OPEL CORSA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#1 OPEL CORSA

Post by accent »

Planiram kupovinu nove Opel Corse
1,2 motor
65kwh/80KS
5 vrata
mozda ste vidjeli u novinama je bila reklama

imali ko kakvih iskustva sa ovim autom
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#2 Re: OPEL CORSA

Post by Bakir1 »

cuo da je taj 1.2 motor govno na kvadrat od momka koji ima istu 2007 godiste
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#3 Re: OPEL CORSA

Post by Bakir1 »

potrosnja,odrzavanje,ucestali kvarovi itd.
momak je kupio auto na lizing pa mu je sa servisima ispao pusing.
jesu li djecije bolesti ili ne ja ne znam,ono sto je on meni pricao i cega se sjecam kroz maglu jeste da nije zadovoljan sa tim motorom.
ako ti treba broj vlasnika iste da ga zoves i pitas nije ni to problem ;-)
rekoh cuo sam
User avatar
Robyn
Posts: 207
Joined: 26/06/2006 15:06

#4 Re: OPEL CORSA

Post by Robyn »

Cao,

Za novu corsu sam jednom gledao test na TV - ne znam sto se tice kvaliteta i gresaka, al znam da su rekli da je novi model tezak tako da je pravo trom sa ovim motorom, uzbrdo pogotovo, kao i preticanje, treba mu puno zaleta.

Sto se tice svega ostalog, fino otidji u Opel servis na Stupu, pitaj momke za misljenje, mozda je ipak bolja varijanta kad bi trazio 1.4 motor. Pitaj, nista neces izgubiti.

Sretno.
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#5 Re: OPEL CORSA

Post by Citizen-X »

Vozio novu Opel Corsu 1.3 CDTI.
Ne znam koliko ti je relevantan moj podatak. Ali evo da objasnim u kratkim crtama.
Sto bi rekli nasi - sa "full" opremom - osim koze. :mrgreen:
Samo rijeci pohvale imam. Odusevljen sam udobnoscu. Auto sam vozio 2000 km i u cugu skoro bez stajanja sam presao 1000 bez umora i napora.
Vozio sam je otprilike 180 na sat - po km satu na autobanu, nije brza, motor je uzasno trom (dizel sa turbom - razumijem) - ali ne posustaje - kada krene.
Zamjerka je - lelujanje "repa" na autocesti prilikom voznje vecim brzinama od recimo 80-90 na sat - sto i nisam bas skonto zbog cega ali mislim da je zbog teskog nosa, losijeg rasporeda tezine, teskog motora i danka placenog dizajnu.
Ravno je moguce bilo preci 1000km sa jednim tankom goriva a potrosnja je bila negdje 3,5 - 5 litara diz'la.
Ja moram reci da bih izabrao to auto - da nije enornmno skupo - jer ovdje gdje sam ja kosta i do 25 000 maraka.
Dizajn - prelijep - svemirski odskok Opela. Ekonomija - odlicna. Unutrasnjost predivna. Mjenjac odlican, ergonomija isto tako.
Kvalitetu ne bih smio da ocijenim ali ono sto sam vidio - zadovoljava ukus - ali mehanika je mehanika i njoj ce trebati najmanje 5g da joj "uzmu mjeru".

Kako god - zelim ti puno srece.
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#6 Re: OPEL CORSA

Post by dottore »

Bakir1 wrote:cuo da je taj 1.2 motor govno na kvadrat od momka koji ima istu 2007 godiste
nije na kvadrat nego na petougao....

cekaj ti novu Ibizu ;-)
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#7 Re: OPEL CORSA

Post by maxell_sarajevo »

Svidza mi se nova Corsa, a ni motor nije los 80KS, sto je sasvim dovoljno po BIH
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#8 Re: OPEL CORSA

Post by accent »

da se razumijemo
ne zivim na padinskim djelovima grada, to me je prodavac pitao jer je navodno nekakav momak kod njih kupio
1,0 motor i morao je mjenjati lamelu na 11 000 KM

druga stvar, auto mi treba za voznje po gradu i tokom cijele godine mozda 2 ili 3 puta da odem van KS, ne racunajuci odlazak na more

kataloska potrosnje po gradu je 7l na otovrenom 4l prosjek 5l
dodati na ovo sve po 1l

auto trke su davna proslost
btno mi je da se ne kvari i da je konforno
Klodovik
Posts: 2727
Joined: 12/03/2007 00:39

#9 Re: OPEL CORSA

Post by Klodovik »

