Policija!!!

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Any
Posts: 278
Joined: 19/06/2006 02:07
Location: Bosna

#26

Post by Any »

Gray wrote:
lordi wrote:
BigBalabuto wrote: Kapa se vise nenosi,akreditacija isto,nije obavezan prsluk preko dana,takva ljetna kosulja,nije obavezan da te zaustavlja lizalom,...

Ko kaze da se ne nosi? Akreditacija je obavezna, kako se inače može razlikovati od nekoga ko je ukrao policijsku uniformu npr?


Uvijek im traži akreditaciju, i da zapišeš ime i prezime.
Policijske akreditacije su povucene jer ih je izdao IPTF davno i sada treba da dobiju nove akreditacije od nase nam drage Be i Ha :-D

Sto se tice kradje uniformi cuvaj se :D i nemoj slucajno naletit na sumare pa njima platit kafu :lol: :lol: :lol:
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#27

Post by Gray »

To nije moj problem, u zakonu fino pise da su obavezni pokazati akreditacije, njihov je problem sto ih jos nemaju.



I odlucio sam da nista ne placam, neka sve ide na sud.
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#28 Re: Policija!!!

Post by The_Flyer2002 »

BigBalabuto wrote:Ima li veci ublehara ili kako jedan na televiziji rece klosara sto otimaju raji novac????????
Ovo je vise necuveno umjesto da se bave kriminalom koga je na pasja preskakala ovdje kod nas oni pisu kazne na uplatnice radi gluposti zbog kojih te u normalnim zemljama policija upozori na nepravilnost

npr. meni upaljena bila pozicija a ne oborena svijetla u toku dana :roll: jer prekidac ima dvije pozicije i ostao na prvoj nisam registrovao i popusim 30Km naravno moras im i peti primjerak donjeti u roku od 8 dana jer inace udaraju kamatama po 20KM :x

A to je meni sta je drugima mogu samo da pomislim??????

A kad nalete na cele kose i kreze samo sto im kafu neplate pozdravljaju se sa njima kao da mu ga majka rodi :-?
pa mene zaustavio kaze zbog prolaska kroz crveno svijetlo.

ja proso kroz zeleno i bila jos 3-4 auta ispred mene i jedno iza mene i on se naso da mene zaustavi. kaze kazna 150km. poco se ja svadjat ali vidim nema fajde. sjeo u auto izvadio 20 ku i reko mu dovidjenja. samo tako. tip kaze sretan ti put.

eh eto ti nase policije. :(
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#29

Post by Gray »

Pa zaprijeti i ti njemu, reci da on fino pise kaznu a da ces ga prijaviti.
User avatar
stripiii
Posts: 2216
Joined: 15/10/2006 21:44
Location: Zadnje sjediste auta

#30

Post by stripiii »

MIŠICA wrote:MENE JE NE TAKO DAVNO ZAUSTAVILA POLICIJA I KAKO MI NISU NAŠLI NI PREKRŠAJ A NI NE ISPRAVNOST VOZILA UHVATIŠE ME NA CAKU "PUNOMOĆ".JA SAM VOZILA AUTO KOJI JE U PAPIRIMA UPISAN NA MUŽA,(ISTO PREZIME SAMO DRUGO IME OCA I S MALO LOGIKE SE DA ZAKLJUČITI DA MI JE MUŽ).MEĐUTIM,POLICAJAC OD MENE TRAŽI PUNOMOĆ JER KAKO KAŽE: OTKUD JA ZNAM DA LI STE VI U DOBRIM ODNOSIMA.MA BOLI GA DUPE U KAKVIM SAM JA ODNOSIMA.DA LI JA STVARBO MORAM IMATI TU PUNOMOĆ(UHVATILI SU ME NA MOM TK KANTONU).
Ne treba ti punomoc :D
obuca
Posts: 2642
Joined: 04/01/2007 18:46

#31

Post by obuca »

ne treba ti punomoc
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#32

Post by Mislilac »

Jedino kod nas traže jebenu punomoć. Pa šumar u Nikaragvi ZNA da je saobraćajna dozvola dokument kojim se dokazuje posjedovanje vozila. DOKUMENT. Još ako su prezimena ista, ime oca se nalazi makar na ličnoj... Pa nogdje toga nema.

