"Kvalitet goriva na pumpama"?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#851 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 28/12/2020 15:34

Moraju imati polozen ispit o zapaljivim tecnostima ko radi na pretakanju
Polaze se pred inspektorom zastite od pozara i komisijom firme sto radi edukaciju, i ne ide se u te stvari o oktanskom broju, sta je benzin i ta teorija, vise kako se sprjecava nesreca, gasi pozar ako se zapali i sl.

ma znam ,polagao sam ja taj test ,smijurija je to i onaj za eksplozije...firma nam placala ...
al ne mozes bit debil radit s necim a ne znat osnovnu stvar,isto ko da pitas onog sto pravi mlijeko jel krava daj mlijeko a on ne zna,ili onaj sto prodaje med da kaze da osa pravi med... :run:
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#852 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by mk ultra »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/12/2020 19:33
mk ultra wrote: 28/12/2020 15:34

Moraju imati polozen ispit o zapaljivim tecnostima ko radi na pretakanju
Polaze se pred inspektorom zastite od pozara i komisijom firme sto radi edukaciju, i ne ide se u te stvari o oktanskom broju, sta je benzin i ta teorija, vise kako se sprjecava nesreca, gasi pozar ako se zapali i sl.

ma znam ,polagao sam ja taj test ,smijurija je to i onaj za eksplozije...firma nam placala ...
al ne mozes bit debil radit s necim a ne znat osnovnu stvar,isto ko da pitas onog sto pravi mlijeko jel krava daj mlijeko a on ne zna,ili onaj sto prodaje med da kaze da osa pravi med... :run:
Ja sam taj eksplozijski 2 puta polagao, obnavlja se na 2 godine, u Tuzlu isao... jbt cijeli dan :shock:

A znam sve, jos na ovim pumpama gdje se vrtim poslovođe rade po 20tak godina najmanje na pumpama, pa iz iskustva znaju neke stvari, ovi ostali sve je śa bu hu šu
Jbt kad skontas slomi pistolj od LPG, pa recimo 2 godisnje :lol: kako u pm, jos recimo onaj sto ide na FAS automate moze onaj obicni za recimo 300KM, a na tokheim aparatima da ne govorim cijenu... ili ima na ovim nekim automatima zaboravi da ugasi pumpu lpg pa mu na odusku izbaci, sve mu blokira :lol: ne bi vjerovao koliko ih boli kurac za mjesto odakle jede.
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#853 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by nivla »

Juka Jebach wrote: 28/12/2020 15:46 Plata im je super kako nista specialno ne rade. Drugo je problem sto je takvo trziste da on moze postati milijarder za par godina jer gorivo je skuplje a plate radnika u BiH ostaju manje vise ist

Ili da se napravi komisija za ispitivanje goriva, ako je euro 4 onda na svim pumpama da bude 1.80 a ne ovako ljudi gledaju 5 feninga da ustede a ne znaju ni to sto je jeftinije jel euro4. Jos sada neki drze monopol sa njihovim premium gorivima...
nemam nikog od blize i dalje familije da radi na pumpi, ali nema tih para zbog kojih bih ja udisao ona isparenja benzina i nafte svaki dan, nije to ni bezopasno kako ljudi misle, malo je ovih 850km koliko neko napisa za ove radnike sa hife koji rade u smjenama po 12h, ipak ce biti da su im plate sa toplim obrokom i prevozom blize 650-700km nego 850, jebiga u preventu inzinjeru daju 650km a radi od pon do subote
gazde su govna, posebno ovi pod maskom islama i kod njih cu sipati kad budu jeftini a ne najskuplji u drzavi
ne sipam premium goriva nego gdje je najjeftinije i nikad osim na mandicu kad sam jednom nasuo nisam imao problema, auto islo kao da imas limitator brzine na tempomatu nije primalo gas, kad sam razblazio to smece drugim gorivom do vrha rezervoara auto pocelo normalno vuci
plate u ovoj usranoj zemlji su svima male u odnosu na cijene koje imamo i kvalifikacije koje imamo, ali ne moze se porediti smjena od 12h u radu sa zapaljivim materijama i po zdravlje opasnim isparenjima sa poslom ljudi u kancelarijama
Juka Jebach
Posts: 837
Joined: 18/04/2017 22:53

#854 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Juka Jebach »

nivla wrote: 28/12/2020 20:12
Juka Jebach wrote: 28/12/2020 15:46 Plata im je super kako nista specialno ne rade. Drugo je problem sto je takvo trziste da on moze postati milijarder za par godina jer gorivo je skuplje a plate radnika u BiH ostaju manje vise ist

