Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#51 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Isto danas, na mjestu gdje nema pješačkih žena čeka da prođe. Iz suprotnog smjera nema nikoga, ja joj stanem da pređe, blicam i mašem da je slobodno, ona upućuje prazan zombi pogled i ignoriše. Kad sam prošao vidim iza da ona prelazi cestu ispred auta koja su naišla dok sam je puštao. Valjda adrenalinski ovisnik u svojoj dvije stotine osamdeset i devetoj godini, a penzija mala pa nema para za skokove iz aviona.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#52 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by black_adrian »

Treba tehnički i kontrolu za cipele/čizme uvest u zimskom periodu. Pješaci sve više kližu u svojoj obući, sve gledam hoće li me neko pokositi kad hodam zbog tehničke neispravnosti vlastite im obuće, il hoće li mi podletit pod auto dok vozim zbog te iste neispravnosti. Kazna 40KM ko hoda u patikama po snijegu/niskim temperaturama, isto k'o i za opremu u autu.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#53 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Ako ste mislili da jedan pješak ne može zauzeti cijelu širinu trotoara, da znate da niste bili u pravu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#54 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Bloo »

black_adrian wrote: 01/12/2021 20:27 Treba tehnički i kontrolu za cipele/čizme uvest u zimskom periodu. Pješaci sve više kližu u svojoj obući, sve gledam hoće li me neko pokositi kad hodam zbog tehničke neispravnosti vlastite im obuće, il hoće li mi podletit pod auto dok vozim zbog te iste neispravnosti. Kazna 40KM ko hoda u patikama po snijegu/niskim temperaturama, isto k'o i za opremu u autu.
Ako moze i da grtalica ne baca snijeg na trotoare kad cisti i da se ne bude leda po istim i da svako ocisti ispred svog haustora. Hvala. I ledenice isto.
i 100 KM kazne kad me seljacina poprska mokrim prljavim blatnjim snijegom.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#55 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by foxlife »

koliko znam kazna za prskanje postoji vec godinama samo ne znam bas kolika je
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#56 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Bloo »

foxlife wrote: 01/12/2021 23:18 koliko znam kazna za prskanje postoji vec godinama samo ne znam bas kolika je
Dok obrisem blato sa naocala, paša je već oTpizdio...
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#57 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Bloo wrote: 01/12/2021 23:14
black_adrian wrote: 01/12/2021 20:27 Treba tehnički i kontrolu za cipele/čizme uvest u zimskom periodu. Pješaci sve više kližu u svojoj obući, sve gledam hoće li me neko pokositi kad hodam zbog tehničke neispravnosti vlastite im obuće, il hoće li mi podletit pod auto dok vozim zbog te iste neispravnosti. Kazna 40KM ko hoda u patikama po snijegu/niskim temperaturama, isto k'o i za opremu u autu.
Ako moze i da grtalica ne baca snijeg na trotoare kad cisti i da se ne bude leda po istim i da svako ocisti ispred svog haustora. Hvala. I ledenice isto.
i 100 KM kazne kad me seljacina poprska mokrim prljavim blatnjim snijegom.
I da ljudi snijeg sa trotoara ne bacaju na cestu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#58 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Bloo »

Laplace wrote: 01/12/2021 23:19
Bloo wrote: 01/12/2021 23:14

Ako moze i da grtalica ne baca snijeg na trotoare kad cisti i da se ne bude leda po istim i da svako ocisti ispred svog haustora. Hvala. I ledenice isto.
i 100 KM kazne kad me seljacina poprska mokrim prljavim blatnjim snijegom.
I da ljudi snijeg sa trotoara ne bacaju na cestu.
mikronska grtalica za mikronske "trotoare" u Hajduk Veljkovoj i veca grtalica za cestu. :D Problem solved!
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#59 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Bloo wrote: 01/12/2021 23:20
Laplace wrote: 01/12/2021 23:19

I da ljudi snijeg sa trotoara ne bacaju na cestu.
mikronska grtalica za mikronske "trotoare" u Hajduk Veljkovoj i veca grtalica za cestu. :D Problem solved!
Imaju neke male grtalice, prošle zime me je jedna skoro pokupila dok sam išao trotoarom (pješice, da ne bude zabune).
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#60 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Bloo »

