KAMERA KOD RTV DOMA II

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: Bobi, _BataZiv_0809

TheGodfather001

#76 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by TheGodfather001 » 24/03/2008 18:00

abdulazizsarajevo wrote:
Neelix wrote:
Better Man wrote:Umjesto da se pitate gdje su kamere bolje Vam bi bilo da vozite po propisima.
:thumbup: haj da se i ja s tobom jednom slozim :-D

malo mi idu na zivce ovakvi komentari...jel shvatate da je nekad nemoguce ne proci kroz crveno...
jednostavno u brzini oko 60KM/h nemoguce je kociti tako brzo..tako da ipak ovdje ima i savjesnih vozaca kojima se omakne prolazak kroz crveno..jednostavno receno..
Tako mislim da treba postojati olaksavajuca okolnost za te ljude..isto tako ima olaksavajuca okolnost ako zaglavis na krivicni sud prvi put slucajno ili namjerno..logicno..

znaci zna se desiti i toliko cekanje...pih...:)

pozzz
Brate moj, pa naravno da je nemoguce zaustaviti se na crveno, ali samo ako vozis avion, ja vozim cca 6 godina i prosao sam jednom kroz crveno u gradu, kod II gimnazije jer sam "blenuo" u najljepsu djevojku na svijetu, naravno zaustavljen sam odmah...hhaa....moj savjet: kad se priblizavas semaforu uvijek, ali uvijek obrati paznju na svjetlo na pjesackom semaforu, koji se nalazi paralelno sa tvojom putanjom, jer kad se upali crveno na tom semaforu imas otprilike 11-18 sec prije nego se upali zuto i nakon toga crveno svjetlo na tvom semaforu...
Pozz i nemoj da se brines nemas kamere na toj raskrsnici koja prati prolazak i prekoracenje brzine.

superxenon

#77 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by superxenon » 24/03/2008 18:07

zena21 wrote:
superxenon wrote::-)

JA se stidim tvog avatara :oops: :lol: :lol: :lol: :oops: :D
nemoj se stidit, ja bih se trebao stiditi... 8-)

abdulazizsarajevo

#78 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by abdulazizsarajevo » 25/03/2008 07:59

TheGodfather001 wrote:
abdulazizsarajevo wrote:
Neelix wrote: :thumbup: haj da se i ja s tobom jednom slozim :-D

malo mi idu na zivce ovakvi komentari...jel shvatate da je nekad nemoguce ne proci kroz crveno...
jednostavno u brzini oko 60KM/h nemoguce je kociti tako brzo..tako da ipak ovdje ima i savjesnih vozaca kojima se omakne prolazak kroz crveno..jednostavno receno..
Tako mislim da treba postojati olaksavajuca okolnost za te ljude..isto tako ima olaksavajuca okolnost ako zaglavis na krivicni sud prvi put slucajno ili namjerno..logicno..

znaci zna se desiti i toliko cekanje...pih...:)

pozzz
Brate moj, pa naravno da je nemoguce zaustaviti se na crveno, ali samo ako vozis avion, ja vozim cca 6 godina i prosao sam jednom kroz crveno u gradu, kod II gimnazije jer sam "blenuo" u najljepsu djevojku na svijetu, naravno zaustavljen sam odmah...hhaa....moj savjet: kad se priblizavas semaforu uvijek, ali uvijek obrati paznju na svjetlo na pjesackom semaforu, koji se nalazi paralelno sa tvojom putanjom, jer kad se upali crveno na tom semaforu imas otprilike 11-18 sec prije nego se upali zuto i nakon toga crveno svjetlo na tvom semaforu...
Pozz i nemoj da se brines nemas kamere na toj raskrsnici koja prati prolazak i prekoracenje brzine.

