"Majstori" parkiranja Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Logovan
Posts: 94100
Joined: 15/05/2010 00:44
Location: http://i57.klix.com/6ocy11.png

#1576 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Logovan »

Test1234 wrote: 10/11/2022 08:37 NIKADA se oni neće naučiti, ni moja stara, ni moja komšinica ni ini drugi koji prave haos po cesti, dakle samo prave hebeni problem u saobračaju, TAČKA!
Jesi li ti procitao sta sam ja napisao haha :D
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1577 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

Protiv sam snimanja ovakvih stvari, ali voznja nije osnovno ljudsko pravo i ne treba svako da vozi jer nisu svi sposobni za to.
Svako ce nastrebati testove i pravila, nekako poloziti, ali to nije dovoljno, jednostavno nije svako sposoban i ne treba svako da vozi.
Last edited by Ateista on 10/11/2022 09:00, edited 1 time in total.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1578 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Black swan wrote: 10/11/2022 08:52
teskeredzic_22 wrote: 10/11/2022 08:20

Samo patrola.ba
Slikaj , šalji.
jbt ša je ovo prvi put vidim
haha
riješe li išta
mogu li prijaviti rupu u asfaltu
Ma aplikacija... Ali nije objavljeno da je iko potpisao da ce ucestvovati konkretno.. Tipa policija...
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#1579 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by vjeshalica »

Ateista wrote: 10/11/2022 08:57 Protiv sam snimanja ovakvih stvari, ali voznja nije osnovno ljudsko pravo i ne treba svako da vozi jer nisu svi sposobni za to.
Svako ce nastrebati testove i pravila, nekako poloziti, ali to nije dovoljno, jednostavno nije svako sposoban i ne treba svako da vozi.
Ljudi sa dijagnozama sjedaju za volan. Prije par godina kad su probali da vrse reviziju vozackih onih sto su se penzionisali kao PTSP i ostalo bila vriska po TVu ,kazu oduzima im se pravo da voze. Onda na to idu ove nove generacije sizofrenicara od 20 godina, idiota,krembila smanjenih intelektualnih sposobnosti i velikoseljacke gluposti...
funeral blues
Posts: 1763
Joined: 08/02/2011 11:15

#1580 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by funeral blues »

Ti si očit primjer toga da to što neko zna sva slova, ne znači nužno da zna čitati.

A, možda ti je samo dosadno u privatnom životu pa ovdje tražiš malo akcije, bilo kakve, daj šta daš. :D

Kako god, bez mene ko domina.

Bye, Felicia.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1581 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Stavljate znak jednakosti na svjesno cinjenje prekrsaja,dijagnoze medicinske i manjak iskustva...

Mozda je neko pocetnik i treba mu prakse... Jedini nacin da se nauci vozit u rikverc je da se nadjes u situacijama gdje trebas vozit u rikverc... Mozda nikada nece ova cura dostici nivo Mike Hakinena ali je glupo misliti da uz praksu nesto ne mozes nauciti...

Odavno je poznato da su na forumu top vozaci, 50 % vozilo barem jednom Rally Monte Carlo.. Svi se nauceni rodili.. Bez greske vozila ha su sjeli u auto...
User avatar
Truba
Posts: 81017
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1582 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

Postoje talenti i antitalenti

Inace bismo svi sve mogli raditi :mrgreen:
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1583 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

teskeredzic_22 wrote: 10/11/2022 08:20
Naslovnica wrote: 10/11/2022 08:15 Već nekoliko dana debil sa plavim karavan Audijem parkira na trotoaru ispred zgrade tako da dječja kolica, invalidska...ne mogu proći.
Baš ono bahato i seljački.
Hoće li doći policija ako ih ujutro pozovem da mu zalijepe kaznu (BTW, auto svinjac, na zadnjem sjedištu vidim onaj crveno/žuti odrezak od kazne, ko zna od kada, možda je jedan od onih što imaju hiljade KM neplaćenih kazni)?
Samo patrola.ba
Slikaj , šalji.
Ostaviću mi sutra ceduljicu sa dobronamjernim upozorenjem i prijetnjom zvanja organa, pa ćemo vidjeti hoće li imati efekta.
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 18974
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1584 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by teskeredzic_22 »

Black swan wrote: 10/11/2022 08:52
teskeredzic_22 wrote: 10/11/2022 08:20

Samo patrola.ba
Slikaj , šalji.
jbt ša je ovo prvi put vidim
haha
riješe li išta
mogu li prijaviti rupu u asfaltu
Navodno se uvezuju sa MUP -om KS , u proceduri je to.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1585 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Black swan wrote: 10/11/2022 09:20 Postoje talenti i antitalenti

