Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#101 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by S4mpion »

black_adrian wrote: 07/01/2022 15:15
S4mpion wrote: 07/01/2022 14:56 Hamša iz avlije nabacala metar snijega na cestu, ne možeš preć' preko gomile ni sa tenkom. :lol:
Ja sam jednom vozeći se kroz mahale tako jednom naletio na Hamšin snijeg, sve sam po redu yebo. Izlazeći iz krivine u trećoj, uletim u taj snijeg, kad me poče nositi, srećom niko u drugoj traci nikog nije bio a nisam ni polomio na autu ništa.
Burazu je lik u Boljakovom punu lopatu snijega zvekn'o na šoferšajbu dok se vozio ulicom Safeta Zajke. Samo lopata i baca na cestu, okrenut leđima, ne gleda gdje će snijeg završit'.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#102 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Hakiz wrote: 07/01/2022 15:11 Šta možeš promijeniti, promijenićeš, ne treba se nervirati. Šta ne možeš, ne možeš, bez veze se nerviraš.

Dakle, ništa me ne nervira.
Mene nerviraju ljudi koje ništa ne nervira. :D
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#103 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

black_adrian wrote: 07/01/2022 15:15
S4mpion wrote: 07/01/2022 14:56 Hamša iz avlije nabacala metar snijega na cestu, ne možeš preć' preko gomile ni sa tenkom. :lol:
Ja sam jednom vozeći se kroz mahale tako jednom naletio na Hamšin snijeg, sve sam po redu yebo. Izlazeći iz krivine u trećoj, uletim u taj snijeg, kad me poče nositi, srećom niko u drugoj traci nikog nije bio a nisam ni polomio na autu ništa.
Jesi li pomenuo familiju do sedmog koljena?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17240
Joined: 31/03/2019 14:56

#104 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by vjeshalica »

black_adrian wrote: 07/01/2022 15:15
S4mpion wrote: 07/01/2022 14:56 Hamša iz avlije nabacala metar snijega na cestu, ne možeš preć' preko gomile ni sa tenkom. :lol:
Ja sam jednom vozeći se kroz mahale tako jednom naletio na Hamšin snijeg, sve sam po redu yebo. Izlazeći iz krivine u trećoj, uletim u taj snijeg, kad me poče nositi, srećom niko u drugoj traci nikog nije bio a nisam ni polomio na autu ništa.
hehhe nista se ne moze porediti sa ostruganim ledom ispred seoske autopraone kad zavrsi na kolovozu,znaci puca pod gumama ko da su mine :mrgreen:
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#105 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by black_adrian »

Laplace wrote: 07/01/2022 20:48
Jesi li pomenuo familiju do sedmog koljena?
Taman tako :mrgreen:
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#106 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Hakiz »

Laplace wrote: 07/01/2022 20:48
Hakiz wrote: 07/01/2022 15:11 Šta možeš promijeniti, promijenićeš, ne treba se nervirati. Šta ne možeš, ne možeš, bez veze se nerviraš.

Dakle, ništa me ne nervira.
Mene nerviraju ljudi koje ništa ne nervira. :D
Ni to me ne nervira. :zen:
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#107 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Neko veče kroz Lješevo lik po mraku na biciklu, normalno u najtamnijoj odjeći koju je našao u ormaru, vozi cestom iako na tom dijelu ima dobru biciklističku stazu. Slaba ulična, ispred sam prvo vidio neku sjenu pa tek kasnije njega. Na suprotnoj strani je bio,blicao sam kasnije vozačima da ga neko ne zakači. Ni na njemu ni na biciklu nije bilo reflektujućih površina.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66191
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#108 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by _BataZiv_0809 »

Slusalice u usima :-)
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13273
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#109 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Evolution_IV »

Maloprije frajer hladno biciklom ide u kontra smjeru Skenderijom, blicaj jednom, drugi put, treci, na kraju sam morao stat :shock: i ode debilcina na trotoar, nesto sam zurio kuci, jebao bi mu milu majku i njemu i biciklu :run:
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#110 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Evolution_IV wrote: 23/02/2022 20:29 Maloprije frajer hladno biciklom ide u kontra smjeru Skenderijom, blicaj jednom, drugi put, treci, na kraju sam morao stat :shock: i ode debilcina na trotoar, nesto sam zurio kuci, jebao bi mu milu majku i njemu i biciklu :run:
Već sam pisao, izgleda da naši ljudi misle da je za dvotočkaše i pješake ZOBS nevažeći.

