Polaganje vozačkog u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1101 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

-
Last edited by Nisrin on 19/07/2016 23:32, edited 1 time in total.
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1102 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

vidite vi dobro sta je u tome svemu..

kod mog instruktora je sve bilo 1050..
ja samo ljekarsko iz svog novcanika mimo te sume platio..tu je bio i prva pomoc i prijave i sve..
Leon16v
Posts: 5717
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1103 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Leon16v »

Ja kad sam polagao imao ljekarski gratis, 2 casa voznje gratis, i na kraju sve opet dođe oko 1050-1100 KM.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1104 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vješalica »

Nisrin wrote:
nlt wrote:
madesa wrote:Pitao sam ih kažu da je ama baš sve u tih 870
samo da ne bude kasnije, nije do njih, bla bla, vidjet cemo, povoljno je drama

I meni rekose 850, a onda plati izlazak i ne znam koji jos vrag i dodje na 1200KM :D
Onda izasla drugi i treci put jer nemm stele i na kraju dodjoh na 1500, jer MaxLine uzima vise nego ostale skole za izlazak...
ooj ko te tamo posla
deranje živo
a to što te izašlo 1500 i plaćanje po treći put to ti je kao mito
najgora škola sa najgorim papcima
možda su sad bolji al kakvi su bili prije 10-12 godina da bog sačuva
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1105 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

sad kad se vide instruktori to mlado..nije se ni brijat pocelo..a obucava nekog da vozi..

ja kad sam ucio..dodje mi instruktor i kaze..imas opciju da te naucim da vozis ali polozis kad naucis...
ili da polozis iz prve..

razlika je sto sam ja izabrao to prvo..vozao me svuda..Bistrik, Vraca, Grad, guzve..
i polozio sam iz drugog puta..

ponuda da se nauci iz prvog je bila da me samo voda po zadanim rutama i da ih naucim napamet sto se tice voznje..

dobar dio raje nakon polaganja ne smije sam da vozi neko vrijeme..a da ne pricam o tome da kad treba otici gdje u brdo autom da ce radije parkirati dole pa ici taksijem gore..


savjet svima..ne birajte autoskolu..birajte instruktora sa dugogodisnjim iskustvom.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1106 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vješalica »

čuvaju ljudi kola
šta će on tebe vozikati da se ti učiš pa da mu spališ motor to se ne isplati :D
ima da guliš maršute za polaganje i vozdra
daj 200km i proći ćeš
i poslije gazi po ulici ili završi u hendeku
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#1107 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by selma 83 »

nlt wrote:
HAVANA wrote:Ja prije 2 dana dadoh za cerku 1070km.Covjeku kojem vjerujem i koji dobro radi svoj posao.
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#1108 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by nlt »

Nisrin wrote:
nlt wrote:
madesa wrote:Pitao sam ih kažu da je ama baš sve u tih 870
samo da ne bude kasnije, nije do njih, bla bla, vidjet cemo, povoljno je drama

I meni rekose 850, a onda plati izlazak i ne znam koji jos vrag i dodje na 1200KM :D
Onda izasla drugi i treci put jer nemm stele i na kraju dodjoh na 1500, jer MaxLine uzima vise nego ostale skole za izlazak...
otkud sad MaxLine, mi govorimo o AŠKOLI AJLA
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1109 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Nisrin »

nlt wrote: otkud sad MaxLine, mi govorimo o AŠKOLI AJLA

Kakve to veze ima..isto govno drugo pakovanje..samo ti pricu dobro upakuje!!!
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#1110 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by nlt »

evo im nove ponude, stvarno je primamljivo i jeftino, ne znam????
obro došli u našu auto školu, izaberi svoju ponudu, i počni sa procesom polaganja "B" kategorije..Napominjemo :
U SVE PONUDE UKLJUČENO JE SVE U CIJENU,NEMA SAKRIVENIH TROŠKOVA!
Ponuda 1. ( Gotovina uplata) 875,00 KM
Ponuda 2. (Plaćanje na 2 rate)1.015,00 KM
Ponuda 3. (Plaćanje od 3 do 9 rata)1.100,00 KM
Za upis u autoskolu morate imati ;
1.Prijavnicu cipsa
2.Kopiju lične karte
3. I uplatu neke od navedene ponude.
UPISI SE VRSE DANIMA
Ponedeljak 11.00 - 17.00
Srijeda 13.00 - 19.00
Petak 11.00 - 17.00
...............
mišljenja
User avatar
kokuz_sa
Posts: 8487
Joined: 29/05/2010 21:11
Location: nisam u inostranstvu :D

#1111 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by kokuz_sa »

Po. Meni pravite gresku ganjajuci jeftine ponude..stoji sve da je usteda ok..ali..
Ne vjerujem da ceuspijwri se poloziti iz prve..
U takvim skolama..instruktori mladi..djeca haman..

