Kako dohakati trkacima

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

Bakir1

#101 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Bakir1 » 03/09/2008 12:36

slavkoimamodilera wrote:Kakav levat... ja sam tamo isao bar 140 bez zanosenja, ocam...
driftao si sa 14 banki oko vjecnice ocam :lol:

ado-šampion

#102 Re: Kako dohakati trkacima

Post by ado-šampion » 03/09/2008 15:09

Hodidjed wrote:Nego, sta bi sa onim RACER-om od prije neko vece sto je one svabe pobio na Pofalicima?
Onaj sto sa 17 godina voza bez vozacke i sto mu je mater Igbala kupila novog Golfa 5-icu?
Ne znam šta je s njim, al znam da je ona Njemica koja je bila u teškom stanju podlegla. To treba maljem pa u hendek :x

Gledam neki dan Slučajeve X na Hayatu i bilo nešto o tome, kažu već nekoliko puta (4-5, ne sjećam se tačno koliko rekoše) je već zaustavljan bez vozačke! Pa šta koji ku.ac radi naša policija?! :x
Samo tako novinarima rekli da je zaustavljan nekoliko puta u istom autu bez vozačke i frajer nastavio s istom preksom tek tako :x Samo kod nas.

vnm

#103 Re: Kako dohakati trkacima

Post by vnm » 03/09/2008 15:57

ado-šampion wrote:Gledam neki dan Slučajeve X na Hayatu i bilo nešto o tome, kažu već nekoliko puta (4-5, ne sjećam se tačno koliko rekoše) je već zaustavljan bez vozačke! Pa šta koji ku.ac radi naša policija?! :x
hoda po parkovima i pise omladini kazne zato jer piju i ne voze. :D

ne bih sad da ispadne da branim muriju, jer generalno svoj posao rade veoma lose, ali oni su ga zaustavili 5 puta i pokrenuli postupak. to sto nije kaznjen ne bi trebalo biti do policije, to su vec neka "dublja" muljanja.

amrica

#104 Re: Kako dohakati trkacima

Post by amrica » 03/09/2008 16:09

Oslobodjenje

Udes na Pofalićima: Novi prekršaj istog maloljetnika PDF štampa E-mail
Piše: D. PAVLOVIĆ
27/08/08

Bez vozačke dozvole uhvaćen već tri puta

Maloljetni Damir V., vozač golfa 5, dobro je poznat sarajevskoj saobraćajnoj policiji i ovo je četvrti put da je zatečen da upravlja istim automobilom bez vozačke dozvole.

Kako saznajemo od Nusreta Selimovića, zamjenika komandira Saobraćajne policije, Damir V. je do sada zaustavljan tri puta, 10. februara, 30. maja i 17. avgusta. Svaki put se nalazio za upravljačem istog auta s kojim je učestvovao u udesu na Pofalićima.

“S obzirom na to da je maloljetan, policija na mjestu događaja ne izriče sankcije, nego se piše prekršajna prijava i zahtjev za prekršajni postupak Općinskom sudu. Međutim, koliko sam upoznat, ni u jednom slučaju nije izrečena kazna, koja se kreće od 100 do 300 maraka“, kaže Selimović.

Od početka godine dosad policija je podnijela 189 prekršajnih prijava protiv osoba koje bez položenog vozačkog ispita upravljaju automobilom ili motociklom, a među njima je 29 maloljetnika.

Stara prica, sud i tuzilastvo ne sankcioniraju maloljetnike, normalno da se ovakve stvari desavaju.

3 puta zaustavljen u zadnjih 6 mjeseci, i nista, ni simbolicne kazne od 100 KM, a kamoli da su kaznjeni roditelji, koji mu daju auto.
I poslije maloljetnickih zlocina (zapaljena zena, Denis M, dijete prisiljeno na oralni sex....) oni pustaju potencijalnog ubicu.

