"Majstori" parkiranja

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Locked
User avatar
holowey
Posts: 8423
Joined: 10/11/2008 10:53
Location: Дишем ти за вратом...

#11251 Re: "Majstori" parkiranja

Post by holowey »

goran16v wrote:Iako teoretski djeluje izvodivo prakticno ne mozes tek tako zaposliti ljudi da pisu kazne. Prvo da bi neko napisao kaznu ili nalog mora imati ovlastenje tj biti ovlasteno sl. lice, a kod nas su to eko redari i policija, sto znaci da bi sve te ljude i formalno i prakticno morao osposobiti za ta radna mjesta sto je prilican trosak. Drugo placanje tih ljudi bi direktno zavisilo od naplate kazne, sto znaci da u slucaju neplacanja drzava mora iz svog dzepa pokriti procenat, a i sam znas kako to kod nas hoda, koliko njih ne placa kazne jer nemaju auto na sebi itd...
Za mene je u KS veliki problem, odnosno prakticno apsurd pitanje neplacenog parkinga. U KS ce ti propisno parkiran auto za koji nije placen parking, znaci nije prekrsen nijedan clan ZOBS-a, dici paukom i naplatiti isto onoliko kao da si ga parkirao na trotoar ispred Imperijala i da ti ga je digao pauk. U TZL imaju za mene dobar sistem, za parking mjesta je nadleza iiskljucivo firma koja se bavi parkingom i za neplaceni parking ti nakace lisice. Skidanje lisica je 15 KM, a tih 15 KM ti je ujedno parking karta za cijeli dan. Na lsicama ogroman broj telefona, ekipa sa dostavnim autom koa skida lisice je u krugu od 3-5 min, platis i cao. Na parkinzima policija nema nikakvog posla, kao sto ni ta firma nema nikakvog posla van parkinga. tj u slucajevima neproposnog parkiranja.
po deset policajaca pozornika iz svake policijske uprave (neka se rotiraju, ovu sedmicu ovih 10, iducu drugih 10), kad vec imaju obavezu da patroliraju, u opremu im dodaj samo point&shoot digitalni fotoaparat i blok sa nalozima, nauci ga kako se ukljuci fotoaparat i kako se "okine", nauci kako se drzi olovka u ruci i kako se popunjava nalog - koliki je to trosak za obuku?

problem sa neplacanjem? ima li to auto sa kojim je nacinjen prekrsaj neku vrijednost? aukcija i naplate se potrazivanja

tuzlaci su nasli nacina kako se nositi s nepropisnim parkiranjem jer su htjeli da to rijese...ovdje kod nas nema volje, ali nacina svakako ima
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#11252 Re: "Majstori" parkiranja

Post by goran16v »

To je poenta, ima nacina ali nema volje...
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#11253 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Raigor Stonehoof »

evo jedan papcina od maloprije

Image
Naslovnica
Posts: 27841
Joined: 20/03/2013 15:38

#11254 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

U Olimpijskoj ulici (Mojmilo) jednom mjesečno popišu papke koji uredno parkiraju po trotoaru (a djeca su primorana da idu kolovozom), znači, odmah sutradan se nastavlja postarom.
Apelujem na policiju da tamo piše kazne svaki dan, ili na općinske vlasti da se urade izdignuti ivičnjaci i zapriječi parkiranje na trotoare.
Ono tamo je zaista uber sramota i papanluk!

p.s. a parking iza zgrada zjapi poluprazan!
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11255 Re: "Majstori" parkiranja

Post by O'zone »

Sad ispred hotela Hollywood piše sve, i dobra i loša vozila bez izuzetka, doduše i ne bi mu smio niko zamjeriti ima preko dva metra u redarstveniku :mrgreen:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#11256 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quarterback »

Naslovnica wrote:U Olimpijskoj ulici (Mojmilo) jednom mjesečno popišu papke koji uredno parkiraju po trotoaru (a djeca su primorana da idu kolovozom), znači, odmah sutradan se nastavlja postarom.
Apelujem na policiju da tamo piše kazne svaki dan, ili na općinske vlasti da se urade izdignuti ivičnjaci i zapriječi parkiranje na trotoare.
Ono tamo je zaista uber sramota i papanluk!

