Renault LAGUNA II

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#1 Renault LAGUNA II

Post by valter.ba »

Upravo sam razmisljao da kupim Lagunu II, 2001-2003 god. sa 1.9 DCi motorom iako sam se naslusao raznih prica elektronika,turbine,ovjes itd. Dzaba sve kada mi se auto opasno svidja :D Molio bih vas da napisete svoja iskustva sa ovim autom. Da li je istina da je auto prava enigma za lopove upravo zbog ove elektronike?
malizeleni
Posts: 1198
Joined: 23/04/2007 11:55
Location: U nas u Sveckoj

#2 Re: Renault LAGUNA II

Post by malizeleni »

Cisto sumnjam da je neka enigma za lopove, sto sta vise neche je niko, jer je ne mogu tushnut istom brzinom kao neki VAG ili Mechku.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#3 Re: Renault LAGUNA II

Post by valter.ba »

Ne znam, kazu da joj kartica mjenja kod prilikom svakog novog startanja motora tako da je skoro nemoguce provaliti.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#4 Re: Renault LAGUNA II

Post by valter.ba »

Kakve su cjene Lagune u Norveskoj? Vjerujem da su visoke ali ako ima povrat poreza moglo bi se,sta mislis?
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#5 Re: Renault LAGUNA II

Post by fantom slobode »

ja vidjeh jednom da ga frajer nije mogao otvoriti sa orginalnim "kljucem".Problem je rijesen, ali je renoov servis morao ucestvovati u otvaranju.
Lagune su lijepa i udobna auta, sa mnogo prostora. Jedino sto me brine koliko je ista presla, ne bih bas previse vjerovao u kilometre, ako je uvoz iz inostranstva. Tip auta i motora koji prelazi dosta km.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Renault LAGUNA II

Post by HAVANA »

Što se tiče krađe miran si, skoro nemoguće ukrasti.Odličan auto za voziti,malo skuplji u dijelovima.Obrati pažnju na turbinu,zupčasti remen,podizaće stakla i uvijek kvalitetno gorivo.
Treble
Posts: 23
Joined: 03/09/2008 14:32

#7 Re: Renault LAGUNA II

Post by Treble »

To auto ima problema sa kvarovima i hrđom pa ti vidi.... :D
Ima u jednom broju auto blica, kazu bjezite od tog auta ;-)
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#8 Re: Renault LAGUNA II

Post by HAVANA »

Treble wrote:To auto ima problema sa kvarovima i hrđom pa ti vidi.... :D
Ima u jednom broju auto blica, kazu bjezite od tog auta ;-)

Koje nema?Sa hrđom nema sigurno.
Ereinion
Posts: 229
Joined: 03/01/2005 17:11

#9 Re: Renault LAGUNA II

Post by Ereinion »

Prijatelj mi je kupio taj 2003, 1.9 dizel u januaru ove godine. Tada je imao kilometrazu od malo vise od 100 000. Isao je s njim u Njemacku i nazad bez ikakvih problema. Kod njega je privilege oprema, tj. treci (ako se ne varam i najvisi) nivo opreme, sve u savrsenom stanju bilo. Do sada nije imao ni jedan kvar, osim sto je jednu sijalicu zamijenio (pregorila), to ga je kostalo 20-ak KM. Maksimalnu brzinu je postigao, na autoputu u Njemackoj, 201 km/h. Komfor je predobar, barem za moj ukus, dobar fol sa kljucem (kartica). Slabo ga kradu (nije "Švabo), troši u prosjeku između 6 i 7 litara (kaže kompjuter). To je jedno od iskustava, nije iz prve ruke, nego eto iz druge.
User avatar
ranger
Posts: 2641
Joined: 14/04/2008 14:58
Location: Po sumama i gorama nase zemlje ponosne

#10 Re: Renault LAGUNA II

Post by ranger »

Treble wrote:To auto ima problema sa kvarovima i hrđom pa ti vidi.... :D
Ima u jednom broju auto blica, kazu bjezite od tog auta ;-)
druze ovdje govorimo o laguni II, nema hrdje...

