PEUGEOT servis u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Optimist
Posts: 13566
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#1501 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Optimist »

dzipalo wrote:Gdje uraditi zamjenu xenon sijalice, pisao Bloku kazu 318KM komad, ko da je suho zlato :D
Xenon shop, robot garaza.
_ado_
Posts: 657
Joined: 18/10/2007 18:32

#1502 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by _ado_ »

dzipalo wrote:Gdje uraditi zamjenu xenon sijalice, pisao Bloku kazu 318KM komad, ko da je suho zlato :D
Autoelektrika Aleja Bosne srebrene. Oni prodaju sijalice, a sto se tice zamjene, znam da elektricar Buco, u S. Koloniji, radi sa njima.
User avatar
SEYOboy
Posts: 313
Joined: 02/08/2011 00:14

#1503 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by SEYOboy »

amar1994 wrote:
SEYOboy wrote:imam problem sa peugeotom 208 2015god. 1.6hdi. upaljene lampice servis i motor, te treperi lampica urea. dodao sam 5 litara adblue tekucine. nista se nije promijenilo. trebam preporuku servisa u sarajevu. hvala.
http://asd.co.ba/

:thumbup:
pozdrav svima. update situacije. auto nije moj nego prijateljev.
Otišao on jučer u blok servis. stavili auto na dijagnostiku i kažu da je potrebno promijeniti čitav adblue spremnik (cijena 1500 maraka).
Prijatelj ih pitao je li tvornička greška u pitanju te ima li pravo na besplatnu zamjenu spremnika jer su pojedini modeli imali tvornčkih problema sa adblue spremnikom te je peugeot besplatno mijenjao spremnike.
Serviser je provjerio u sistemu i auto ima tvornički neispravan spremnik.
Ali sad dolazimo do pravog problema. Serviser mu je rekao da nema pravo na besplatnu zamjenu zbog toga što nije u 2018 god. servisirao auto u ovlaštenom servisu. Inače auto je 2015 god. te je servisiran u ovlaštenom servisu do 2017. godine u Italiji. Prijatelj ga je kupio u BiH prije dva mjeseca.
Pitanje je što sada uraditi. Kome se obratiti? Jer ovaj razlog koji je serviser naveo mi nije dovoljan za odbijanje zamjene tvonički neispravne komponente.
Na internetu sam našao par tema gdje su ljudima mijenjali besplatno adblue spremnike uz nadoplatu sati rada na zamjeni. Npr. ova tema
http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=15571.0
Pomagajte :(
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#1504 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by dzipalo »

SEYOboy wrote:
amar1994 wrote:
SEYOboy wrote:imam problem sa peugeotom 208 2015god. 1.6hdi. upaljene lampice servis i motor, te treperi lampica urea. dodao sam 5 litara adblue tekucine. nista se nije promijenilo. trebam preporuku servisa u sarajevu. hvala.
http://asd.co.ba/

:thumbup:
pozdrav svima. update situacije. auto nije moj nego prijateljev.
Otišao on jučer u blok servis. stavili auto na dijagnostiku i kažu da je potrebno promijeniti čitav adblue spremnik (cijena 1500 maraka).
Prijatelj ih pitao je li tvornička greška u pitanju te ima li pravo na besplatnu zamjenu spremnika jer su pojedini modeli imali tvornčkih problema sa adblue spremnikom te je peugeot besplatno mijenjao spremnike.
Serviser je provjerio u sistemu i auto ima tvornički neispravan spremnik.
Ali sad dolazimo do pravog problema. Serviser mu je rekao da nema pravo na besplatnu zamjenu zbog toga što nije u 2018 god. servisirao auto u ovlaštenom servisu. Inače auto je 2015 god. te je servisiran u ovlaštenom servisu do 2017. godine u Italiji. Prijatelj ga je kupio u BiH prije dva mjeseca.
Pitanje je što sada uraditi. Kome se obratiti? Jer ovaj razlog koji je serviser naveo mi nije dovoljan za odbijanje zamjene tvonički neispravne komponente.
Na internetu sam našao par tema gdje su ljudima mijenjali besplatno adblue spremnike uz nadoplatu sati rada na zamjeni. Npr. ova tema
http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=15571.0
Pomagajte :(
Pisati Peugeot Slovenija, oni su glavni za nase podrucje, pa vidjeti sta oni kazu. Ako ne bude nista korisno onda Peugeot Francuska pa sta bude :)
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#1505 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by RagibUzoriti »

