PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
mara-
Posts: 78
Joined: 10/04/2011 23:25

#1901 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by mara- »

Koga biste sada preporučili kao baš dobrog za Peugeot? Ja već godinu dana imam neki čudan zvuk, vozio sam kod svog majstora, on ne zna šta je, vozio sam još kod jednog, ne zna ni on. Imam osjećaj kao neki vazduh da mi dolazi kroz lijevi ventilacioni otvor kad se malo jače potjera auto iz nižih obrtaja ili kad uz brdo vozim, kad je opterećen. Ne osjetim pod rukom naravno ništa, nikakav vazduh, nego bih tako opisao zvuk koji čujem.

Vidim iznad da Dedovića oblati čovjek. Ko onda ostaje, Servis 206 ?
Last edited by mara- on 04/02/2022 23:28, edited 2 times in total.
mara-
Posts: 78
Joined: 10/04/2011 23:25

#1902 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by mara- »

---
Mason
Posts: 125
Joined: 22/12/2003 00:00

#1903 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Mason »

Ekipa htio sam zamoliti za malu pomoc ako je neko imao slican problem

Peugeot 206, 2004, 1.4 benzin 75ks, auto je prva ruka (nije uvoz)

Imam probleme sa pregrijavanjem motora, tj u toku vožnje u sarajevskim spicama (gdje prakticki dodjem do 2 brzine samo) temp motora pocne da raste, te se znak STOP pali. Ugasim, 2-3 minute ohladi, upalim i nastavi normalno do sljedece situacije (koja je identicna). Klima je također postala problem, tj ako se ukljuci, motor pocne sa pregrijavanjem. Pa se skoro i ne pali.

Model ima dva hladnjaka (mali i veliki). Mali je prije 6-7 godina procurio, zamijenio. Također, termostat zamjenio (mislim da majstor rece "jabuka") prije 2-3 godine. Crijeva pregledana, ispravna. Osiguraci pregledani, nije bilo problema. Neke zice su bile od starosti dotrajala, zamijenio. Antrifirz uvijek na odgovarajućem nivou.

Imam osjecaj (slusanje) da se ventilator tek upali kada ubacim u 3 brzinu, sto je u spicama skoro pa nemoguca misija.

Ne znam vise sta da pogledam dodatno, pa ako je neko od forumasa imao slican problem, hvala na pomoci/sugestiji/savjetu
NediM17
Posts: 21640
Joined: 05/11/2009 11:49

#1904 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by NediM17 »

Opet ti pežoVi, znam za HDI al' ne znadoh da i beMzinci zajebavaju. Kad ti se desi to pregrijavanje upali grijanje na max.
Provjeri uključuje li ventilator, vidi cirkuliše li voda kroz ekspanzionu, tj. otvara li termostat.
Provjeri da nije hladnjak začepljen, vidi možda ima li baja polijepljenih na hladnjaku.
Ako je to sve u redu pomiri se da je to pežoV. :sad:
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#1905 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by 530i »

Nije to normalno ponašanje. Svaki pristojan majstor će naći problem i popraviti. Klima automatski pali ventilator na prvu brzinu (brzinu vrtnje ventilatora). Dalje se on jače pali ako ima potrebe za tim. Isto tako bez klime, stoji ugašen i pali se po potrebi. Nema to veze sa brzinom kretanja auta niti stepenom prenosa u kojem se vozi. I najbezveznija dijagnostika pokaže na koliko se tačno stepeni pali ventilator, fabrička specifikacija se zna. Slušanje tokom vožnje nije ispravna dijagnostika kada se pali ventilator hladnjaka.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13195
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1906 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Evolution_IV »

Ja nmg da vjerujem kako su to napravili da se pregrijava sa klimom, svakog svabu i japanca kojeg sam vozio sa klimom je obratno, ljeti pogtovo im dobro dodje klima upaljena(jer jedan vent je za sve) :-)
User avatar
liaar
Posts: 3784
Joined: 29/11/2016 11:09
Location: Grad zabranjenog imena
Grijem se na: na suze
Vozim: francusku nakazu
Contact:

#1907 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by liaar »

Ti 1.4 motori (i 8v i 16v) su imali probleme sa pucanjem dihtunga glave. Ima li majoneze u boci/na čepu ?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#1908 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

taj 206 ispod maske ima 2 releja koji pale ventilator na 1. i 2. brzinu ,cesto puta na njima bude kvar .ili izgore zice ili zahrdja sve .
na benzincima 1.4 8v istruhne dihtung glave ili im se otkine saraf glave krajnji desni obicno,pa nastane sranje ..

