AUTO STAKLA

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Throttle
Posts: 12974
Joined: 10/06/2016 12:35

#201 Re: AUTO STAKLA

Post by Throttle »

Mogao si i metar kanala iskopat pa rec da ne valjaju :lol:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#202 Re: AUTO STAKLA

Post by bitanga_sa_otesa »

Throttle wrote: ja sam skidao s njima c stubove i ok su, izdrzale :mrgreen:
ja c stubove obicno skidam brusilicom :-D
Throttle
Posts: 12974
Joined: 10/06/2016 12:35

#203 Re: AUTO STAKLA

Post by Throttle »

A žabice :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#204 Re: AUTO STAKLA

Post by bitanga_sa_otesa »

Image
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#205 Re: AUTO STAKLA

Post by Me_again »

bitanga_sa_otesa wrote:Image
Jbg, ti se furas na hardware a oni na software :D
edin187
Posts: 44
Joined: 07/10/2015 01:41

#206 Re: AUTO STAKLA

Post by edin187 »

A koja fabrika zatamni komplet auto iako to zakonski nije dozvoljeno ? osim u zemljama u kojima je to moguce atestirati pa po volji kupca se sve radi..
User avatar
Travnički Noćni Šetač
Posts: 3925
Joined: 13/01/2006 20:48
Location: Travnik
Contact:

#207 Re: AUTO STAKLA

Post by Travnički Noćni Šetač »

edin187 wrote:A koja fabrika zatamni komplet auto iako to zakonski nije dozvoljeno ? osim u zemljama u kojima je to moguce atestirati pa po volji kupca se sve radi..
Nije zabranjeno da fabrika zatamni... zabranjeno je DODATNO zatamniti...
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#208 Re: AUTO STAKLA

Post by preludezalude »

edin187 wrote:A koja fabrika zatamni komplet auto iako to zakonski nije dozvoljeno ? osim u zemljama u kojima je to moguce atestirati pa po volji kupca se sve radi..
Fabrika se sigurno nece ciganisati sa folijama vec ugradi tamna stakla. I kao sto zakon kaze...sve sta fabrika uradi je ok. Dodatno zatamnjivanje mimo fabrike nije ok.
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#209 Re: AUTO STAKLA

Post by tempuser »

Travnički Noćni Šetač wrote:
sime_cipol wrote:Odes na sud. Sta uraditi na sudu, a da te ne kazne? Reci sudiji da je to tako fabricki? Može li to proci?
Greška policije u startu... prekršaj uopšte ne postoji jer nije izvršeno DODATNO zatamnjivanje....
Svako tvornicki zatamnjeno staklo je obiljezenmo da je zatamnjeno, tako da onaj koji zna "citati" oznake s stakala odmah moze vidjeti da li je tvornicki zatamnjeno ili original.
Ako drot na terenu nije edukovan za to kontrolor na STP-u bi trebi trebao biti, ako nije ni on onda bi sudski vjestak saobr. struke definitivno trebao biti.

http://www.carwindshields.info/windshieldmarkings
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#211 Re: AUTO STAKLA

Post by coco1 »

prosle godine sam, uz registraciju, uplatio dodatnih 33 KM za osiguranje stakala. registracija, samim tim i to osiguranje stakala, istice u petak 11.10. 2019. na prednjoj sajbi imam dva ostecenja, koja se ne mogu popraviti onim popunjavanjem jer su se pocela siriti u kratkim linijama i strah me ovih hladnijih dana da sajba ne cikne skroz duzinom tih linija kod promjena temperature hladno-toplo.
jucer zavrsio prijavu u osiguranju i otisao u servis guma m, gdje su me narucili u srijedu za zamjenu. muci me sto se radi o zamjenskoj, nekoj italijanskoj sajbi. ima li ko kakva iskustva s tim zamjenskim, pogotovo ovim italijanskim sajbama? u guma m daju godinu garancije na nju. iskustva sa servisom u guma m? moram tamo, jer triglav ima ugovor sa njima. vozilo jetta 2009.