p.s. a parking iza zgrada zjapi poluprazan!
samo apeluj :lol:
Naslovnica
Posts: 27841
Joined: 20/03/2013 15:38

#11257 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Naslovnica »

quarterback wrote:
Naslovnica wrote:U Olimpijskoj ulici (Mojmilo) jednom mjesečno popišu papke koji uredno parkiraju po trotoaru (a djeca su primorana da idu kolovozom), znači, odmah sutradan se nastavlja postarom.
Apelujem na policiju da tamo piše kazne svaki dan, ili na općinske vlasti da se urade izdignuti ivičnjaci i zapriječi parkiranje na trotoare.
Ono tamo je zaista uber sramota i papanluk!

p.s. a parking iza zgrada zjapi poluprazan!
samo apeluj :lol:
Ma znam ba.
Jebe se njih za đecu i dječja kolica.
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#11258 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quarterback »

a jebiga brate i ja sam tako pizdio dok je mali bio u kolicima, haj sto ne mozes ulicom nego ne mozes proci do haustora
sada pizdim jer ne mogu proci biciklom

zivimo u vukojebini i to je to, da se covjek moze iskljuciti bilo bi idealno
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#11259 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

Nabucco wrote:https://www.youtube.com/watch?v=OCjwxDGT8vE


Kad i kod nas policajci budu imali ovakav "autoritet" , vise nece biti papanluka :D

hoce se klinciti
nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#11260 Re: "Majstori" parkiranja

Post by nightvision »

holowey wrote: tuzlaci su nasli nacina kako se nositi s nepropisnim parkiranjem jer su htjeli da to rijese...ovdje kod nas nema volje, ali nacina svakako ima
Nazalost moram te demantovati. U tuzli nije nista rijeseno osim naplate parkinga u uzoj gradskoj zoni i to ponegdje na krajnje sumnjiv nacin jer su opstinske vlasti u nekim slucajevima uzurpirali parking prostore koji su oduvijek pripadali okolnim stambenim objektima.
Tako je parkiranje u uzoj gradskoj zoni sada samo jos jedan nacin na koji pojedinci kradu novac od gradjana jer su prihodi od naplate parkinga netransparentni i podlozni (predmet su) malverzacijama iliti kradji.
Nezakonito i pogresno parkiranje i te kako je i dalje prisutno a ni opstinske vlasti ni policija nimalo se ne trude da to rijese. Povremeno policija podijeli prekrsajne naloge pa ih onda nema nigdje po heftu. Kod nas nije problem nepostojanje zakona koji regulise pogresno parkiranje vec selektivno i nedosljedno sprovodjenje istog.
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#11261 Re: "Majstori" parkiranja

Post by goran16v »

To je i dalje bolje jer u TZL za propisno parkiran auto za koji nije placen parking nakace lisice skidanje kojih kosta 15 KM i to vrijedi kao dnevna karta za parkiranje za razliku od KS gdje isto propisno parkiran auto za koji nije placen parking dignu paukom i naplate kao da si parkirako na sred Ferhadije!
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#11262 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quarterback »

meni se cini da je bihac to odlicno rijesio, prosle godine kada sam bio sam bukvalno morao parkirati na placenom parkingu par dana jer nisam imao naljepnicu da sam stanar a svi parkinzi oko zgrada su oznaceni da su za stanare ili komercijalni, kad sam vidio par lisica po autima prosla me volja za rizikovanjem da li cu eventualno proci kao stanar...

naravno mogao sam parkirai van gradske zone ali to znaci pola sata pjeske dalje, iako mi nije mrsko pjesaciti u konkretnom bihackom slucaju to znaci s kraja na kraj grada... radije sam platio
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11263 Re: "Majstori" parkiranja

Post by O'zone »

Felacijo JKP ViK Sarajevo

Image

Slikano sa kilometar daljine :mrgreen:
User avatar
Better Man
Posts: 16742
Joined: 01/10/2006 20:10

#11264 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Better Man »

