Najnoviji rezultati sigurnosnih testova

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#51

Post by The_Flyer2002 »

evo samo da ovo postavim koliko je lokacija cupholdera vazna

Ladies in Mercedes: Better Skip the Starbucks

Can coffee kill your car? Apparently, the location of the cupholder causes coffee or other liquids to spill into the transmission shifter and other electronics on the Mercedes 2000-2001 C-, E-, CLK- and SLK-class cars. Automotive News reports that NHTSA has received 11 complaints and a petition for an investigation into the affected Mercedes, which could total more than 150,000 cars.



Wow. Only in America.
larado
Posts: 96
Joined: 22/08/2005 23:17

#52

Post by larado »

mogle su i aceton prosuti po menjacu, ono kad skidaju lak za vrijeme voznje. :roll: Eh zato im ja nebi dao cup holder nikako, ako im se ne svidja neka kupe buicka ili pontiaca. Sta treba sad, reklamacija na 150 hiljada auta samo da bi americke prdare mogle piti kafu, jesti cips, sminkati se i pricati na telefon a sve to u isto vrijeme. Bojim se da im ne zafali ruku kakvu su to kurave..
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#53

Post by Qler »

hebo ih cupholder! cuj da se vrati 150k auta! to samo glupi amer moze! koji cu quratz piti kafu u autu, majke ti!?

u pravu je larado, je im ga ne bi nikako ni dao! nisu ameri za mercedesa, bmw-a ili alfe!
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#54

Post by The_Flyer2002 »

vi zaboravljate da je US market najveci i da proizvodjaci moraju ugoditi najvecoj klienteli.


a i vala mogo je MB to malo bolje zastititi a ne ovako. :sad:
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#55

Post by nineac »

M ajebo ih cupholder. Ja bi im auta oduzeo neka mrsaju malo. U kompleksu gdje ja zivim ima bazen, i jedino ja dolazim da plivam, niko vise. Kada treba ves prati, upale auto i dovezu se do veseraja koji je 50m od zgrade!!! Ja mislim da bi poceli plivati jedino kada bi autom mogli u bazen uci :lol:
Jebo ih cupholder, frka oko toga, a vamo Ford F150 gori ko lud zbo neispravne elektronike na cruise control menangmentu, i to od 1997 i niko nije postavio pitanje do ove godine!
Ali zato cupholder, eeeeeeeeeee to je vec problem, american way of life! :lol:
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#56

Post by neko iz mase »

kako nije probme, pa kad vec dajem tolike pare onda ocekujem da mogu u njemu i kafu ko covjek popiti. Iako je greska minimalna, greska je greska bez obzira na to ko je napravi
User avatar
Qler
Posts: 23605
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#57

Post by Qler »

kako rece F150 gori ko lud, vise godina, a onaj ford, mislim explorer, sto je dolazio sa defekrtnim gumama, poginulo bruka ljudi, ali molim te, bar su kafu ko covjek mogli popit dok su gorili ili letili :)
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#58

Post by array »