mada, 90% cu izvrsiti tu zamjenu, jer nemam sta izgubiti. ako ne bude kako valja, makar probao doci do nove sajbe za dzaba. ali, eto, ako cu imati problema da se unaprijed pripremim za iste :D
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#212 Re: AUTO STAKLA

Post by Qler »

Meni kad je pukla na proslom fordu, otisao u osiguranje oni slikali, ja odvezao auto u ovlasteni servis, rekao vi mijenjajte i racun osiguranju posaljite. Ovima u osiguranju rekao necu nikakav kes, pare, vi samo platite racun...

cca 1672,61KM :) original sajba :)
UmaX
Posts: 2950
Joined: 30/11/2017 13:53

#213 Re: AUTO STAKLA

Post by UmaX »

Qler wrote:Meni kad je pukla na proslom fordu, otisao u osiguranje oni slikali, ja odvezao auto u ovlasteni servis, rekao vi mijenjajte i racun osiguranju posaljite. Ovima u osiguranju rekao necu nikakav kes, pare, vi samo platite racun...

cca 1672,61KM :) original sajba :)
Al garant sa grijacem :-D
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#214 Re: AUTO STAKLA

Post by Qler »

NraFno :D
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#215 Re: AUTO STAKLA

Post by coco1 »

Qler wrote:Meni kad je pukla na proslom fordu, otisao u osiguranje oni slikali, ja odvezao auto u ovlasteni servis, rekao vi mijenjajte i racun osiguranju posaljite. Ovima u osiguranju rekao necu nikakav kes, pare, vi samo platite racun...

cca 1672,61KM :) original sajba :)
vjerovatno si imao kasko osiguranje. ovo je 33 KM godisnje samo za stakla. u osiguranju mi rekli da za ove slucajeve imaju ugovor sa guma m i da se ugradjuju zamjenske sajbe. opet kazem, kontam zamjenit u srijedu, po terminu, da pokusam ostavit lovu u dzepu. ako ne bude nesto ok, onda svojom lovom stavit original. ujedno, ide obnova registracije, pa cu znati ima li smisla ponovo platiti to osiguranje stakla.

ono sto me interesuje je kvalitet tih italijanskih sajbi i, eventualna, iskustva sa servisom guma m. ako nesto nije ok, da se unaprijed spremim na nerviranje
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#216 Re: AUTO STAKLA

Post by Qler »

Svako osiguranje nudi kasko osiguranje staklenih povrsina... mene konkretno dodje 50KM godisnje.. I nema tu imaju ugovor sa nekim, sta ce neko osigura S klasu i ide u Guma M da mu stave sajbu :) talijansku zamjensku :)
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#217 Re: AUTO STAKLA

Post by coco1 »

Qler wrote:Svako osiguranje nudi kasko osiguranje staklenih povrsina... mene konkretno dodje 50KM godisnje.. I nema tu imaju ugovor sa nekim, sta ce neko osigura S klasu i ide u Guma M da mu stave sajbu :) talijansku zamjensku :)
znaci, po tvom,sutra odem u ovlasteni (recimo, porse sa) pokazem polisu osiguranja gdje je naglaseno i upisano osiguranje staklenih povrsina i kazem mjenjaj originalnom sajbom?

to sto triglav osiguranje ima svoje uslove tog osiguranja, za koje se, da budem iskren, nisam mnogo ni raspitivao, i potpisao da ih prihvatam kao takve, trebam zanemariti i, na kraju, sam kesirati ovlastenom cifru za sajbu i rad, jer se triglav obezbjedio specificnim uslovima.

po treci put, svjestan sam sta me sljeduje, zamjenska sajba u guma m, tako je specificnim uslovima osiguranja naglaseno.

interesuju me iskustva sa tom zamjenskom i servisom guma m.
NediM17
Posts: 21655
Joined: 05/11/2009 11:49

#218 Re: AUTO STAKLA

Post by NediM17 »

Ne znam za gumu M, ali ako je ta talijanska AGC ne treba da brines, to je jedan od renomiranih proizvodjaca auto stakala. Bilo sta sto je napravljeno u EU je ok. Cuvaj se kineza, to je uglavnom odron, imaju dioptriju, refleksiju, slojevi se odljepljuju itd. Od tih kineza jedino XYZ donekle moze proci, ali i to je bolje izbjeci.
User avatar
Qler
Posts: 23598
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#219 Re: AUTO STAKLA