Laplace wrote: 01/12/2021 23:21
Bloo wrote: 01/12/2021 23:20

mikronska grtalica za mikronske "trotoare" u Hajduk Veljkovoj i veca grtalica za cestu. :D Problem solved!
Imaju neke male grtalice, prošle zime me je jedna skoro pokupila dok sam išao trotoarom (pješice, da ne bude zabune).
Ja pricam o jadnom izgovoru za trotoare tamo oko Bogoslovije/Muzicke... :mrgreen:
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#61 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Bloo wrote: 01/12/2021 23:23
Laplace wrote: 01/12/2021 23:21

Imaju neke male grtalice, prošle zime me je jedna skoro pokupila dok sam išao trotoarom (pješice, da ne bude zabune).
Ja pricam o jadnom izgovoru za trotoare tamo oko Bogoslovije/Muzicke... :mrgreen:
Onda tu idu poluautomatske grtalice aka lopate za snijeg.
foxlife
Posts: 9274
Joined: 17/02/2021 20:34

#62 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by foxlife »

Bloo wrote: 01/12/2021 23:19
foxlife wrote: 01/12/2021 23:18 koliko znam kazna za prskanje postoji vec godinama samo ne znam bas kolika je
Dok obrisem blato sa naocala, paša je već oTpizdio...
slazem se zato je tesko bas dokazati to sada
jer sutra ja mogu reci vozilo registracije x11-x-111 koje je npr tvoje me je poprskalo zato jer te ne gotivim ili sl
c0de
Posts: 459
Joined: 27/05/2009 11:28

#63 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by c0de »

evo jednog pjesaka samoubice od danas

Image
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#64 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by black_adrian »

Sinoć idem prema Skenderiji i nailazim na pješački prije semafora. Stanem da propustim pješake, dva od tri su krenula prelazit ulicu, a neka djevojčica možda 15-16 godina stoji uspravno, gleda okolo i ne kreće se. Kad su ovo dvoje prešli ulicu, vidim ona stoji i daje utisak da neće nigdje. Ja krenem kad ona odjednom izleti na cestu i krenu prelazit pješački bez ikakvog pogleda u pravcu dolaska auta, nagazio sam na kočnicu odmah i stao od nje na 30cm, a ona nije ni trepnula, samo nastavi prelazit ulicu.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#65 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Idioti.

Neki dan stajem da propustim pješake, po jedan sa obje strane pješačkog. Ovaj sa lijeve strane prelazi, onaj sa desne stoji i nešto čeka. Kad je ovaj prvi prešao, ovaj drugi kreće i on prelazi. Biće da im je fora što duže držati saobraćaj zaustavljen.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#66 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by black_adrian »

Imam osjećaj da se sve češće to dešava. Nekoliko puta mi se desilo čak da stanem pješaku koji jasno daje utisak da će preći ulicu na pješačkom, gleda okolo ima li auta, gleda u mene i tako. Normalno stanem, blicnem da lakše skonta, a on i dalje gleda okolo, izgleda ne prelazi mu se nego samo razgleda. A na samoj ivici trotoara.

Ja kad idem preko pješačkog samo što ne potrčim da se što prije maknem s ceste.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#67 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Bloo »

Laplace wrote: 08/12/2021 22:40 Idioti.

Neki dan stajem da propustim pješake, po jedan sa obje strane pješačkog. Ovaj sa lijeve strane prelazi, onaj sa desne stoji i nešto čeka. Kad je ovaj prvi prešao, ovaj drugi kreće i on prelazi. Biće da im je fora što duže držati saobraćaj zaustavljen.
Mrzimo te, potajno. :mrgreen: Dogovoramo se da ti sjebemo dan.
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#68 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Bloo wrote: 08/12/2021 22:52
Laplace wrote: 08/12/2021 22:40 Idioti.

Neki dan stajem da propustim pješake, po jedan sa obje strane pješačkog. Ovaj sa lijeve strane prelazi, onaj sa desne stoji i nešto čeka. Kad je ovaj prvi prešao, ovaj drugi kreće i on prelazi. Biće da im je fora što duže držati saobraćaj zaustavljen.
Mrzimo te, potajno. :mrgreen: Dogovoramo se da ti sjebemo dan.
Onda ste trebali povesti društvo, pa da prelazite jedno po jedno bar pola sata, što duže to bolje. :D
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#69 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Bloo »

