"Majstori" parkiranja Vol.2

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1551 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

To se nauci napamet
I uvjeti su idealni
mali_balon
Posts: 11366
Joined: 12/09/2012 09:57

#1552 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by mali_balon »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 07:04 Postoji li sada u obuci učenje paralelnog parkiranja?
Ili bilo kakvog?
Sjećam se da sam ja na Butmiru 2 dana sa instruktorom radio osnove prije izlaska na cestu.
Ovo danas dobije vozačku, a veze sa vezom nema.
Nema paralelnog parkiranja negu ga valja ucerat u rikverc n parkirno mjesto...i to je to
Jbte ja na kamionu moro uciti bocno parkiranje pa zaustavna pa hajmo 20m u rikverc po liniji...i kretanje uz brdo bez rucne nije bila ispravna
User avatar
nepass1
Posts: 9670
Joined: 06/07/2017 07:35

#1553 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by nepass1 »

Evolution_IV wrote: 09/11/2022 22:27 Serem se ja na autoskole, eto toliko...vise sam na to mislio :thumbup:
Autoskole nauce da polozis, naucis sve napamet i ko robot. I u mene djete od tri g slozi puzzle ja se sjebem, kad skontam napamet naucila. Svaki put isti redoslijed slaganja. Das novu pogubi se.
E tako i ovakvi ljudi, jednostavno lost in space.

Meni rodica ima dvije rute koje vozi, ilidza i posao, otisla jednom na dobrinju sa autom i zalutala. Pjeske bi se znala vratiti ali sa sutom jok. Fascinantno. Haj sto je zalutala ali nije znala u kojem pravcu je kuca a u kojem i.sarajevo?!?
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1554 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

Moj kolega s grbavice nije znao put za bjelasnicu
Meni fascinantno jer prema tamo idem od 1984

Takodjer ja ne znam gdje je vratnik :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1555 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 07:04 Postoji li sada u obuci učenje paralelnog parkiranja?
Ili bilo kakvog?
Sjećam se da sam ja na Butmiru 2 dana sa instruktorom radio osnove prije izlaska na cestu.
Ovo danas dobije vozačku, a veze sa vezom nema.
Nema. Samo ono unazad izmedju 2 auta.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13209
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#1556 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Evolution_IV »

:run:
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#1557 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

nepass1 wrote: 10/11/2022 07:40
Evolution_IV wrote: 09/11/2022 22:27 Serem se ja na autoskole, eto toliko...vise sam na to mislio :thumbup:
Autoskole nauce da polozis, naucis sve napamet i ko robot. I u mene djete od tri g slozi puzzle ja se sjebem, kad skontam napamet naucila. Svaki put isti redoslijed slaganja. Das novu pogubi se.
E tako i ovakvi ljudi, jednostavno lost in space.

Meni rodica ima dvije rute koje vozi, ilidza i posao, otisla jednom na dobrinju sa autom i zalutala. Pjeske bi se znala vratiti ali sa sutom jok. Fascinantno. Haj sto je zalutala ali nije znala u kojem pravcu je kuca a u kojem i.sarajevo?!?
Ma hajd prostorna orijentacija manje više, ima ljudi koji se stvarno ne znaju snaći.

Ali mnogo puta na cesti vidim ljude, što muške što žene, tačno vidiš da nema potpunu kontrolu nad automobilom nikako. Ono da je samo krenuti pa nek ide, i samo pravo. Ne d’o bog da se mora stati na pješački ili da se uključi negdje. Totalno odsustvo motorike u kontroli automobila. Gas je do poda dok se ne krene, kvačilo se naglo pušta, motanje je sve samo ne lagano i smireno. A i zaustavljanje također. Meni je iskreno nekad žao takvih ljudi. A onda se i zapitam jebote ne d’o bog neke hitne situacije, u takvih vozača reakcija je najčešće da se pusti volan i sve, pa šta bude…

