pitanje..

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#1 pitanje..

Post by prleitihi »

vrisn'o mi je mjenjač..polo..'97. godina..1000 kubika..ili kako već vi to pišete.. :-) ..išao sam kod majstora..kaže 2 su opcije..ili da se taj pravi..ili da zađem po otpadima i nađem polovan..ali mi je rekao da tražim mjenjač za golfa..valjda je taj jeftiniji..šta li..haj stručnjaci..savjetujte!
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#2 Re: pitanje..

Post by patrius »

prleitihi wrote:vrisn'o mi je mjenjač..polo..'97. godina..1000 kubika..ili kako već vi to pišete.. :-) ..išao sam kod majstora..kaže 2 su opcije..ili da se taj pravi..ili da zađem po otpadima i nađem polovan..ali mi je rekao da tražim mjenjač za golfa..valjda je taj jeftiniji..šta li..haj stručnjaci..savjetujte!
ma najbolje da kupis drugi auto :D ko ce s tim sad deverat :D
ninja-san
Posts: 406
Joined: 11/01/2007 11:04
Location: Sarajevo

#3

Post by ninja-san »

Vidi , kad je rijec o mjenjacima vw je tu prilicno cudan , postoje dijelovi koji pasu kod vise auta (golfovi , pola , pasati itd).
Generalno , veliki problem sa mjenacima imaju golfovi 4. SDI jer im je lose rijesen diferencijal i on "razbuca" mjenjac.Tako da u BIH ljudi vec posezu za alternativnim rijesenjima.
Takodjer, poznato je da je kod golfova 2. benzinaca 1,3 kubikaze, takodjer mjenjac uvijek bio boljka.
Ne znam koji bi mjenjac mogao ici u Polo 1,0 raspitaj se dobro , da ti ne bi tek onda nastali problemi.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#4

Post by dr.iver »

Pazi, dobro prouci koji ti mjenjac pase, mislim da sa golfa ne odgovara, obrati paznju na odnos svake brzine i finalni odnos u mjenjacu.
Najbolje da ti se pravi taj mjenjac, samo to malo ko radi.....
whow
Posts: 2217
Joined: 11/11/2004 07:17
Location: Edmonton
Contact:

#5

Post by whow »

Eh nekada je ovaj forum imao strucnjake od kalibra koji bi bez po' muke objasnili sta moze sta ne moze sta ide i sta ne ide i jos bi ti postavili telefone i adrese majstora i slicno. Nema ti druge nego cekaj dok se Ninec ne vrati sa odmora pa ce ti on to objasniti. Ko zna mozda se covjek i ozenio pa mu zena ne da de se zajebaje po nekim forumima.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#6

Post by prleitihi »

whow wrote:Eh nekada je ovaj forum imao strucnjake od kalibra koji bi bez po' muke objasnili sta moze sta ne moze sta ide i sta ne ide i jos bi ti postavili telefone i adrese majstora i slicno. Nema ti druge nego cekaj dok se Ninec ne vrati sa odmora pa ce ti on to objasniti. Ko zna mozda se covjek i ozenio pa mu zena ne da de se zajebaje po nekim forumima.
pa nije pitt.. :D:D

hvala ostalim na savjetima..još malo ću pričekati..(možda se samo popravi.. :D )
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#7

Post by daduli_sa »

prleitihi wrote:
whow wrote:Eh nekada je ovaj forum imao strucnjake od kalibra koji bi bez po' muke objasnili sta moze sta ne moze sta ide i sta ne ide i jos bi ti postavili telefone i adrese majstora i slicno. Nema ti druge nego cekaj dok se Ninec ne vrati sa odmora pa ce ti on to objasniti. Ko zna mozda se covjek i ozenio pa mu zena ne da de se zajebaje po nekim forumima.
pa nije pitt.. :D:D

hvala ostalim na savjetima..još malo ću pričekati..(možda se samo popravi.. :D )
.. ili pitas Dodika, on sve zna :D
shadow
Posts: 1631
Joined: 18/12/2005 14:54
Location: Charles River

#8

Post by shadow »

Ja sam prije 5,6 godina na jettu tricu (vento) '98 godina (2.0 benzin) kojoj je vrisnuo rikverc na manuelnom mjenjacu ubacio mjenjac iz golfa dvice ('89 godina, 1.8 benzin). Moralo se napraviti par prepravki ali nista strasno. ZNam da sam morao prebaciti prirubnice, prebaciti prikljucak sajle (jedan je mehanicki sat a drugi digitalni) zatim prikljucak rikverca i na kraju uzeti novu lamelu. Mislim da osim ovih stvari nije bilo vise korekcija. Razlog sto sam ovo uradio je bila cijena, polovan mjenjac za dvicu je bio 150 dolara a ovaj za tricu 900, nigdje veze.
Ako ti je mehanicar rekao da trazis mjenjac od golfa onda sigurno ima neki koji tvom polu odgovara ili direktno ili uz neko prepakivanje, samo ga upitaj na koji je tacno mislio.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#9

