Sony Xplode, da ili ne?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#26

Post by nineac »

Ma jebo popularnost! Zato se meni oni sviđaju, čista funkcionalnost, i kvalitet!
Opet, s cijenom baš nisu u trendu!
kada sam bio u Milanu u prodavnici najjeftiniji Nakamichi je bio 900 €!
Moj prijatelj kada ga je vidio reko je kakvo je ovo srnaje, a kada je vdio cjenu, ništa mu nije bilo jasno!
Taj model ima 6 izlaza za pojačalo, 4izlaza za CD-Changer, DVD izlaz, itd! Težak je kao 4 moja Pioneera, a snaga mu je 4x50W, ali pri 12V, dok je DIN 4x44W! Takvu snagu nema pola pojačala! Bio je priključen na tablu, i o čistini zvuka je suvišno pričati!
User avatar
NeKi_LiK
Posts: 946
Joined: 05/09/2002 00:00

#27

Post by NeKi_LiK »

Slažem se ja sa tobom, ali su trebali poraditi na dizajnu baš zbog takvih kao što je tvoj jaran :D onih koji nikada nisu čuli za Nakamichi ( a takvih je mnogo ) i onih šminkerčića koji imaju para ali bi uz kvalitetan zvuk i display koji im se slaže sa onim od mobitela :D Ne mislim da idu do granica sonya i usmjeravaju 60% ravoja ka boljem dispalyu nego nešto kao clarion.

A pola ovih šanerskih lopova kada bi ti ukrali nakamichia prodali bi ga za petobanku :D rekli bi kakva je ovo teška harabatija :D
JBL
Posts: 1179
Joined: 17/08/2004 00:06

#28

Post by JBL »

nineac wrote:MOJA GREŠKA!
Ja sam SPL zamjenio sa PRS serijom!
Ja sam htio sebi PRS seriju uzeti, a ne SPL!
Inače, TS-W101 SPL od 1.500w u FIS-Vitez košta tačno 250km!
Ali, ja nebi uzimo njih iz jednog prostog razloga:
U BiH nemožeš uzeti toliko kvalitetno i jako pojačalo da može to gurati, zato ja koristim manje subwoofer-e (20cm, 250W, ali vrlo jake sinusne snage od 200W)
a evo kako je to kod mene prije funkcioniralo,a kako sada!
U prošlom autu sam prvo imao Phillpis 4x35w, normalno spojen 2 naprije, 2 nazad! Nazad sam imao na tabli 2x Pioneer okrugla zvučnika sa 2 odvojena sistema (starija serija, nesjećam se koja) koji su sasvim solidno svirali, međutim Phillips ih je odero za 3 mjeseca, BUKVALNO!
Tada sam stavio CONCORD 7x10" samo na uređej (bez pojačala) tako je sviralo, da su svi koji su sjeli u auto mislili da je to pojačalo od jedno 200w!
Naprijed sam imao 2 4x6" u tabli i sasvim su se fino ukomponovali!
Onda sam poslije stavio umjesto tih Concorda (i oni su produvali) "x TS-6920 (žuta serija, sada accelerate) 4 sistema 6x9" na pojačalo RTO 2x100w!
I opet je super sviralo, a pošto sam je jebeni perfekcionista, nije smjelo biti nekakve neartikulisane buke!
Sada u ovom autu stvari stoje ovako:
U prednjim vratima : 2x Blaupunkt Blue Magic, 17cm 3-sistema (odvojeni), bas u dnu, srednji na sredini vrata, visoki na vrhu!
Zadnja vrata: 2x 13cm Blaupunkt Blue Magic , 2-sistema (odvojeni) bas na dnu, visoki na vrhu!
Zadnja tabla: 2x Pioneer TS6900 koax (dva sistema), dva Subwoofer-a TS-W 205F između ta dva koax-a!
U prednjim vratima zvučnici su spojeni na CD (DEH-P3600MP 4x50W), a na tabli koax na pšojačalo Blaupunkt BOA 208 (2x100w) a Subwoofer-i spojeni na pojačalo MAGNAT CLASSIC 2X180W (može i 1x360, ili 4x90w)!
Sve to EXTRA FUNKCIONIŠE, u smislu čistine zvuka (a jačina je isto primjerena, tablice sam pričvrstio sa 4 šarafa)!
Ti koax zvučnici imaju nemjerljiv doprinos u davanju viokotonaca, posebno osobama koje sjede na zadnjoj klupi, a nefali im ni basa(ustvari niko nemože sjediti nazad kada je pojačano, bar ne dugo)! Tako kada se oni isključe, a ostanu na tabli samo subwoofer-i da rade odmah se prijeti pad u čistini zvuka, jačini, ali i jačini basa!
Sada ću te zvučnike zamjeniti sa TS-6920 ili Kenwood-ovim sa 4 sistema!
Zato, za gospodina koji hoće taj SONY, prvo neka krene jednostavno kao i ja, sa 4 zvučnika i tim X-PLODOM, e kada mu se malo osladi, onda će htjeti pojačalo, pa drugi CD, i itd,itd!
Tako smo svi krenuli, a i meni su u početku pare bile limit, doduše i sada su, ali već mogu sebi priuštiti to što imam!
Stvar je da ljudi koji hoće malo bolju muziku, uvijek kažu: ma meni netreba više, a onda malo po malo, postanu najglasniji u mahali!
Takođe, probaj naći VDO-SIEMENS, vidi pošto je, oni koriste Phillips-ovu tehniku, a ona je po meni bolja od Pioneer-a, Sony, ili Kenwood-a, a izuzetno su dugotrajni!

