FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

mirzadj
Posts: 18
Joined: 18/08/2008 12:57

#1 FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by mirzadj »

Pozdrav ljudi...
Ev kontam nesto uzimati, pa ako moze par komentara na ovu vozilicu.. :)
Nisam laik, al nisam ni neki expert bas... Al jos koje misljenje je uvijek dobro doslo... :)

http://www.hobbycar.ba/index.php?sel=1& ... 2&view=771

tnx...
pozz ;)
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#2 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by maxell_sarajevo »

Auto je prelijepo, dobru liniju ima, nisam imao priliku da se vozim u njemu, cijena je isto prihvatljiva.Preporucio bih ti da uzmes, al sad ce tebi ovi sa Golf 2 napasti, neces ostati ziv od njih :D
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#3 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Citizen-X »

Fiat Stillo je auto koji je izvuk'o FIAT iz govana.
Sto i kako vjerovatno mu je trziste presudilo prstom u zraku, dakle u svakom slucaju jedan sasvim solidan auto.
Ovo sto ja vidim je meni blago receno nevjerovatno :)
Auto je predivan ako gledamo slike, cijenu, kilometrazu.
I ako je sve ok sa autom u mehanickom smislu - mislim da vrijedi ovih para.
Kao sto rekoh opet - auto treba pregledati a ovako odokativnom metodom se ne moze puno vidjeti na slicicama 300x200.
Ali ovo sto se vidi - se moze nazvati prelijepim. Jos samo da je mehanika takva - za ovu cijenu.

P.S. ne vidim sto bi covjeka napao bilo ko? Normalno se javio, normalno da istrazuje da pita. Je l' to zato sto je FIAT? Pa sta ako je.
Sto bi ga ko napad'o sto kupuje FIAT.

Buducemo kupcu
Sretno
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#4 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Bullet Tooth Tony »

Citizen-X wrote: Ovo sto ja vidim je meni blago receno nevjerovatno :)
I moja prva pomisao je bila ta,motor koliko vidim je odlican ,jak 16 V,prijatelj posjeduje karavana stila i zadovoljan je maximalno ......

ovo je odlicna ponuda mada ces na ovom forumu dobiti bruku kritika zasto fiat ,ali po ovome sto vidim,kilometraza,godiste,cijena,motor ovo je super ponuda:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#5 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Citizen-X »

Beg_Babic wrote:
Citizen-X wrote: Ovo sto ja vidim je meni blago receno nevjerovatno :)
I moja prva pomisao je bila ta,motor koliko vidim je odlican ,jak 16 V,prijatelj posjeduje karavana stila i zadovoljan je maximalno ......

ovo je odlicna ponuda mada ces na ovom forumu dobiti bruku kritika zasto fiat ,ali po ovome sto vidim,kilometraza,godiste,cijena,motor ovo je super ponuda:thumbup: :thumbup: :thumbup:
Jasta Stilo (ja ga zovem StiLJo - :mrgreen: ) je bio as iz rukava za Fiat - bilo mu je biti - ili ne biti.
A ovaj je bio pun pogodak sa solidnom kvalitetom odlicnim JTD motorima a i benzincima tako da nema razloga ne vjerovati Stilu - ako je opet odrzavan kako treba.

Nego jes' ti ziv?
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#6 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by ado-šampion »

Neću komentarisati Stilo, nego pazi da na tvom konkretnom modelu nije vraćana kilometraža. 30k mi je nekako sumnjivo za auto 5 godina starosti. Fino pregledaj unutrašnjost (šta je izlizano, šta nije), sa 30 k km unutrašnjost treba biti kao nova. Meni se na pogled na ovim slikama (izraubani tepisi, naoko izlizan volan) čini da je prešao puno više od 30k. Budi oprezan. Sretno.
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#7 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Better Man »

Ne 100%, već 1000% je vračena kilometraža, jer nemoguće je da je prešao samo 30 hiljada km za 5 godina! Pa ja sam sa svojim autom za godinu i 2 mjeseca prešao 27 hiljada km. Prešao je taj oko 100 hiljada km sigurno, ako ne i više.
User avatar
stachu
Posts: 4036
Joined: 15/08/2006 10:20
Location: 43.8563° N, 18.4131° E
Contact:

#8 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by stachu »

Mozda su se zeznuli, mozda je trebalo da pise 139 000!!! :-)
sabanss
Posts: 4576
Joined: 13/08/2006 11:20

#9 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by sabanss »

