street race rajlovac

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#26 Re: street race rajlovac

Post by dottore »

u hrvatskoj i sloveniji ulazu hiljade i hiljade eura za auto...

kao npr:
http://www.youtube.com/watch?v=f7o88PMGFSw

:razz: :razz: :evil:
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#27 Re: street race rajlovac

Post by d2 »

elmer wrote:Ma sve stručnjaci i pametnjakovići, da mi je vas vidjet na SR-u. Pola forumaša ovdje nema ni biciklo a ne vozilo koje se može voziti na SR-u.

Bitno je da momku nije ništa a za vozilo manje više, ko je kupio jedan kupit će i drugi.

Lično nisam bio na SR-u mada sam imao namjeru da budem promatrač,eto nije mi se dalo, ali izgleda da je ta organizacija SR-a podbacila.
ja imam role, pika li se to ?
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14641
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#28 Re: street race rajlovac

Post by DaysleepeR »

dottore wrote:u hrvatskoj i sloveniji ulazu hiljade i hiljade eura za auto...

kao npr:
http://www.youtube.com/watch?v=f7o88PMGFSw

:razz: :razz: :evil:
jesam li ja pomenuo pare?

čovječe ovdje je uloženo vremena, truda, planiranja, odricanja pa i para sigurno kao par ovih golf 2-ca

niko kod nas nije ovoliko daleko isao kad je pripremao auto za SR

rijetkost je i da imas auto koje je samo za SR
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#29 Re: street race rajlovac

Post by VR6 »

dr.iver to ti je podatak za Golf 2 GTI, obicna dvica - sa dobosima nazad, staje za 47 metara sa 100 km/h (ADAC radio test prije par godina). Inace, rekose mi da dan kad je bila trka, dakle u subotu, umjesto trotoara stavljene su daske i pjesak, pa da je isao pravo, vjerovatno bi samo na travi zavrsio. Znaci tu se nesto ipak uradilo u odnosu na trening u petak...
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14641
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#30 Re: street race rajlovac

Post by DaysleepeR »

kad je u pitanju ovaj podatak slozices se da je dovoljno promijeniti samo jedan od parametara (vanjska temp., temp asfalta, vrsta asfalta, gume, kocnice, itd.) da bi se dobio potpuno drugaciji rezultat zato ti taj nalaz od ADAC-a okaci macku o rep

svako auto koci vise ili manje efikasno zavisno od uslova na cesti i od auta koje koci, vozaca da i ne pominjem
User avatar
ProS
Posts: 675
Joined: 19/09/2004 23:23

#31 Re: street race rajlovac

Post by ProS »

klosari
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#32 Re: street race rajlovac

Post by VR6 »

DaysleepeR wrote:kad je u pitanju ovaj podatak slozices se da je dovoljno promijeniti samo jedan od parametara (vanjska temp., temp asfalta, vrsta asfalta, gume, kocnice, itd.) da bi se dobio potpuno drugaciji rezultat zato ti taj nalaz od ADAC-a okaci macku o rep

svako auto koci vise ili manje efikasno zavisno od uslova na cesti i od auta koje koci, vozaca da i ne pominjem
I sta sad ti zelis da kazes? Da ces ti sa dvicom koja staje za 47 metara sa 100 km/h, ako su uslovi dobri, stati za 40 metara? De dozovi se, svi veliki auto casopisi rade test kocenja sa 100 km/h i objavljuju te podatke i smatraju se relevantnim, al bosanac to okaci "macku o rep". Naravno da gume, temperatura i jos neki uslovi igraju vaznu ulogu, to nije nista novo, al ako kocnice ne valjaju, mozes se popisat na sve to.
User avatar
Irelevantan
Posts: 825
Joined: 21/05/2008 13:15
Location: u pm

#33 Re: street race rajlovac

Post by Irelevantan »

d2 wrote:
elmer wrote:Ma sve stručnjaci i pametnjakovići, da mi je vas vidjet na SR-u. Pola forumaša ovdje nema ni biciklo a ne vozilo koje se može voziti na SR-u.

Bitno je da momku nije ništa a za vozilo manje više, ko je kupio jedan kupit će i drugi.

