Kako proći na tehničkom pregledu???

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#26 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by maxell_sarajevo »

U osiguravajucim kucama ti preporucuju da nemoras ici na tehnicki pregled jer onih 45 maraka sto njima platis ostaje u njihovom dzepu.Ukoliko ipak na tvoje insistiranje zelis da ides na tehnicki tad osiguravajuca kuca mora tih 45Km dalje proslijediti ovim sto se bave tehnickim.Tako da imamo situaciju da ti govore "dobro ti je auto nemoras ici i sl. tome" i njima ostaju te pare pa kad se sve sabere i dobro zarade.
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#27 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by gurabija78 »

vozim relativno nov auto i odem za tih 45 km svaki put na tehnicki i jos ih kvalitetno ispeglam da sve provjere! ljudima muka, al jebi ga, kad znate naplatiti onda se i peglajte!
jednom sam sa drugim autom, nakon njegove 1. godine i predjenih 10ak hiljada km dosao na tehnicki i rekao mi lik da mi kocnice na zadnjem desnom tocku nisu u redu, kao ne zna moze li me pustiti? i naravno kazem mu da cu otici odmah u servis, pa jebote necu voziti auto s neispravnim kocnicama valjda... i jedva me pustio! Odem u servis - sve ok! znaci konjina samo htjela da mu kanem cejnera da me pusti! pa mamu im njihovu, dokle tako, a pustaju sinute kecine i dvicine da se okolo raspadaju po cestama!!! :x :x :x
BosFor
Posts: 6
Joined: 14/03/2008 12:48

#28 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by BosFor »

maxell_sarajevo wrote:U osiguravajucim kucama ti preporucuju da nemoras ici na tehnicki pregled jer onih 45 maraka sto njima platis ostaje u njihovom dzepu.Ukoliko ipak na tvoje insistiranje zelis da ides na tehnicki tad osiguravajuca kuca mora tih 45Km dalje proslijediti ovim sto se bave tehnickim.Tako da imamo situaciju da ti govore "dobro ti je auto nemoras ici i sl. tome" i njima ostaju te pare pa kad se sve sabere i dobro zarade.

E svasta se moze naci na ovom forumu. Zaista bi se moralo odgovornije pisati na forumu, ili barem odvojiti misljenje od cinjenica.
Osiguranjima je u direktnom interesu da auto (vlasnik) ciju odgovornost osiguravaju bude sto ispravnije, znaci da obavi pregled. Osiguranje nema nikakav nacin niti bilo ko drugi, da pare od tehnickog zadrzi za sebe jer se dokaz o uplati pregleda ("peti primjerak") mora priloziti prilikom registracije u MUP-u.
U zadnje vrijeme se nesto i dogadja na tehnickim pregledima (znaju to svi koji i nesto procitaju, a ne samo pisu). Barem sto se Federacije tice tehnicki pregledi su uglavnom izgradjeni u skladu sa visokim standardima i vrlo moderno opremljeni. Tehnicki preduslovi za ispravan rad postoje, oni ostali dolaze postepeno i dosta zavise od drzave, sistema,...
Nije u interesu ni uposlenim na tehnickim pregledima da rade neregularne stvari, potpisuju se na neispravnosti i bespotrebno nose rizik velike odgovornosti. Medju glavnim generatorima nereda u obavljanju pregleda pored pomenutih su i posrednici koji pomazu u registraciji vozila i sami vlasnici vozila. Cim se drzava odluci ozbiljnije pozabaviti ovim problemima, a izgleda da vec nesto rade, stvari ce krenuti nabolje.
Fakti su da moras platiti pregled, da te pare moraju zavrsiti na pravom racunu, da na stanici mozes dobiti kvalitetnu dijagnozu (vjerovatno ce ti se i obradovati), ostalo mozes smatrati i dijelom svoje odgovornosti
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#29 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by dottore »

gurabija78 wrote:vozim relativno nov auto i odem za tih 45 km svaki put na tehnicki i jos ih kvalitetno ispeglam da sve provjere! ljudima muka, al jebi ga, kad znate naplatiti onda se i peglajte!
jednom sam sa drugim autom, nakon njegove 1. godine i predjenih 10ak hiljada km dosao na tehnicki i rekao mi lik da mi kocnice na zadnjem desnom tocku nisu u redu, kao ne zna moze li me pustiti? i naravno kazem mu da cu otici odmah u servis, pa jebote necu voziti auto s neispravnim kocnicama valjda... i jedva me pustio! Odem u servis - sve ok! znaci konjina samo htjela da mu kanem cejnera da me pusti! pa mamu im njihovu, dokle tako, a pustaju sinute kecine i dvicine da se okolo raspadaju po cestama!!! :x :x :x
jel ti fkt to rekao??
Ja kad sam isao negdje u aprilu na teh rekao mi da mi ne isto radi zadnja desna kocnica :lol:
Nakon toga zamijenio sam sve, diskove, crijeva i ulje...
gurabija78
Posts: 1242
Joined: 03/06/2008 15:24