Neki dan ispred mene mlada dama pokušava Corsu da parkira bočno, naravno ja sam stao daleko iza da joj ne pravimo frku, jer ima debila koji ti se unatoč žmigavcu zalijepe za guzicu i gledaju u prazno nije im jasno što si stao, helem, na iznenađenje svih nas pokušava da uđe naprijed u bočno mjesto, pa tamo pa vamo, na kraju naravno fin miris lamele se širio sokakom…


Meni je samo od svega toga zanimljivo jedno, kad vidiš da si antitalenat za nešto, zašto se pod svaku cijenu moraš time baviti. To mi je isto kao da ja, koji imam dvije lijeve, pod svaku cijenu hoću da igram fudbal. Em što izgledam smiješno, em smetam ljudima koji iole znaju šta rade s loptom…

Ne sjećam se da je vožnja okarakterisana kao osnovno ljudsko pravo. Brate ima bus, taxi, voz…
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1558 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

Taj sam
Ne vozim uzbrdo a parkiram na otoci pa u grad
Ili odvojim sredstva za ravan parking u gradu
NediM17
Posts: 21656
Joined: 05/11/2009 11:49

#1559 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by NediM17 »

Kad ces u Konjic na kaHvu?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#1560 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

vjeshalica wrote: 10/11/2022 07:47
Naslovnica wrote: 10/11/2022 07:04 Postoji li sada u obuci učenje paralelnog parkiranja?
Ili bilo kakvog?
Sjećam se da sam ja na Butmiru 2 dana sa instruktorom radio osnove prije izlaska na cestu.
Ovo danas dobije vozačku, a veze sa vezom nema.
Nema. Samo ono unazad izmedju 2 auta.
E jebiga. Pa onda nije iznenađenje što većina ovih novih pojma nema.
Naslovnica
Posts: 27902
Joined: 20/03/2013 15:38

#1561 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Naslovnica »

Već nekoliko dana debil sa plavim karavan Audijem parkira na trotoaru ispred zgrade tako da dječja kolica, invalidska...ne mogu proći.
Baš ono bahato i seljački.
Hoće li doći policija ako ih ujutro pozovem da mu zalijepe kaznu (BTW, auto svinjac, na zadnjem sjedištu vidim onaj crveno/žuti odrezak od kazne, ko zna od kada, možda je jedan od onih što imaju hiljade KM neplaćenih kazni)?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#1562 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 08:15 Već nekoliko dana debil sa plavim karavan Audijem parkira na trotoaru ispred zgrade tako da dječja kolica, invalidska...ne mogu proći.
Baš ono bahato i seljački.
Hoće li doći policija ako ih ujutro pozovem da mu zalijepe kaznu (BTW, auto svinjac, na zadnjem sjedištu vidim onaj crveno/žuti odrezak od kazne, ko zna od kada, možda je jedan od onih što imaju hiljade KM neplaćenih kazni)?
Trebalo bi da hoće, ako je baš na trotoaru.

U Zenici je policija baš osjetljiva na to "dječija kolica" i to. Bio je jedan pulen vazda parkirao Citroena C5 karavana na prolazu bukvalno na šetalištu, i to tako da moraš kolicima preko livade nema ni cm slobodno na trotoar. Jednom mi pukne film, nazovem policiju, dok smo mi napravili krug vidim čestitka na šajbi, bukvalno u 20 minuta max. Ljepota.

Nije više parkirao na tom mjestu. :mrgreen:
User avatar
teskeredzic_22
Posts: 19426
Joined: 12/07/2021 15:41
Location: Nije patriotizam kada zakačiš zastavu na profil već kad baciš smeće u kontejner !

#1563 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by teskeredzic_22 »

Naslovnica wrote: 10/11/2022 08:15 Već nekoliko dana debil sa plavim karavan Audijem parkira na trotoaru ispred zgrade tako da dječja kolica, invalidska...ne mogu proći.
Baš ono bahato i seljački.
Hoće li doći policija ako ih ujutro pozovem da mu zalijepe kaznu (BTW, auto svinjac, na zadnjem sjedištu vidim onaj crveno/žuti odrezak od kazne, ko zna od kada, možda je jedan od onih što imaju hiljade KM neplaćenih kazni)?
Samo patrola.ba
Slikaj , šalji.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10419
Joined: 10/03/2022 22:16

#1564 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by ZoomZoomKiwi »

A može i u plastičnu špricu malo kočione tekućine pa mu napraviš par linija po vratima, kao da je neko piškio :evil: :mrgreen:
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1565 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by funeral blues »

U pitanju je starija žena, doktorica u penziji, pritom i invalid.