Ako mu je ovo fakat kilometraza sa ovom cijenom bez razmisljanja uzmi samo meni nesto pravo smrdi.
fastmf
Posts: 87
Joined: 14/02/2008 16:13

#10 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by fastmf »

zrtvuj malo vise novcapa nadji 1,9 jtd

ili 2,4 jtd

u oba slucaja ces biti zadovoljan

iako nisam ljubitelj dizela znam da ces biti miran sto se tice falenki agregata ...

nisam bas ljubitelj modela stilo.... ono sto njega krasi je funkcionalnost, besprjekorna udobnost i ergonomija...

comme vero italiano :wink:

u pamet i sa srecom
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#11 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Bullet Tooth Tony »

Better Man wrote:Ne 100%, već 1000% je vračena kilometraža, jer nemoguće je da je prešao samo 30 hiljada km za 5 godina! Pa ja sam sa svojim autom za godinu i 2 mjeseca prešao 27 hiljada km. Prešao je taj oko 100 hiljada km sigurno, ako ne i više.

Ne mora znaciti,mozda je sluzio kao drugo auto ili bio garaziran , evo primjer passat godiste 1997 a presao samo 60 hiljada :wink: :wink:
fastmf
Posts: 87
Joined: 14/02/2008 16:13

#12 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by fastmf »

Beg_Babic wrote:
Better Man wrote:Ne 100%, već 1000% je vračena kilometraža, jer nemoguće je da je prešao samo 30 hiljada km za 5 godina! Pa ja sam sa svojim autom za godinu i 2 mjeseca prešao 27 hiljada km. Prešao je taj oko 100 hiljada km sigurno, ako ne i više.

Ne mora znaciti,mozda je sluzio kao drugo auto ili bio garaziran , evo primjer passat godiste 1997 a presao samo 60 hiljada :wink: :wink:

pa passat je tooooooooo :D

kad stavis salu na stranu moras priznati da je to vrlo rijedak slucaj...

za razliku od masu jednu slucaja gdje pisu kilometraze na satovima razumne mozda djeci u predskolskom uzrastu...

a fakat imas ljude koji cvrsto vjeruju u spiku poput : vozala ga bakica do pijace i crkve :D ....

uostalom nije da nije element za procjenu stanja auta ... ali postoje auta koja uprkos sest digita ostavljaju dojam novine i besprijekornog stanja ...

ali budimo realni pogotovo kad govorimo o autima uvezenimiz italije :-D

usput povrat kilometraze na svim novim, starim kojim god sistemima danas ne predstavlja ni finansijski ni tehnicki problem ........ :D

ni tamo za dilera polovnih auta a bogami sve manje i ovdje u zadnje vrijeme :lol:

stoga kad vidis svemirski nerealnu kilometrazu kreces s pretpostavkom da je djelo domaceg proizvodjaca :-D

i jos lakse ne gledaj km sat ....

vidi koliko je volan oguljen , koliko je gorila pepeljara,koliko je istrosen pod, sjedista, koji su dijelovi na njemu fabricki a koji imaju vremensku normu zamjene ili normu upotrebe, a recimo jos su tu ili nema niti jedan takav na njemu :-D

pitaj trgovca gdje je i kod koga ako je zamjenio timing belt ( zubcasti remen ).... :-D sto kasnije mozes provjeriti


oci se lako mazu transparentnim stvarima
svaki sa nekih 100 000 na satu kojeg sam vidio u momentu prodaje, uprkos dubinskom ciscenju, lastenju plasticnih dijelova i ostalog sminkeraja imao je stepen rabljenja 10+ sto daje nakih 200 000 :D
te bi uz to poceo davati signale nekada ispaljenih jastuka, zamjene prednjeg veznog lima, blatobrana za cim se obicno pojavi kontrast u texturi fabrickog masovnog farbanja i onoga koji to nije :-D usput kad je iz italije gledaj krakove i varove na savovima :lol:

ukratko s jedne strane nemogu da shvatim kome vise moze iko prodati auto na kilometrazu a s druge ako je kilometrazu pravio iole mehanicki obrazovan vlasnik te uz to davao znacaj redovnom odrzavanju , stilu voznje ..... pa ako je dosao tebi kojom srecom u ruke niposto nedaj da te vise znamenki odvrati osjecaju....
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#13 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by johntra »

meni je isto pravo ofirno da je ovakva kilometraža...kad sam sebi tražio Stila, išao sam da gledam ovaj i normalno mi je zvučio, iznutra je također očuvan...ali ima jedna začkoljica, tj. izgleda da je ovaj automobil bio mokar, znači završio je u nekoj poplavi...tako da ima neke logike što mu je ovolišna kilometraža...s druge strane, imaš na Pofalićima u Autocomercu dijagnostiku sa kojom će ti reći sigurnu kilometražu, tako da ti to ne bi trebalo predstavljati problem...nemoj se zalijetati ili pričekaj onog što mu je u dolasku, 1,9 JTD mašina...inače, 2,4 JTD se nije ugrađivao u Stila..ako naiđeš na dobar primjerak, to je jako zahvalno auto sa dosta opreme, tako da je pravi pogodak uloženo-dobijeno...ako još šta treba, slobodno pitaj...
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#14 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by maxell_sarajevo »