Ja bi radije skuplje platio ali da je instruktor neko ko je vec obucio stotine da ne kazem hiljade kandidata..
Nego neko ko do juce testove ucio..
nlt
Posts: 2550
Joined: 18/05/2014 18:02

#1112 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by nlt »

kokuz_sa wrote:Po. Meni pravite gresku ganjajuci jeftine ponude..stoji sve da je usteda ok..ali..
Ne vjerujem da ceuspijwri se poloziti iz prve..
U takvim skolama..instruktori mladi..djeca haman..

Ja bi radije skuplje platio ali da je instruktor neko ko je vec obucio stotine da ne kazem hiljade kandidata..
Nego neko ko do juce testove ucio..
I JA o tome mislim, ako ovaj nudi sa nešto manje od 900, a nigdje veze, bolje da dam 1100/1200 ali barem naučim i položim
User avatar
Matijevic_Vlado
Posts: 3467
Joined: 03/10/2012 14:27
Location: Da sam prazna glava, potpuno zdrava, ne bih više ništa učio za badava..

#1113 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Matijevic_Vlado »

E glupo vam razmisljanje. Pa jbt i ti mladji nisu bekani cim su uspjeli poloziti za instruktora(nije previse zahtjevno, al opet kako za koga). Sta mislite da onaj stariji moze nesto bolje nauciti kandidata? Kako pustati kvacilo a da se ne izgasi Auto? Konkretno sta ga moze bolje nauciti?
sabanss
Posts: 4544
Joined: 13/08/2006 11:20

#1114 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by sabanss »

Iskreno, samo cu ponoviti ono sto sam rekao davno prije. Mlad je i naivan ko vjeruje da ce ga instruktor nauciti voziti.
User avatar
thekupus
Posts: 6788
Joined: 25/06/2011 22:38

#1115 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by thekupus »

sabanss wrote:Iskreno, samo cu ponoviti ono sto sam rekao davno prije. Mlad je i naivan ko vjeruje da ce ga instruktor nauciti voziti.
Apsolutna istina
Instruktor te maltene samo nauči da povlačiš linije olovkom, a da pišeš naučiš sam

kad se samo sjetim sebe nakon polaganja, prvi put sam u autu, nelagoda, pa onda kad sam se tjerao da po 15 puta odem uz Dalmatinsku da vježbam ručnu...

97% se nauči nakon polaganja, i stalno se uče nove stvari
User avatar
dobar osjecaj
Posts: 3957
Joined: 01/08/2014 11:31

#1116 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by dobar osjecaj »

Mene prvi instruktor voznje nije naucio nicemu. Mislim da nisam znala ni upaliti auto samostalno, o samom procesu rada auta nisam nikad od njega cula nista, non-stop je koristio duple komande, svaki cas je koristio za obavljanje nekih svojih privatnih poslica pa su se casovi tematski prilagodjavali ovom ili onom mjestu gdje je on imao neki interes. Polozila sam svejedno vozacki ispit, pocela imati nocne more o voznji i obecala sebi da necu sjesti za volan dok ne uzmem dodatne casove.
Za drugog instruktora sam odabrala veoma iskusnog i smirenog covjeka koji me naucio dosta stvari i o samom procesu rada vozila (sto je meni najvise pomoglo i da razumijem i zavolim voznju), voznji, ZOBS-u, manjku saobracajnih znakova po gradu, pokazao puno caka po gradu. Polazak pod rucnom na Vracama i bezbroj drugih nocnih mora koje su mene proganjale sam tako smijesno i lagano savladala d ame vise nicega nije bilo strah.

S prvim instruktorom dakle nisam naucila nista, s drugim instruktorom sam naucila dosta korisnih teoretskih i prakticnih stvari ali sam najvise naucila sama kad sam kupila svoje vozilo i krenula voziti svuda, po svim uslovima, cestama.
User avatar
LeeYLaa
Posts: 6
Joined: 27/05/2016 00:01

#1117 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by LeeYLaa »

Pozzz svima.Kako sam na ovom forumu dobila dosta pozitivnih informacija,odlucila sam da i ja podjelim neka svoja iskustva.Kako sam sa skolskim obavezama pri kraju,odlucila sam da se bacim u potragu za autoskolom.Provela sam jedno sat istrazujuci i zivkajuci dostupne autoskole.Pronadem skolu,obzirom da sam cula cijene i do 1200,ova mi se cini idealnom jer navodno sve dode oko 1050KM.Necu jos da zurim,jos cu da istrazujem.Ako neko ima neku preporuku neka mi javi,a naravno i ja cu podijeliti svoja saznanja :P
User avatar
Tomahawk11
Globalni moderator
Posts: 109749
Joined: 14/08/2009 14:51

#1118 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Tomahawk11 »

sabanss wrote:Iskreno, samo cu ponoviti ono sto sam rekao davno prije. Mlad je i naivan ko vjeruje da ce ga instruktor nauciti voziti.
Pa nauci te osnove. Rutinu, osjecaj i ostalo, to ucis poslije.
User avatar
manning18
Posts: 7
Joined: 02/04/2013 17:53