Uveli su policijski sat za maloljetnike, ninja revizore, puno šuplje o akcionim planovima itd., a pustaju "vozace".

chuchumbamayumbe

#105 Re: Kako dohakati trkacima

Post by chuchumbamayumbe » 03/09/2008 16:31

d2 wrote:meni je trepcuce zeleno beton
Potpis.
Lagano usporim, i stanem haman dok je jos i zuto.
I nema proso si kroz crveno, nisam, bilo je zuto, nadmudrivanja.
A to sto se papci zalete kad trepce zeleno da stignu da prodju, to je sasvim druga prica i govori o saobracajnoj nekulturi, i nekulturi uopste.

VR6

#106 Re: Kako dohakati trkacima

Post by VR6 » 03/09/2008 22:18

ranger wrote:isto mjesto, slicno vrijeme i ista situacija....samo prije nekih 2-3 sedmice...
uleti lik s crvenom peticom GTI, al on je ono krkanski iso, nekih 90-tak km/h i samo okrenouo volan u smjeru krivine i jbg, zadnji kraj podje bjezat al valjda ESP proradio i bez vecih problema prosao krivinu
Bas gledam maloprije detaljnije, u desnoj traci, na pocetku krivine nalaze se tramvajske sine - "sjeku" cestu na "nezgodnom" djelu. Garant je to i ovog sa Audijem izbacilo. Jer lijevom trakom kad prodjes nema nekih problema, srednja istina zna biti malo nezgodna opet zbog šina...

Bullet Tooth Tony

#107 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Bullet Tooth Tony » 04/09/2008 00:15

VR6 wrote:
ranger wrote:isto mjesto, slicno vrijeme i ista situacija....samo prije nekih 2-3 sedmice...
uleti lik s crvenom peticom GTI, al on je ono krkanski iso, nekih 90-tak km/h i samo okrenouo volan u smjeru krivine i jbg, zadnji kraj podje bjezat al valjda ESP proradio i bez vecih problema prosao krivinu
Bas gledam maloprije detaljnije, u desnoj traci, na pocetku krivine nalaze se tramvajske sine - "sjeku" cestu na "nezgodnom" djelu. Garant je to i ovog sa Audijem izbacilo. Jer lijevom trakom kad prodjes nema nekih problema, srednja istina zna biti malo nezgodna opet zbog šina...
sine su cudo :zoka: :zoka:

za_sada_bez_dobrog_nicka

#108 Re: Kako dohakati trkacima

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka » 04/09/2008 08:16

Jes' šinje su loodilo! :D

OT: Nego sta ima Beže u Pripyatu, kako se kreću cijene nekretnina? :D

Hodidjed

#109 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Hodidjed » 04/09/2008 09:08

amrica wrote:Oslobodjenje

27/08/08

Maloljetni Damir V., vozač golfa 5, dobro je poznat sarajevskoj saobraćajnoj policiji i ovo je četvrti put da je zatečen da upravlja istim automobilom bez vozačke dozvole.

Kako saznajemo od Nusreta Selimovića, zamjenika komandira Saobraćajne policije, Damir V. je do sada zaustavljan tri puta, 10. februara, 30. maja i 17. avgusta. Svaki put se nalazio za upravljačem istog auta s kojim je učestvovao u udesu na Pofalićima.

“S obzirom na to da je maloljetan, policija na mjestu događaja ne izriče sankcije, nego se piše prekršajna prijava i zahtjev za prekršajni postupak Općinskom sudu. Međutim, koliko sam upoznat, ni u jednom slučaju nije izrečena kazna, koja se kreće od 100 do 300 maraka“, kaže Selimović.

Od početka godine dosad policija je podnijela 189 prekršajnih prijava protiv osoba koje bez položenog vozačkog ispita upravljaju automobilom ili motociklom, a među njima je 29 maloljetnika.

Stara prica, sud i tuzilastvo ne sankcioniraju maloljetnike, normalno da se ovakve stvari desavaju.

3 puta zaustavljen u zadnjih 6 mjeseci, i nista, ni simbolicne kazne od 100 KM, a kamoli da su kaznjeni roditelji, koji mu daju auto.
I poslije maloljetnickih zlocina (zapaljena zena, Denis M, dijete prisiljeno na oralni sex....) oni pustaju potencijalnog ubicu.