Post by Qler »

coco1 wrote:
Qler wrote:Svako osiguranje nudi kasko osiguranje staklenih povrsina... mene konkretno dodje 50KM godisnje.. I nema tu imaju ugovor sa nekim, sta ce neko osigura S klasu i ide u Guma M da mu stave sajbu :) talijansku zamjensku :)
znaci, po tvom,sutra odem u ovlasteni (recimo, porse sa) pokazem polisu osiguranja gdje je naglaseno i upisano osiguranje staklenih povrsina i kazem mjenjaj originalnom sajbom?

to sto triglav osiguranje ima svoje uslove tog osiguranja, za koje se, da budem iskren, nisam mnogo ni raspitivao, i potpisao da ih prihvatam kao takve, trebam zanemariti i, na kraju, sam kesirati ovlastenom cifru za sajbu i rad, jer se triglav obezbjedio specificnim uslovima.

po treci put, svjestan sam sta me sljeduje, zamjenska sajba u guma m, tako je specificnim uslovima osiguranja naglaseno.

interesuju me iskustva sa tom zamjenskom i servisom guma m.
Ja ne bih pristao na te uslove onda. Kažem ti ti se skrpi sad kako možeš najbolje. Ja nisam ništa plaćao, niti sam uzimao pare. Odveo u ovlašteni, oni zamijenili i poslali fakturu osiguranju. Nakon što sam osiguranju rekao da ću tako odraditi. Da nisu pristali, onda bi išli vjerovatno sudskim putem gdje bi opet tražio da mi plate šajbu. Original.
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#220 Re: AUTO STAKLA

Post by coco1 »

NediM17 wrote:Ne znam za gumu M, ali ako je ta talijanska AGC ne treba da brines, to je jedan od renomiranih proizvodjaca auto stakala. Bilo sta sto je napravljeno u EU je ok. Cuvaj se kineza, to je uglavnom odron, imaju dioptriju, refleksiju, slojevi se odljepljuju itd. Od tih kineza jedino XYZ donekle moze proci, ali i to je bolje izbjeci.
hvala, drug, na konkretnom odgovoru. kod prijema vozila cu se raspitati o kojoj sajbi se tacno radi
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#221 Re: AUTO STAKLA

Post by coco1 »

Qler wrote:
coco1 wrote:
Qler wrote:Svako osiguranje nudi kasko osiguranje staklenih povrsina... mene konkretno dodje 50KM godisnje.. I nema tu imaju ugovor sa nekim, sta ce neko osigura S klasu i ide u Guma M da mu stave sajbu :) talijansku zamjensku :)
znaci, po tvom,sutra odem u ovlasteni (recimo, porse sa) pokazem polisu osiguranja gdje je naglaseno i upisano osiguranje staklenih povrsina i kazem mjenjaj originalnom sajbom?

to sto triglav osiguranje ima svoje uslove tog osiguranja, za koje se, da budem iskren, nisam mnogo ni raspitivao, i potpisao da ih prihvatam kao takve, trebam zanemariti i, na kraju, sam kesirati ovlastenom cifru za sajbu i rad, jer se triglav obezbjedio specificnim uslovima.

po treci put, svjestan sam sta me sljeduje, zamjenska sajba u guma m, tako je specificnim uslovima osiguranja naglaseno.

interesuju me iskustva sa tom zamjenskom i servisom guma m.
Ja ne bih pristao na te uslove onda. Kažem ti ti se skrpi sad kako možeš najbolje. Ja nisam ništa plaćao, niti sam uzimao pare. Odveo u ovlašteni, oni zamijenili i poslali fakturu osiguranju. Nakon što sam osiguranju rekao da ću tako odraditi. Da nisu pristali, onda bi išli vjerovatno sudskim putem gdje bi opet tražio da mi plate šajbu. Original.
jbg, ja sam pristao, u startu, potpisom jos prosle godine prilikom osiguranja. imaju neku razliku izmedju punog kaska i ovog parcijalnog. tesko, vjerovatno i nemoguce, da bih ista dobio i sudskim putem. ogradili se ljudi
530i
Posts: 9169
Joined: 08/12/2009 17:31