#30 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by gurabija78 »

dottore wrote:
gurabija78 wrote:vozim relativno nov auto i odem za tih 45 km svaki put na tehnicki i jos ih kvalitetno ispeglam da sve provjere! ljudima muka, al jebi ga, kad znate naplatiti onda se i peglajte!
jednom sam sa drugim autom, nakon njegove 1. godine i predjenih 10ak hiljada km dosao na tehnicki i rekao mi lik da mi kocnice na zadnjem desnom tocku nisu u redu, kao ne zna moze li me pustiti? i naravno kazem mu da cu otici odmah u servis, pa jebote necu voziti auto s neispravnim kocnicama valjda... i jedva me pustio! Odem u servis - sve ok! znaci konjina samo htjela da mu kanem cejnera da me pusti! pa mamu im njihovu, dokle tako, a pustaju sinute kecine i dvicine da se okolo raspadaju po cestama!!! :x :x :x
jel ti fkt to rekao??
Ja kad sam isao negdje u aprilu na teh rekao mi da mi ne isto radi zadnja desna kocnica :lol:
Nakon toga zamijenio sam sve, diskove, crijeva i ulje...
jest zivota mi, mrtav hladan, auto skoro nov, al kontam mozda fakat nesto nije u redu... naravno odem majstoru isti dan, kaze covjek sve u dure.... cekao se cejner, dobio ga nije... da sam znao dao bi mu ga, pa mu pozelio da ga utrosi na lijekove!
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#31 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by maxell_sarajevo »

[/quote]E svasta se moze naci na ovom forumu. Zaista bi se moralo odgovornije pisati na forumu, ili barem odvojiti misljenje od cinjenica.
Osiguranjima je u direktnom interesu da auto (vlasnik) ciju odgovornost osiguravaju bude sto ispravnije, znaci da obavi pregled. Osiguranje nema nikakav nacin niti bilo ko drugi, da pare od tehnickog zadrzi za sebe jer se dokaz o uplati pregleda ("peti primjerak") mora priloziti prilikom registracije u MUP-u.
U zadnje vrijeme se nesto i dogadja na tehnickim pregledima (znaju to svi koji i nesto procitaju, a ne samo pisu). Barem sto se Federacije tice tehnicki pregledi su uglavnom izgradjeni u skladu sa visokim standardima i vrlo moderno opremljeni. Tehnicki preduslovi za ispravan rad postoje, oni ostali dolaze postepeno i dosta zavise od drzave, sistema,...
Nije u interesu ni uposlenim na tehnickim pregledima da rade neregularne stvari, potpisuju se na neispravnosti i bespotrebno nose rizik velike odgovornosti. Medju glavnim generatorima nereda u obavljanju pregleda pored pomenutih su i posrednici koji pomazu u registraciji vozila i sami vlasnici vozila. Cim se drzava odluci ozbiljnije pozabaviti ovim problemima, a izgleda da vec nesto rade, stvari ce krenuti nabolje.
Fakti su da moras platiti pregled, da te pare moraju zavrsiti na pravom racunu, da na stanici mozes dobiti kvalitetnu dijagnozu (vjerovatno ce ti se i obradovati), ostalo mozes smatrati i dijelom svoje odgovornosti[/quote]

Pa znam sta sam dozivio prije dvadesetak dna kad sam registrovao auto u Sarajevo osiguranju.Raspitaj se pa ces vidjeti da ukoliko ne odes na tehnicki pare ostaju tamo gdje si registrovao auto, a ako ipak produzis na tehnicki tad se pare proslijedzuju dalje ovim na tehnickom.
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#32 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by dottore »

gurabija78 wrote:
dottore wrote:
gurabija78 wrote:vozim relativno nov auto i odem za tih 45 km svaki put na tehnicki i jos ih kvalitetno ispeglam da sve provjere! ljudima muka, al jebi ga, kad znate naplatiti onda se i peglajte!
jednom sam sa drugim autom, nakon njegove 1. godine i predjenih 10ak hiljada km dosao na tehnicki i rekao mi lik da mi kocnice na zadnjem desnom tocku nisu u redu, kao ne zna moze li me pustiti? i naravno kazem mu da cu otici odmah u servis, pa jebote necu voziti auto s neispravnim kocnicama valjda... i jedva me pustio! Odem u servis - sve ok! znaci konjina samo htjela da mu kanem cejnera da me pusti! pa mamu im njihovu, dokle tako, a pustaju sinute kecine i dvicine da se okolo raspadaju po cestama!!! :x :x :x
jel ti fkt to rekao??
Ja kad sam isao negdje u aprilu na teh rekao mi da mi ne isto radi zadnja desna kocnica :lol:
Nakon toga zamijenio sam sve, diskove, crijeva i ulje...
jest zivota mi, mrtav hladan, auto skoro nov, al kontam mozda fakat nesto nije u redu... naravno odem majstoru isti dan, kaze covjek sve u dure.... cekao se cejner, dobio ga nije... da sam znao dao bi mu ga, pa mu pozelio da ga utrosi na lijekove!
meni govori, odlican motor, odlican, sve udure, samo kocinica zadnja desna skoro pa ne radi :lol: :lol:
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#33 Re: Kako proći na tehničkom pregledu???

Post by LeKo »

Divi Džetarija ko poskok. Na žalost, ovo je svakodnevnica, a o lož ulju u takvim autima da i ne govorimo. :run:
Post Reply