Svaki dan pješke prođem pored ulice Jezero. Zadnji dio ulice u dužini do 50 metara ima znak zabrane parkiranja. Vrlo interesantno uvijek je neko u tom dijelu parkiran i redovno policija ostavlja prekršajne naloge zakačene za brisač. Zna se da policija svaki dan tuda prolazi i piše prekršajne naloge i opet bekani ostavljaju tu auta.
lajkujMe
Posts: 12230
Joined: 06/04/2011 17:44
Location: Na svom mocnom racunaru

#11265 Re: "Majstori" parkiranja

Post by lajkujMe »

goran16v wrote:Iako teoretski djeluje izvodivo prakticno ne mozes tek tako zaposliti ljudi da pisu kazne. Prvo da bi neko napisao kaznu ili nalog mora imati ovlastenje tj biti ovlasteno sl. lice, a kod nas su to eko redari i policija, sto znaci da bi sve te ljude i formalno i prakticno morao osposobiti za ta radna mjesta sto je prilican trosak. Drugo placanje tih ljudi bi direktno zavisilo od naplate kazne, sto znaci da u slucaju neplacanja drzava mora iz svog dzepa pokriti procenat, a i sam znas kako to kod nas hoda, koliko njih ne placa kazne jer nemaju auto na sebi itd...
Za mene je u KS veliki problem, odnosno prakticno apsurd pitanje neplacenog parkinga. U KS ce ti propisno parkiran auto za koji nije placen parking, znaci nije prekrsen nijedan clan ZOBS-a, dici paukom i naplatiti isto onoliko kao da si ga parkirao na trotoar ispred Imperijala i da ti ga je digao pauk. U TZL imaju za mene dobar sistem, za parking mjesta je nadleza iiskljucivo firma koja se bavi parkingom i za neplaceni parking ti nakace lisice. Skidanje lisica je 15 KM, a tih 15 KM ti je ujedno parking karta za cijeli dan. Na lsicama ogroman broj telefona, ekipa sa dostavnim autom koa skida lisice je u krugu od 3-5 min, platis i cao. Na parkinzima policija nema nikakvog posla, kao sto ni ta firma nema nikakvog posla van parkinga. tj u slucajevima neproposnog parkiranja.

Nedavno promjenili zakon :) kazna se sad kaci i na vozaca i na auto (registracije). Znaci moze bit auto na ime tvoje majke ali ako ne platis kaznu auto se ne moze registrirati jer ih boli briga cije je auto onaj koji je vozio mora platiti kaznu ako ne nece se ni to auto registrovati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#11266 Re: "Majstori" parkiranja

Post by kakavdanakneiskustvu »

lajkujMe wrote:
goran16v wrote:Iako teoretski djeluje izvodivo prakticno ne mozes tek tako zaposliti ljudi da pisu kazne. Prvo da bi neko napisao kaznu ili nalog mora imati ovlastenje tj biti ovlasteno sl. lice, a kod nas su to eko redari i policija, sto znaci da bi sve te ljude i formalno i prakticno morao osposobiti za ta radna mjesta sto je prilican trosak. Drugo placanje tih ljudi bi direktno zavisilo od naplate kazne, sto znaci da u slucaju neplacanja drzava mora iz svog dzepa pokriti procenat, a i sam znas kako to kod nas hoda, koliko njih ne placa kazne jer nemaju auto na sebi itd...
Za mene je u KS veliki problem, odnosno prakticno apsurd pitanje neplacenog parkinga. U KS ce ti propisno parkiran auto za koji nije placen parking, znaci nije prekrsen nijedan clan ZOBS-a, dici paukom i naplatiti isto onoliko kao da si ga parkirao na trotoar ispred Imperijala i da ti ga je digao pauk. U TZL imaju za mene dobar sistem, za parking mjesta je nadleza iiskljucivo firma koja se bavi parkingom i za neplaceni parking ti nakace lisice. Skidanje lisica je 15 KM, a tih 15 KM ti je ujedno parking karta za cijeli dan. Na lsicama ogroman broj telefona, ekipa sa dostavnim autom koa skida lisice je u krugu od 3-5 min, platis i cao. Na parkinzima policija nema nikakvog posla, kao sto ni ta firma nema nikakvog posla van parkinga. tj u slucajevima neproposnog parkiranja.