Pruži se malo i uzmi 1.4. Ja sam tako u početku razmišljao kad sam počeo gledati novu fabiju (kao dosta mi je 1.2), ali sam na kraju uzeo 1.4. Teška su današnja auta, a nećeš vazda biti sam u njoj. Optimum ti je 1.4 (ako ćeš benzinca) za auta te klase.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#10 Re: OPEL CORSA

Post by Qler »

burazer je par puta sluzbeno vozao tu 1.2 i kaze da je motor da prostite karanana. pogotovo sa upaljenom klimom. ja imam onu fiestu 1999 1.25ccm i kaze on ova corsa ide losije od nje. kaze auto ko auto mu se svijdelo samo je motor katastrofa.
vnm
Posts: 1478
Joined: 08/07/2008 01:28

#11 Re: OPEL CORSA

Post by vnm »

ima moj jaran bukvalno istu takvu samo onu stariju. auto ko auto je dosta precijenjeno sto se tice cijena polovnjaka, ali i dok je bilo novo.
istina je da se auto umrtvi kad upalis klimu. nije istina da je 80KS nedovoljno, osim ako je auto puno, ali to je tako i kod drugih automobila te klase.
potrosnja po gradu je 8-9l, zavisno od voznje i upaljenih potrosaca. kad smo na more isli bila je sa cak 5 mrcina u autu i povremenom klimom oko 6,5l.

da li je auto kvarljivo ne mogu reci, ali mogu reci da njega dobro slusa i da je zadovoljan. da sad ne lazem mislim da je 2005. godiste, a presao je oko 80.000km.
Last edited by vnm on 20/08/2008 20:38, edited 1 time in total.
dugi
Posts: 476
Joined: 05/09/2004 15:06

#12 Re: OPEL CORSA

Post by dugi »

dottore wrote:
Bakir1 wrote:cuo da je taj 1.2 motor govno na kvadrat od momka koji ima istu 2007 godiste
nije na kvadrat nego na petougao....

cekaj ti novu Ibizu ;-)
zar nije bolji VW polo GTI :D
User avatar
templar31
Posts: 81
Joined: 14/08/2008 12:49

#13 Re: OPEL CORSA

Post by templar31 »

Vidi,

Inace sam sumnjicav prema autima na akcijama, kad je na akciji samo jedan model i nesto specificno. Auto kompanije na taj nacin cesto "tuse" neka auta sa fabrickim ili drugim greskama.

Bilo je akcija na kojima su prodavane fabije sa klimom gratis, pa se liku u Sarajevu volan zakovao na raskrsnici.
Znam i za lika koji je kupio auto koje je dobijeno na lutriji,(golf 4 benzin) pa ga prodavao po 5-6 hiljada manjoj cijeni. Kad ga je kolega pitao zasto, kaze-auto kao mrtav, nema snage, stojadini ga preticu, a kad ode na kompjuter one kazaljke polude...auto kao ispravan, a niko ne zna sta mu je...

Znam za lika koji je takodjer kupio skuter sa nagradne igre i isto tako, kaze motor mrtav, ne moze preko 50 km/h a parametri sve u redu.

Uglavnom, auti koji se prodaju redovno, ljudi ce reklamirati u slucaju bilo kakve greske i smarati i peglati prodavca, pa su nagradne igre i akcije opcije da se nesto rijesi sa lagera....Opreza u zivotu nikad dosta.

P.S. Bila je tema na formu nedavno, o autima koji ne idu u Hrvatskoj, pa ih nakon godinu stajanja, proslijede na prodaju u BiH.
User avatar
Better Man
Posts: 16763
Joined: 01/10/2006 20:10

#14 Re: OPEL CORSA

Post by Better Man »

templar31 wrote:Vidi,

Inace sam sumnjicav prema autima na akcijama, kad je na akciji samo jedan model i nesto specificno. Auto kompanije na taj nacin cesto "tuse" neka auta sa fabrickim ili drugim greskama.

Bilo je akcija na kojima su prodavane fabije sa klimom gratis, pa se liku u Sarajevu volan zakovao na raskrsnici.
Znam i za lika koji je kupio auto koje je dobijeno na lutriji,(golf 4 benzin) pa ga prodavao po 5-6 hiljada manjoj cijeni. Kad ga je kolega pitao zasto, kaze-auto kao mrtav, nema snage, stojadini ga preticu, a kad ode na kompjuter one kazaljke polude...auto kao ispravan, a niko ne zna sta mu je...

Znam za lika koji je takodjer kupio skuter sa nagradne igre i isto tako, kaze motor mrtav, ne moze preko 50 km/h a parametri sve u redu.