Papak koji snima bi ispao puno veći lafac i gospodin, da je stao i ponudio da joj pomogne. Da je u pitanju neko njegov, ne bi sigurno snimao. Al hajd ti to objasni današnjim muškarčinama u helankama, samo nek je lajkEva.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1566 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by vjeshalica »

funeral blues wrote: 10/11/2022 08:28
U pitanju je starija žena, doktorica u penziji, pritom i invalid.

Papak koji snima bi ispao puno veći lafac i gospodin, da je stao i ponudio da joj pomogne. Da je u pitanju neko njegov, ne bi sigurno snimao. Al hajd ti to objasni današnjim muškarčinama u helankama, samo nek je lajkEva.
Kad je ona to sve gore pobrojano i kad pricamo o lafizmima i muskarcinama, ko joj je dao uopce ljekarsko da sjeda nesposobna (evidentno) za volan?
Toliko o papkarenju
Test1234
Posts: 247
Joined: 22/02/2021 11:10

#1567 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Test1234 »

Logovan wrote: 10/11/2022 01:09
citroen xm wrote: 09/11/2022 23:38 De ba, nemojmo moralisati. Jedina pomoć koja bi ovoj i svima nama trebala je da se ukloni sa ceste. Imaš muža/momka, imaš taxi, imaš javni prevoz. Danas se pod jebenom ravnopravnosti smatra da svaki levat može voziti. I onda kada pokupi nekoga, tvoje dijete, majku, sestru, kada pomješa gas i kočnicu kao ona na Bjelašnici, onda će opet ići red komentara ovakvih kao moj. Ali dok nikoga nije još ubila morališe se i traži da se pomogne.

Nikada neću sebi oprostiti što ne snimih jednu bivšu komšinicu u ovakovom, pa čak i gorem stanju. Ona ne da ne zna voziti, ona ne zna gdje se nalazi. Logika i orjentacija 0 bodova. :run:
Nisi me shvatio. Pricam o situaciji kada vidis vozaca koji se pati sa parkiranjem. Ne pricam o tome da on nastavi voziti, da se uci, nauci ce nekad, itd, to je potpuno druga stvar. Poenta je kada vidis da se neko pati, ostavi se snimanja i pomozi. Ako neces da pomognes, onda nemoj ni snimati. Hoce li on nastaviti voziti nakon patnje, ne znam, niti ja mogu odluciti, mogu samo pametovati. A ono sto mogu uraditi je da pomognem osobama koje se nadju u ovakvim situacijama.
NIKADA se oni neće naučiti, ni moja stara, ni moja komšinica ni ini drugi koji prave haos po cesti, dakle samo prave hebeni problem u saobračaju, TAČKA!
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1568 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by funeral blues »

Da li je sposobna za vožnju je posebna tema. I invalidi voze.
Ali, kad vidiš da se neko muči i da je već tu gdje jeste, ljudski je pomoći, ako ništa - barem da ne napravi štetu drugim autima okolo. Poslije prijavi nadležnima da joj se oduzme vozačka, ako već treba.
Papanski je sjediti u autu, snimati i smijati se pa to kačiti na društvene mreže.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1569 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by vjeshalica »

funeral blues wrote: 10/11/2022 08:38 Da li je sposobna za vožnju je posebna tema. I invalidi voze.
Ali, kad vidiš da se neko muči i da je već tu gdje jeste, ljudski je pomoći, ako ništa - barem da ne napravi štetu drugim autima okolo. Poslije prijavi nadležnima da joj se oduzme vozačka, ako već treba.
Papanski je sjediti u autu, snimati i smijati se pa to kačiti na društvene mreže.
Invalidi voze ako se procijeni da mogu voziti i ako im je vozilo ADAPTIRANO za njihovo zdravstveno stanje tj potrebu. Sta vise kitite i trazite nacina da opravdate nekoga?Ako nisi sposoban ne sjedaj i zavrsena prica. Neki ljudi kad su umorni bili pa su voznju odgodili, a kamoli neki sto nece da voze jer su svjesni da nisu sposobni za to. Moze li nesto preventivno a ne represivno? I da neko ima stalno viska posla trazeci jebene limare jer ih neko ovako tokari po parkinzima. Rezonovanje nula bodova.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1570 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by vjeshalica »