Ninja samo da te pitam kako to da si prosao kroz crveno...o tome i ja govorim...covjek se zamisli..raygovaras sa nekim i na kraju vidis da imas jako malo da reagujes na zuto-crveno...o tim ja situacijama govorim..naravno da znam za to svjetlo pjesacima paralelno sa mojim...to na stranu..ali desi se...e to kad se desi nekad ...slucajno...treba biti tolerancije...

moj stav..

skulari

#79 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by skulari » 25/03/2008 17:18

Mozda bi stari i bilo tolerancije da si neciji sin. ;-)

ado-šampion

#80 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by ado-šampion » 25/03/2008 17:26

abdulazizsarajevo wrote:

Ninja samo da te pitam kako to da si prosao kroz crveno...o tome i ja govorim...covjek se zamisli..raygovaras sa nekim i na kraju vidis da imas jako malo da reagujes na zuto-crveno...o tim ja situacijama govorim..naravno da znam za to svjetlo pjesacima paralelno sa mojim...to na stranu..ali desi se...e to kad se desi nekad ...slucajno...treba biti tolerancije...

moj stav..
Meni se u zadnje vrijeme dešava tako da ne je.em semafore kad s nekim pričam u autu, al sreća dobre kočnice, ABS i Pirelli gume uvijek reaguju na vrijeme :-)
Nego fakat to mi se desilo dva puta u nekih 15 dana i nikad više.

Ja se ne slažem da treba praviti razliku između onih koji kroz crveno prolaze namjerno i onih koji prolaze "slučajno", zbog jednostavnog razloga što niko ne može dokazat jesi li ti prošao namjerno ili "slučajno". Niko neće reći "eto namjerno sam prošao da se napravim mangup", svako će reći "eto nisam vidio", "okrenuo sam se u odsutnom trenutku"...
Nego kad vozite koncentrišite se na vožnju i samo vožnju. Nije frka kad se bez posljedica prođe kroz crveno (nemojte me pogrešno shvatit), ali zamislite da je ne daj Bože umjesto tog crvenog koje niste vidjeli bilo dijete.

Što se tiče kamera, meni je drago što postavljaju, što se mene tiče nek postave na svakom semaforu u gradu, jedino tako će ljudi naučit da saobraćajni propisi nisu slučajno tu. A ova djeca što misle da su Šumaheri tako će se makar u gradu smirit, a van grada će se smirit kad iza krivine nalete na traktor ili nekog kočijaša s konjima (još gore), tad će im valjda biti jasno kolika je razlika između 80 i 60 na sat.

abdulazizsarajevo

#81 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by abdulazizsarajevo » 26/03/2008 09:32

Eh sada da je dijete bilo tu...

Ubistvo iz nehaja..ili ubistvo namjerno se kako znamo svakako razlicito tretiraju...postoji kazna naravno...ali ne ista..
Ali da ne zacatavamo ovu temu...interesantna je..
Drzimo se pravila...bez brze voznje..bez NERVIRANJA...BEZ HUJE neke...da nam svima bude ugodno u gradu..a na cesti..:)))

pozz

Comrad

#82 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by Comrad » 26/03/2008 10:00

Ma nikakve kamere nama nece pomoci, pa eto onaj lik sto je neki dan poginuo ima preko 5000 KM kazne, nije imao polozen vozacki ispit i opet se vozio ko sav normalan svijet, sve dok se nije zamotao oko bandere. I sad se mogu vidjeti "raceri" svaku noc, tako da ako policija misli da je rijesila stvar tako sto je postavila 4-5 kamera, grdno se vara. Hebote hvale se koliko su love naplatili od tih kamera, svi znaju gdje su kamere, uspore i nastave, a sta da ih i uslika, opet po starom. Nek postave po drota svakih kilometar i eto, samo nek stoji i gleda kako ko vozi, ne treba mu ni radar ni nista, svaku noc moze ispisati po stotinjak kazni.