SEYOboy wrote:
amar1994 wrote:
SEYOboy wrote:imam problem sa peugeotom 208 2015god. 1.6hdi. upaljene lampice servis i motor, te treperi lampica urea. dodao sam 5 litara adblue tekucine. nista se nije promijenilo. trebam preporuku servisa u sarajevu. hvala.
http://asd.co.ba/

:thumbup:
pozdrav svima. update situacije. auto nije moj nego prijateljev.
Otišao on jučer u blok servis. stavili auto na dijagnostiku i kažu da je potrebno promijeniti čitav adblue spremnik (cijena 1500 maraka).
Prijatelj ih pitao je li tvornička greška u pitanju te ima li pravo na besplatnu zamjenu spremnika jer su pojedini modeli imali tvornčkih problema sa adblue spremnikom te je peugeot besplatno mijenjao spremnike.
Serviser je provjerio u sistemu i auto ima tvornički neispravan spremnik.
Ali sad dolazimo do pravog problema. Serviser mu je rekao da nema pravo na besplatnu zamjenu zbog toga što nije u 2018 god. servisirao auto u ovlaštenom servisu. Inače auto je 2015 god. te je servisiran u ovlaštenom servisu do 2017. godine u Italiji. Prijatelj ga je kupio u BiH prije dva mjeseca.
Pitanje je što sada uraditi. Kome se obratiti? Jer ovaj razlog koji je serviser naveo mi nije dovoljan za odbijanje zamjene tvonički neispravne komponente.
Na internetu sam našao par tema gdje su ljudima mijenjali besplatno adblue spremnike uz nadoplatu sati rada na zamjeni. Npr. ova tema
http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=15571.0
Pomagajte :(
Imam jedno teretno vozilo u privatnom vlasnistvu( Citroen Jumpy).
Prije 10tak dana ujutro da upalim,desi mi se da na displej dodje obavjest da se motor ugasi,moze doci do zacepljenja filtera i ostecenja motora bla bla...

Prikljucim ga na AutoCom dijagnostiku i dobijem ograniceno ocitavanje greske. Nakon toga na DiagBox i pokaze mi malo detaljnije.

Uglavnom da ti skratim pricu,nije meni dao djavo mira i izvadim pumpu iz tog rezervoara,kad tamo jedna od zica se odletovala :mrgreen:

Napravim to kako treba,vratim na svoje mjesto eno je fercera ko ista.

U BiH novi rezervoar kosta 480 KM sa popustom. Ovdje gdje sam ja milja i nesto.
Uglavnom 5 minuta posla,ali znaju oderati koga uhvate.
User avatar
SEYOboy
Posts: 313
Joined: 02/08/2011 00:14

#1506 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by SEYOboy »

RagibUzoriti wrote:
Imam jedno teretno vozilo u privatnom vlasnistvu( Citroen Jumpy).
Prije 10tak dana ujutro da upalim,desi mi se da na displej dodje obavjest da se motor ugasi,moze doci do zacepljenja filtera i ostecenja motora bla bla...

Prikljucim ga na AutoCom dijagnostiku i dobijem ograniceno ocitavanje greske. Nakon toga na DiagBox i pokaze mi malo detaljnije.

Uglavnom da ti skratim pricu,nije meni dao djavo mira i izvadim pumpu iz tog rezervoara,kad tamo jedna od zica se odletovala :mrgreen:

Napravim to kako treba,vratim na svoje mjesto eno je fercera ko ista.

U BiH novi rezervoar kosta 480 KM sa popustom. Ovdje gdje sam ja milja i nesto.
Uglavnom 5 minuta posla,ali znaju oderati koga uhvate.
Pozdrav. Gdje se može uzeti novi rezervoar za 480KM. Možeš i na PM odgovoriti. hvala.
User avatar
SEYOboy
Posts: 313
Joined: 02/08/2011 00:14

#1507 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by SEYOboy »

dzipalo wrote:
Pisati Peugeot Slovenija, oni su glavni za nase podrucje, pa vidjeti sta oni kazu. Ako ne bude nista korisno onda Peugeot Francuska pa sta bude :)
Pozdrav. Pokušat ćšemo još sa servisima u Mostaru i Banja Luci. Pa ću onda kontaktirati Peugeot Slovenija.
Možeš li me uputiti na koji email adresu ili broj telefona da zovem Peugeot Slovenija. Hvala.
dzipalo
Posts: 844
Joined: 07/08/2018 22:31