Uveli su policijski sat za maloljetnike, ninja revizore, puno šuplje o akcionim planovima itd., a pustaju "vozace".
E, to je taj RACER. Ma on je meni KING i mater mu IGbala.
Ma za oboje metak u celo, nema dalje.

Bullet Tooth Tony

#110 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Bullet Tooth Tony » 04/09/2008 15:00

za_sada_bez_dobrog_nicka wrote:Jes' šinje su loodilo! :D

OT: Nego sta ima Beže u Pripyatu, kako se kreću cijene nekretnina? :D
pa ne znam sta bih ti rekao,razumne su,ako zelis naravno,mozes dobiti na poklon i psa cuvara iz roda (Troglavijus Gonichijus) :D :D

ja1977

#111 Re: Kako dohakati trkacima

Post by ja1977 » 04/09/2008 15:05

Kako dohakati trkacima,

jenostavno,

napraviti zidove koje "iskacu iz ceste " :D
Ne male "lezece policajce", nego betonski zida ispred njega na udaljenosti 15 m.

To bi ih sih=gurno obuzdalo

za_sada_bez_dobrog_nicka

#112 Re: Kako dohakati trkacima

Post by za_sada_bez_dobrog_nicka » 04/09/2008 15:57

A za motocikliste "dimnjačar" metoda - sajla preko ceste :D

[email protected]

#113 Re: Kako dohakati trkacima

Post by [email protected] » 04/09/2008 16:52

A kad vec spominjes motocikliste, majke mi muka mi je od njih, ne od pravih motociklista, nego od djecurlije na kosilicama sa dva tocka, tj. skuterima. Provlacenje izmedju auta, onda vozanje u nekim grupicama, pa zauzmu tri trake, i samo gledas kad ce pljuhnuti jedno od drugo pa na asfalt. :x :x :x
Naravno cast izuzetcima koji voze motore normalno, te poštuju saobraćajne propise. :thumbup:

madner

#114 Re: Kako dohakati trkacima

Post by madner » 05/09/2008 09:04

Sarajevski galebi, prepoznatljivi po scooteru, japankama, rey bankama i pederusom.

accent

#115 Re: Kako dohakati trkacima

Post by accent » 05/09/2008 09:14

[email protected] wrote:A kad vec spominjes motocikliste, majke mi muka mi je od njih, ne od pravih motociklista, nego od djecurlije na kosilicama sa dva tocka, tj. skuterima. Provlacenje izmedju auta, onda vozanje u nekim grupicama, pa zauzmu tri trake, i samo gledas kad ce pljuhnuti jedno od drugo pa na asfalt. :x :x :x
Naravno cast izuzetcima koji voze motore normalno, te poštuju saobraćajne propise. :thumbup:
ja se bukvalno zaletim medju njih i to sijelo rastjeram :D

VR6

#116 Re: Kako dohakati trkacima

Post by VR6 » 09/09/2008 01:36

Jedan cool video, impresivna brzina... :D

http://www.natelki.net/video/8358/corvetta-prestize

zena21

#117 Re: Kako dohakati trkacima

Post by zena21 » 09/09/2008 08:32

jezim se od ovih trkaca :roll: pogotovo uvece kad stvarno divljaju... prije par noci crni opel kadet.. bez tablica.. unutra neka 4 balavca... pa nema rijeci da opisem sta su po titovoj radili.. mislila sam u jednom momentu da ce se prevrnuti... uzas zivi :roll:

Hodidjed

#118 Re: Kako dohakati trkacima

Post by Hodidjed » 09/09/2008 08:49

amrica wrote:Oslobodjenje

27/08/08

Trazim dozvolu da budem "maloljetnik" pa fino mogu da psujem, koljem, ubijam, unistavam drustvenu i privatnu svojinu kao svaki fini vandal, nosam noz i pistolj da koga izmasakriram i upucam, a niko mi nista ne moze. A to sto vozam skupog Golfa Peticu sto mi je mater kupila, e, pa to tako ide 'jedno s drugim", a vozacka mi i ne treba jer sam "maloljetnik", i niko mi nista ne moze. takodje volim da kradem, obijam stanove i silujem djecu, i niko mi nista ne moze.
Bas je cool biti maloljetnik. Pogotovo, ako ti je mater Igbala V.
:)

