Renault Clio 2000god vs Seat IBIZA 2000god

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
niggy
Posts: 124
Joined: 22/03/2007 09:25

#1 Renault Clio 2000god vs Seat IBIZA 2000god

Post by niggy »

Naime, kupujem auto, i u dilemi sam, ne znam sta da uzmem, da li Clio ili Ibiza, imam nekih 10 000 KM!!!

Savjet?
FX900
Posts: 197
Joined: 08/03/2007 15:02

#2

Post by FX900 »

Nije ti čemu ni jedan ni drugi. Clio je pun plastike, a Ibiza je njemački neudobna, mada fino izgleda. Pri kupovini je sve ipak stvar sklonosti i para.
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#3

Post by LeKo »

Zavisi od motorizacije, benzinac Clio, diesel Ibiza, ostalo je manje vise tu negdje.
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#4 Re: Renault Clio 2000god vs Seat IBIZA 2000god

Post by LeKo »

niggy wrote:Naime, kupujem auto, i u dilemi sam, ne znam sta da uzmem, da li Clio ili Ibiza, imam nekih 10 000 KM!!!

Savjet?
P.S.

Koliko mi se cini nedavno si pitao za Astru 1.6 - koja bi i na putu do tebe ?

Sta bi sa njom ?????
niggy
Posts: 124
Joined: 22/03/2007 09:25

#5

Post by niggy »

Astra je dosla, ai nije bilo to to, bila je nekih 11 500KM, presla preko 150 000, neka standard oprema a i motor 1.6(sto mi se cinilo kao malo previse)!, tako da nisam uzeo!
nakon toga sam gledao i probavao jos neke i shvatio da moram iskesirati najmanje 12-13 hiljada KM ako hocu dobru astru, da je imalo ocuvana, tako da sam manje vise odustao...
nakon toga mi je majstor preporucio Ibizu, valjda su joj dijelovi pravo jeftini, jer valjda ide sve od golfa, tako da sam sada u dilemi, ne znam ni sam sta da uzmem...
a juce sam vozio Clio iz splita, i cini se kao dobar i ugodan za voznju!

otvoren sam za sve savjete:
LeKo
Posts: 1489
Joined: 07/05/2004 12:52
Location: AP

#6

Post by LeKo »

Kupi Fabiu 2002.g. vrte se negdje oko 10.000 ;)
ado-šampion
Posts: 6025
Joined: 13/07/2004 20:02
Location: Sarajevo

#7

Post by ado-šampion »

I ja kažem Fabia. Jaran mi je neki dan kupio Focus 1.8 TDdI (90 KS), 2001. godište, prešao 124k km, s klimom za 12500 KM. Ne može se pristojno auto kompaktne klase uzeti ispod 12000 KM. Za 10k najbolje Niža klasa (Fabia, Clio...). Meni je Fabia bolja od Clia, mada je i Clio dobar, ali Fabija je dosta teža pa joj treba jači motor. I na to obrati pažnju.
FX900
Posts: 197
Joined: 08/03/2007 15:02

#8

Post by FX900 »

Čuj jači motor. Baš je Fabia lagana, pravi mali auto. Pa đe će jači motor. Poredaj sve njene konje ispred sebe, pa vidi koliko ih je. Je li to malo? Ma kakvi.
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#9

Post by mehopuzic »

ma za 10 mija fabiju kupi i dobio si puno "modernije" auto od dva navedena
jezičar
Posts: 65
Joined: 27/03/2007 09:07

#10

Post by jezičar »

Sve su to automobili iste generacije. Moje je mišljenje da je ipak bolje kupiti Seata. Ima dijelova koliko god hoćete.
niggy
Posts: 124
Joined: 22/03/2007 09:25

#11

Post by niggy »

Upravo to mi je jedan od razloga. Majsor mi je rekao da su svi dijelovi od golfa, i da su pravo pravo jeftini (u odnosu na bilo koje druge).