#1508 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by dzipalo »

SEYOboy wrote:
dzipalo wrote:
Pisati Peugeot Slovenija, oni su glavni za nase podrucje, pa vidjeti sta oni kazu. Ako ne bude nista korisno onda Peugeot Francuska pa sta bude :)
Pozdrav. Pokušat ćšemo još sa servisima u Mostaru i Banja Luci. Pa ću onda kontaktirati Peugeot Slovenija.
Možeš li me uputiti na koji email adresu ili broj telefona da zovem Peugeot Slovenija. Hvala.
Ovdje bi trebala biti kontakt forma na dnu stranice https://www.peugeot.si/domov.html
User avatar
Ned071
Posts: 6435
Joined: 27/01/2014 15:32

#1509 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Ned071 »

i onda mi onaj limun kaze ja hejter..
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1510 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

Ned071 wrote:i onda mi onaj limun kaze ja hejter..
A o cemu je rijec???
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#1511 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by RagibUzoriti »

SEYOboy wrote: Pozdrav. Gdje se može uzeti novi rezervoar za 480KM. Možeš i na PM odgovoriti. hvala.
Zvao ona dva ovlastena servisa u Sarajevu. Jel ABC i onaj drugi na Alipasinom,Berlijeta cini mi se...
Pljosko
Posts: 77
Joined: 02/08/2009 23:16

#1512 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Pljosko »

SEYOboy wrote:
amar1994 wrote:
SEYOboy wrote:imam problem sa peugeotom 208 2015god. 1.6hdi. upaljene lampice servis i motor, te treperi lampica urea. dodao sam 5 litara adblue tekucine. nista se nije promijenilo. trebam preporuku servisa u sarajevu. hvala.
http://asd.co.ba/

:thumbup:
pozdrav svima. update situacije. auto nije moj nego prijateljev.
Otišao on jučer u blok servis. stavili auto na dijagnostiku i kažu da je potrebno promijeniti čitav adblue spremnik (cijena 1500 maraka).
Prijatelj ih pitao je li tvornička greška u pitanju te ima li pravo na besplatnu zamjenu spremnika jer su pojedini modeli imali tvornčkih problema sa adblue spremnikom te je peugeot besplatno mijenjao spremnike.
Serviser je provjerio u sistemu i auto ima tvornički neispravan spremnik.
Ali sad dolazimo do pravog problema. Serviser mu je rekao da nema pravo na besplatnu zamjenu zbog toga što nije u 2018 god. servisirao auto u ovlaštenom servisu. Inače auto je 2015 god. te je servisiran u ovlaštenom servisu do 2017. godine u Italiji. Prijatelj ga je kupio u BiH prije dva mjeseca.
Pitanje je što sada uraditi. Kome se obratiti? Jer ovaj razlog koji je serviser naveo mi nije dovoljan za odbijanje zamjene tvonički neispravne komponente.
Na internetu sam našao par tema gdje su ljudima mijenjali besplatno adblue spremnike uz nadoplatu sati rada na zamjeni. Npr. ova tema
http://peugeot-klub.hr/forum/index.php?topic=15571.0
Pomagajte :(
Jesi li uspio rijesiti problem, citam da je ovo ucestala pojava, kod mene je zamijenjen cep rezervoara AdBlue-a i ozicenje u garanciji (opoziv bio zbog toga), ali citam da se problem javljao i nakon toga.
Nadam se da me ne ceka kesiranje 1500 KM, valjda se pojavi i neka zamjenska i jeftinija varijanta
User avatar
ElRe
Posts: 10667
Joined: 12/12/2011 11:28

#1513 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by ElRe »

Prijatelj je prije 2 mjeseca u Kramaru kupio 3008 1.6 BlueHDI, 2017g, sa cca 170000 km i morao je da zamijeni adblue rezervoar. Koliko sam zapamtio u Bloku ga je to kostalo oko 1600 KM, a garancija od 2 god istekla.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#1514 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by RagibUzoriti »

Ne mogu da vjerujem kako se lupaju te cijene.
Litar aditiva je oko 120 KM. Ide 3-4 litra
Rezervoar je par stoja.