nineac wrote:Taj Mercury je prakticno nacrtan i napravljen u Evropi. Isto kao i Focus i ostala manja auta u Fordovom programu. Naravno, neke stvari su prilagodjene americkom trzistu.
"neko iz mase" je upravu. Sad za sad americki proizvodjaci igraju prema potrebama trzista. Ono sto je problem za njih jeste sto su evropski i japanski vec koliko toliko spremni za naftni sok.
Tu tehniku nije samo tako lako copy&paste. nemoze to tako, da se to tako radi onda nebi bilo losijih i bolji auta. Pogledajte VW-on 1.4 ltr Turbokompresorski FSI model sa 170ks i 240 nm??? Americki proizvodjaci nemaju nista silcno u svom programu, jer sada to nije potreba, ali VW je uspio iz 1.4 ltr motora izvuci snagu kao prosjeci americki 2.5ltr V6 motor. Oni nemaju u planu takav motor, ali se to osjeti po prodajnim rezultatima, jer tu tehnologiju VW moze primjeniti i primjenit ce na vece motore, pa ce te mozda imati passata sa 3.2 ltr V6 turbokompresorskim motorom za americko trziste. Pogledajte samo poslovne rezultate. BMW koji najvise experimentise je prosle godine finansijski imao bolji rezultat i od Bayer-a i Siemensa, dok ostali automobilski proizvodjaci iz njemacke nisu ni blizu bili, ali su svi dalekoooooo iznad americkih.
Amerikanci moraju naci novi kurs. Cadillac vec to cini sa modelom BLS u evropi. Alfini diesel motori, benzinski motori razvijeni sa strucnjacima Opela. I vjerujem da ce u evropi ipak imati kakav takav uspjeh.
Inace ko je u bolje stanju najbolje pokazuje prodaja. Evropljani drmaju amerikom, a gdje su amerikanci u evropi????
:lol: :lol: :lol:
Daj ba ohladi malo jarane. Evropljani se stisli jer nemaju odakle platiti gorivo pa im izmisljaju one dizel masine od kojih nikad auta nece biti. Nemoj zaboraviti da je nacionalni dohodak po glavi u USA skoro 50% veci nego u zapadnoj Evropi pa je logicno da su evropska auta oskudnija u svemu jer nema se para za luksuz. Zato se u Americke verzije svih auta pored najjacih motora ugradjuju gluposti kao sto su DVD centri sa surround sistemima koje Evropljani mogu vidjeti samo u kinu.
Be real.
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#59

Post by mr2 »

:lol: :lol: :lol: daj navedi jedno pristojno americko auto :lol: :lol:
mercedes bmw audi
ferrari
lambordini
aston martin
rols roys
bently
jaguar
porsche
i tako daljeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#60

Post by nineac »

USA ima dvostruko veci dohodak po glavi stanovnika??? Array ti nisi normalan!
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#61

Post by nineac »

Druga stvar te isti gluposti sto se ugradjuju u americka auta su osmisljena u evropi ili japanu, pogledaj ko su dobavljacui istih. Jedina firma na polju HI-FI tehnike koja je iz amerike i koja je priznata na tom polju je BOSE.
Array nevaljaj gluposti od diesel motorima jer ociti nika nisi vozio moderni diesel motor! Zato su americki V8 motori sa klackalicama te mehanickim razvodnicima pravo u skladu sa vremenom!
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#62

Post by array »

mr2 wrote::lol: :lol: :lol: daj navedi jedno pristojno americko auto :lol: :lol:
mercedes bmw audi
ferrari
lambordini
aston martin
rols roys
bently
jaguar
porsche
i tako daljeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
How about this one:
Image
Legendarna Corvette, 505 konja, najmanja cijena 65800 dolara. Jos kad bi evropljani imali para mozda bi ga i vozali...

Pa onda ovaj:
Image
Ford GT, pocetna cijena 153345 dolara, 550 konja...
Da ne nabrajam vise, u Evropi ovakvih auta i nema jer nema trzista za njih. Ko ce doc na red od silnih "sportskih" dizelasa :D ... c-c-c
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#63

Post by danas »

ajme meni, jesil' mogao nac' sliku kakvog ruznijeg auta :roll: :D
zlata
Posts: 2679
Joined: 06/09/2002 00:00

#64

Post by zlata »

A ja taman misl'la doci k'tebi s'mojim novim Corvette-om! :lol: Zafrkancija! Skromnija sam! :-D Auto mojih snova je novi BMW 3! :thumbup:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#65

Post by danas »

zlata wrote:A ja taman misl'la doci k'tebi s'mojim novim Corvette-om! :lol: Zafrkancija! Skromnija sam! :-D Auto mojih snova je novi BMW 3! :thumbup:
ne zachatavaj zlato :D prognace nas sa ove muske teme :lol:

ja glasam za Jevropski auto vazda :D jedan mali audi A3, taman mi :D
ko ce vozit ove americke grozomornosti :D :roll:
larado
Posts: 96
Joined: 22/08/2005 23:17

#66

Post by larado »

array wrote: How about this one:
Image
Legendarna Corvette, 505 konja, najmanja cijena 65800 dolara. Jos kad bi evropljani imali para mozda bi ga i vozali...
Ne, evropljani su mrtvi kokuzi, nemaju oni pojma sta su sportski auti ali sva sreca imaju mogucnost gledanja americkih filmova pa ce vidjeti neku silnu corvettu ili vipera...WOW!! :roll: E moj pasha...
larado
Posts: 96
Joined: 22/08/2005 23:17

