Škoda vs. Mercedes

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
kirby
Posts: 591
Joined: 04/04/2008 23:31

#26 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by kirby »

ado-šampion wrote:
Montana wrote:
ma bmw i mercedes su klasa za sebe..audi trčka za njima.čovječe..idi na ulicu,sjedi u škodu oktaviu pa u audi a4 kombi..isto auto..isti osjećaj za volanom.imo ja 97. godište 323 kombi bmw a imo kratko a4 kombi 97.1.8 avant.iznutra je bmw po materijalu bolji,po vožnji je bolji sa 170 konja troši skoro 2. litre benzina od ovog audija 120 konja...pušiona po mom pojmu..eto,jedino što ne rđa..pa neću ga 40 godina vozat,kru te nedo..
:thumbup:

Njemačke novine + balkanski (doratski) mentalitet = Audi najbolje auto na svijetu. Al u jajima.

Jadna je ta Njemačka štampa koja se toliko trudi da dokaže da VAG koncern pravi najbolja auta. Nimalo me ne čudi da je Superb dobio E-klasu, bilo je u njihovim novinama usporedbi i sa smiješnijim ishodom.
Ovako se to radi: Uzmu full-loaded E-klasu za čiju se cijenu mogu kupiti dva Superba koja dovedu na test i onda nije teško formirati tablicu po kojoj će Superb pobijediti. A žalosno je upoređivati taj Superb sa plastikom obojenom u boju drveta s jednim Mercedesom.
Inače, listajući stare Auto-Bliceve naiđem na jednu usporedbu BMW-a 530d (E39) protiv usporedivog Audija A6 (sa polukrutom osovinom nazad; tehnika kao u 3 klase manjim autima) i Mercedesa E-klase. I šta će ti biti? Naravno, pobjeđuje Audi. Ali, kad se malo pogeda tablica vidi se da je Audi zadnji u svim disciplinama ali pobjeđuje zbog većeg gepeka (tu 551 litru ko ugura kroz onaj otvor, ja ga častim pečenjem kod Gojka), niže cijene i, molim te, veće (ogromne) nosivosti! Pa ljudi moji neće valjda menadžerska limuzina služiti za prevoz tereta?!
A to Passat CC, Mercedes CLS, samo ću reći :lol:

Zbog takvih stvari ja odavno ne čitam ni jedne auto novine. Ponekad kupim Auto-Blic čisto informativno da ne rovim po Internetu. Kod njih me, osim testova iz Auto-Bilda, nervira što svako auto pokušavaju pokazati dobrim, iako ih dosta ocrne, kroz cijenu istih se kompenzira da su to ipak dobra auta.
Auto-Klub je bio onako realan ali kod njih jedan test na 15 stranica i ostalo gluposti.
O hohšaplerskim listovima tipa Top Speed ne želim ni trošiti riječi.


ma kakvi njemacki novinari i strucnjaci.na sa-x su najveci strucnjaci.da znaju njemci skupo bi vas platili da dodjete i pisete za auto bild. :D :D :D

ne provaljujte se majke ti.pravi balkanski mentalitet ste vi.bmw, mercedes i nema dalje.vec se odavno u evropi zna da su audi ,pa i lexus daleko ispred bmw-a i mercedes-a.jeste li vi provozali A6 ili bmw 5 serije?
User avatar
DoradO
Posts: 4611
Joined: 27/04/2008 00:39
Location: facebook.com/dorado.images

#27 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by DoradO »

kirby wrote:
ado-šampion wrote:
Montana wrote:
ma bmw i mercedes su klasa za sebe..audi trčka za njima.čovječe..idi na ulicu,sjedi u škodu oktaviu pa u audi a4 kombi..isto auto..isti osjećaj za volanom.imo ja 97. godište 323 kombi bmw a imo kratko a4 kombi 97.1.8 avant.iznutra je bmw po materijalu bolji,po vožnji je bolji sa 170 konja troši skoro 2. litre benzina od ovog audija 120 konja...pušiona po mom pojmu..eto,jedino što ne rđa..pa neću ga 40 godina vozat,kru te nedo..
:thumbup:

Njemačke novine + balkanski (doratski) mentalitet = Audi najbolje auto na svijetu. Al u jajima.