nisam vozio, niti se vozio, al sam cuo da ih hebe elektronika i to bas te kartice, znaju zajebavat nicim izazvane!
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#11 Re: Renault LAGUNA II

Post by dr.iver »

elektronika i turbine na dci motorima
vidio sam par laguna koje su frisko iz uvoza i ja taj auto ne bih kupio ovdje, nakon njemackih-farncuskih-talijasnkih 300.000km....
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#12 Re: Renault LAGUNA II

Post by valter.ba »

Hvala ekipi na savjetima i komentarima :D Izgleda da mi ne gine opet VW ;-) a bas sam se bio nameracio! Sada necu zuriti neka se malo poslazu informacije pa cu vidjeti. Vozdrica :thumbup:
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#13 Re: Renault LAGUNA II

Post by Sarayman »

Jedini problem koji mozes imati (pod uslovom da kupis auto u dobrom stanju) sa Lagunom II su elektricni podizaci stakala, i to bas tih godista koje namjeravas kupiti. Sve ostalo je OK, pa i cijena odrzavanja (usporedi Passata isto godiste pa onda neka neko kaze da je skupa).
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#14 Re: Renault LAGUNA II

Post by dr.iver »

Sarayman wrote:Jedini problem koji mozes imati (pod uslovom da kupis auto u dobrom stanju) sa Lagunom II su elektricni podizaci stakala, i to bas tih godista koje namjeravas kupiti. Sve ostalo je OK, .
ne mozes to reci niti za novog mercedesa s, a kamo li za polovnu lagunu....citaj, trazi na internetu reviews, sve pise, doduse slabo sta na nasem govornom podrucju, ali pise...
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#15 Re: Renault LAGUNA II

Post by chuchumbamayumbe »

Bio je kompletan test polovnjaka u Pro Autu (ja mislim pretprosli broj), pa nabavi taj broj ako mozes.
Uglavnom, koliko sam zapamtio, modeli iza 2003 godine nemaju generalnih problema, do tada je bilo problema sa ekeltronikom, ponajvise sa karticom za paljenje.
User avatar
Sarayman
Posts: 1313
Joined: 25/10/2006 09:12
Location: Sarajevo

#16 Re: Renault LAGUNA II

Post by Sarayman »

dr.iver wrote:
Sarayman wrote:Jedini problem koji mozes imati (pod uslovom da kupis auto u dobrom stanju) sa Lagunom II su elektricni podizaci stakala, i to bas tih godista koje namjeravas kupiti. Sve ostalo je OK, .
ne mozes to reci niti za novog mercedesa s, a kamo li za polovnu lagunu....citaj, trazi na internetu reviews, sve pise, doduse slabo sta na nasem govornom podrucju, ali pise...
Podizaci su im promasaj (fabricki), sve ostalo je regularno i kvari se onda kad "ode". Nisi me razumio.
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#17 Re: Renault LAGUNA II

Post by ado-šampion »

Bila je tema o ovom autu, pogledaj:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ult+laguna

Obavezno pogledaj i link na forum.hr koji sam postavio na dotičnoj temi.

Nakon toga pročitaj malo recenzije po Internetu, ako ti Engleski nije problem.

Elem, ja ga ne bih džaba.
User avatar
valter.ba
Posts: 1767
Joined: 29/04/2008 09:55

#18 Re: Renault LAGUNA II

Post by valter.ba »

ado-šampion wrote:Bila je tema o ovom autu, pogledaj:

http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... ult+laguna

Obavezno pogledaj i link na forum.hr koji sam postavio na dotičnoj temi.

Nakon toga pročitaj malo recenzije po Internetu, ako ti Engleski nije problem.

Elem, ja ga ne bih džaba.
Dotukao si me sa zakljuckom :D Upravo sam pomislio evo dobrih komentara! Pogledacu,engleski skoro kao maternji ali spanski natucam :D
User avatar
olensoner
Posts: 1151
Joined: 24/01/2008 19:34

#19 Re: Renault LAGUNA II

Post by olensoner »

Post Reply