Jedino kod nas policija traži punomoć, i molim te lijepo, putni nalog. Razumijem potrebu putnog naloga za kombije i kamione, ali za putnička vozila... Blah...

Doduše, u zakonu, polica osiguranja vrijedi (bez punomoći) samo na području kantona u kojem je izdata ista... U zakonu...
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#33

Post by amrica »

ako vozis sluzbeni auto, moras imati putni nalog. Posalje te sef, napr, u Visoko, a ti produzis u Neum ili u Bihac, sta onda?
Vozdra_123
Posts: 2213
Joined: 31/12/2003 00:00
Location: SAD/Kanada

#34

Post by Vozdra_123 »

sta ako te ko dijasporca zaustave sa internacionalnom vozackom
koja su tvoja prava
ima li se gdje procitati zakon?
User avatar
Arminovski
Posts: 1236
Joined: 30/09/2005 19:05
Location: Norma cluster

#35

Post by Arminovski »

Iskreno receno, kakva policija takvi i vozaci. Strah me vise i na pjesackom prelaziti ulicu... Pola ove drzave ne treba da ima ni biciklo a kamoli auto...
BimmerX
Posts: 106
Joined: 10/09/2006 01:51
Location: Daleko

#36

Post by BimmerX »

[quote="Arminovski"]Iskreno receno, kakva policija takvi i vozaci. Strah me vise i na pjesackom prelaziti ulicu... Pola ove drzave ne treba da ima ni biciklo a kamoli auto...[/quot

potpisujem...
konyan
Posts: 1285
Joined: 21/06/2004 10:03
Location: Sarajevo

#37

Post by konyan »

amrica wrote:ako vozis sluzbeni auto, moras imati putni nalog. Posalje te sef, napr, u Visoko, a ti produzis u Neum ili u Bihac, sta onda?
Ne moras imati putni nalog za putnicko vozilo, ako se vozilo koristi za vlastite potrebe, a ne za poslove autoprevoza.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#38

Post by Mislilac »

konyan wrote:
amrica wrote:ako vozis sluzbeni auto, moras imati putni nalog. Posalje te sef, napr, u Visoko, a ti produzis u Neum ili u Bihac, sta onda?
Ne moras imati putni nalog za putnicko vozilo, ako se vozilo koristi za vlastite potrebe, a ne za poslove autoprevoza.
Upravo to htjedoh napisati...
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#39

Post by dr.iver »

Vozdra_123 wrote:sta ako te ko dijasporca zaustave sa internacionalnom vozackom
koja su tvoja prava
ima li se gdje procitati zakon?
zayebi internacionalnu vozacku dozvolu, to je samo pljacka novca od strane autoklubova...to isto radi i bihamk....
SVAKA policija u evropi i svijetu trazi nacionalnu vozacku dozvolu, francuski je internacionalni diplomatski jezik i prema tome....
User avatar
floki
Posts: 246
Joined: 26/06/2007 13:19

#40

Post by floki »

MIŠICA wrote:MENE JE NE TAKO DAVNO ZAUSTAVILA POLICIJA I KAKO MI NISU NAŠLI NI PREKRŠAJ A NI NE ISPRAVNOST VOZILA UHVATIŠE ME NA CAKU "PUNOMOĆ".JA SAM VOZILA AUTO KOJI JE U PAPIRIMA UPISAN NA MUŽA,(ISTO PREZIME SAMO DRUGO IME OCA I S MALO LOGIKE SE DA ZAKLJUČITI DA MI JE MUŽ).MEĐUTIM,POLICAJAC OD MENE TRAŽI PUNOMOĆ JER KAKO KAŽE: OTKUD JA ZNAM DA LI STE VI U DOBRIM ODNOSIMA.MA BOLI GA DUPE U KAKVIM SAM JA ODNOSIMA.DA LI JA STVARBO MORAM IMATI TU PUNOMOĆ(UHVATILI SU ME NA MOM TK KANTONU).
drot je uvijek drot :D jednom prilikom mog muza i mene je u hrvatskoj legitimisao njihov drug organ jerbo smo bili sumnjivi , naime sjedili smo u parku sa prtljagom i cekali voz, kad levat dolazi i trazi pasos. mi mu uredno damo kad on postavi pitanje: " a jeste vas dvoje brat i sestra :D", rekoh uz jedno tiho hihi i muzevog cuskanja u nogu: "nismo", kad on rece:" aha", i
brze bolje vrati nam dokumente .
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#41