Jadna je ta Njemačka štampa koja se toliko trudi da dokaže da VAG koncern pravi najbolja auta. Nimalo me ne čudi da je Superb dobio E-klasu, bilo je u njihovim novinama usporedbi i sa smiješnijim ishodom.
Ovako se to radi: Uzmu full-loaded E-klasu za čiju se cijenu mogu kupiti dva Superba koja dovedu na test i onda nije teško formirati tablicu po kojoj će Superb pobijediti. A žalosno je upoređivati taj Superb sa plastikom obojenom u boju drveta s jednim Mercedesom.
Inače, listajući stare Auto-Bliceve naiđem na jednu usporedbu BMW-a 530d (E39) protiv usporedivog Audija A6 (sa polukrutom osovinom nazad; tehnika kao u 3 klase manjim autima) i Mercedesa E-klase. I šta će ti biti? Naravno, pobjeđuje Audi. Ali, kad se malo pogeda tablica vidi se da je Audi zadnji u svim disciplinama ali pobjeđuje zbog većeg gepeka (tu 551 litru ko ugura kroz onaj otvor, ja ga častim pečenjem kod Gojka), niže cijene i, molim te, veće (ogromne) nosivosti! Pa ljudi moji neće valjda menadžerska limuzina služiti za prevoz tereta?!
A to Passat CC, Mercedes CLS, samo ću reći :lol:

Zbog takvih stvari ja odavno ne čitam ni jedne auto novine. Ponekad kupim Auto-Blic čisto informativno da ne rovim po Internetu. Kod njih me, osim testova iz Auto-Bilda, nervira što svako auto pokušavaju pokazati dobrim, iako ih dosta ocrne, kroz cijenu istih se kompenzira da su to ipak dobra auta.
Auto-Klub je bio onako realan ali kod njih jedan test na 15 stranica i ostalo gluposti.
O hohšaplerskim listovima tipa Top Speed ne želim ni trošiti riječi.


ma kakvi njemacki novinari i strucnjaci.na sa-x su najveci strucnjaci.da znaju njemci skupo bi vas platili da dodjete i pisete za auto bild. :D :D :D

ne provaljujte se majke ti.pravi balkanski mentalitet ste vi.bmw, mercedes i nema dalje.vec se odavno u evropi zna da su audi ,pa i lexus daleko ispred bmw-a i mercedes-a.jeste li vi provozali A6 ili bmw 5 serije?

:thumbup: :lol: :lol: :lol: :lol:
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#28 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by zlatan01 »

Montana wrote:
zlatan01 wrote:
Montana wrote:eo,dobio auto novine koje mi svaki 15 dana dolaze i listam..

Škoda suberb 2.0 tdi u usporedbi sa Mercedesom 220 cdi.Škoda bolja.kaže..jeftinija,karoserija bolja,motor bolji,dinamičnija..
mercedesov komfort bolji samo od škodinog.
isto tako...pasat cc bolji od mercedesa cls :?