Ili da se napravi komisija za ispitivanje goriva, ako je euro 4 onda na svim pumpama da bude 1.80 a ne ovako ljudi gledaju 5 feninga da ustede a ne znaju ni to sto je jeftinije jel euro4. Jos sada neki drze monopol sa njihovim premium gorivima...
nemam nikog od blize i dalje familije da radi na pumpi, ali nema tih para zbog kojih bih ja udisao ona isparenja benzina i nafte svaki dan, nije to ni bezopasno kako ljudi misle, malo je ovih 850km koliko neko napisa za ove radnike sa hife koji rade u smjenama po 12h, ipak ce biti da su im plate sa toplim obrokom i prevozom blize 650-700km nego 850, jebiga u preventu inzinjeru daju 650km a radi od pon do subote
gazde su govna, posebno ovi pod maskom islama i kod njih cu sipati kad budu jeftini a ne najskuplji u drzavi
ne sipam premium goriva nego gdje je najjeftinije i nikad osim na mandicu kad sam jednom nasuo nisam imao problema, auto islo kao da imas limitator brzine na tempomatu nije primalo gas, kad sam razblazio to smece drugim gorivom do vrha rezervoara auto pocelo normalno vuci
plate u ovoj usranoj zemlji su svima male u odnosu na cijene koje imamo i kvalifikacije koje imamo, ali ne moze se porediti smjena od 12h u radu sa zapaljivim materijama i po zdravlje opasnim isparenjima sa poslom ljudi u kancelarijama
Kada uspes neko glupo gorivo ili tako nesto, uzmi on aditive mnogo ti pomognu da se procisti sistem. Moj jaran je par puta usipao neke aditive da se razbije mulj/talog u rezervoaru i kaze da je ekstra.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37288
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#855 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by bitanga_sa_otesa »

mk ultra wrote: 28/12/2020 15:34



Ja sam taj eksplozijski 2 puta polagao, obnavlja se na 2 godine, u Tuzlu isao... jbt cijeli dan :shock:

A znam sve, jos na ovim pumpama gdje se vrtim poslovođe rade po 20tak godina najmanje na pumpama, pa iz iskustva znaju neke stvari, ovi ostali sve je śa bu hu šu
Jbt kad skontas slomi pistolj od LPG, pa recimo 2 godisnje :lol: kako u pm, jos recimo onaj sto ide na FAS automate moze onaj obicni za recimo 300KM, a na tokheim aparatima da ne govorim cijenu... ili ima na ovim nekim automatima zaboravi da ugasi pumpu lpg pa mu na odusku izbaci, sve mu blokira :lol: ne bi vjerovao koliko ih boli kurac za mjesto odakle jede.
mi u zenici polagali taj za eksplozije :-D

ma sve je to s ulice i skupljeno s kolca i konopca,debile boli kurac za sve ,a sto je najgore najmanje ce takvi odgovarati ako se nesto desi ...
Juka Jebach
Posts: 837
Joined: 18/04/2017 22:53

#856 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Juka Jebach »

bitanga_sa_otesa wrote: 28/12/2020 20:27
mk ultra wrote: 28/12/2020 15:34



Ja sam taj eksplozijski 2 puta polagao, obnavlja se na 2 godine, u Tuzlu isao... jbt cijeli dan :shock:

A znam sve, jos na ovim pumpama gdje se vrtim poslovođe rade po 20tak godina najmanje na pumpama, pa iz iskustva znaju neke stvari, ovi ostali sve je śa bu hu šu
Jbt kad skontas slomi pistolj od LPG, pa recimo 2 godisnje :lol: kako u pm, jos recimo onaj sto ide na FAS automate moze onaj obicni za recimo 300KM, a na tokheim aparatima da ne govorim cijenu... ili ima na ovim nekim automatima zaboravi da ugasi pumpu lpg pa mu na odusku izbaci, sve mu blokira :lol: ne bi vjerovao koliko ih boli kurac za mjesto odakle jede.
mi u zenici polagali taj za eksplozije :-D

ma sve je to s ulice i skupljeno s kolca i konopca,debile boli kurac za sve ,a sto je najgore najmanje ce takvi odgovarati ako se nesto desi ...
Kada je eksplodirala ona benzinska pumpa zbog curenje plina jos nisam cuo da se ista desilo niti ko je kriv. A hayat ja msm jos objavio sliku i samo je cenzurisali ali se vidi ruka krvava i ta pumpa u pozadini
Juka Jebach
Posts: 837
Joined: 18/04/2017 22:53

#857 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Juka Jebach »

Spoiler
Show
Image
Evo slike, pumpa Neskovic blizu granicnog prelaza Sekap
User avatar
mk ultra
Posts: 19468
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#858 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by mk ultra »