Moj prijatelj ima Audi 80 i presao je samo 37.000Km, da ga uzme prodavati neko bi ga prebio, al fakat lik ga uopste ne voza, ode jednom-dvaput na more malo po gradu kad nekom krene u goste i uvijek je u garazi
sabanss
Posts: 4576
Joined: 13/08/2006 11:20

#15 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by sabanss »

maxell_sarajevo wrote:Moj prijatelj ima Audi 80 i presao je samo 37.000Km, da ga uzme prodavati neko bi ga prebio, al fakat lik ga uopste ne voza, ode jednom-dvaput na more malo po gradu kad nekom krene u goste i uvijek je u garazi
Hocel' ga prodavat? :D
User avatar
testdriver
Posts: 291
Joined: 08/10/2007 10:51
Location: Varaždin

#16 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by testdriver »

sabanss wrote:
maxell_sarajevo wrote:Moj prijatelj ima Audi 80 i presao je samo 37.000Km, da ga uzme prodavati neko bi ga prebio, al fakat lik ga uopste ne voza, ode jednom-dvaput na more malo po gradu kad nekom krene u goste i uvijek je u garazi
Hocel' ga prodavat? :D
stvarno 37000 km s audi 80??? šta taj sjedi kuči i sluša muziku autu? :D
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#17 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by ado-šampion »

Kilometraža može biti tolika ali je sumnjiva. Ako vlasnik ne ide na posao s autom, ako ima vozača, itd, to može biti realna kilometraža. Meni lično na slikama ne izgleda da je toliko malo prešao ...
mirzadj
Posts: 18
Joined: 18/08/2008 12:57

#18 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by mirzadj »

hvala na svim komentarima ljudi...
auto mi se svidja, i motor mi se svidja benzinac.... ne bih dizela, nisam ljubitelj poslije 5 Fabia 1.9 i 3 Toyote na poslu a sve dizeli... neka hvala... Benzin obavezno ;)
sto se tice kilometraze razgovarao sam sa likom i kaze da je fakat ta, te da ce u ugovor uvrstiti garanciju na kilometrazu i na porijeklo vozila...
javim vam rezultate poslije inspekcije od stranje strucnjaka ;)

hvala jos jednom...
pozz ;)
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20500
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#19 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Bullet Tooth Tony »

Sretno :thumbup: :thumbup:
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#20 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by ado-šampion »

mirzadj wrote:hvala na svim komentarima ljudi...
auto mi se svidja, i motor mi se svidja benzinac.... ne bih dizela, nisam ljubitelj poslije 5 Fabia 1.9 i 3 Toyote na poslu a sve dizeli... neka hvala... Benzin obavezno ;)
sto se tice kilometraze razgovarao sam sa likom i kaze da je fakat ta, te da ce u ugovor uvrstiti garanciju na kilometrazu i na porijeklo vozila...
javim vam rezultate poslije inspekcije od stranje strucnjaka ;)

hvala jos jednom...
pozz ;)
Otiđi ti što ti jonhtra reče prvo da provjeriš tu kilometražu, ako se može. Kako ćeš dokazat išta ako se kilometraža ne može provjerit, džaba ti onda garancija. Malo mi glupo izgleda ta njegova priča, jer (ako se radi o vlasniku auto-salona) i on je to auto kupio.
maxell_sarajevo
Posts: 2219
Joined: 08/02/2008 19:19

#21 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by maxell_sarajevo »

testdriver wrote:
sabanss wrote:
maxell_sarajevo wrote:Moj prijatelj ima Audi 80 i presao je samo 37.000Km, da ga uzme prodavati neko bi ga prebio, al fakat lik ga uopste ne voza, ode jednom-dvaput na more malo po gradu kad nekom krene u goste i uvijek je u garazi
Hocel' ga prodavat? :D
stvarno 37000 km s audi 80??? šta taj sjedi kuči i sluša muziku autu? :D

i ja bih ga odmah kupio da ga hoce prodati, fakat auto je predobro1.6D, ako budem imao priliku uslikam vam pa pokazem
User avatar
Hodidjed
Posts: 616
Joined: 27/03/2008 15:48