ej..pa ti auti su dva svjeta i kad ovake pizdarije pročitam..i novine i sve u tpm.otkazat novine.
inače sam bmw fen i mercedes me ne svrbi al,brate...sjedio,vozio sam i probo sam pasate i škode.... pa kad ovake gluposti pročitam,kru te nedo..
točno vidiš reklamu...prvo audija,sad po ww udarili..
Skoda je jeftinija to je jasno, karoserija i osjecaj u voznji su subjektivna kategorija a i novinari cesto znaju lobirati, a na kraju su i oni ipak ljudi. Ja povremeno citam 3 razlicita auto-casopisa i posljednje sto sam citao je uporedni test karavana BMW 3, Audi 4, Mercedes C i jos nekih auta. U jednom od njih je novi Audi za dlaku bolji od 3 godine starog BMW. Drugi daje drugaciji raspored, ali to je tako. Ruku na srce ni Mercedes nije sto je nekad bio, tako da je cak imao i probleme sa hrdjom u Svedskoj. Mislim da ih je sjebao onaj brak sa Chrysler-om, bas kako je Volvo sjeban brakom sa Fordom...
ma bmw i mercedes su klasa za sebe..audi trčka za njima.čovječe..idi na ulicu,sjedi u škodu oktaviu pa u audi a4 kombi..isto auto..isti osjećaj za volanom.imo ja 97. godište 323 kombi bmw a imo kratko a4 kombi 97.1.8 avant.iznutra je bmw po materijalu bolji,po vožnji je bolji sa 170 konja troši skoro 2. litre benzina od ovog audija 120 konja...pušiona po mom pojmu..eto,jedino što ne rđa..pa neću ga 40 godina vozat,kru te nedo..
Hm, ne mogu bas reci da sam sve razumio sta si napisao. BMW 323 je redni sestocilindricni motor? Naravno da trosi vise i naravno da bolje ide nego 120 KS snazan cetverocilindras (licno vozim novi BMW 3 i znam kakvo je to auto), ali kakve sve to veze ima sa mojim postom? Ja napisah da razliciti ljudi vole razlicita auta i razlicito dozivljavaju voznju u njima. Uzgred, problem sa hrdjom je bio na Mercedesima pretezno starim 4-5 godima!
zlatan01
Posts: 1176
Joined: 23/08/2006 16:29
Location: Halmstad

#29 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by zlatan01 »

kirby wrote: ma kakvi njemacki novinari i strucnjaci.na sa-x su najveci strucnjaci.da znaju njemci skupo bi vas platili da dodjete i pisete za auto bild. :D :D :D
:thumbup:
kirby wrote: ne provaljujte se majke ti.pravi balkanski mentalitet ste vi.bmw, mercedes i nema dalje.vec se odavno u evropi zna da su audi ,pa i lexus daleko ispred bmw-a i mercedes-a.jeste li vi provozali A6 ili bmw 5 serije?
Lexus IS koji sam ja probao je mrak dobar i jedino sto nema karav verziju me je sprijecilo da ga jednom i kupim, ali u Svedskoj je prema istrazivanju BMW marka br. 1 i to 4 puta u zadnjih 5 godina. Za ostale zemlje ne znam. Takodje sve pohvale i za Audi A4 tdi quatro kojeg sam takodje testirao. Ukusi su razliciti, pa tako moj haver vozi americka auta,a meni su ona tako kockasta i dosadna...
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#30 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by dr.iver »

mercedes...je mercedes...koliko god oni pravili neke lose poteze..koliko god to zvucalo kao zatucano misljenje

skoda i vw nemaju sta traziti u igri sa mercedesom, bolje nek se boje fiata i renoa..to je njihova klasa svega...

audi se da usporediti sa mercedesom...a to opet zavisi od licnih preferencija...meni licno tako dobro "lezi" w203 220 cdi....
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#31 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by sffovac »

vala skoda majka svih auta, ocam

evo veceras se vracam kuci i idem a-fazom, kad dole kod one nove zgrade, prije princeze, odjednom izelti nesto iz mraka s baterijom i lizalom ispred mene :D
fin neki majke mi bio i ja s njim u pricu, kaze zaustavio me zato sto se auta kradu
kazem ja njemu hajde dobro, al gdje si ba vidio da je neko ovu moju skodu ukro
gleda on u auto, garant ga nije ni vidio u mraku, pa kaze jest ovo ljeto jedno 10-tak skoda ukradeno
kazem ja jel bas felicija ?
kaze on ma jest, zapravo nije, onih fabija, ovo niko nece, ne isplati se :D
i pusti me ko od sale :D

da je bio neko u bengi ili mecki sigurno bi ga peglo
skoda jos jedan plus :D
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#32 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by dr.iver »

a ti kupi stojadina, ne da te ne pegla nego te nikako ni ne zaustavi :)
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#33 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by sffovac »