Image
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#1909 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by shandrprcSA »

Mason wrote: 19/02/2022 14:44 Ekipa htio sam zamoliti za malu pomoc ako je neko imao slican problem

Peugeot 206, 2004, 1.4 benzin 75ks, auto je prva ruka (nije uvoz)

Imam probleme sa pregrijavanjem motora, tj u toku vožnje u sarajevskim spicama (gdje prakticki dodjem do 2 brzine samo) temp motora pocne da raste, te se znak STOP pali. Ugasim, 2-3 minute ohladi, upalim i nastavi normalno do sljedece situacije (koja je identicna). Klima je također postala problem, tj ako se ukljuci, motor pocne sa pregrijavanjem. Pa se skoro i ne pali.

Model ima dva hladnjaka (mali i veliki). Mali je prije 6-7 godina procurio, zamijenio. Također, termostat zamjenio (mislim da majstor rece "jabuka") prije 2-3 godine. Crijeva pregledana, ispravna. Osiguraci pregledani, nije bilo problema. Neke zice su bile od starosti dotrajala, zamijenio. Antrifirz uvijek na odgovarajućem nivou.

Imam osjecaj (slusanje) da se ventilator tek upali kada ubacim u 3 brzinu, sto je u spicama skoro pa nemoguca misija.

Ne znam vise sta da pogledam dodatno, pa ako je neko od forumasa imao slican problem, hvala na pomoci/sugestiji/savjetu
damirc_sa
Posts: 395
Joined: 22/12/2012 15:55

#1910 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by damirc_sa »

Ikic servis na Dobrinji, tacnije na ulazu u Lukavicu iz pravca Stupa.

7 godina vozao Peugeota, sada Citroena, ljudi su se posvetili samo francuskim vozilima. Za sve sto sam kod njih uradio dobijao sam minimalno godinu dana garancije na dijelove i ruke. Uredno vode evidenciju o svim radovima na vasem vozilu. Kada sam prosle godine prodavao vozilo i kada sam kupcu predocio listu radova kad i na koliko kilometara kupac se bas iznenadio.

Iz mog dugogodisnjeg iskustva za odrzavanje Peugeota Ikic servis
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1911 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

damirc_sa wrote: 21/02/2022 12:26 Ikic servis na Dobrinji, tacnije na ulazu u Lukavicu iz pravca Stupa.

7 godina vozao Peugeota, sada Citroena, ljudi su se posvetili samo francuskim vozilima. Za sve sto sam kod njih uradio dobijao sam minimalno godinu dana garancije na dijelove i ruke. Uredno vode evidenciju o svim radovima na vasem vozilu. Kada sam prosle godine prodavao vozilo i kada sam kupcu predocio listu radova kad i na koliko kilometara kupac se bas iznenadio.

Iz mog dugogodisnjeg iskustva za odrzavanje Peugeota Ikic servis
Imaju dva Ikića..braća, ne znam na koje tačno misliš
Meni je Cera, tj. njegovi majstori mnogo bolji, jer rade pravo dugo u servisu. Dok onaj prvi do ceste, svake hefte novi majstor radi u servisu.
User avatar
alcho
Posts: 1467
Joined: 31/08/2006 09:08

#1912 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by alcho »

konektovan wrote: 21/02/2022 12:33
damirc_sa wrote: 21/02/2022 12:26 Ikic servis na Dobrinji, tacnije na ulazu u Lukavicu iz pravca Stupa.

7 godina vozao Peugeota, sada Citroena, ljudi su se posvetili samo francuskim vozilima. Za sve sto sam kod njih uradio dobijao sam minimalno godinu dana garancije na dijelove i ruke. Uredno vode evidenciju o svim radovima na vasem vozilu. Kada sam prosle godine prodavao vozilo i kada sam kupcu predocio listu radova kad i na koliko kilometara kupac se bas iznenadio.