Nedavno promjenili zakon :) kazna se sad kaci i na vozaca i na auto (registracije). Znaci moze bit auto na ime tvoje majke ali ako ne platis kaznu auto se ne moze registrirati jer ih boli briga cije je auto onaj koji je vozio mora platiti kaznu ako ne nece se ni to auto registrovati.


nisam cuo za to,znam da se po novom zakonu ne moze prevesti vlasnistvo nad vozilom ako bivsi vlasnik ima neplacenih kazni,sto je prije bilo moguce
goran16v
Posts: 10140
Joined: 20/09/2011 09:02

#11267 Re: "Majstori" parkiranja

Post by goran16v »

Mislim da je to malo napamet informacija za novi zakon... Auto tj. vlasnik auta se moze "tereriti" ako je nalog ostavljen za brisac, u slucaju neposredne identifikacije vozaca od toga nema nista, pa cak i u slucaju kamere MUP daje opciju vlasniku da identifikuje vozaca ukoliko nije on. Da je to tacno zamisli apsurda za rent-a-car agencije, velike firme sa puno vozila tipa BH Telecom, Elektroprivreda, razni distributeri...
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11268 Re: "Majstori" parkiranja

Post by O'zone »

Kranjčevićeva.Prepostavit ću da je razlog sudara i nepravilno parkiranje

http://www.klix.ba/vijesti/crna-hronika ... /150226023
User avatar
Filter
Posts: 8017
Joined: 31/12/2010 11:42
Location: cirkus

#11269 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Filter »

O'zone wrote:Felacijo JKP ViK Sarajevo

Image

Slikano sa kilometar daljine :mrgreen:
u pet poslijepodne ovdje ima, brat bratu 30 auta nacickanih po trotoaru. gore od mosta, sve dole do higijene.
+ taxe i klipani pred kladarom da obogate ugodjaj
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11270 Re: "Majstori" parkiranja

Post by O'zone »

Filter wrote:
O'zone wrote:Felacijo JKP ViK Sarajevo

Image

Slikano sa kilometar daljine :mrgreen:
u pet poslijepodne ovdje ima, brat bratu 30 auta nacickanih po trotoaru. gore od mosta, sve dole do higijene.
+ taxe i klipani pred kladarom da obogate ugodjaj
I policija je svaki dan u onoj kladari :lol: uplate listić i van. Inače je veliki borj vozila stanara ovdje a parking prostora realno nema pa se svi nakrcaju na trotoar i onda par dana zareda policija i piše kazne pa se to raščisti pa onda opet nanovo
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11271 Re: "Majstori" parkiranja

Post by O'zone »

Prije pola sata

Image
User avatar
Raigor Stonehoof
Posts: 11384
Joined: 15/07/2014 14:30

#11272 Re: "Majstori" parkiranja

Post by Raigor Stonehoof »

maloprije ja zaradih kaznu :D :-) ispred sibice onaj parking sto su iscrtali nekih 7 mjesta, i izgleda da sam ja parkirao kao osmi :roll: nisam upratio da sam iza zadnje linije. nisam smetao nikome, al jebiga, napisali mi parkiranje na taxi standu, iako su na standu bila samo 2 taxi auta sa 20 metara prostora izmedju nas :-)

platih odmah, 50% manje :skoljka:
citroen xm
Posts: 18066
Joined: 17/04/2012 22:57

#11273 Re: "Majstori" parkiranja

Post by citroen xm »

Mene brine postotak ovih likova što ih boli neka stvar za sve ostale, samo neka je njima dobro. :run:
quarterback
Posts: 10534
Joined: 23/04/2012 22:19
Location: Marita

#11274 Re: "Majstori" parkiranja

Post by quarterback »

citroen xm wrote:Mene brine postotak ovih likova što ih boli neka stvar za sve ostale, samo neka je njima dobro. :run:
a takvih je 90% :D
User avatar
dzemaludin007
Posts: 668
Joined: 20/06/2014 17:00
Location: I. Sarajevo

#11275 Re: "Majstori" parkiranja

Post by dzemaludin007 »

citroen xm wrote:Mene brine postotak ovih likova što ih boli neka stvar za sve ostale, samo neka je njima dobro. :run:
Ima li ovoga kod nas....boli ga briga za bezbjednost i sebe i drugih....na kraju ga policija iskljucila iz saobracaja :-)

Locked