A FABIA, gledao sam ih, i vjerujte, za dobru fabiu, treba malo vise od 10 000! , a gledao sam jednog SEATA 2000god, 1.4MPI, jako puno opreme ( 4xel stakla, daljinsko, klima, alarm itd itd), 10 300 KM registrovan!
Tako da veceras idem sa majstorom da pogledam, i mozda to bude to!
MRAVOJED
Posts: 5224
Joined: 03/12/2003 00:00
Location: temple of vtec

#12

Post by MRAVOJED »

vozio sam ibizu neki dizel 110 konja, onaj raniji model...baš lijepo ide autić

a koliko znam vlasnik nije imao nekih problema s njom...doduše nisam ga dugo vidio
nx
Posts: 137
Joined: 06/08/2006 17:59
Location: Suncana strana

#13

Post by nx »

imao sam takvu dilemu,i seat je moj izbor,iako ga nisam uzeo,da mi oba nude dzabe,ipak seat
howyesno
Posts: 291
Joined: 20/12/2006 18:55
Location: Sarajevo

#14

Post by howyesno »

ako mozes jos koju hiljadu dodati savjetujem focusa.
auto je prelijep, udoban ekonomican, dijelova ima na sve strane i sto je najvaznije povoljni su i nema fush dijelova kao za VW.
Ja sam upravo mijenjao filtere i ulje na svom i iznenadio se kako je sve jeftino, sada cu mijenjati zupcasti koji btw kosta cijelih 20KM a upravo toliko je i za golf-a II ako se ne varam....?!

sretno
User avatar
Better Man
Posts: 16772
Joined: 01/10/2006 20:10

#15

Post by Better Man »

Gledaj ti kvalitet auta! Pusti sad savjete tipa uzmi ovo jeftini dijelovi! Gledaj da je auto u odličnom stanju da je kvalitetno, a što se tiće dijelova gledaj da su orginalni, jer jebeš jeftini buvljak dio za auto koji sutra može zakazati i da nastradaš! 20 Km za zupčasti remen? Ja bih prvo provjerio da li je orgoinalan ili buvljak i da li je možda već upotrebljavan!
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#16

Post by Alfons Kauders »

jezičar wrote:Sve su to automobili iste generacije. Moje je mišljenje da je ipak bolje kupiti Seata. Ima dijelova koliko god hoćete.
nisu, fabia je predstavljena 99, ova ibiza je zapravo na platformi pola s kraja 94te, za clia nisam siguran, renault vazda ima one phase I, phase II redizajne pa fakat ne kontam o kojem se radi, al' mislim da je predstavljen 97/98


@niggy

po meni, fabia je najbolja kupovina, ali ne ona sa skodinim 1.4 motorom... ako ne, onda ibiza, jer nas blentavi narod vise voli vw, pa ces je kad-tad moci bolje prodati od clia...
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#17

Post by Alfons Kauders »

niggy wrote:Upravo to mi je jedan od razloga. Majsor mi je rekao da su svi dijelovi od golfa, i da su pravo pravo jeftini (u odnosu na bilo koje druge).

A FABIA, gledao sam ih, i vjerujte, za dobru fabiu, treba malo vise od 10 000! , a gledao sam jednog SEATA 2000god, 1.4MPI, jako puno opreme ( 4xel stakla, daljinsko, klima, alarm itd itd), 10 300 KM registrovan!
Tako da veceras idem sa majstorom da pogledam, i mozda to bude to!
cuj, fabia se moze uzeti dobra za 12000, siguran sam da moze i za 11 ako potrefis... fol je sto je moderniji auto koji ce kod nas bolje drzati cijenu od oba ova o kojim razmisljas, a imas i odlicnu servisnu mrezu...ako se ne varam, taj model ibize nije ni pocincan, ali nisam siguran... sa skodom je jedino belaj s motorom... vecina jeftinih fabija koje bi se tu uklopile imaju skoda 1.4 motor, koji voli puno potrosit... znam iz iskustva, vozi je buraz,a vozio sam je i ja... moj auto sa vw 16v 1.4 motorom sa 75ks potrosi makar litar manje u gradu, a ide neuporedivo bolje... tdi je preskup, najbolje bi prosao kad bi nasao sdi, i radi potrosnje i radi ponovne prodaje, al' meni je ona fakat preslaba, nije za nasih puteva gdje valja cesto preticati... pa sad skontaj sta ti je draze...
User avatar
Citizen-X
Posts: 1533
Joined: 27/04/2007 13:42
Location: Niodaklevci, BlackField - Nidjezemska