Uglavnom, auti koji se prodaju redovno, ljudi ce reklamirati u slucaju bilo kakve greske i smarati i peglati prodavca, pa su nagradne igre i akcije opcije da se nesto rijesi sa lagera....Opreza u zivotu nikad dosta.

P.S. Bila je tema na formu nedavno, o autima koji ne idu u Hrvatskoj, pa ih nakon godinu stajanja, proslijede na prodaju u BiH.
Jedno su akcije kad daju popust na auta koja se nalaze na lageru, mada ne mora značiti da su ta auta uvijek sa greškom, a drugo su akcije kad auto kuća daje popust na vozila određene marke koja zastupa, ali gdje vozila nema na lageru i vozilo se mora naručiti da se napravi i čekaš 2 mjeseca na isporuku (vrijeme potrebno da se vozilo napravi) i prije narudžbe kupac izabere model, vrstu motora, boju, opremu itd. Npr. Renault i njihove akcije na nova vozila svake godine u istom terminu ili Opelova 24 sata. I kod Renaulta, a i kod Opela čekaš oko 2 mjeseca na isporuku, dok se auto sklopi prema tvom izboru mašine, boje i opreme.
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#15 Re: OPEL CORSA

Post by maxell_sarajevo »

templar31 wrote:Vidi,

Inace sam sumnjicav prema autima na akcijama, kad je na akciji samo jedan model i nesto specificno. Auto kompanije na taj nacin cesto "tuse" neka auta sa fabrickim ili drugim greskama.

Bilo je akcija na kojima su prodavane fabije sa klimom gratis, pa se liku u Sarajevu volan zakovao na raskrsnici.
Znam i za lika koji je kupio auto koje je dobijeno na lutriji,(golf 4 benzin) pa ga prodavao po 5-6 hiljada manjoj cijeni. Kad ga je kolega pitao zasto, kaze-auto kao mrtav, nema snage, stojadini ga preticu, a kad ode na kompjuter one kazaljke polude...auto kao ispravan, a niko ne zna sta mu je...

Znam za lika koji je takodjer kupio skuter sa nagradne igre i isto tako, kaze motor mrtav, ne moze preko 50 km/h a parametri sve u redu.

Uglavnom, auti koji se prodaju redovno, ljudi ce reklamirati u slucaju bilo kakve greske i smarati i peglati prodavca, pa su nagradne igre i akcije opcije da se nesto rijesi sa lagera....Opreza u zivotu nikad dosta.

P.S. Bila je tema na formu nedavno, o autima koji ne idu u Hrvatskoj, pa ih nakon godinu stajanja, proslijede na prodaju u BiH.

Ja sam uzeo auto koje je bilo na akciji, evo vec tri godine vozim presao 45000KM, i nista mu jos nije bilo :D Lazem jednom mu je guma pukla na ekser :D
User avatar
Epitop
Posts: 1308
Joined: 12/02/2008 20:19
Location: Zenica

#16 Re: OPEL CORSA

Post by Epitop »

Kupi 1.4 16 V, motor mnogo je bolji i jači, a potrošnja je približna. Mnogo bolja opcija.
Ublehas
Posts: 311
Joined: 03/07/2008 14:08

#17 Re: OPEL CORSA

Post by Ublehas »

Epitop wrote:Kupi 1.4 16 V, motor mnogo je bolji i jači, a potrošnja je približna. Mnogo bolja opcija.
Co'ek kupuje auto na akciji i u ponudi mu je samo taj motor 1.2 po akcijskoj cijeni, za 1.4 bi se morao strovaliti jos par hiljadarki garant.

Dalje,
Ove price da auto nevalja i sl. su sranja na kvadrat ili petougao, kako kazete, da mu nista nevalja valja sto je novo. Ja sam kupio korejca (Kia) tako na akciji po bud-zasto cijeni, vozio ga sedam godina bez problema, a govorili su mi ovako-onako, te sklapan na brodu usput, te na cepu od rezervoara jos pise coca-cola (ko biva pravljen od rastopljene plastike cepova kole) te vako te nako. Moze bit, ali sedam godina nije kahnuo i prodao sam ga u trku. A Opel je Opel ipak. Na kraju cuo sam price da su ljudima i Mercedesi glanceri otkazivali. To je sklop, masina a ne Bogom dato cudo.
User avatar
Bakir1
Posts: 13669
Joined: 18/06/2008 16:45
Location: mislim da o tome imam misljenje.
Contact:

#18 Re: OPEL CORSA

Post by Bakir1 »

Ublehas wrote:
Epitop wrote:Kupi 1.4 16 V, motor mnogo je bolji i jači, a potrošnja je približna. Mnogo bolja opcija.
Co'ek kupuje auto na akciji i u ponudi mu je samo taj motor 1.2 po akcijskoj cijeni, za 1.4 bi se morao strovaliti jos par hiljadarki garant.