Inace bismo svi sve mogli raditi :mrgreen:
Talent je samo mali dio koji u konacnici odvaja profesionalce od "normalnih... Ja mislim da vozim dobro ali sigurno nemam talent da budem rally vozac.. Kao ostali na forumu..
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1586 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by hopi »

Šta je sada patrola.ba je li to ona glupost sto su nedavno pisali po klixu?
Da ponovim, grohotom se smijem.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1587 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

hopi wrote: 10/11/2022 09:48 Šta je sada patrola.ba je li to ona glupost sto su nedavno pisali po klixu?
Da ponovim, grohotom se smijem.
Ja eto prvi put čujem za tu aplikaciju.
Ideja zvuči odlično, ali mi je upitna konkretna realizacija i rezultati.
Bilo bi odlično kada bi radilo kako treba.
U svakom slučaju, ja sam da se regulisanje ovih zabranjenih parkiranja privatizuje i da privatna firma ima ovlaštenje da piše kazne.
Ja kao vozač sam za to i ne bih imao nikakvih problema s tim.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1588 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 09:53
hopi wrote: 10/11/2022 09:48 Šta je sada patrola.ba je li to ona glupost sto su nedavno pisali po klixu?
Da ponovim, grohotom se smijem.
Ja eto prvi put čujem za tu aplikaciju.
Ideja zvuči odlično, ali mi je upitna konkretna realizacija i rezultati.
Bilo bi odlično kada bi radilo kako treba.
U svakom slučaju, ja sam da se regulisanje ovih zabranjenih parkiranja privatizuje i da privatna firma ima ovlaštenje da piše kazne.
Ja kao vozač sam za to i ne bih imao nikakvih problema s tim.
Fazon je sto splikacija nije samo za parkiranje i MUP.. Ja mislim da je cilj da ukljuci i ostale sluzbe.. Ako ti ne radi sijalica u ulici.. Ako ima deponija neka itd..
User avatar
hopi
Posts: 5593
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#1589 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by hopi »

Pa naravno da je i meni u interesu takvo šta. Ali ja na te gluposti aplikacije neću ništa slati i gubiti vrijeme. Pa pogledaj Alipašine na šta liči, od porezne do raskrsnice higijenskog zakrčena autima, vozikaju se, hodati se više ne može ovom stranom od auta. Gledaš da te ko jne opali dok hodaš trotoarom. Ako nekome nesto kažeš sve je na rubu incidenta.
Image
Last edited by hopi on 10/11/2022 10:07, edited 1 time in total.
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1590 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 09:53
hopi wrote: 10/11/2022 09:48 Šta je sada patrola.ba je li to ona glupost sto su nedavno pisali po klixu?
Da ponovim, grohotom se smijem.
Ja eto prvi put čujem za tu aplikaciju.
Ideja zvuči odlično, ali mi je upitna konkretna realizacija i rezultati.
Bilo bi odlično kada bi radilo kako treba.
U svakom slučaju, ja sam da se regulisanje ovih zabranjenih parkiranja privatizuje i da privatna firma ima ovlaštenje da piše kazne.
Ja kao vozač sam za to i ne bih imao nikakvih problema s tim.
Ne treba privatno.. Gradska sluzba sa 10 zaposlenih.. Cilj samo da hodaju i pisu kazne... Ja neki dan dobio kaznu ovdje gdje zivim.. Parkirao na regularno parking mjesto... da pokupim nesto u u 17 i 56.. Dobio kaznu u 17 i 59... Parking se mora platiti do 18.. Iza 18 je besplatno.. Znaci ljudi samo hodaju i pisu kazne .
User avatar
Bullet Tooth Tony
Posts: 20470
Joined: 06/09/2007 12:15
Location: Carsija at naJt

#1591 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Bullet Tooth Tony »

hopi wrote: 10/11/2022 10:03 Pa naravno da je i meni u interesu takvo šta. Ali ja na te gluposti aplikacije neću ništa slati i gubiti vrijeme. Pa pogledaj Alipašine na šta liči, od porezne do raskrsnice higijenskog zakrčena autima, vozikaju se, hodati se više ne može ovom stranom od auta. Gledaš da te ko jne opali dok hodaš trotoarom. Ako nekome nesto kažeš sve je na rubu incidenta. Image
Katastrofa.. Ma seljadija...
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#1592 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Proosvjetni_uhljeb »

Logovan wrote: 10/11/2022 01:09
citroen xm wrote: 09/11/2022 23:38 De ba, nemojmo moralisati. Jedina pomoć koja bi ovoj i svima nama trebala je da se ukloni sa ceste. Imaš muža/momka, imaš taxi, imaš javni prevoz. Danas se pod jebenom ravnopravnosti smatra da svaki levat može voziti. I onda kada pokupi nekoga, tvoje dijete, majku, sestru, kada pomješa gas i kočnicu kao ona na Bjelašnici, onda će opet ići red komentara ovakvih kao moj. Ali dok nikoga nije još ubila morališe se i traži da se pomogne.