Laplace wrote: 08/12/2021 22:53
Bloo wrote: 08/12/2021 22:52

Mrzimo te, potajno. :mrgreen: Dogovoramo se da ti sjebemo dan.
Onda ste trebali povesti društvo, pa da prelazite jedno po jedno bar pola sata, što duže to bolje. :D
Iskreno, ja nekad nisam sigurna da li da predem (cak i kad mi ljubezni lik poput tebe stane), jer uvijek ima debil koji projuri pored tebe ili odluci da si ti debil koji je stao pa te zaobide. PAr puta tako izbjegla sigurnu mutilation and death.
User avatar
Rootboi
Posts: 20560
Joined: 07/06/2011 17:14

#70 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Rootboi »

Ja kad vidim da je neko nestrpljiv i nervozan namjerno stanem na sred i sagnem se da kanom zavežem pertle :nokti:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#71 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by black_adrian »

Valjda se i policajac ubraja u neku vrstu pješaka :mrgreen:

Sinoć kroz Gladno polje idem oko 65km/h, ograničenje je 50 tu ja mislim. Kad odjednom na sred ceste vidim lampu i policajac zaustavlja, a mrkli mrak. I ne stiže mene zaustavit, nego zaustavi ovog iza mene. Kako onako smiju na neosvjetljenom dijelu ceste? Može ih komotno neko pregazit uz malo nepažnje.. odjednom se stvori ispred tebe..
User avatar
Laplace
Posts: 10253
Joined: 19/11/2012 18:37

#72 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Neki dan idiot od pješaka lagano prelazi cestu na desetak koraka od pješačkog, ukoso. Iako sam bio daleko kad je već bio na pola ceste i vozio po ograničenju, ipak sam ga stigao prije nego što je prešao cestu. Jasno, odsvirao sam koncert u E-duru, a lik se hoće nešto svađati kao ono "šta je, šta hoćeš" - hoću da normalno vozim, a ne da mi se neko metilja tri sata preko ceste. Jasno, debil je desetak koraka dalje prošao pored pješačkog na drugoj strani, tako da me je ometao bukvalno nizašto.

Naravno, nigdje policije da mu objasni šta je i šta ja to hoću kroz pisanje adekvatne (zakonom propisane) kazne. Naravno da je bolje pustiti pješake da ginu na cesti nego ih ponekad kazniti kad se ponašaju kao da su neuništivi.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#73 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by black_adrian »

Joj i ja to svaki dan srećem, ljudi nisu normalni... tako sam jednom složio sirenu na pola metra od njega, a nije očekivao, da vidiš kako se fino stres'o :mrgreen:

Sinoć negdje oko Maglaja vozim kroz mrkli mrak, ni auta ispred mene ni ništa, poneko auto u susret naiđe. Kad odjednom se ukaza stariji lik sa motorom kojeg gura pored sebe, nit ima prsluk, nit je motor osvijetljen. Što je najgore on ide po cesti a motor gura po rubu ceste. Mislim da je 10cm falilo da ga pokupim.
User avatar
Didier
Posts: 2167
Joined: 10/04/2014 19:54
Location: Naselje starosjedilaca

#74 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Didier »

escobar__ wrote: 10/11/2021 15:41 Ova tema zapravo savršeno dobro govori o tome kako se saobraćajna policija bavi pješacima i biciklistima - nikako. Ti ljudi na cesti prave "čuda", krše sve moguće propise i nikom ništa.

Kad ste čuli npr. da je neki biciklist kažnjen zbog vožnje po trotoaru, a što mu je zakonom zabranjeno?
Kad naprave biciklističke staze koje su sigurne, sklonićemo se s trotoara. Dotad mi ne pada na pamet da vozim cestom.
User avatar
escobar__
Posts: 8856
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#75 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by escobar__ »

Didier wrote: 18/12/2021 03:00
escobar__ wrote: 10/11/2021 15:41 Ova tema zapravo savršeno dobro govori o tome kako se saobraćajna policija bavi pješacima i biciklistima - nikako. Ti ljudi na cesti prave "čuda", krše sve moguće propise i nikom ništa.

Kad ste čuli npr. da je neki biciklist kažnjen zbog vožnje po trotoaru, a što mu je zakonom zabranjeno?
Kad naprave biciklističke staze koje su sigurne, sklonićemo se s trotoara. Dotad mi ne pada na pamet da vozim cestom.
:lol:

Baš me interesuje bi li bio toliki hrabriša i kurčio se da si par puta platio kaznu zbog toga?
Post Reply