Prvo onakav skid sistem sto je eksplodirao nije po nasem vazecem pravilniku pa sve ostalo sto je trebalo biti a nije... a redovno ga ugrađuju na dosta pumpi
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#859 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by bandit_mo »

lavic wrote: 28/12/2020 15:51 Sta selis da kazem, da Hifa pravi milione i radnik treba da ima platu shodno zaradi firme ? Koliko bi trebao da bude onda placen Radnik Amazona, Tesle, Shella, it’d. Zube popravljas kod formalno zavrsenog stomatologa ili kod jarana koji ima alat, struju ti razvodi stolar a kucu zida poljoprivredni inzinjer????? Daj budi ozbiljan.
Ne želim ništa da kažeš.
Pitano je, ja odgovorila. Krenuti uspoređvati djelatnosti i koja je vrijednija... smiješno. Meni je popravka auta mnogo vrijednija od udarenog pečata, no plaća onih koji to obavljaju nije sukladna tomu.
Ljudi koji će raditi za 350 eura je sve manje, i kod firmi koje ne mogu dati veću plaću, a kamoli kod onih koje mogu. Moja firma plaća 850KM zaposlenike kojima nije potrebna visoka struka za rad, i da ti ne govorim koliko ih često mijenjamo.. Neće ljudi i imaju pravo.

No odosmo off, ja točim na crno u dilera :D
User avatar
bandit_mo
Posts: 1390
Joined: 13/08/2020 12:03

#860 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by bandit_mo »

mk ultra wrote: 28/12/2020 15:46
bandit_mo wrote: 28/12/2020 15:43 :zzzz:
lavic wrote: 28/12/2020 15:36

A koliko onda da platimo doktora, inzinjera, ili da krenemo od dobrog elektricara ili montera grijanja.... da ne nabrajam. Po ovome bi imzinjer morao imati bar 4000 KM.
Svaka plaća koja ne omogućuje normalan život nije plaća nego socijala. Posebno dok si radnik firme koja zarađuje milijune.
Plaća ne ovisi samo o formalnom obrazovanju...
sve je to tačno, svi imaju para, ali niko ih ne da, a ako traži neće ih ni dobiti mogu da garantujem, radije će zatvoriti benzisku nego da plati ljude ili im olakša bilo šta
kao npr. ovo:
https://novi.ba/clanak/240817/radnici-p ... mo-u-bosni

https://www.072info.com/cetvorica-radni ... kod-zepca/
Mene ovi članci vesele. Ljudi se trzaju. Srećom, granice se otvaraju, odlaze na bolje plaćene poslove, a u jednom trenutku poslodavci će morati dizati plaće. Samo što je dug i bolan taj tranzicijski period..
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#861 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by nepass1 »

_BataZiv_0809 wrote: 28/12/2020 15:42 Izadje ukupno na 850 KM sa svim?
Da, sa svim. Nesta uplate nesta dobije na ruke. Kako koji radnik.
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#862 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Throttle »

Petrol Zenica navodno oko 900. Jel bomba il nije al takva je prica ovog jednog sto mu zena radi. Obzirom da za posao ne trebas imat neko znanje i kvalifikaciju osim kao trgovca, solidna plata
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#863 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by _BataZiv_0809 »

Throttle wrote: 29/12/2020 12:19 Petrol Zenica navodno oko 900. Jel bomba il nije al takva je prica ovog jednog sto mu zena radi. Obzirom da za posao ne trebas imat neko znanje i kvalifikaciju osim kao trgovca, solidna plata
Sad sve zene rade :D

Meni onaj celavi Kakanjac sto je zelenozuti Ford njegov rekao da mu je 500 KM plata :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13194
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#864 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Evolution_IV »

joj cuj nesto na ruke :run:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#865 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by 530i »

Hifa je poznata da svi uposlenici najnižeg ranga (pumpadžije) dobijaju minimalne plate zvanično i na njih se plaćaju doprinosi, a ostatak na ruke...i nije Hifa nego dobar dio firmi iz Tešnja, privatnih. Zvaničan prosjek plata im je prilično nizak...poštenjačine stare.
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#866 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Optimist »

A kod ostalih privatnika u drugim dijelovima drzave je nesto drugacije?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#867 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by _BataZiv_0809 »

Ovi se kite patriotskim perijem a suzu bi ti iz oka uzeli.
User avatar
Optimist
Posts: 13633
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#868 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Optimist »

Nista sto ne rade svi privatnici u drzavi. A rade jer im je to zakon omogucio.
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#869 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by 530i »

Kao što Bato reče, ovi se busaju kao dobri i pošteni. Pogotovo Hifa.
User avatar
Snake Eyes
Posts: 5190
Joined: 12/04/2013 14:02