Post by prleitihi »

zahvaljujem na savjetima..(da..još nisam poduzeo ništa..jes' da loma bruji.. :-) ..al' ništa strašno..dobar je dok ide.. :oops: :D 8-) )..ima li ko iz sarajeva da zna gdje bih ja taj mjenjač mogao naći..ko to radi..itd..
User avatar
Neelix
Posts: 11864
Joined: 15/12/2006 14:08
Location: Ostani uz mene, i puni mi redenik
Contact:

#10

Post by Neelix »

jel ti se problem manifestuje tako sto, kad pustis gas a auto u brzini, cini ti se kao da nesto struze?
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#11

Post by LeKo »

prleitihi wrote:zahvaljujem na savjetima..(da..još nisam poduzeo ništa..jes' da loma bruji.. :-) ..al' ništa strašno..dobar je dok ide.. :oops: :D 8-) )..ima li ko iz sarajeva da zna gdje bih ja taj mjenjač mogao naći..ko to radi..itd..
Prle, zadaj po otpadima to ti je najjeftinija solucija, a ima ih milion, ja sam najbolje prolazio kod zigija ima sve a cijene ok.
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#12

Post by prleitihi »

havala na dosadašnjim savjetima!

savjetovali su mi da mi se ovaj mjenjač pravi..a kažu da ima neki frajer kod kiseljaka koji je tata za mjenjače..je li ko imao iskustva s njim?
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#13

Post by prleitihi »

može li mjenjač od golfa 1.3 - 5 brzina..u pola..polo 1.0?..neko kaže da može..neko da ne može..da čujem cyber stručnjake.. :-) ..hvala!
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#14

Post by LeKo »

Nemre ! :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#15

Post by prleitihi »

sad će neko doći i reći - može..uz male izmjene.. :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#16

Post by prleitihi »

mjenjač popravljen..nakav frajer od kiseljaka..stoja i po'..ide polo k'o lud.. :oops: ..a malo je reći da se ne čuje.. 8-):P
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#17

Post by dr.iver »

i opet ista priča, vw se nikad ne kvari :lol:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#18

Post by prleitihi »

kvari..naravno..ali se ljepše kvari od ostalih.. :D
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#19

Post by dr.iver »

misliš ljepše cifre pri popravku, više nula ih uljepša :lol:
User avatar
alcho
Posts: 1469
Joined: 31/08/2006 09:08

#20

Post by alcho »

A sto lijepo ne odes u ASU i ne pitas...oni ce ti reci sta moze i koliko kosta, pa ako ti se ne svidi tek onda idi po otpadima.
dr.iver
Posts: 981
Joined: 02/05/2006 12:33

#21

Post by dr.iver »

de nemoj ga u Asu, dobiće čovjek srčani udar kad čuje cijenu... :lol:
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#22

Post by prleitihi »

asa mi nekako nije usput.. :D
harisl
Posts: 504
Joined: 25/10/2002 00:00

#23

Post by harisl »

Pa vidi koji ti je to mjenjac. Nema mjenjac 'za golfa' i 'mjenjac za pola' i tako to... U citavoj istoriji General Motorsa ima, koliko je meni poznato 10-tak transmisija (ili mjenjaca) za putnicke utomobile, koji se prenose 's koljena na koljeno' (ima na stotine modela). Vjerovatno je tako i sa VW-om.
Mislim da ti je najbolje staviti ono sto je i doslo u automobilu. Nije to stavljano 'onako odoka' pa da to nasi majsori rjesavaju. Testirano je to i u laboratorijama i na putu. Mozda je nesto skuplje, ali...
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#24

Post by pirmin »

Idi pjehe :D ...ionako imas pun kur... :oops: klinac kila :D
prleitihi
Posts: 4131
Joined: 24/01/2007 16:44
Location: laktaši

#25

Post by prleitihi »

prleitihi wrote:mjenjač popravljen..nakav frajer od kiseljaka..stoja i po'..ide polo k'o lud.. :oops: ..a malo je reći da se ne čuje.. 8-):P
da ponovim..za ove što čitaju samo posljednji post.. :D

kila imam.. :oops: ..manje od tebe.. :D ..ruku dajem.. :D
Post Reply