Iz mog dugogodisnjeg iskustva za odrzavanje Peugeota Ikic servis
Imaju dva Ikića..braća, ne znam na koje tačno misliš
Meni je Cera, tj. njegovi majstori mnogo bolji, jer rade pravo dugo u servisu. Dok onaj prvi do ceste, svake hefte novi majstor radi u servisu.
Cera - uvijek ljubazni, uvijek ce dati sve od sebe da ti pomognu.
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1913 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

alcho wrote: 21/02/2022 13:49
konektovan wrote: 21/02/2022 12:33

Imaju dva Ikića..braća, ne znam na koje tačno misliš
Meni je Cera, tj. njegovi majstori mnogo bolji, jer rade pravo dugo u servisu. Dok onaj prvi do ceste, svake hefte novi majstor radi u servisu.
Cera - uvijek ljubazni, uvijek ce dati sve od sebe da ti pomognu.
100% :thumbup:
shandrprcSA
Posts: 9793
Joined: 23/02/2013 08:16

#1914 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by shandrprcSA »

konektovan wrote: 21/02/2022 12:33 Imaju dva Ikića..braća, ne znam na koje tačno misliš
Meni je Cera, tj. njegovi majstori mnogo bolji, jer rade pravo dugo u servisu. Dok onaj prvi do ceste, svake hefte novi majstor radi u servisu.
ovaj https://www.google.com/maps/place/Iki%C ... 18.3520143
User avatar
konektovan
Posts: 40519
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1915 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

shandrprcSA wrote: 21/02/2022 17:06
konektovan wrote: 21/02/2022 12:33 Imaju dva Ikića..braća, ne znam na koje tačno misliš
Meni je Cera, tj. njegovi majstori mnogo bolji, jer rade pravo dugo u servisu. Dok onaj prvi do ceste, svake hefte novi majstor radi u servisu.
ovaj https://www.google.com/maps/place/Iki%C ... 18.3520143
I jedan i drugi su u istom objektu, po dvije garaze ili po dvije dizalice...
Cera je u zadnja dva boxa....
Mason
Posts: 125
Joined: 22/12/2003 00:00

#1916 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Mason »

Hvala svima na sugestijama, probat cemo jedno po jedno
Ova "jabuka" ili senzor iz videa, to je mijenjano, i to bas kod Ikica gdje se auto i održava.
Pogledat cu i ostale detalje iz videa i vaših komentara.

Hvala, svakako javim sta sam uspio.
mara-
Posts: 78
Joined: 10/04/2011 23:25

#1917 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by mara- »

shandrprcSA wrote: 21/02/2022 17:06
konektovan wrote: 21/02/2022 12:33 Imaju dva Ikića..braća, ne znam na koje tačno misliš
Meni je Cera, tj. njegovi majstori mnogo bolji, jer rade pravo dugo u servisu. Dok onaj prvi do ceste, svake hefte novi majstor radi u servisu.
ovaj https://www.google.com/maps/place/Iki%C ... 18.3520143
Ne bi kod ovog da mi platiš. Samo Ikić Ceru mogu preporučiti.
bonersa
Posts: 257
Joined: 09/11/2012 14:40

#1918 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by bonersa »

Mason wrote: 19/02/2022 14:44 Ekipa htio sam zamoliti za malu pomoc ako je neko imao slican problem

Peugeot 206, 2004, 1.4 benzin 75ks, auto je prva ruka (nije uvoz)

Imam probleme sa pregrijavanjem motora, tj u toku vožnje u sarajevskim spicama (gdje prakticki dodjem do 2 brzine samo) temp motora pocne da raste, te se znak STOP pali. Ugasim, 2-3 minute ohladi, upalim i nastavi normalno do sljedece situacije (koja je identicna). Klima je također postala problem, tj ako se ukljuci, motor pocne sa pregrijavanjem. Pa se skoro i ne pali.

Model ima dva hladnjaka (mali i veliki). Mali je prije 6-7 godina procurio, zamijenio. Također, termostat zamjenio (mislim da majstor rece "jabuka") prije 2-3 godine. Crijeva pregledana, ispravna. Osiguraci pregledani, nije bilo problema. Neke zice su bile od starosti dotrajala, zamijenio. Antrifirz uvijek na odgovarajućem nivou.

Imam osjecaj (slusanje) da se ventilator tek upali kada ubacim u 3 brzinu, sto je u spicama skoro pa nemoguca misija.

Ne znam vise sta da pogledam dodatno, pa ako je neko od forumasa imao slican problem, hvala na pomoci/sugestiji/savjetu
Ne znam da li si rješio problem, ali ja sam imao identičan problem, doduše na Citroenu, ali sličnih karakteristika. U suštini meni se ventilator palio kasno u gradskoj vožnji i dolazilo je do pregrijavanja motora kada dugo stojim u koloni. Na kraju sam odveo auto električaru (Senči na Alipašinom) i zamjenio mi je senzor temperature motora i nije se više javljao problem. Trošak bio sa zamjenom 15 KM.

