Golf 2 D - Bosch pumpa

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
kirk13
Posts: 118
Joined: 23/04/2005 21:19
Location: Ljubljana

#1 Golf 2 D - Bosch pumpa

Post by kirk13 »

U zadnje vrijeme mi se stalno kvari nešto na autu. Ili je neka cijev ili hladnjak ili neka glupost.. ma stalno nešto. Pa auto tek 18 godina ima! :-) Stvarno zadnje 3 godine nisam im'o nikakvih problema a sada krenilo sve po redu. Ko da mi neko pravi diverzije preko noći!

Pitanje je sljedeće: primijetio sam da bilo gdje parkiram iza sebe ostavljam prilično veliku fleku na cesti. Prvo sam mislio da je ulje ili antifriz iz hladnjaka ali onda malo bolje pogledam i skontam da mi Bosch pumpa na onoj strani prema motoru negdje pušta naftu! Nije puno ali ako dodam gas vidim da svako toliko padne kapljica. Samo mi je još to trebalo...
Jeli to opasno? Da li se pumpa skine i popravi ili treba kupiti drugu i koliko bi koja od spomenutih kombinacija koštala?

Hvala po ko zna koji put...

Pozz
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#2 Re: Golf 2 D - Bosch pumpa

Post by howyesno »

kirk13 wrote:U zadnje vrijeme mi se stalno kvari nešto na autu. Ili je neka cijev ili hladnjak ili neka glupost.. ma stalno nešto. Pa auto tek 18 godina ima! :-) Stvarno zadnje 3 godine nisam im'o nikakvih problema a sada krenilo sve po redu. Ko da mi neko pravi diverzije preko noći!

Pitanje je sljedeće: primijetio sam da bilo gdje parkiram iza sebe ostavljam prilično veliku fleku na cesti. Prvo sam mislio da je ulje ili antifriz iz hladnjaka ali onda malo bolje pogledam i skontam da mi Bosch pumpa na onoj strani prema motoru negdje pušta naftu! Nije puno ali ako dodam gas vidim da svako toliko padne kapljica. Samo mi je još to trebalo...
Jeli to opasno? Da li se pumpa skine i popravi ili treba kupiti drugu i koliko bi koja od spomenutih kombinacija koštala?

Hvala po ko zna koji put...

Pozz
pa nije i da je bezopasno.
nemoj ga plaho po gasu i hitno ga odvuci negdje u servis za bosch pumpe.
najbolji servis za iste, ali stvarno najbolji, je kod lika u mjestu dobrinja (izmedju kaknja i visokog) - odakle se sada nastavlja gradnja auto puta. lik se zove Zufer ako nadjem broj postirat cu ga.
mene je servis kostao 70km al su fakat posao odradili.
nemoj samo voziti nekome za koga ne znas da je dobar, sjebat ce ti auto jos gore.

radio je i meni dok sam vozio golf-a, on vazi za najjaci servis za bosch pumpe
User avatar
taxi_driver
Posts: 3118
Joined: 26/09/2005 08:23
Location: taxi stand

#3 Re: Golf 2 D - Bosch pumpa

Post by taxi_driver »

kirk13 wrote:U zadnje vrijeme mi se stalno kvari nešto na autu. Ili je neka cijev ili hladnjak ili neka glupost.. ma stalno nešto. Pa auto tek 18 godina ima! :-) Stvarno zadnje 3 godine nisam im'o nikakvih problema a sada krenilo sve po redu. Ko da mi neko pravi diverzije preko noći!

Pitanje je sljedeće: primijetio sam da bilo gdje parkiram iza sebe ostavljam prilično veliku fleku na cesti. Prvo sam mislio da je ulje ili antifriz iz hladnjaka ali onda malo bolje pogledam i skontam da mi Bosch pumpa na onoj strani prema motoru negdje pušta naftu! Nije puno ali ako dodam gas vidim da svako toliko padne kapljica. Samo mi je još to trebalo...
Jeli to opasno? Da li se pumpa skine i popravi ili treba kupiti drugu i koliko bi koja od spomenutih kombinacija koštala?

Hvala po ko zna koji put...

Pozz



vidi slucajno da ti nisu crijeva sto idu sa dizne na diznu pukla.to se najcesce desava na golf-u 2.
mirz@
Posts: 184
Joined: 26/10/2005 23:04
Location: Sarajevo

#4

Post by mirz@ »

Samo ti zapucaj u Visoko kod Zufera, ma čovjek će ti to odraditi kako hoćeš.
Ako ti pušta sa strane na pumpi, na spoju, vjerovatno je otišao gumeni dihtung, to zna često otići. Bar je meni prije dok sam imao dvojku to otišlo i ja otišao kod Zufera čovjek mi dade gumicu džabe, a nije imao vremena da mi završi taj dan i ja sam promijenio.
Post Reply