#222 Re: AUTO STAKLA

Post by 530i »

NediM17 wrote:Ne znam za gumu M, ali ako je ta talijanska AGC ne treba da brines, to je jedan od renomiranih proizvodjaca auto stakala. Bilo sta sto je napravljeno u EU je ok. Cuvaj se kineza, to je uglavnom odron, imaju dioptriju, refleksiju, slojevi se odljepljuju itd. Od tih kineza jedino XYZ donekle moze proci, ali i to je bolje izbjeci.
Viđam neke čineze KYB ili tako, mislim na stakla, pretpostavljam da im je argument cijena :D
Za 33 marke šajba sa zamjenom, nemaš se šta žaliti. Ako i bude kakvih problema tipa dioptrija, refleksija, curi voda i sl. reklamiraš u gumi. Jest malo zezanje, al opet za te pare....pitaj koliko je u redovnoj prodaji sa ugradnjom :-D
NediM17
Posts: 21655
Joined: 05/11/2009 11:49

#223 Re: AUTO STAKLA

Post by NediM17 »

coco1 wrote:
NediM17 wrote:Ne znam za gumu M, ali ako je ta talijanska AGC ne treba da brines, to je jedan od renomiranih proizvodjaca auto stakala. Bilo sta sto je napravljeno u EU je ok. Cuvaj se kineza, to je uglavnom odron, imaju dioptriju, refleksiju, slojevi se odljepljuju itd. Od tih kineza jedino XYZ donekle moze proci, ali i to je bolje izbjeci.
hvala, drug, na konkretnom odgovoru. kod prijema vozila cu se raspitati o kojoj sajbi se tacno radi
Na sajbi imas oznaku npr. E20, to ti je kod zemlje u kojoj je staklo napravljeno. Ovo je npr. Poljska. Ove kodove mozes naci na internetu za svaku zemlju u kojoj se proizvode stakla. Dakle, sve sto je iz EU kvalitet je ok, treba i CE da stoji, ali to i neki kinezi imaju. :thumbup:
coco1
Posts: 670
Joined: 11/09/2017 09:25

#224 Re: AUTO STAKLA

Post by coco1 »

NediM17 wrote:
coco1 wrote:
NediM17 wrote:Ne znam za gumu M, ali ako je ta talijanska AGC ne treba da brines, to je jedan od renomiranih proizvodjaca auto stakala. Bilo sta sto je napravljeno u EU je ok. Cuvaj se kineza, to je uglavnom odron, imaju dioptriju, refleksiju, slojevi se odljepljuju itd. Od tih kineza jedino XYZ donekle moze proci, ali i to je bolje izbjeci.
hvala, drug, na konkretnom odgovoru. kod prijema vozila cu se raspitati o kojoj sajbi se tacno radi
Na sajbi imas oznaku npr. E20, to ti je kod zemlje u kojoj je staklo napravljeno. Ovo je npr. Poljska. Ove kodove mozes naci na internetu za svaku zemlju u kojoj se proizvode stakla. Dakle, sve sto je iz EU kvalitet je ok, treba i CE da stoji, ali to i neki kinezi imaju. :thumbup:
jos jednom, hvala
NediM17
Posts: 21655
Joined: 05/11/2009 11:49

#225 Re: AUTO STAKLA

Post by NediM17 »

coco1 wrote:
NediM17 wrote:Ne znam za gumu M, ali ako je ta talijanska AGC ne treba da brines, to je jedan od renomiranih proizvodjaca auto stakala. Bilo sta sto je napravljeno u EU je ok. Cuvaj se kineza, to je uglavnom odron, imaju dioptriju, refleksiju, slojevi se odljepljuju itd. Od tih kineza jedino XYZ donekle moze proci, ali i to je bolje izbjeci.
hvala, drug, na konkretnom odgovoru. kod prijema vozila cu se raspitati o kojoj sajbi se tacno radi
Ima li kakav povratni info?
Post Reply