Post by ninja-san »

Zakoni su pisani za fine situacije i za fine drzave.
Vani je normalno da svako ima svoje auto i kad policija npr. u Svicarskoj vidi trojicu ili cetvoricu u autu odmah ih zaustavlja jer su 100% Albanci ili Jugovici. Kod njih dijete kad polozi sa 18 ima svoje auto, i rijetke su situacije da neko voza tudja auta.

Po meni, saobracajna je dovoljan dokument i ne bi trebale nikakve punomoci ali to nije pravilo bez veze. Imam prijateljicu koja vec 5 dana kose cupa od problema i nervoze. Naime, lik je udario njeno auto i pobjegao.
Dosla je policija, sacinila zapisnik, a auto registrirano u sarajevu na nekoj zeni. Auto prodavano iz ruke u ruku i policija ne moze da nadje i utvrdi ko je vozio.
Za to vrijeme , njoj osiguranje nece bez zapisnika da radi popravak, a zapisnik MUP-a ne moze biti uradjen dok se ne nadje vozac.

Dakle, ja sam kao student vozao nekakva auta i u jedno 22-oj godini rekao :ako budem vozio, hocu da su vozacka i saobracajna na moje ime i da drotovima samo otvorim 5 cm prozor i ispruzim dokumente i nista ne objasnjavam.

Ni jedno pravilo , ni jedan zakon, nisu doneseni bez veze. Kod nas je samo problem sto prijenos vlasnistva traje dugo i vremena i para i zivaca, dok se vani to za cas zavrsi i vozaj brate koliko ti volja.
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#42

Post by amrica »

Mislilac wrote:
konyan wrote:
amrica wrote:ako vozis sluzbeni auto, moras imati putni nalog. Posalje te sef, napr, u Visoko, a ti produzis u Neum ili u Bihac, sta onda?
Ne moras imati putni nalog za putnicko vozilo, ako se vozilo koristi za vlastite potrebe, a ne za poslove autoprevoza.
Upravo to htjedoh napisati...
Objasnite, kako ja mogu koristiti sluzbeno vozilo, vlasnistvo firme ili institucije u kojoj radim za vlastite potrebe, bez odobrenja sefa, tj vlasnika? A to podrazumijeva putni nalog.
To po zakonu, ako je vozilo registrovano na pravno lice, vozac mora imati putni nalog. Moze biti i trajni nalog, za loko voznju ili po cijeloj BiH ili inostranstvu, ali moras imati papir, sa potpisom i pecatom, da ti odgovorno lice daje vozilo.
Mislilac
Posts: 270
Joined: 21/08/2004 21:42

#43

Post by Mislilac »

Djelimična punomoć. Trajni nalog.
skojotovski
Posts: 1841
Joined: 07/05/2007 20:42
Location: rajvoSa

#44

Post by skojotovski »

no1diego wrote:Al zasto se ti zalis???Jesi bio u prekrsaju?Jesi!I ljudi lijepo rade svoj posao,ne uzmu ti lovu za sebe,nego ti daju da uplatis u budzet!Nevalja policija kad uzima sebi,nevalja kad ne radi nista,nevalja kad radi.Niko bosnjaku ugodit :-D

PS.Sapke ne moraju nositi nit znacke jer su grbovi na njima proglaseni neustavnim,al ti se zali na njih,mozda ti i prodje :-D :-D
bosnji, bosnji! :D
User avatar
saviola
Posts: 517
Joined: 11/10/2005 10:50
Location: istocno sarajevo