Dalje,
Ove price da auto nevalja i sl. su sranja na kvadrat ili petougao, kako kazete, da mu nista nevalja valja sto je novo. Ja sam kupio korejca (Kia) tako na akciji po bud-zasto cijeni, vozio ga sedam godina bez problema, a govorili su mi ovako-onako, te sklapan na brodu usput, te na cepu od rezervoara jos pise coca-cola (ko biva pravljen od rastopljene plastike cepova kole) te vako te nako. Moze bit, ali sedam godina nije kahnuo i prodao sam ga u trku. A Opel je Opel ipak. Na kraju cuo sam price da su ljudima i Mercedesi glanceri otkazivali. To je sklop, masina a ne Bogom dato cudo.
imam i ja zekiju treca po redu i slusa ova je jos mlada a one dvije prije nje po 100.000 km u cugu bez problema ni onih najmanjih ali nije to tema ove emisije kao ni to da se razglaba o tome jel auto novo ili ne,tema je konkretno taj auto i taj motor.
a sto se tice eu proizvodjaci vs ostali reci cu ti da se eu proizvodjaci sele masovno tamo gdje je radna snaga jeftina pa zbog toga je evidentan pad u kvaliteti kod istih dok su japanci (neki od njih) i koreanci jos uvijek u maticnim zemljama gdje je radna snaga jos uvijek jeftina.
kod ovih novih wagena na dosta dijelova pise made in korea itd.
kakav ti je ovo izraz glanceri?da i mercedesi otkazuju i to ucestalo,placaju danak globalizaciji ;-)
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#19 Re: OPEL CORSA

Post by accent »

prvo da se zahvalim svima na savjetima i misljenjima

u ovom slucaju na auto bi cekao 90 dana osim ako ne uletim u sedmicu u kojoj se treba praviti bas auto koje sam narucio
znaci auta nema na lageru i treba cekati da se napravi
auto se pravi u spaniji dolazi vozom do budimpeste i kamionom u BiH

sto se tice kvarova, pa pod garancijom je a jos se kasko osigura
sto se tice motora ja bi najradije uzeo 1.7 CDTI ali za to trena izdvojiti najmanje 10 tisuca
tako da nemogi finansijski uzeti jaci motor

ali sto se tice kupovine auta sve pada u vodu jer mi nije odobren kredit
tako jos jedanput hvala svima na savjetima i misljenjima
schwabo
Posts: 1
Joined: 14/12/2013 16:06

#20 Re: OPEL CORSA

Post by schwabo »

peli
Posts: 122
Joined: 30/04/2012 09:22

#21 Re: OPEL CORSA

Post by peli »

vozio sam 3 godine opel corsu 2010god. 1.2 easytronik, i mogu da kazem da je auto super, kad se klima upalio nista se ne osjeti

trenutno vozim corsu 1.3cdti 2011god i on je super
User avatar
ElRe
Posts: 10799
Joined: 12/12/2011 11:28

#22 Re: OPEL CORSA

Post by ElRe »

Dižem temu iz mrtvih :-D

Corsa 2021. (februar), 1.2 THP 55 KW, MT5, Gold rentacar, cca 52000 km, tri dana vožena po Istanbulu (E5, D100, Bebek, Sisli), 364km, prosjek 6.1 litar. Vožena i subotom ujutru i petkom u 15:00, znači u svim uslovima. Solidno prostora u kabini, mjenjač lagan, kvačilo mekano. Za gradsku vožnju top automobil.
U odnosu na Peugeot 301, sa 60 KW, ogromna razlika u korist Corse.
User avatar
Truba
Posts: 81657
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#23 Re: OPEL CORSA

Post by Truba »

Ne prodajem samo se hvalim

A pitao sam se zasto si mi bio na ignore :mrgreen:
Throttle
Posts: 12969
Joined: 10/06/2016 12:35

#24 Re: OPEL CORSA

Post by Throttle »

Eto hvali se da je vozio rentanu korsu :D
User avatar
Truba
Posts: 81657
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#25 Re: OPEL CORSA

Post by Truba »

Hvaljenje je hvaljenje :thumbup: :sax:
Post Reply