nisam bas siguran da znas sta je SPL Dynamics:) ali eto :lol:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#29

Post by nineac »

Ma vjeruj mi pokušo sam ja od ovih zeničkih da nađem, i da naručim, al jebiga to je za njih viša matematika, kontaju ili taj uređaj ne vrijedi, ili sam ja puko, obično je ovo drugo :lol:
Al, to mi je želje, Nakamichi ozvučenje, sve, pojačalo, zvučnici, CD, ma i kablovi!
Ali, kada bi to sada stavio u svoju Vectru B , vjerovatno bi imo skuplju muziku od auta!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#30

Post by ado-šampion »

nineac wrote:Evo ovako (znas da se razumijem u to, takoda imam sve kataloge):
Klasičan CD (nažalost pojačalo nije MOSFET) ali može reproducirati CD-R/RW
4x45w, ima D4Q opciju koja čisti i pojačava radio prijem, kao i EEQ za podešavanje zvuka!
Din izlazna snaga mu je 4X25w pri 14.4 volti!
Znam tehničke karakteristike, treba mi neko ko je imao, da znam kakav je zvuk, posebno bas, zatim da li preskače. Ako preskače jebiga onda!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#31

Post by nineac »

E jebiga jaro, ja i ti nikako da se usaglasimo!
Ja sam išao na SPL seriju od Pioneera, a ti na SPL firmu!
Nemam baš iskustva sa tim, iako sam imao prilike čuti, a extra sviraju!
međutim, očito ti živiš vani, poštoi ih ja još nisam vidio da ih ima uzet u BiH, pošto i sam znaš da kod nas raja samo gleda u 2-3 firme, i to je to!
Inače, ono što mi se kod SPL-a nesviđa, vidio sam u katalogu da im se glasnoća kreće do 90db, dok npr srednja klasa Pioneer subwoofer-a (SPL serija) je i do 165 db, a niža klasa, tj. Accelerate serija ima do 94db (kod mene su 93db)!
Ali, vjerovatno imaju malo manju cjenu!
Inače, nebi se bunio da imam par SPL-ovih subwoofer-a!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#32

Post by nineac »

Ma koji će k.... preskakat!
Ja mislim da je isti mehanizam na tom i na mom DEH-P3600MP!
Raspitat ću se, moj prijatelj drži zastupništvo Pioneer-a, pa ću vidjet!
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#33

Post by LeKo »

.... ja kupio panasonic mp3/wma/cd sa MOSFET pojacalom unutra 4x50w i i pored fabrickih 8 zvucnika stavio josh 2 trosistemca Sony exp. vjeruj mi nije mi auto neka marka al bolje sviraju oni fabricki od tih Sony-jevih.... :?
LeKo
Posts: 1485
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#34

Post by LeKo »

..P.S. fabricki su marke BOSE
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#35

Post by ado-šampion »

LeKo, baš si me nasmijao. Ej BOSE.... Pa Bose i Sony su kao nebo i zemlja jarane moj, naravno da će Bose biti bolji. Ja da imam osam Bose zvučnika nikad ne bih nadograđivao muziku u autu, možda bih stavio jedan woofer. I u mojem autu su tvornički zvučnici koji su bolji od tih Sonyjevih, a nisu ni markirani!
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#36

Post by ado-šampion »

Otiđi tamo u Vilsonovo šetalište pa pogledaj koliko košta par zvučnika Bose. Biće ti sve jasno, kada vidiš razliku u cijeni u odnosu na Sony od jedno 5 puta!
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#37

Post by JD »

A Leko, u kojem su ti to autu fabricki zvucnici BOSE ??
JD
Posts: 1557
Joined: 11/12/2003 00:00
Location: Sarajevo

#38

Post by JD »

Jedno je naruciti, a drugo je imati BOSE zvucnike kao serijsku opremu. To mozda imaju auta poput Audija A6 i slicno...
Post Reply