#18

Post by Citizen-X »

Alfons Kauders wrote:
niggy wrote:Upravo to mi je jedan od razloga. Majsor mi je rekao da su svi dijelovi od golfa, i da su pravo pravo jeftini (u odnosu na bilo koje druge).

A FABIA, gledao sam ih, i vjerujte, za dobru fabiu, treba malo vise od 10 000! , a gledao sam jednog SEATA 2000god, 1.4MPI, jako puno opreme ( 4xel stakla, daljinsko, klima, alarm itd itd), 10 300 KM registrovan!
Tako da veceras idem sa majstorom da pogledam, i mozda to bude to!
cuj, fabia se moze uzeti dobra za 12000, siguran sam da moze i za 11 ako potrefis... fol je sto je moderniji auto koji ce kod nas bolje drzati cijenu od oba ova o kojim razmisljas, a imas i odlicnu servisnu mrezu...ako se ne varam, taj model ibize nije ni pocincan, ali nisam siguran... sa skodom je jedino belaj s motorom... vecina jeftinih fabija koje bi se tu uklopile imaju skoda 1.4 motor, koji voli puno potrosit... znam iz iskustva, vozi je buraz,a vozio sam je i ja... moj auto sa vw 16v 1.4 motorom sa 75ks potrosi makar litar manje u gradu, a ide neuporedivo bolje... tdi je preskup, najbolje bi prosao kad bi nasao sdi, i radi potrosnje i radi ponovne prodaje, al' meni je ona fakat preslaba, nije za nasih puteva gdje valja cesto preticati... pa sad skontaj sta ti je draze...
:) Nasmija me matere mi u mene :D
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#19

Post by Alfons Kauders »

Citizen-X wrote:
Alfons Kauders wrote:
niggy wrote:Upravo to mi je jedan od razloga. Majsor mi je rekao da su svi dijelovi od golfa, i da su pravo pravo jeftini (u odnosu na bilo koje druge).

A FABIA, gledao sam ih, i vjerujte, za dobru fabiu, treba malo vise od 10 000! , a gledao sam jednog SEATA 2000god, 1.4MPI, jako puno opreme ( 4xel stakla, daljinsko, klima, alarm itd itd), 10 300 KM registrovan!
Tako da veceras idem sa majstorom da pogledam, i mozda to bude to!
cuj, fabia se moze uzeti dobra za 12000, siguran sam da moze i za 11 ako potrefis... fol je sto je moderniji auto koji ce kod nas bolje drzati cijenu od oba ova o kojim razmisljas, a imas i odlicnu servisnu mrezu...ako se ne varam, taj model ibize nije ni pocincan, ali nisam siguran... sa skodom je jedino belaj s motorom... vecina jeftinih fabija koje bi se tu uklopile imaju skoda 1.4 motor, koji voli puno potrosit... znam iz iskustva, vozi je buraz,a vozio sam je i ja... moj auto sa vw 16v 1.4 motorom sa 75ks potrosi makar litar manje u gradu, a ide neuporedivo bolje... tdi je preskup, najbolje bi prosao kad bi nasao sdi, i radi potrosnje i radi ponovne prodaje, al' meni je ona fakat preslaba, nije za nasih puteva gdje valja cesto preticati... pa sad skontaj sta ti je draze...
:) Nasmija me matere mi u mene :D
sto ? :D valja bolan nekako skinut kamion balvana na karauli :D a sdi nije za tog sporta nikako ... :D
Post Reply