#1119 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by manning18 »

Poštovanje. Potrebna mi je informacija, pa ukoliko neko može odgovoriti bio bih veoma zahvalan :) Dakle, koliko dugo vremenski traje polaganje vozačkog ispita, od upisa pa do položenog ispita, neki okvirni rok? Lijep pozdrav forumašima
User avatar
MOSALJOZE
Posts: 120392
Joined: 26/11/2012 20:09
Location: Republika Bosna i Hercegovina

#1120 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by MOSALJOZE »

Pa mozda neka 2 mjeseca otprilike
Ljekarski izvadiš za jedno popodne,testove dok savladaš 7 dana,e kad te prijavi čeka se nekih 14 dana.Prva pomoć oko 7 dana,to dodje mjesec.
Imaš 35 časova,a radiš 2 svaki put,to je 17-18 dana,i čekaš 7-10 dana kad te prijavi i izlaziš da polažeš.
User avatar
LeeYLaa
Posts: 6
Joined: 27/05/2016 00:01

#1121 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by LeeYLaa »

Eh ovako juce sam otisla sa drugaricama i upoznala instruktora kod kojeg su one polagale,tacnije upisala sam se u autoskolu prodrive po cijeni od 850KM jer sam platila obuku u gotovini i receno mi je da sve mogu zavrsiti za oko 40-45 dana ukoliko budem polozila sve u roku.Instruktor mi je rekao da bi uskoro trebalo doci do nekakvih promjena vezano za polaganje testova i prve pomoci,navodno polaganje na tabletima i dobije se taj papir odmah,tako da ce se sve moci zavrsiti i ranije.E sada da li ce to mene potrfiti,cisto sumnjam,ali cemu zurba :wink:
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#1122 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by vješalica »

LeeYLaa wrote:Eh ovako juce sam otisla sa drugaricama i upoznala instruktora kod kojeg su one polagale,tacnije upisala sam se u autoskolu prodrive po cijeni od 850KM jer sam platila obuku u gotovini i receno mi je da sve mogu zavrsiti za oko 40-45 dana ukoliko budem polozila sve u roku.Instruktor mi je rekao da bi uskoro trebalo doci do nekakvih promjena vezano za polaganje testova i prve pomoci,navodno polaganje na tabletima i dobije se taj papir odmah,tako da ce se sve moci zavrsiti i ranije.E sada da li ce to mene potrfiti,cisto sumnjam,ali cemu zurba :wink:
pozdrav instruktore ša ima ba nisam te vidjela hiljadu godina....žena djeca poso? jel sve udure?
User avatar
LeeYLaa
Posts: 6
Joined: 27/05/2016 00:01

#1123 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by LeeYLaa »

vješalica wrote:
LeeYLaa wrote:Eh ovako juce sam otisla sa drugaricama i upoznala instruktora kod kojeg su one polagale,tacnije upisala sam se u autoskolu prodrive po cijeni od 850KM jer sam platila obuku u gotovini i receno mi je da sve mogu zavrsiti za oko 40-45 dana ukoliko budem polozila sve u roku.Instruktor mi je rekao da bi uskoro trebalo doci do nekakvih promjena vezano za polaganje testova i prve pomoci,navodno polaganje na tabletima i dobije se taj papir odmah,tako da ce se sve moci zavrsiti i ranije.E sada da li ce to mene potrfiti,cisto sumnjam,ali cemu zurba :wink:
pozdrav instruktore ša ima ba nisam te vidjela hiljadu godina....žena djeca poso? jel sve udure?

Koja vrsta droga? :-)
Leon16v
Posts: 5717
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#1124 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by Leon16v »

Fight :-x
selma 83
Posts: 621
Joined: 10/12/2010 18:45

#1125 Re: Polaganje vozačkog u Sarajevu

Post by selma 83 »

Leon16v wrote:Fight :-x
kome fight nisam razumio , inaće znam momka otvorio je nanovo školu i znam da pošten ,što kaže uradi . bio je u maxline i sad su njih dvojica to otvorila ,pa i ako je ovo on ,ja mu ne zamjeram ,valja naći kandidata , a pogotovo ako imaš 34 godine ,jer svi roditelji uglavnom šalju djecu kod starijih ,to je kod nas pravilo , kažu on je stariji ,on će to bolje uraditi ,on ima ljude , a na kraju ispadne da ovaj od 33 il 30 godina se od pomaganja i rada ubi ,i stvarno nauči tog kandidata .bosanska logika , a pogotovo ako je žensko dijete a familija doišla u Sarajevo iz istočne Bosne ,sandžaka ,ti to žensko dijete nećeš učiti da vozi nema šanse jedino ako si prošo neki njihov test i ako si "provjeren". tako ja mu ne zamjeram ali džaba mu ako neko nije nešto reko za njega , to je tako . I još nešto platiće babo i 150 Km više ali da je njegov čojk,zemljak itd čak i ne pita za cijenu. :wink:
Post Reply