Nikada neću sebi oprostiti što ne snimih jednu bivšu komšinicu u ovakovom, pa čak i gorem stanju. Ona ne da ne zna voziti, ona ne zna gdje se nalazi. Logika i orjentacija 0 bodova. :run:
Nisi me shvatio. Pricam o situaciji kada vidis vozaca koji se pati sa parkiranjem. Ne pricam o tome da on nastavi voziti, da se uci, nauci ce nekad, itd, to je potpuno druga stvar. Poenta je kada vidis da se neko pati, ostavi se snimanja i pomozi. Ako neces da pomognes, onda nemoj ni snimati. Hoce li on nastaviti voziti nakon patnje, ne znam, niti ja mogu odluciti, mogu samo pametovati. A ono sto mogu uraditi je da pomognem osobama koje se nadju u ovakvim situacijama.
Ovo je u nekoj mjeri posljedia idiotizma sa ukidanjem obuke (i polaganja) na poligonu. Kad sam ja imao obuku, prvo se na poligonu učilo osnovne stvari (lijevo i desno paralelno parkiranje, linija ubrzanja, kretanje pod ručnom). Za nekoga ko nikad ranije nije vozio je mnogo lakše bez stresa i mišljenja hoćeš li nekoga zakačiti i hoćeš li nekome smetati naučiti te osnovne radnje. Sad se to radi na parkingu i u realnom saobraćaju pa ne čudi da mnogi ne nauče kako treba + auto škole uzrokuju saobraćajne zastoje u svako doba dana.

Dodatno, problem je i što svako, pa i antitalenti za vožnju, može položiti vozački. Kao ona žena u (ćini mi se) Živinicama, koja je došla da podigne vozačku a kad je trebala da se potpiše tražila mastilo da umoči prst - jer je zna da čita i piše.
Naslovnica
Posts: 27531
Joined: 20/03/2013 15:38

#1593 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

Bullet Tooth Tony wrote: 10/11/2022 10:07
hopi wrote: 10/11/2022 10:03 Pa naravno da je i meni u interesu takvo šta. Ali ja na te gluposti aplikacije neću ništa slati i gubiti vrijeme. Pa pogledaj Alipašine na šta liči, od porezne do raskrsnice higijenskog zakrčena autima, vozikaju se, hodati se više ne može ovom stranom od auta. Gledaš da te ko jne opali dok hodaš trotoarom. Ako nekome nesto kažeš sve je na rubu incidenta. Image
Katastrofa.. Ma seljadija...
Zar treba pozivati policiju i koristiti aplikaciju da bi se spriječilo svakodnevno bahato parkiranje u Alipašinoj?!
Zaista ne znam šta spriječava organe da to svakodnevno ne rade, makar u ovoj ulici?
User avatar
Ateista
Posts: 46229
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#1594 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Ateista »

Bullet Tooth Tony wrote: 10/11/2022 09:15 Stavljate znak jednakosti na svjesno cinjenje prekrsaja,dijagnoze medicinske i manjak iskustva...

Mozda je neko pocetnik i treba mu prakse... Jedini nacin da se nauci vozit u rikverc je da se nadjes u situacijama gdje trebas vozit u rikverc... Mozda nikada nece ova cura dostici nivo Mike Hakinena ali je glupo misliti da uz praksu nesto ne mozes nauciti...

Odavno je poznato da su na forumu top vozaci, 50 % vozilo barem jednom Rally Monte Carlo.. Svi se nauceni rodili.. Bez greske vozila ha su sjeli u auto...
Moze biti i do prakse, nekima toga fali, da im neko pokaze neke stvari koje se ne uce u autoskoli, ali ima i onih kojima nikakva praksa nece pomoci, ako neko nema osjecaj za prostor, velicinu auta, ako nema osjecaj kad pogleda u retrovizor gdje se nalazi to sto vidi u retrovizoru i slicno, takvima je dzaba praksa i vjezba.
Ne govorim o reliju, vec o svakodnevnoj voznji gdje moras osim propisa pratiti i hoce li ti neko izletiti iz sporedne ulice, neki pjesak, neko preticati pa ti uletiti u makazice, treba se snaci na nasim parkinzima koji su cesto preuski a ljudi svakako parkiraju, tako da treba malo umijeca da parkiras ili izadjes sa parkinga i slicno.
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#1595 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Proosvjetni_uhljeb »

EFD22 wrote: 10/11/2022 07:50
nepass1 wrote: 10/11/2022 07:40

Autoskole nauce da polozis, naucis sve napamet i ko robot. I u mene djete od tri g slozi puzzle ja se sjebem, kad skontam napamet naucila. Svaki put isti redoslijed slaganja. Das novu pogubi se.
E tako i ovakvi ljudi, jednostavno lost in space.