DoradO

#119 Re: Kako dohakati trkacima

Post by DoradO » 11/09/2008 23:11

eno ispred predsjednistva je neko zaginuo maloprije... nekakvi trkaci na motorima i onaj narandjasti svijetleci mislim da je bio zeleni onaj crveni BMW :roll: a u silnoj guzvi i pokusajima da se sto prije izadje iz iste lik ipsred mene se ubaci na sine i na njega dvojica moomaka na skuteru ... pljas po sred vrata i oni se nabaili na auto ... luda noc u Sarajevu -- nece njima niko nikad dohakat sve dok se ne umijesa Onaj odozgo :run:

amrica

#120 Re: Kako dohakati trkacima

Post by amrica » 11/09/2008 23:35

DoradO wrote:eno ispred predsjednistva je neko zaginuo maloprije... nekakvi trkaci na motorima i onaj narandjasti svijetleci mislim da je bio zeleni onaj crveni BMW :roll: a u silnoj guzvi i pokusajima da se sto prije izadje iz iste lik ipsred mene se ubaci na sine i na njega dvojica moomaka na skuteru ... pljas po sred vrata i oni se nabaili na auto ... luda noc u Sarajevu -- nece njima niko nikad dohakat sve dok se ne umijesa Onaj odozgo :run:
Ispricaj ovo ponovo :?

strong69

#121 Re: Kako dohakati trkacima

Post by strong69 » 11/09/2008 23:41

DoradO wrote:onaj narandjasti svijetleci mislim da je bio zeleni onaj crveni BMW :roll:
U stvari zeleni objekat zute boje, ne ne, crvene boje, ustvari bio je zelen :-)

DoradO

#122 Re: Kako dohakati trkacima

Post by DoradO » 11/09/2008 23:42

amrica wrote:
DoradO wrote:eno ispred predsjednistva je neko zaginuo maloprije... nekakvi trkaci na motorima i onaj narandjasti svijetleci mislim da je bio zeleni onaj crveni BMW :roll: a u silnoj guzvi i pokusajima da se sto prije izadje iz iste lik ipsred mene se ubaci na sine i na njega dvojica moomaka na skuteru ... pljas po sred vrata i oni se nabaili na auto ... luda noc u Sarajevu -- nece njima niko nikad dohakat sve dok se ne umijesa Onaj odozgo :run:
bio sudar ...sta ti nije jasno :?:

hitman05

#123 Re: Kako dohakati trkacima

Post by hitman05 » 11/09/2008 23:51

Da odgovorim na pitanje:)
Vrlo jednostavno, prvo kazne, udarit dobro po dzepu, pa onda ako ponovi isti prekrsaj oduzet vozacku ili auto. Ja nemam nista protiv brze voznje, sve dok ne ugrozavas drugog, idi gdje nema nikog i vozi koliko hoces, ako hoces i ubi se sta mene briga za tebe.
Zna se ko se trka po gradskim ulicama, to je cas posla saznati, onda posaljes kaznu na adresu pa kad te starci izlemaju il ti uzmu auto, malo sutra ces se *urciti.

amrica

#124 Re: Kako dohakati trkacima

Post by amrica » 12/09/2008 00:03

DoradO wrote:
amrica wrote:
bio sudar ...sta ti nije jasno :?:
Jedino mi je jasno da je bio sudar, i da su 2 momka na motoru stradala :sad: , ostalo mi nista nije jasno, narocito ovo: narandjasti svijetleci mislim da je bio zeleni onaj crveni BMW .... Ko je kriv, ko je sta uradio....

DoradO

#125 Re: Kako dohakati trkacima

Post by DoradO » 12/09/2008 00:10

ma joj to sam se ja salio :D jer je taj bmw koji je stajao izmedju policije i hitne znaci gdje se desio sudar nekakav da Bog sacuva pravi NLO :-) a ne znam tacno sta je bilo samo kazem da su trkaci opet belaj napravili a ta dvojica na motoru se zabila vamo na drugoj strani u lika koji se prestrojavao

Post Reply