#67

Post by larado »

danas wrote:
ja glasam za Jevropski auto vazda :D jedan mali audi A3, taman mi :D
Skromno, nema sta. Svidja mi se tvoj ukus 8)
danas wrote: ko ce vozit ove americke grozomornosti :D :roll:
array, jel cujes ti ovo? :lol:
The_Flyer2002
Posts: 1655
Joined: 29/03/2004 20:58
Location: US
Contact:

#68

Post by The_Flyer2002 »

a sta fali corvetti? u mene dobar prijatelj je ima. poderat ce bilo kojeg BMW-a. nemojte ih samo tako odbaciti.

full cardon fiber body ( 1600kg)
carb fed small block (650ks + NOS)
full racing transmision


1/4 milje 10-11 sek

i da potpuno je street legalan. :D
nineac
Posts: 3605
Joined: 03/03/2004 00:00
Location: preko bare

#69

Post by nineac »

Array upravu si. Da nema amerikanaca mi nebi imali pojma sta je sportsko auto. Oni su evropljane prosvjetlili!
Ti momak nemas dvije ciste!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#70

Post by danas »

samo da dodam :D glede coffeeholdera i slicno :D moj mali A3 ima jednu malu ladicu :D maksus za onaj toll pass :D :D to me toliko odusevilo, da prosto nisam mogla da odolim :lol: :lol: :lol: :lol:
neko iz mase
Posts: 2018
Joined: 29/12/2004 21:18

#71

Post by neko iz mase »

ev upravo mi raja javila da je nineac uhvacen u dealershipu kako mjerka magnuma sa HEMI motorom :D :D :D
larado
Posts: 96
Joined: 22/08/2005 23:17

#72

Post by larado »

danas wrote:samo da dodam :D glede coffeeholdera i slicno :D moj mali A3 ima jednu malu ladicu :D maksus za onaj toll pass :D :D to me toliko odusevilo, da prosto nisam mogla da odolim :lol: :lol: :lol: :lol:
Pa jesu li u njemu 'kvoteri' ili kafa? Mozda oboje? :-D
Nemoj samo da prevrnes kaficu na saltung :P ili kakvu drugu elektroniku, odmah ce flyer skociti da nam kaze par rijeci o prednostima americkih makina :lol:
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#73

Post by mr2 »

array wrote:
mr2 wrote::lol: :lol: :lol: daj navedi jedno pristojno americko auto :lol: :lol:
mercedes bmw audi
ferrari
lambordini
aston martin
rols roys
bently
jaguar
porsche
i tako daljeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
How about this one:
Image
Legendarna Corvette, 505 konja, najmanja cijena 65800 dolara. Jos kad bi evropljani imali para mozda bi ga i vozali...

Pa onda ovaj:
Image
Ford GT, pocetna cijena 153345 dolara, 550 konja...
Da ne nabrajam vise, u Evropi ovakvih auta i nema jer nema trzista za njih. Ko ce doc na red od silnih "sportskih" dizelasa :D ... c-c-c


:lol: :lol: evo ti nesto evropsko.......Image
array
Posts: 379
Joined: 21/10/2005 19:44

#74

Post by array »

Vidi ovog papija:
Image

510 konja, pocetna cijena $86000, 0-100 za manje od 4 sekunde.
Vidis, u USA se pored svoh evropskih auta voze i makine kojih u Evropi uopste nema jer jebiga nisu na dizel :lol: :lol: :lol: .
mr2
Posts: 815
Joined: 27/06/2005 20:03
Location: amsterdam

#75

Post by mr2 »

array wrote:Vidi ovog papija:
Image

510 konja, pocetna cijena $86000, 0-100 za manje od 4 sekunde.
Vidis, u USA se pored svoh evropskih auta voze i makine kojih u Evropi uopste nema jer jebiga nisu na dizel :lol: :lol: :lol: .
hehehehehe pa u ferrarija je bolan pocetna cijena 300 000 eura.....enco ovaj gore sa slike oko 800 000 hiljada..... :lol: :lol: :lol: pogledaj malo filmove hadzije svugdje voze bmw mecke ferrarije....i tako dalje
Post Reply