To je ovaj mali hepek: https://www.silux.ba/proizvodi/motor/au ... eot-407-04
acuupo
Posts: 207
Joined: 12/02/2014 15:39

#1919 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by acuupo »

Drustvo
U pitanju je Citroen 2015 2.0 150hp.
Upalila se lampica urea ,nasuto oko 11 litara ali lampica i dalje tu .
Nakon stotinjak kilometara krenulo odbrojavanje .Odem kod svog majstora na dijagnostici ...adblue ,nizak pritisak u spremniku.
Resetuje gresku ali poslije dva dana opet se upalilo,nije krenulo jos odbrojavanje ali ocekujemo veoma brzo 😃.
Otisao do ovlastenog ,kaze nema dijagnosticara i treba ga cekati par dana i kazu mi iz iskustva u 85 posto slucajeva da se mora zamijeniti komplet spremnik i kosta 1600KM ili da se ugasi sistem urea 400KM .
Da li ima neko za preporuciti gdje ugasiti ovaj sistem u Sarajevu i da li pravi problem na tehnickom kasnije .
User avatar
ElRe
Posts: 10798
Joined: 12/12/2011 11:28

#1920 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

acuupo wrote: 21/03/2022 09:18 Drustvo
U pitanju je Citroen 2015 2.0 150hp.
Upalila se lampica urea ,nasuto oko 11 litara ali lampica i dalje tu .
Nakon stotinjak kilometara krenulo odbrojavanje .Odem kod svog majstora na dijagnostici ...adblue ,nizak pritisak u spremniku.
Resetuje gresku ali poslije dva dana opet se upalilo,nije krenulo jos odbrojavanje ali ocekujemo veoma brzo 😃.
Otisao do ovlastenog ,kaze nema dijagnosticara i treba ga cekati par dana i kazu mi iz iskustva u 85 posto slucajeva da se mora zamijeniti komplet spremnik i kosta 1600KM ili da se ugasi sistem urea 400KM .
Da li ima neko za preporuciti gdje ugasiti ovaj sistem u Sarajevu i da li pravi problem na tehnickom kasnije .
http://asdedovic.ba/
mara-
Posts: 78
Joined: 10/04/2011 23:25

#1921 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by mara- »

Ma kakav Dedović, neće mu on gasiti. Idi kod Simanića da ti to ugasi.
User avatar
Optimist
Posts: 13634
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1922 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Optimist »

Zna li neko kako kontaktirati ove iz Bloka na Stupu?

Danas zvao vise puta, ili je zauzeto ili se niko je javlja.
Poslao mail sa upitom za predracun na koji niko nije odgovorio.

Ili predlozite drugi servis koji se moze kontaktirati.
P308, 1.2 benzin, potrebno uraditi veliki i mali servis, zupcasti u ulju.
User avatar
ElRe
Posts: 10798
Joined: 12/12/2011 11:28

#1923 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

Optimist wrote: 04/04/2022 21:31 Zna li neko kako kontaktirati ove iz Bloka na Stupu?

Danas zvao vise puta, ili je zauzeto ili se niko je javlja.
Poslao mail sa upitom za predracun na koji niko nije odgovorio.

Ili predlozite drugi servis koji se moze kontaktirati.
P308, 1.2 benzin, potrebno uraditi veliki i mali servis, zupcasti u ulju.
033282001-282009 pa probaj
User avatar
Optimist
Posts: 13634
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1924 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Optimist »

ElRe wrote: 05/04/2022 07:04
Optimist wrote: 04/04/2022 21:31 Zna li neko kako kontaktirati ove iz Bloka na Stupu?

Danas zvao vise puta, ili je zauzeto ili se niko je javlja.
Poslao mail sa upitom za predracun na koji niko nije odgovorio.

Ili predlozite drugi servis koji se moze kontaktirati.
P308, 1.2 benzin, potrebno uraditi veliki i mali servis, zupcasti u ulju.
033282001-282009 pa probaj
Ista stvar i jutros.
Na prvi broj zvoni niko se ne javlja, na drugi se ukljuci sekretarica i poslije fax.
User avatar
ElRe
Posts: 10798
Joined: 12/12/2011 11:28

#1925 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

Znači i dalje su neozbiljna i neorganizovana firma.
Post Reply