i zagradit kontejnere za smece il nekom ulaz u zgradu :-)
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#28647 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ado-nekad-sampion »

Naslovnica wrote: 02/03/2021 11:43
ado-nekad-sampion wrote: 02/03/2021 11:33 Sta je problem kod ovog BMWa? Malo zagazio na travu? Jbt da nije dijaspora niko ne bi ni primijetio. :izet: :-) Ovo je normala u dosta naselja u Sarajevu, jer ne moze drugacije.

Mog jarana digli na Ciglanama cini mi se prosle godine, isto BMW, njemacke table, tacno ispred znaka zabranjeno parkiranje, paralelni parking, do znaka dozvoljeno od znaka zabranjeno, neki supak prijavio i digne ga pauk, u njegovom naselju, odrastao tu. Ljubomora je cudo. :-)
Nikada mi nije bilo jasno kako ova naša raja kada se vrati iz Njemačke ne povuče sa sobom i tog Njemačkog mentaliteta, reda i zakona, pa ne kaže, makar u sebi - ne ide ovako, neću parkirati gdje i kako ne treba, i sl.
Jok, ha je prešlo granicu, odmah se bacaju prazne flaše od kole i kesice od čipsa kroz prozor, parkira gdje hoće, ne jebe živu silu.
A, zar nije ljepše normalno se ponašati i ne kršiti zakon.
Ma to nije tacno. U tome i jest problem. Nadjete nekoliko primjera i odmah ide generalizacija na osnovu predrasuda. Znas nisu ti svi ljudi otisli iz divljine u dijasporu, dosta ih je rodjeno i zivjelo u Sarajevu, zavrsilo fakultet i slicno. Kakav cips, flase, gluposti.

U navedenom slucaju, auto je odneseno s mjesta gdje su auta obicno pakirana, auta "civilizovanog" pucanstva s BH tablama, koja se naredaju u istoj toj zabrani, naravno nikome ne pada na pamet da lijepi kazne a kamoli da dodje pauk, ali za njemacke table moze i pauk. :-)
Naslovnica
Posts: 27840
Joined: 20/03/2013 15:38

#28648 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

ado-nekad-sampion wrote: 02/03/2021 11:52
Naslovnica wrote: 02/03/2021 11:43
ado-nekad-sampion wrote: 02/03/2021 11:33 Sta je problem kod ovog BMWa? Malo zagazio na travu? Jbt da nije dijaspora niko ne bi ni primijetio. :izet: :-) Ovo je normala u dosta naselja u Sarajevu, jer ne moze drugacije.

Mog jarana digli na Ciglanama cini mi se prosle godine, isto BMW, njemacke table, tacno ispred znaka zabranjeno parkiranje, paralelni parking, do znaka dozvoljeno od znaka zabranjeno, neki supak prijavio i digne ga pauk, u njegovom naselju, odrastao tu. Ljubomora je cudo. :-)
Nikada mi nije bilo jasno kako ova naša raja kada se vrati iz Njemačke ne povuče sa sobom i tog Njemačkog mentaliteta, reda i zakona, pa ne kaže, makar u sebi - ne ide ovako, neću parkirati gdje i kako ne treba, i sl.
Jok, ha je prešlo granicu, odmah se bacaju prazne flaše od kole i kesice od čipsa kroz prozor, parkira gdje hoće, ne jebe živu silu.
A, zar nije ljepše normalno se ponašati i ne kršiti zakon.
Ma to nije tacno. U tome i jest problem. Nadjete nekoliko primjera i odmah ide generalizacija na osnovu predrasuda. Znas nisu ti svi ljudi otisli iz divljine u dijasporu, dosta ih je rodjeno i zivjelo u Sarajevu, zavrsilo fakultet i slicno. Kakav cips, flase, gluposti.
To što je rođeno i živjelo čitav život u Sarajevu, završilo fakultet i slično, ne daje mu nikakve kvalifikacije da ne bude uber papak i da za njega seljak iz Džepa bude gospodin čovjek.
Najviše papaka sam upoznao baš od Marindvora do Čaršije, rođenih sarajlija a papaka da ne mogu biti veći. Neka mu referenca što je rođen i živi u tih nekoliko kvadratnih kilometara pa mu daje za pravo da se ponaša kao da je oslobodilac.
A svaka druga češanje muda, hrakanje po pločniku i priča kako su papci sjebali Sarajevo.
Nije generalizacija ali, jarane, da ja dođem iz Njemačke i da me u rođenoj mahali odnese pauk zbog pogrešnog parkiranja, "ja bih se ubio". :lol:
ado-nekad-sampion
Posts: 391
Joined: 01/10/2020 10:53

#28649 Re: "Majstori" parkiranja

Post by ado-nekad-sampion »

I ti sad mislis da ce taj papak kad ode u Njemacku odjednom postati civilizovan? Naravno da nece. Isto se bacaju otpaci mimo kante. Parkira se kako treba jer inace udare po dzepu.

Imam slican sentiment kao ti sto se tice tog "gradjanstva".

A to si u pravu, da te odnesu tamo gdje si odrastao i gdje te svako zna a inace ne odnose nikog, je da se ubijes. :D Jbg da te ne znaju ne bi te ni odijeli, ali problem je upravo u tome sto te znaju. :)
artur morgan
Posts: 2814
Joined: 30/04/2020 19:47

#28650 Re: "Majstori" parkiranja

Post by artur morgan »

Kad vidim koliko ovaj lockdown traje u Njemačkoj, pitam se da li su i njemci civilizovan narod ?!
Nije mi civilizacijski držati ljude zatvorenim protiv njihove volje :)
Locked