I onda kaze iskesirao 1600 :roll:
User avatar
sime_cipol
Posts: 15970
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#1515 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by sime_cipol »

Jebo ti budalu, Kupit ces ti Šime opet MPI :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1516 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by amar1994 »

Image

:evil:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#1517 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Me_again »

sime_cipol wrote:Jebo ti budalu, Kupit ces ti Šime opet MPI :D
Ja razmišljam o karburatoru, što je sigurno sigurno je :thumbup:
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#1518 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Me_again »

amar1994 wrote:Image

:evil:
Veoma dopadljivo.
Ali primječujem da vrtloženje usisavanog zraka na četvrtom cilindru neče biti identično kao na prva tri (neko je tamo nešto "skarabuđio" sa usisnom trubicom zbog nedostatka prostora).
Ocjena 7/10 :D
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#1519 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by amar1994 »

Me_again wrote:
amar1994 wrote:Image

:evil:
Veoma dopadljivo.
Ali primječujem da vrtloženje usisavanog zraka na četvrtom cilindru neče biti identično kao na prva tri (neko je tamo nešto "skarabuđio" sa usisnom trubicom zbog nedostatka prostora).
Ocjena 7/10 :D
Izgleda da mu je vaznije ojaĆanje na soljama amortizera :D
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#1520 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Me_again »

amar1994 wrote:
Me_again wrote:
amar1994 wrote:Image

:evil:
Veoma dopadljivo.
Ali primječujem da vrtloženje usisavanog zraka na četvrtom cilindru neče biti identično kao na prva tri (neko je tamo nešto "skarabuđio" sa usisnom trubicom zbog nedostatka prostora).
Ocjena 7/10 :D
Izgleda da mu je vaznije ojaĆanje na soljama amortizera :D
Mogle su se i trubice malo drugačije dizajnirati 8)
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#1521 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Radio Sarajevo »

Imam Pežo 208, dizel, 115 KS.

Na putu iz Sarajeva sam prespavao u Sloveniji i kad smo ujutru krenuli, nakon sipanja goriva mi se upalila lampica "engine fault", a zatim je pisalo "Particle filter additive level too low".

Ne znam jesam li dobro shvatio, ali mi izgleda kao da treba zamijeniti filter goriva. Iako je mijenjan prije 20ak hiljada, moguće da su mu balkanska goriva dohakala, pogotovo jer sam sipao dosta u Crnoj Gori i na Kosovu.

Može li mi neko potvrditi da li je to filter goriva, ili je nešto deseto? Inače održavam auto kod Dedovića jer sam često u Sarajevu, ali ne bih da u Holandiji mijenjam išta bez da znam o čemu se radi jer je veoma skupo, pa mi se ne rizikuje da mi samo ugasi lampicu, a ne popravi ništa...
User avatar
konektovan
Posts: 40075
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#1522 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by konektovan »

Radio Sarajevo wrote:Imam Pežo 208, dizel, 115 KS.

Na putu iz Sarajeva sam prespavao u Sloveniji i kad smo ujutru krenuli, nakon sipanja goriva mi se upalila lampica "engine fault", a zatim je pisalo "Particle filter additive level too low".

Ne znam jesam li dobro shvatio, ali mi izgleda kao da treba zamijeniti filter goriva. Iako je mijenjan prije 20ak hiljada, moguće da su mu balkanska goriva dohakala, pogotovo jer sam sipao dosta u Crnoj Gori i na Kosovu.

Može li mi neko potvrditi da li je to filter goriva, ili je nešto deseto? Inače održavam auto kod Dedovića jer sam često u Sarajevu, ali ne bih da u Holandiji mijenjam išta bez da znam o čemu se radi jer je veoma skupo, pa mi se ne rizikuje da mi samo ugasi lampicu, a ne popravi ništa...
Nivo aditiva za fap filter prenizak, ako sam dobro preveo to sa francuskog... :mrgreen:
Throttle
Posts: 12880
Joined: 10/06/2016 12:35

#1523 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Throttle »

Dospi tekucine za DPF
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#1524 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Radio Sarajevo »

Throttle wrote:Dospi tekucine za DPF
Kako da to uradim i mogu li sam? Gdje da dospem? Šta je DPF? :)
User avatar
Industrialyzer
Posts: 4839
Joined: 11/06/2011 23:51

#1525 Re: PEUGEOT servis u Sarajevu

Post by Industrialyzer »

Radio Sarajevo wrote:
Throttle wrote:Dospi tekucine za DPF
Kako da to uradim i mogu li sam? Gdje da dospem? Šta je DPF? :)
Najbolje da odes u servis i sve ce ti se reci. Ugl ne sekiraj se, nije neki kvar, samo reaguj cim prije.
Post Reply