Lesli Eldridž

#83 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by Lesli Eldridž » 26/03/2008 11:53

Comrad wrote:Ma nikakve kamere nama nece pomoci, pa eto onaj lik sto je neki dan poginuo ima preko 5000 KM kazne, nije imao polozen vozacki ispit i opet se vozio ko sav normalan svijet, sve dok se nije zamotao oko bandere. I sad se mogu vidjeti "raceri" svaku noc, tako da ako policija misli da je rijesila stvar tako sto je postavila 4-5 kamera, grdno se vara. Hebote hvale se koliko su love naplatili od tih kamera, svi znaju gdje su kamere, uspore i nastave, a sta da ih i uslika, opet po starom. Nek postave po drota svakih kilometar i eto, samo nek stoji i gleda kako ko vozi, ne treba mu ni radar ni nista, svaku noc moze ispisati po stotinjak kazni.
Jest vala. Ali neće. Lakše im je naplačivati kazne za parking kad parkiraš na dozvoljenom mjestu ili ne platiš.

VR6

#84 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by VR6 » 27/03/2008 06:07

Nikakve kamere nece usporiti onoga ko zeli voziti brzo, one su tu za punjenje proracuna. Da se stvarno zeli povecati sigurnost, uradilo bi se nesto i po pitanju tehnicke ispravnosti vozila, pa onda i edukovanja vozaca. Izgradila bi se neka staza gdje mogu voziti oni koji zele voziti brzo, poligoni gdje bi se mladi vozaci naucili nekim stvarima ili bi se promjenio zakon za polaganje, al ne kao sada, da je jos gluplji nego prije. Zasto se ne uvede da mozes polagati sa 16 godina, al da do 18-e ne smijes voziti bez nekoga ko ima recimo vozacku preko 10 godina ili u drugom slucaju, bez roditelja. Tim bi mladi u one prve dvije, najkriticnije godine vozili mnogo pazljivije i do osamostaljenja sa 18, imali dovoljno iskustva da ne rade neke gluposti.

saibaba

#85 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by saibaba » 03/04/2008 23:14

Podržavam postavljanje kamera naravno. čisto da se sa majmunima ne bi morao objašnjavati kako sam prošao kroz žuto a ne kroz crveno.

VR6

#86 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by VR6 » 09/04/2008 23:56

Ljudi pripazite, kamera kod TV-a sada slika na 65 km/h, mozda i manje. Zadnja dva dana vidio par slikanja, ljudi koji gotovo i nisu isli brze od mene, a ja tu prolazim sa 60 km/h. Izgleda im zafalilo para, pa su limit podigli na 1-2 km/h iznad ogranicenja...

kEN0

#87 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by kEN0 » 10/04/2008 00:25

VR6 wrote:Ljudi pripazite, kamera kod TV-a sada slika na 65 km/h, mozda i manje. Zadnja dva dana vidio par slikanja, ljudi koji gotovo i nisu isli brze od mene, a ja tu prolazim sa 60 km/h. Izgleda im zafalilo para, pa su limit podigli na 1-2 km/h iznad ogranicenja...
toliko o tome da je ugasena...

jaran mi oko 9 sati veceras govori kako je isao oko 70.. i da je blicnulo 2 puta, i pita me koliko mi je kazne doslo i koliko vozacka, prepao se...

ja reko sta ti je bolan nema tu vise kamere, ukinuta je.. kaze on sjevnu 2 puta ko grom.. ja reko ma mozda nije tebe, kaze on zalijepio se nekom liku koji je isao najvise 80...

znaci kamera kod rtva je ponovo u funkciji...

hmm, mozda niikad nije ni gasena.

pilica

#88 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by pilica » 10/04/2008 09:33

8 aprila je prebacena sa Pofalica na RTV dom, ali kazu slika preko 80km/h

atko

#89 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by atko » 10/04/2008 09:47

Jeste, iz officea gledam na tu kameru, od osmog je tu i slika... neznam na koliko sad slika... ali slika brate ne gasi se :P

madner

#90 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by madner » 11/04/2008 00:04

Joj da mi se sjetit gdje mi je ona zolja da isprobam kontrablitz. :evil:

dino_xx

#91 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by dino_xx » 11/04/2008 09:40

ninja-san wrote:Zna li iko na kojem principu radi, tj. kada reagira kamera koja se nalazi kod RTV doma?
Vozim se danas kuci, ono normala 60 km/h kad se na jedno 30 m pred raskrsincom upali zuto. Ono, situacija je bila kociti ili ne, a s obzirom da je zima i klizavo, odlucim ja da ne "skripim" po cesti i pazljivo gledam na semafor i siguran sam da sam usao u raskrsnicu dok je jos bilo zuto svjetlo.