#45

Post by saviola »

MIŠICA wrote:
stripiii wrote:
MIŠICA wrote:MENE JE NE TAKO DAVNO ZAUSTAVILA POLICIJA I KAKO MI NISU NAŠLI NI PREKRŠAJ A NI NE ISPRAVNOST VOZILA UHVATIŠE ME NA CAKU "PUNOMOĆ".JA SAM VOZILA AUTO KOJI JE U PAPIRIMA UPISAN NA MUŽA,(ISTO PREZIME SAMO DRUGO IME OCA I S MALO LOGIKE SE DA ZAKLJUČITI DA MI JE MUŽ).MEĐUTIM,POLICAJAC OD MENE TRAŽI PUNOMOĆ JER KAKO KAŽE: OTKUD JA ZNAM DA LI STE VI U DOBRIM ODNOSIMA.MA BOLI GA DUPE U KAKVIM SAM JA ODNOSIMA.DA LI JA STVARBO MORAM IMATI TU PUNOMOĆ(UHVATILI SU ME NA MOM TK KANTONU).
Ne treba ti punomoc :D
Znači drot me je džaba "ribao"nekih pola sata :x .Da problem s drotovima bude veći mene zaustavljaju gdje stignu.Istina ja stvarno brzo vozim al neka me kazne koji puta pa ću valjda prestati,do sada ni jednu kaznu nisam platila za prekoračenje brzine.Baš danas se vraćam s posla i opet policajac(ko da izviruje).Ograničenje je bili 60km/h a ja sam vozila 105km/h.Tip me zaustavi reče dobar dan i okrenu se kolegi iznenađen:Hej pa ovo je žensko!Aja već "spremna za svađu "pa šta ako sam žensko?".On se nasmija i reče mi:Ništa gospođo samo malo usporite!Neko me dribla zbog punomoći a neko zbog brzine ništa! :-)


kod tebe izgleda nisu sve koze na broju


:D
User avatar
Comrad
Posts: 4326
Joined: 17/04/2007 12:40
Location: C:\Program files

#46

Post by Comrad »

MIŠICA wrote:
stripiii wrote:
MIŠICA wrote:MENE JE NE TAKO DAVNO ZAUSTAVILA POLICIJA I KAKO MI NISU NAŠLI NI PREKRŠAJ A NI NE ISPRAVNOST VOZILA UHVATIŠE ME NA CAKU "PUNOMOĆ".JA SAM VOZILA AUTO KOJI JE U PAPIRIMA UPISAN NA MUŽA,(ISTO PREZIME SAMO DRUGO IME OCA I S MALO LOGIKE SE DA ZAKLJUČITI DA MI JE MUŽ).MEĐUTIM,POLICAJAC OD MENE TRAŽI PUNOMOĆ JER KAKO KAŽE: OTKUD JA ZNAM DA LI STE VI U DOBRIM ODNOSIMA.MA BOLI GA DUPE U KAKVIM SAM JA ODNOSIMA.DA LI JA STVARBO MORAM IMATI TU PUNOMOĆ(UHVATILI SU ME NA MOM TK KANTONU).
Ne treba ti punomoc :D
Znači drot me je džaba "ribao"nekih pola sata :x .Da problem s drotovima bude veći mene zaustavljaju gdje stignu.Istina ja stvarno brzo vozim al neka me kazne koji puta pa ću valjda prestati,do sada ni jednu kaznu nisam platila za prekoračenje brzine.Baš danas se vraćam s posla i opet policajac(ko da izviruje).Ograničenje je bili 60km/h a ja sam vozila 105km/h.Tip me zaustavi reče dobar dan i okrenu se kolegi iznenađen:Hej pa ovo je žensko!Aja već "spremna za svađu "pa šta ako sam žensko?".On se nasmija i reče mi:Ništa gospođo samo malo usporite!Neko me dribla zbog punomoći a neko zbog brzine ništa! :-)
Treb'o ti je spucat' kaznu...ccc...presla si 40 km preko i ti bi se svadjala :-)
Post Reply