#22 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Hodidjed »

mirzadj wrote:hvala na svim komentarima ljudi...
auto mi se svidja, i motor mi se svidja benzinac.... ne bih dizela, nisam ljubitelj poslije 5 Fabia 1.9 i 3 Toyote na poslu a sve dizeli... neka hvala... Benzin obavezno ;)
sto se tice kilometraze razgovarao sam sa likom i kaze da je fakat ta, te da ce u ugovor uvrstiti garanciju na kilometrazu i na porijeklo vozila...
javim vam rezultate poslije inspekcije od stranje strucnjaka ;)

hvala jos jednom...
pozz ;)
Ta njihova garancija, mislis da vrijedi cemu?
I da provjeris kilometrazu, i da ispadne da nije TA, pa im reklamiras auto, mislis da ce ti vratiti pare?
Ma daj, price za malu djecu. Gledao sam to auto i nema teorije da je presao samo 30.000 (prije 130.000).
Inace, i meni se oko zalijepilo na STILO i takodje nemam pojma kakvo je to auto.
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#23 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Better Man »

Hodidjed wrote:
mirzadj wrote:hvala na svim komentarima ljudi...
auto mi se svidja, i motor mi se svidja benzinac.... ne bih dizela, nisam ljubitelj poslije 5 Fabia 1.9 i 3 Toyote na poslu a sve dizeli... neka hvala... Benzin obavezno ;)
sto se tice kilometraze razgovarao sam sa likom i kaze da je fakat ta, te da ce u ugovor uvrstiti garanciju na kilometrazu i na porijeklo vozila...
javim vam rezultate poslije inspekcije od stranje strucnjaka ;)

hvala jos jednom...
pozz ;)
Ta njihova garancija, mislis da vrijedi cemu?
I da provjeris kilometrazu, i da ispadne da nije TA, pa im reklamiras auto, mislis da ce ti vratiti pare?
Ma daj, price za malu djecu. Gledao sam to auto i nema teorije da je presao samo 30.000 (prije 130.000).
Inace, i meni se oko zalijepilo na STILO i takodje nemam pojma kakvo je to auto.
A možda je prešao i više npr. 180 hiljada km ili čak preko 200 hiljada km.
User avatar
Hodidjed
Posts: 616
Joined: 27/03/2008 15:48

#24 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Hodidjed »

Better Man wrote:
Hodidjed wrote:
mirzadj wrote:hvala na svim komentarima ljudi...
auto mi se svidja, i motor mi se svidja benzinac.... ne bih dizela, nisam ljubitelj poslije 5 Fabia 1.9 i 3 Toyote na poslu a sve dizeli... neka hvala... Benzin obavezno ;)
sto se tice kilometraze razgovarao sam sa likom i kaze da je fakat ta, te da ce u ugovor uvrstiti garanciju na kilometrazu i na porijeklo vozila...
javim vam rezultate poslije inspekcije od stranje strucnjaka ;)

hvala jos jednom...
pozz ;)
Ta njihova garancija, mislis da vrijedi cemu?
I da provjeris kilometrazu, i da ispadne da nije TA, pa im reklamiras auto, mislis da ce ti vratiti pare?
Ma daj, price za malu djecu. Gledao sam to auto i nema teorije da je presao samo 30.000 (prije 130.000).
Inace, i meni se oko zalijepilo na STILO i takodje nemam pojma kakvo je to auto.
A možda je prešao i više npr. 180 hiljada km ili čak preko 200 hiljada km.
I to je lako moguce.
User avatar
Hodidjed
Posts: 616
Joined: 27/03/2008 15:48

#25 Re: FIAT STILO - Pomoc, komentari, sugestije, prijedlozi...

Post by Hodidjed »

mirzadj wrote:Pozdrav ljudi...
Ev kontam nesto uzimati, pa ako moze par komentara na ovu vozilicu.. :)
Nisam laik, al nisam ni neki expert bas... Al jos koje misljenje je uvijek dobro doslo... :)

http://www.hobbycar.ba/index.php?sel=1& ... 2&view=771

tnx...
pozz ;)
Nego, vidio sam jos jedan 2003 godiste, 12.000 BAM, prelijep ljubicast, super ocuvan, ali nema klime (jebi ga).
Ako mislis uzimati taj iz hobbycar-a, spusti im cijenu kako znas i umijes.
Post Reply