#870 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by Snake Eyes »

bandit_mo wrote: 29/12/2020 07:47
lavic wrote: 28/12/2020 15:51 Sta selis da kazem, da Hifa pravi milione i radnik treba da ima platu shodno zaradi firme ? Koliko bi trebao da bude onda placen Radnik Amazona, Tesle, Shella, it’d. Zube popravljas kod formalno zavrsenog stomatologa ili kod jarana koji ima alat, struju ti razvodi stolar a kucu zida poljoprivredni inzinjer????? Daj budi ozbiljan.
Ne želim ništa da kažeš.
Pitano je, ja odgovorila. Krenuti uspoređvati djelatnosti i koja je vrijednija... smiješno. Meni je popravka auta mnogo vrijednija od udarenog pečata, no plaća onih koji to obavljaju nije sukladna tomu.
Ljudi koji će raditi za 350 eura je sve manje, i kod firmi koje ne mogu dati veću plaću, a kamoli kod onih koje mogu. Moja firma plaća 850KM zaposlenike kojima nije potrebna visoka struka za rad, i da ti ne govorim koliko ih često mijenjamo.. Neće ljudi i imaju pravo.

No odosmo off, ja točim na crno u dilera :D
:thumbup:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#871 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by _BataZiv_0809 »

Ko Hifu nije prekrizio, bar u nekom simbolickom smislu, poslije malinarovih majica, taj za mene nije normalan covjek.

Haj razumijem da vecinu raje boli kurac sto su tesanjske patriote otkupile sav pelet da ga mogu skuplje preprodavat tom istom narodu kojeg tako vole, jbga to osjeti samo onaj ko se grije na pelet, a znamo da je nama empatija strana kategorija, ali majice su o njima rekle apsolutno sve.

Znam da nema veze sa kvalitetom goriva, ali na ovom podforumu je demokratija, moze se ici u sirinu :D :sax:
high_volume
Posts: 5916
Joined: 09/06/2010 22:51

#872 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by high_volume »

Redovno sam kupovao gorivo na Petrolovim pumpama. Odnedavno ne. Nekoliko puta, naročito na obje pumpe kod Salakovca, nakon njihovog goriva, auto bruji i slabije vuče. Slično mi je bilo i na Vracama.
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#873 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by nepass1 »

530i wrote: 29/12/2020 20:01 Hifa je poznata da svi uposlenici najnižeg ranga (pumpadžije) dobijaju minimalne plate zvanično i na njih se plaćaju doprinosi, a ostatak na ruke...i nije Hifa nego dobar dio firmi iz Tešnja, privatnih. Zvaničan prosjek plata im je prilično nizak...poštenjačine stare.
I to je od radnika do radnika. Znaci dvojica rade u istoj smjeni jedan dobije 600km na racun i 250 na ruke, drugi dobije 750 na racun i 100 na ruke.
User avatar
nepass1
Posts: 9664
Joined: 06/07/2017 07:35

#874 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by nepass1 »

_BataZiv_0809 wrote: 30/12/2020 00:28 Ko Hifu nije prekrizio, bar u nekom simbolickom smislu, poslije malinarovih majica, taj za mene nije normalan covjek.

Haj razumijem da vecinu raje boli kurac sto su tesanjske patriote otkupile sav pelet da ga mogu skuplje preprodavat tom istom narodu kojeg tako vole, jbga to osjeti samo onaj ko se grije na pelet, a znamo da je nama empatija strana kategorija, ali majice su o njima rekle apsolutno sve.

Znam da nema veze sa kvalitetom goriva, ali na ovom podforumu je demokratija, moze se ici u sirinu :D :sax:
Ma na hifi ni kafu ne pijem, kamo li gorivo da sipam
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66017
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#875 Re: "Kvalitet goriva na pumpama"?

Post by _BataZiv_0809 »

Ni ja.

Doduse, prosle ili pretprosle godine prekrsim princip i naspem plin kod njih. Jebes ga noc pred polazak na more, treba ovo, treba ono, zurba, frka, panika guzva, uglavnom da skratim bi mi Hifa usput i haj reko da ne komplikujem nasut cu tank kod njih. Jos nekih desetak kf i jeftiniji plin bio nego na Petrolu.

Ujutro mi krenuli, jbt auto ko prebijena raga, tromo, tesko u preticanjima, nikad ubrzat...ja vec poceo kontat da se nesto sjebalo, hiljadu misli mi u glavi, necu dragoj nista da govorim a vec nas vidim na šlepi i to po baksuluku cim predjemo u Hr :D

Da skratim pricu, kad sam sprzio jedno 2/3 tanka, stanem na Inu na Kozjaku kod Splita i naspem do cepa. Auto isto na raketni pogon jbt :izet:

Od tad definitivno bez krajnje nuzde ni po zvake kod njih.

P.S. za dezurne advokate-ovo je samo moje pojedinaceno ograniceno iskustvo. Ne mora znaciti da se nisu popravili/pokvarili od tada. Nemam namjeru licno provjeravati, sto se mene tice mogu propast slobodno.
Post Reply