dr.iver wrote:a ti kupi stojadina, ne da te ne pegla nego te nikako ni ne zaustavi :)
na ovoj temi poredimo skodu sa mercedesom
stipu mi tih padobranaca, cuj mujadina
doduse kad bih nasao kakvog trabanta sa ocuvanom "limarijom" rado bih ga kupio :lol: :lol: :lol:
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#34 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by dr.iver »

samo opaske o peglanju u mercu, i ne peglanju u skodi ;-)
ako postujes zakon ne peglaju te nikako...a ako imas mecu imas i 20 maraka, da se stoka pocasti sijenom :lol: :lol:
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#35 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by whow »

dr.iver wrote:mercedes...je mercedes...koliko god oni pravili neke lose poteze..koliko god to zvucalo kao zatucano misljenje

skoda i vw nemaju sta traziti u igri sa mercedesom, bolje nek se boje fiata i renoa..to je njihova klasa svega...

audi se da usporediti sa mercedesom...a to opet zavisi od licnih preferencija...meni licno tako dobro "lezi" w203 220 cdi....

Gore navedeni post je potvrduje zasto ce se u BiH jos 20 godina vozati stare krame koje vise niko u civiliziranom svijetu nece. Zato sto je za Bosanca
" mercedes , mercedes" i " Golf je Golf" pa slijedeci istu logiku ovi nasi vozaci se izvaljuju hiljade maraka za vozila koja se po zapadnim standardima vec otpisana. cinjenica je da su Toyota I Honda novi Mercedes a da je Huyndai novi VW ma koliko se to nekome svidalo . Skoda je za pare bolje auto od mercedesa je za lovu za koju dobijes novoga Superba ne mozes kupiti niti niti najjeftinijeg mercedesa , a sve se mjeri u parama , dakle skoda jeste bolje auto od Mercedesa jer za nekih 20 hiljada Eura mozes kupiti cudo od skode ili polovnog Mercedesa.
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#36 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Montana »

kirby wrote:
ado-šampion wrote:
Montana wrote:
ma bmw i mercedes su klasa za sebe..audi trčka za njima.čovječe..idi na ulicu,sjedi u škodu oktaviu pa u audi a4 kombi..isto auto..isti osjećaj za volanom.imo ja 97. godište 323 kombi bmw a imo kratko a4 kombi 97.1.8 avant.iznutra je bmw po materijalu bolji,po vožnji je bolji sa 170 konja troši skoro 2. litre benzina od ovog audija 120 konja...pušiona po mom pojmu..eto,jedino što ne rđa..pa neću ga 40 godina vozat,kru te nedo..
:thumbup:

Njemačke novine + balkanski (doratski) mentalitet = Audi najbolje auto na svijetu. Al u jajima.

Jadna je ta Njemačka štampa koja se toliko trudi da dokaže da VAG koncern pravi najbolja auta. Nimalo me ne čudi da je Superb dobio E-klasu, bilo je u njihovim novinama usporedbi i sa smiješnijim ishodom.
Ovako se to radi: Uzmu full-loaded E-klasu za čiju se cijenu mogu kupiti dva Superba koja dovedu na test i onda nije teško formirati tablicu po kojoj će Superb pobijediti. A žalosno je upoređivati taj Superb sa plastikom obojenom u boju drveta s jednim Mercedesom.
Inače, listajući stare Auto-Bliceve naiđem na jednu usporedbu BMW-a 530d (E39) protiv usporedivog Audija A6 (sa polukrutom osovinom nazad; tehnika kao u 3 klase manjim autima) i Mercedesa E-klase. I šta će ti biti? Naravno, pobjeđuje Audi. Ali, kad se malo pogeda tablica vidi se da je Audi zadnji u svim disciplinama ali pobjeđuje zbog većeg gepeka (tu 551 litru ko ugura kroz onaj otvor, ja ga častim pečenjem kod Gojka), niže cijene i, molim te, veće (ogromne) nosivosti! Pa ljudi moji neće valjda menadžerska limuzina služiti za prevoz tereta?!
A to Passat CC, Mercedes CLS, samo ću reći :lol:

Zbog takvih stvari ja odavno ne čitam ni jedne auto novine. Ponekad kupim Auto-Blic čisto informativno da ne rovim po Internetu. Kod njih me, osim testova iz Auto-Bilda, nervira što svako auto pokušavaju pokazati dobrim, iako ih dosta ocrne, kroz cijenu istih se kompenzira da su to ipak dobra auta.
Auto-Klub je bio onako realan ali kod njih jedan test na 15 stranica i ostalo gluposti.
O hohšaplerskim listovima tipa Top Speed ne želim ni trošiti riječi.


ma kakvi njemacki novinari i strucnjaci.na sa-x su najveci strucnjaci.da znaju njemci skupo bi vas platili da dodjete i pisete za auto bild. :D :D :D

ne provaljujte se majke ti.pravi balkanski mentalitet ste vi.bmw, mercedes i nema dalje.vec se odavno u evropi zna da su audi ,pa i lexus daleko ispred bmw-a i mercedes-a.jeste li vi provozali A6 ili bmw 5 serije?

o jebo te auto bild :lol: 5icu imam a taj "vorsprung durch technik" a6 si nemoj kupovat.kupiš si škodu oktaviju i ušparaš.lexus i ostale japance nek "munjeni "ameri ganjaju..ko je lexus?za to sam čuo prošle godine..tojota najbolji auto na svjetu?ne kvari se fol...pa ja se uvjerio i da se bmw ne kvari kad ga kod bmw-a servisiraš i neznam ko te za to napalio ..audi i lexus preletili bmw-a..oće,al im još koji turbo treba da bi bmw-ovi 6 cilindera prejebali
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#37 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Montana »

zlatane,
fali mi jedna rječ u postu,sad vidio :lol:
sa 170 konja troši skoro 2. litre manje benzina od ovog audija sa 120 konja...

to je,svako drugačije voli.ovo ovdje je činjenica a ne stvar ukusa.bmw i mercedes su bolji od audija i škode.

nek mercedes rđa,znam..reko sam da neću audija kupit samo zato što ne rđa.
User avatar
madner
Posts: 56754
Joined: 09/08/2004 16:35

#38 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by madner »

whow wrote:
dr.iver wrote:mercedes...je mercedes...koliko god oni pravili neke lose poteze..koliko god to zvucalo kao zatucano misljenje

skoda i vw nemaju sta traziti u igri sa mercedesom, bolje nek se boje fiata i renoa..to je njihova klasa svega...

audi se da usporediti sa mercedesom...a to opet zavisi od licnih preferencija...meni licno tako dobro "lezi" w203 220 cdi....

Gore navedeni post je potvrduje zasto ce se u BiH jos 20 godina vozati stare krame koje vise niko u civiliziranom svijetu nece. Zato sto je za Bosanca
" mercedes , mercedes" i " Golf je Golf" pa slijedeci istu logiku ovi nasi vozaci se izvaljuju hiljade maraka za vozila koja se po zapadnim standardima vec otpisana. cinjenica je da su Toyota I Honda novi Mercedes a da je Huyndai novi VW ma koliko se to nekome svidalo . Skoda je za pare bolje auto od mercedesa je za lovu za koju dobijes novoga Superba ne mozes kupiti niti niti najjeftinijeg mercedesa , a sve se mjeri u parama , dakle skoda jeste bolje auto od Mercedesa jer za nekih 20 hiljada Eura mozes kupiti cudo od skode ili polovnog Mercedesa.
Svako ko je vozio Skodu i Mercedesa zna da postoji ne mala, nego ogromna razlika.
Drugo je pitanje da li ti razlika vrijedi tih para.

Toyota i Honda nisu novi Mercedes. To moze reci samo neko ko veze sa vezom nema. Taj nafurani Lexus se ne prodaje u Japanu u klasi BMW i Mercedesa.
Ne znam kako neko moze u jednom postu napisati vise gluposti, i svakako bi zelio da cestitam.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#39 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Qler »

porede superba sa c klasom, a skoda fura superba da je u gornjoj klasi sa E klasom. ne mogu sa sobom da se dogovore.

Passat CC bolji od CLS-a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ovo treba u anale uci. pa ovo ja mislim ni direktor VW ne bi izjavio.