Lično nisam bio na SR-u mada sam imao namjeru da budem promatrač,eto nije mi se dalo, ali izgleda da je ta organizacija SR-a podbacila.
ja imam role, pika li se to ?
Role, ma računaju se naravno, možeš sa njima da radiš SR u Vilsonovom posle 17 h radnim danima. :-)
User avatar
DaysleepeR
Posts: 14641
Joined: 29/05/2003 00:00
Location: Rajvosa

#34 Re: street race rajlovac

Post by DaysleepeR »

VR6 wrote:
DaysleepeR wrote:kad je u pitanju ovaj podatak slozices se da je dovoljno promijeniti samo jedan od parametara (vanjska temp., temp asfalta, vrsta asfalta, gume, kocnice, itd.) da bi se dobio potpuno drugaciji rezultat zato ti taj nalaz od ADAC-a okaci macku o rep

svako auto koci vise ili manje efikasno zavisno od uslova na cesti i od auta koje koci, vozaca da i ne pominjem
I sta sad ti zelis da kazes? Da ces ti sa dvicom koja staje za 47 metara sa 100 km/h, ako su uslovi dobri, stati za 40 metara? De dozovi se, svi veliki auto casopisi rade test kocenja sa 100 km/h i objavljuju te podatke i smatraju se relevantnim, al bosanac to okaci "macku o rep". Naravno da gume, temperatura i jos neki uslovi igraju vaznu ulogu, to nije nista novo, al ako kocnice ne valjaju, mozes se popisat na sve to.
ne ja kažem obratno

testovi se rade u idealnim uslovima

ti zabremzaj kod Kaknja na istoj brzini sa istim testnim autom dobićeš totalno drugačiji rezultat

ti su testovi relevantni samo u "idealnim uslovima" što garantujem da piše u svakom tom nalazu
d2
Posts: 6237
Joined: 15/03/2007 04:52
Location: Grbavica

#35 Re: street race rajlovac

Post by d2 »

elmer wrote:
Role, ma računaju se naravno, možeš sa njima da radiš SR u Vilsonovom posle 17 h radnim danima. :-)
kazu kad bude gotova cesta pored autobuske vils ce biti samo za zajebancije po cijeli dan
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#36 Re: street race rajlovac

Post by maxell_sarajevo »

Bosnje kupe dvicu i misle da imaju najbolje auto za trke, vecinom su sve benzinci sa remusom da se sto dalje cuje.Nijedan od njih nema ABS, pogledajte po Njemackoj kako se rade SR pa probajte barem nesto od njih usvojiti
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#37 Re: street race rajlovac

Post by dottore »

sada ovaj SR sto se vozi u Banja Luci, vozi se na najskupljoj stazi u Europi...
tako sam bar cuo! :razz:
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#38 Re: street race rajlovac

Post by VR6 »

Ev ovdje pise o desavanjima u rajlovcu, pa kome se cita...

http://auto.ba/index.php?option=com_con ... &Itemid=29
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#39 Re: street race rajlovac

Post by dottore »

Auto OnLine wrote:·
Zbog nedoličnog i nesportskog ponašanja pojedinih vozača zabranom takmičenja u periodu od šest (6) mjeseci kažnjeni su sljedeći takmičari:

- Haris Tiro

- Adnan Kavazović


· Zbog nošenja vatrenog oružja u trkaćem vozilu zabranom takmičenja u periodu od dvanaest (12) mjeseci kažnjen je takmičar :

- Amel Bulbul
:thumbup: :thumbup:

dobar je....puške nosi...prepada konkurenciju!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#40 Re: street race rajlovac

Post by dottore »

VR6 wrote:dr.iver to ti je podatak za Golf 2 GTI, obicna dvica - sa dobosima nazad, staje za 47 metara sa 100 km/h (ADAC radio test prije par godina). Inace, rekose mi da dan kad je bila trka, dakle u subotu, umjesto trotoara stavljene su daske i pjesak, pa da je isao pravo, vjerovatno bi samo na travi zavrsio. Znaci tu se nesto ipak uradilo u odnosu na trening u petak...
golf 2 GTI ima disk/disk kočnice, ali nema ABS! ;-)
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#41 Re: street race rajlovac

Post by amrica »

moj g2 1,8b je imao ABS (1989.), ali nemam pojma koliko mu treba da se zaustavi, a, usput, taj ABS na kisi je katastrofa, mislim da manje proklizava bez ABS-a.
User avatar
VR6
Posts: 1215
Joined: 28/12/2002 00:00
Location: Sarajevo
Contact:

#42 Re: street race rajlovac

Post by VR6 »

dottore wrote:golf 2 GTI ima disk/disk kočnice, ali nema ABS! ;-)
Nigdje nisam ni napisao da je imao, mada su neki imali, mozda nije bilo u serijskoj opremi. Inace po suhom, auti bez ABS-a bolje koce nego oni sa ABS-om. No ne mozes upravljati sa blokiranim tockovima, to je i jedan od glavnih razloga zasto je ABS izmisljen...
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#43 Re: street race rajlovac

Post by dottore »

amrica wrote:moj g2 1,8b je imao ABS (1989.), ali nemam pojma koliko mu treba da se zaustavi, a, usput, taj ABS na kisi je katastrofa, mislim da manje proklizava bez ABS-a.
nikako nije mogao imati ABS jer se ABS počeo ugrađivati u trice iz '92!! ;-)
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#44 Re: street race rajlovac

Post by johntra »

toliki znalac o Golfovima, a ne zna da su i obične dvice 1,6 i 1,8 imale ABS kao dodatnu opremu....
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#45 Re: street race rajlovac

Post by amrica »

dottore wrote:
amrica wrote:moj g2 1,8b je imao ABS (1989.), ali nemam pojma koliko mu treba da se zaustavi, a, usput, taj ABS na kisi je katastrofa, mislim da manje proklizava bez ABS-a.
nikako nije mogao imati ABS jer se ABS počeo ugrađivati u trice iz '92!! ;-)
Golf je kupljen u Njemackoj od covjeka koji je radio u fabrici VW, u papirima originalnim je 1,6, godiste 1989., ali je covjek 93. promijenio motor, stavio 1,8 i uradio jos nekih djidja u autu, ukljucujuci ABS, ja ga kupila 1997. sa predjenih 70.000 km
User avatar
accent
Posts: 309
Joined: 16/10/2007 11:08
Location: Sarajevo

#46 Re: street race rajlovac

Post by accent »

amrica wrote:moj g2 1,8b je imao ABS (1989.), ali nemam pojma koliko mu treba da se zaustavi, a, usput, taj ABS na kisi je katastrofa, mislim da manje proklizava bez ABS-a.


*********************************************************
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :thumbup: :thumbup: ovo je provala stoljeca :lol: :lol: :lol:

svi ste vi kante od vozaca, treba vama jos staza za volanom
User avatar
dottore
Posts: 1349
Joined: 06/02/2008 18:18
Location: Canton SA

#47 Re: street race rajlovac

Post by dottore »

johntra wrote:toliki znalac o Golfovima, a ne zna da su i obične dvice 1,6 i 1,8 imale ABS kao dodatnu opremu....
e nemoj ti meni tako govoriti i bolje ti je začepi usta!!!!!!

proguglaj malo pa vidjeces da nisi upravu...

evo ti tehnicki podaci golf 1.8 16V KR(ako ti treba pojašnjenje ovo KR, samo pitaj)
Brakes Front/Rear VeDi/Di-S

KEY:
Ve - Ventilated

Di - Disc (Disk)

Dr - Drum

S - Servo-assisted

ABS - Anti-lock Braking System
PS:
Golf GTI 16 V je dolazio sa svom opremom ;-) , znaci da bi ovaj model trebao doci sa ABS-om.
Znaci prednje samoventilirajuce DISK, zadnje DISK!!
User avatar
johntra
Posts: 11800
Joined: 11/04/2004 02:17
Location: Palma de Hrasno

#48 Re: street race rajlovac

Post by johntra »

hoćeš da ti dovučem golfa dvicu 1,6 sa ABS-om??????
da se uvjeriš iz prve ruke?
i pojasni mi molim te šta je KR, bitno sam neupućen :lol: :lol: :lol:
naserem se u sve šesneske i KR glave, izgleda da tebi nema dalje od magičnih slova GTI...
maxell_sarajevo
Posts: 2222
Joined: 08/02/2008 19:19

#49 Re: street race rajlovac

Post by maxell_sarajevo »

Golf je kupljen u Njemackoj od covjeka koji je radio u fabrici VW, u papirima originalnim je 1,6, godiste 1989., ali je covjek 93. promijenio motor, stavio 1,8 i uradio jos nekih djidja u autu, ukljucujuci ABS, ja ga kupila 1997. sa predjenih 70.000 km[/quote]


Fakat te momacki zaje..
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#50 Re: street race rajlovac

Post by dr.iver »

golf 2 moze imati abs
novije i snaznije verzije od syncro do g60 imaju i u standardnoj opremi
Post Reply