Jaran mi danas objasnjava da imaju senzori ispod ceste i da se oni ukljucuju iskljucivo kada ugazis u raskrsnicu dok je crveno svjetlo, te da postoji tolerancija na zuto.
Meni sve ipak neka "suha" jer znam kako kod nas drzava dere i da bas nije tolerantna. Je li netko imao isklustava?
Ovako, nema nikakvih senzora...kamera radi aqko kamera-radar...ova kamera koja je bila kod rtv-a se premješta sa lokacije na lokaciju...prebacena je bila na stup, pa je sada kod ekonomske skole na pofalicima, gdje je ograničenje 40...inače nastimaju je da lovi auta koja voze više od 20km/h preko ograničenja tj. dok je bila kod rtv lovila je preko 80km/h,a sada kad je kod ekonomske lovi preko 60km/h i naravno crveno svjetlo...ovo je provjereno...drugo mene je uhvatila kod rtv-a te sam se malo raspitao, vozio sam 86km/h i kazna je bila 50KM, sto i nije nesto koliko sam ocekivao.
Pamet u glavu!

Vendetta

#92 Re:

Post by Vendetta » 14/04/2008 11:01

Šole wrote:Slika na brzini od 80 km/h, ne okida na žuto čak ti da i 2 sec. na crveno, pa bujrum.

VELIKI POZZ ZA SVE.... koliko je ova informacija pozdana, jel ovo stvarno sigurno ili je ovo samo rekla-kazala ?? Jos jedno pitanja onaj radar sto se nalazi u ulici Terezija ,od mosta Suade Dilberovic pa prema Skenderiji, o cemu se radi ,kao neki mjerac brzine samo ili....nije mi bas najasniji taj radar jer ga iz auta nikad ne mogu dobro uociti, ima li i tu ona vesela kutija sto okida ili ...mozda je neko bolje upucen,haha ...hvala

kEN0

#93 Re: Re:

Post by kEN0 » 14/04/2008 11:15

Vendetta wrote:
Šole wrote:Slika na brzini od 80 km/h, ne okida na žuto čak ti da i 2 sec. na crveno, pa bujrum.

VELIKI POZZ ZA SVE.... koliko je ova informacija pozdana, jel ovo stvarno sigurno ili je ovo samo rekla-kazala ?? Jos jedno pitanja onaj radar sto se nalazi u ulici Terezija ,od mosta Suade Dilberovic pa prema Skenderiji, o cemu se radi ,kao neki mjerac brzine samo ili....nije mi bas najasniji taj radar jer ga iz auta nikad ne mogu dobro uociti, ima li i tu ona vesela kutija sto okida ili ...mozda je neko bolje upucen,haha ...hvala
to je samo kao neki mjerac brzine, nema nikakva kamera..

maxell_sarajevo

#94 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by maxell_sarajevo » 14/04/2008 11:33

ja toliko brzo proletim da me kamera nestigne ni uslikati :run: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:

Drvosjeca iz Dejcica

#95 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by Drvosjeca iz Dejcica » 14/04/2008 11:41

dino_xx wrote: Ovako, nema nikakvih senzora...kamera radi aqko kamera-radar...ova kamera koja je bila kod rtv-a se premješta sa lokacije na lokaciju...prebacena je bila na stup, pa je sada kod ekonomske skole na pofalicima, gdje je ograničenje 40...inače nastimaju je da lovi auta koja voze više od 20km/h preko ograničenja tj. dok je bila kod rtv lovila je preko 80km/h,a sada kad je kod ekonomske lovi preko 60km/h i naravno crveno svjetlo...ovo je provjereno...drugo mene je uhvatila kod rtv-a te sam se malo raspitao, vozio sam 86km/h i kazna je bila 50KM, sto i nije nesto koliko sam ocekivao.
Pamet u glavu!