Vozao sam i BMW-a i Mercedesa i Audia. Meni je merceds najbojli, kod bmw-a 5 model prije ovog najnovijeg mi se ne svidja sto ima malo prostora. Okac je za njega brod sto se tice toga. a vozio sam E300 TD i 530d (malo d) :D i tu su negdje po brzini, ali brate razlika u samoj voznji je ogromna. BMW samo govori daj gas ba, moze ovo sta si se stisno :D dok u mecki fakat nigdje ne zuris :D

najnovija 5-ica je fakat odlicna. nju nisam vozio vozio sam se u njoj i dosta je prostranija. vozio sam u i najnoviju E klasu ali full oprema pa nemam neko realno :D objektivno misljenje jer me ona fakat fascinirala. a A6 sjedio sam i malo provozao najnovijeg ovog, dobar je i on pravo, ali audi pokusava da ima luxuz mecke i sportskost bmw-a, sto nikako ne moze, pa je sad gori i od jednog i od drugog.
User avatar
Maxwell2008
Posts: 22556
Joined: 15/08/2008 10:13

#40 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Maxwell2008 »

Kad sam procitao naslov Skoda vs. Mercedes pomislio sam : "KOJA GLUPOST". Kad sam otvorio i vidio da ima onoh koji stvarno misle da se Skoda i Passat mogu porediti s Mercedesom tad sam ostao bez texta...nema dalje. :run:
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#41 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Montana »

Qler wrote:porede superba sa c klasom, a skoda fura superba da je u gornjoj klasi sa E klasom. ne mogu sa sobom da se dogovore.

Passat CC bolji od CLS-a :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ovo treba u anale uci. pa ovo ja mislim ni direktor VW ne bi izjavio.


Vozao sam i BMW-a i Mercedesa i Audia. Meni je merceds najbojli, kod bmw-a 5 model prije ovog najnovijeg mi se ne svidja sto ima malo prostora. Okac je za njega brod sto se tice toga. a vozio sam E300 TD i 530d (malo d) :D i tu su negdje po brzini, ali brate razlika u samoj voznji je ogromna. BMW samo govori daj gas ba, moze ovo sta si se stisno :D dok u mecki fakat nigdje ne zuris :D

najnovija 5-ica je fakat odlicna. nju nisam vozio vozio sam se u njoj i dosta je prostranija. vozio sam u i najnoviju E klasu ali full oprema pa nemam neko realno :D objektivno misljenje jer me ona fakat fascinirala. a A6 sjedio sam i malo provozao najnovijeg ovog, dobar je i on pravo, ali audi pokusava da ima luxuz mecke i sportskost bmw-a, sto nikako ne moze, pa je sad gori i od jednog i od drugog.

...i ovo je živa istina. :thumbup:
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#42 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Neelix »

whow wrote:
dr.iver wrote:mercedes...je mercedes...koliko god oni pravili neke lose poteze..koliko god to zvucalo kao zatucano misljenje

skoda i vw nemaju sta traziti u igri sa mercedesom, bolje nek se boje fiata i renoa..to je njihova klasa svega...

audi se da usporediti sa mercedesom...a to opet zavisi od licnih preferencija...meni licno tako dobro "lezi" w203 220 cdi....

Gore navedeni post je potvrduje zasto ce se u BiH jos 20 godina vozati stare krame koje vise niko u civiliziranom svijetu nece. Zato sto je za Bosanca
" mercedes , mercedes" i " Golf je Golf" pa slijedeci istu logiku ovi nasi vozaci se izvaljuju hiljade maraka za vozila koja se po zapadnim standardima vec otpisana. cinjenica je da su Toyota I Honda novi Mercedes a da je Huyndai novi VW ma koliko se to nekome svidalo . Skoda je za pare bolje auto od mercedesa je za lovu za koju dobijes novoga Superba ne mozes kupiti niti niti najjeftinijeg mercedesa , a sve se mjeri u parama , dakle skoda jeste bolje auto od Mercedesa jer za nekih 20 hiljada Eura mozes kupiti cudo od skode ili polovnog Mercedesa.
najbolji post na temi.
User avatar
Qler
Posts: 23547
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#43 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Qler »