Meni rodica ima dvije rute koje vozi, ilidza i posao, otisla jednom na dobrinju sa autom i zalutala. Pjeske bi se znala vratiti ali sa sutom jok. Fascinantno. Haj sto je zalutala ali nije znala u kojem pravcu je kuca a u kojem i.sarajevo?!?
Ma hajd prostorna orijentacija manje više, ima ljudi koji se stvarno ne znaju snaći.

Ali mnogo puta na cesti vidim ljude, što muške što žene, tačno vidiš da nema potpunu kontrolu nad automobilom nikako. Ono da je samo krenuti pa nek ide, i samo pravo. Ne d’o bog da se mora stati na pješački ili da se uključi negdje. Totalno odsustvo motorike u kontroli automobila. Gas je do poda dok se ne krene, kvačilo se naglo pušta, motanje je sve samo ne lagano i smireno. A i zaustavljanje također. Meni je iskreno nekad žao takvih ljudi. A onda se i zapitam jebote ne d’o bog neke hitne situacije, u takvih vozača reakcija je najčešće da se pusti volan i sve, pa šta bude…

Neki dan ispred mene mlada dama pokušava Corsu da parkira bočno, naravno ja sam stao daleko iza da joj ne pravimo frku, jer ima debila koji ti se unatoč žmigavcu zalijepe za guzicu i gledaju u prazno nije im jasno što si stao, helem, na iznenađenje svih nas pokušava da uđe naprijed u bočno mjesto, pa tamo pa vamo, na kraju naravno fin miris lamele se širio sokakom…


Meni je samo od svega toga zanimljivo jedno, kad vidiš da si antitalenat za nešto, zašto se pod svaku cijenu moraš time baviti. To mi je isto kao da ja, koji imam dvije lijeve, pod svaku cijenu hoću da igram fudbal. Em što izgledam smiješno, em smetam ljudima koji iole znaju šta rade s loptom…

Ne sjećam se da je vožnja okarakterisana kao osnovno ljudsko pravo. Brate ima bus, taxi, voz…
Ljudi ulaze naprijed pri bočnom parkiranju upravo zbog debila koje si u istom pasusu spomenuo. Mnogo puta sam morao odustati od bočnog parkiranja upravo zbog takvih. Nareda se kolona vozila iza mene a nemam ni par centimetara prostora da krenem unazad.
Mrvice_ba
Posts: 1338
Joined: 28/01/2020 08:33

#1596 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Mrvice_ba »

Je li iko slikao i poslao na patrola.ba?
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 65333
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#1597 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by _BataZiv_0809 »

Black swan wrote: 10/11/2022 09:20 Postoje talenti i antitalenti

Inace bismo svi sve mogli raditi :mrgreen:
:lol:
noviclan
Posts: 10766
Joined: 31/10/2013 06:48

#1598 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by noviclan »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 07:04 Postoji li sada u obuci učenje paralelnog parkiranja?
Ili bilo kakvog?
Sjećam se da sam ja na Butmiru 2 dana sa instruktorom radio osnove prije izlaska na cestu.
Ovo danas dobije vozačku, a veze sa vezom nema.
Postoji na tiktoku
User avatar
nepass1
Posts: 9437
Joined: 06/07/2017 07:35

#1599 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by nepass1 »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 09:53
hopi wrote: 10/11/2022 09:48 Šta je sada patrola.ba je li to ona glupost sto su nedavno pisali po klixu?
Da ponovim, grohotom se smijem.
Ja eto prvi put čujem za tu aplikaciju.
Ideja zvuči odlično, ali mi je upitna konkretna realizacija i rezultati.
Bilo bi odlično kada bi radilo kako treba.
U svakom slučaju, ja sam da se regulisanje ovih zabranjenih parkiranja privatizuje i da privatna firma ima ovlaštenje da piše kazne.
Ja kao vozač sam za to i ne bih imao nikakvih problema s tim.
Sad da i patroliramo za nasu polizei?
Jucer lijeva traka, mislim uvjek je tako ali jucer pogotovo, od cobanije do skenderije ful zauzeta. To i ptice na grani znaju da je besplatni parking, ali policije nema.
User avatar
vjeshalica
Posts: 16917
Joined: 31/03/2019 14:56

#1600 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by vjeshalica »

Jutros nesto rade kao da stavljaju ivicnjak? Kod kafane Gonul Kahvesi Celjigovici....vidjecemo na sta ce ispasti
Post Reply