Ipak imaju senzori u asfaltu, firma MIBO Komunikacije je radila instalaciju senzora. Obrati paznju na asfalt na tim loakcijama.

d2

#96 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by d2 » 14/04/2008 11:46

maxell_sarajevo wrote:ja toliko brzo proletim da me kamera nestigne ni uslikati :run: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:
top gear ekipa je radila test da vidi da li se moze tako brzo proci da te kamera ne uslika, na tvoj zalost treba ti veyron da bi uspio.

Vendetta

#97 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by Vendetta » 14/04/2008 11:47

maxell_sarajevo wrote:ja toliko brzo proletim da me kamera nestigne ni uslikati :run: :lol: :lol: :lol: :lol: :bih:

pa tu se bas nalazi ravna dionica gdje ne prolijecem bas ko maxell,hahaha... ali vrlo cesto to bude preko 60 km/h, sto vjerovatno nije slucaj samo kod mene...zato i pitam :-)

a sta je sa ovim sto je Šole napisao,jel stvarno tako ili...: "Slika na brzini od 80 km/h, ne okida na žuto čak ti da i 2 sec. na crveno, pa bujrum."
Last edited by Vendetta on 14/04/2008 11:54, edited 1 time in total.

d2

#98 Re: Re:

Post by d2 » 14/04/2008 11:49

kEN0 wrote:
Vendetta wrote:

to je samo kao neki mjerac brzine, nema nikakva kamera..
to je nesto sto pokazuje tvoju trenutnu brzinu kako bi ti pokusalo probuditi uspavanu odgovornost prema djeci na cesti, nema nikakvih posljedica ako prodjes tuda 120 osim sto ces mozda zgaziti neko dijete koje istrci iz skole.

sophy

#99 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by sophy » 14/04/2008 12:05

tako je zalosno sto bi pojedinci zeljeli da postoji neki nacin da preveslaju i kameru, samo da ne plate kaznu... a sve je tako jednostavno, u njihovim rukama i jeste mogucnost da to sprijece, a to je voznjom po propisima...... stvarno ne razumijem mentalne sklopove velike vecine u nasem drustvu....

d2

#100 Re: KAMERA KOD RTV DOMA II

Post by d2 » 14/04/2008 12:17

cuj nesrece se uvijek desavaju nekom drugom a nikad meni koji sam sampion brze voznje, najbolji, niko drugi pojma nema, ja vozim kršinu staru 20 godina al ocam znas kako sam ga napuco, ima i duboke karambolke, abs mi ne treba jer mogu dovoljno brzo pritiskati kocnicu - bolje od bilo kakvog absa, pojas ne vezem jer je to za pickice, sjediste mi je razvaljeno jer se vazda izvalim na sredinu, maglenke i prednje i zadnja su mi stalno upaljene jer sam zajeban i merak mi je nervirati druge, nek vide ko je glavni, pozicije farbam u plavo jer mi je plav moj gti (gsi, tdi, abc, cbs, asp, .net), gume su mi ćelave - para za to neam jer sam uzo od jarana crystal stopke a angel eyes sam marno jednom levatu sa parkinga, ja sam zajeban jer se lijepim vazda drugima na branik jer mislim da sam vazda brzi na kocnici (a bogami i na gasu) od njega, jedva cekam kad vidim koke u malom autu da ih pocnem zajebavat, arane prvo im se na brannik nabijem, pa im palim duga, pa vozim pord njih i dobacujem, kad svi voze brzo ja vozim sporo kad svi voze sporo ja vozim brzo, kad vidim jarana na semaforu ja stanem da sa njim pricam, kad vidim jarana u autu usporimo obojica na 20 na sat da koju promuhabetimo, ogranicenja su za levate koji ne znaju voziti - ne za mene, gume su mi po 10 cenata vece od auta pa peglam sve iza kad moram preko rupe ali ko ih jebe... ja sam faca i po... jaro imas petaka da goriva naspem ?

Post Reply