Test1234 wrote: 10/11/2022 08:37 NIKADA se oni neće naučiti, ni moja stara, ni moja komšinica ni ini drugi koji prave haos po cesti, dakle samo prave hebeni problem u saobračaju, TAČKA!
Juce stari prdac hladnokrvno iz desne trake skrece ulijevo na mjestu gdje se moze skrenuti kod TD pumpe na Dobrinji. Boli starog seniličara briga sto je osunetio preko lijeve i da neko drugi mora da krha po kocnici i gleda hocel se skartat. I pri tome je svima oduzeo prvenstvo ko je isao pravo. Smijesno. Ko je nesposoban i ne dolazi mu do glave saobracaj ili se mora stalno dosjećati sta treba da uradi nek ne sjeda za volan.
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1571 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

NediM17 wrote: 10/11/2022 07:57 Kad ces u Konjic na kaHvu?
moj radius kretanja kolima je 7.5 km
a konjic zdravo
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#1572 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by mk ultra »

Black swan wrote: 10/11/2022 08:50
NediM17 wrote: 10/11/2022 07:57 Kad ces u Konjic na kaHvu?
moj radius kretanja kolima je 7.5 km
a konjic zdravo
probaj novoizgrađenom autocestom
stigne se u koljic sada ispod 40min
funeral blues
Posts: 1764
Joined: 08/02/2011 11:15

#1573 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by funeral blues »

Što si to agresivna, jaranice? :lol:

De pročitaj šta piše, al polako. Ne opravdavam da vozi iko ko je nesposoban i ugrožava druge. Prva sam za to da joj se uzme vozačka, ako treba. I njoj i svakom drugom ko ugrožava druge.

Ali, vidiš problem, vidiš potencijalnu štetu i imaš dvije opcije: da priđeš i pomogneš ili da snimaš i kleberiš se ko zadnji seljober.
Kad smo već kod rezonovanja, jelte...
User avatar
Truba
Posts: 81671
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#1574 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by Truba »

teskeredzic_22 wrote: 10/11/2022 08:20
Naslovnica wrote: 10/11/2022 08:15 Već nekoliko dana debil sa plavim karavan Audijem parkira na trotoaru ispred zgrade tako da dječja kolica, invalidska...ne mogu proći.
Baš ono bahato i seljački.
Hoće li doći policija ako ih ujutro pozovem da mu zalijepe kaznu (BTW, auto svinjac, na zadnjem sjedištu vidim onaj crveno/žuti odrezak od kazne, ko zna od kada, možda je jedan od onih što imaju hiljade KM neplaćenih kazni)?
Samo patrola.ba
Slikaj , šalji.
jbt ša je ovo prvi put vidim
haha
riješe li išta
mogu li prijaviti rupu u asfaltu
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#1575 Re: "Majstori" parkiranja Vol.2

Post by vjeshalica »

funeral blues wrote: 10/11/2022 08:51 Što si to agresivna, jaranice? :lol:

De pročitaj šta piše, al polako. Ne opravdavam da vozi iko ko je nesposoban i ugrožava druge. Prva sam za to da joj se uzme vozačka, ako treba. I njoj i svakom drugom ko ugrožava druge.

Ali, vidiš problem, vidiš potencijalnu štetu i imaš dvije opcije: da priđeš i pomogneš ili da snimaš i kleberiš se ko zadnji seljober.
Kad smo već kod rezonovanja, jelte...
Koga ba briga za tvojim dusebriznistvom za nesposobnu. Kad vec joj i znas identitet sto je posto dobro rezonujes ne skrenes paznju da ne sjeda takva za volan?
Post Reply