pa zar ti to ne govori o kvaliteti auta. ako je najskuplja skoda jeftinija od najjeftinijeg mercedesa. ima tu u mercedesu i porez na ime, ali ipak je to prevelika razlika u cijeni. honda mazda toyota su odlicna auta, ali kada bih imao pare uvijek bi prije kupio mercedesa ii bmw-a nego hondu ili toyotu. koliko god su oni dobri covjek mora biti praaaavo subjektivan pa da kaze da je kvaliteta materijala i sama izrada ista ili bolja u jednoj toyoti nego u mercedesu.

a dobro je poznat podatak o kolicini inovacija u toyoti i u mercedesu.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#44 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by duboka_misao »

Mercedes-Benz 1886.

Image



Hyundai? :-)
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#45 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by shin »

Kakvi auto magazini i ostali kurchevi.

Jedan je top gear;
http://www.youtube.com/watch?v=0-dfliJ_K7U

:lol:
User avatar
sffovac
Posts: 922
Joined: 26/08/2004 23:08
Location: kad jednom odem, a poci cu

#46 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by sffovac »

ovaj je posebno zanimljiv :D skodi se ovo ne bi ni desilo, jer skoda ne vozi po magli !!!!1 :lol:

http://uk.youtube.com/watch?v=014HvgPvzuM
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#47 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Montana »

Qler wrote:pa zar ti to ne govori o kvaliteti auta. ako je najskuplja skoda jeftinija od najjeftinijeg mercedesa. ima tu u mercedesu i porez na ime, ali ipak je to prevelika razlika u cijeni. honda mazda toyota su odlicna auta, ali kada bih imao pare uvijek bi prije kupio mercedesa ii bmw-a nego hondu ili toyotu. koliko god su oni dobri covjek mora biti praaaavo subjektivan pa da kaze da je kvaliteta materijala i sama izrada ista ili bolja u jednoj toyoti nego u mercedesu.

a dobro je poznat podatak o kolicini inovacija u toyoti i u mercedesu.
ne govori mu...a vjerovatno zna i koji je pad cjena kod mercedesa i bmw-a a koji kod škode i japanaca.
User avatar
Better Man
Posts: 16689
Joined: 01/10/2006 20:10

#48 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Better Man »

Qler wrote:pa zar ti to ne govori o kvaliteti auta. ako je najskuplja skoda jeftinija od najjeftinijeg mercedesa. ima tu u mercedesu i porez na ime, ali ipak je to prevelika razlika u cijeni. honda mazda toyota su odlicna auta, ali kada bih imao pare uvijek bi prije kupio mercedesa ii bmw-a nego hondu ili toyotu. koliko god su oni dobri covjek mora biti praaaavo subjektivan pa da kaze da je kvaliteta materijala i sama izrada ista ili bolja u jednoj toyoti nego u mercedesu.

a dobro je poznat podatak o kolicini inovacija u toyoti i u mercedesu.
Tipičan odgovor nekog koji nije vidio dalje od Njemačkog automobila. kao da Njemci jedine rade dobre automobile, a ostali smeće. To što je mercedes preskup i precjenjen za ono što nudi da ne govorim, a i BMW ide istim putem.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#49 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by duboka_misao »

Njemci ne rade dobre automobile, njemci rade najbolje. Ostalo nije smeće, ali je druga liga :)
User avatar
Montana
Posts: 5446
Joined: 03/09/2008 01:56
Location: cuba

#50 Re: Škoda vs. Mercedes

Post by Montana »

nisu ostali smeća nego nisu od njemačkih bolji.da nisu skupi kao što jesu,svako bi švabu kupio a ne japanca.ti nebi..vjerovatno iz principa..
i da...uzdizanje mercedesa nema veze sa bosancima...svagdje ga uzdižu..u njemačkoj,drugim zemljama..isto ko u bosni.prema tome,izjave kao "tipično za bosanca..." su ne relevantne.
Post Reply