Jutros se lik na biciklu u polumraku, u tamnoj odjeći i bez ikakvih reflektujućih površina, ubacuje na glavnu cestu, onako bezbrižno u mozak-na-pašu stilu. A da ga je neko udario bila bi kuknjava.
User avatar
Optimist
Posts: 13649
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#111 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Optimist »

Evolution_IV wrote: 23/02/2022 20:29 Maloprije frajer hladno biciklom ide u kontra smjeru Skenderijom, blicaj jednom, drugi put, treci, na kraju sam morao stat :shock: i ode debilcina na trotoar, nesto sam zurio kuci, jebao bi mu milu majku i njemu i biciklu :run:
Isto mi se desilo lani, samo nije bilo biciklo vec onaj elektro romobil.
Stanem, otvoreni prozori, krenu me zaobilazit. Reko da te pitam nesto, vozim li ja trotoarom?
Kaze ne vozis.
Pa sto ti vozis cestom i to u kontra smjeru??
Teleca faca i produzi dalje.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#112 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Ateista »

Mene nerviraju ona svjetla na biciklima sto blinkaju, ne smeta mi toliko ni ako je neko malo jace svjetlo dok nije usmjereno prema ocima, ali ta sto blinkaju bih zakonom zabranio jer toliko iritiraju i ometaju da je to strasno.
Osim toga, nisam nikad imao problema sa biciklistima, ne kazem da svi voze kako treba ali ja nisam imao problema.

Vidim da se pisalo o silazenju sa bicikla preko phesackog, to mi je nidje veze. Naravno da ne treba samo izletiti na pjesacki ali to valjda treba da se podrazumijeva zbog clastite sigurnosti.

Sa pjesacima vec ima svega, nervira me bespotrebno razvlacenje preko pjesackog, kad neko ne zna jeli poso il je doso i ne mozes da skontas jeli hoce da predje ili onako stoji i slicno.
Zuzuki
Posts: 14
Joined: 22/02/2022 09:52

#113 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Zuzuki »

Kao biciklistu me nerviraju pješaci kojima nedostaje crveni tepih pa bi malo da se prosetaju biciklistickom stazom i ljute se sto tuda voze bicikla a sve dok neko ne nastrada.
Nerviraju me vozaci koji ne poštuju pješacko zeleno pa svako malo daju gas da prije bicikliste profuraju nedo bog propustiti bicikl ili pjesaka.
Nerviraju me biciklisti koji ne postuju pjesacki prelaz i semafor (signalizaciju) i koji voze mimo staza (gdje ih ima naravno).
Uopšte me nervira nivo (ne)kulture svih građana u Sarajevu sa bacanjenm smeća, pljuvanjem, žvake, sirene, vlasnici kucnih ljubimaca koji ne pospremaju iza svojih životinja i slicno.
O skuterima, motociklima i romobilima da ne pricam...
Da se ja pitam uveo bih za sve ovo prekršaj pa po džepu i mislim da bi se svi manje nervirali.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#114 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Hakiz »

Kao biciklistu me nerviraju bahati biciklisti i oni na koturaljkama ili elekrtičnim skuterima koji su kao biciklisti u smislu: Jurcanje po stazi, jurcanje mimo staze, vožnja 2 ili 3 bicikla po stazi paralelno, jedan uz drugi umjesto jedan iza drugog jer, zaboga, pričaju, vožnja sa slušalicama, vožnja po stazi u suprotnom smjeru od označenog, vožnja noću bez svetla, prejaka svjetla koja zaslijepe kada vozi u suprotnom smjeru, vožnja skutera (motor) po stazi.

Kolica sa bebama na biciklističkoj stazi nemaju šta raditi. Pješaci takođe.

Itd.
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13273
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#115 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Evolution_IV »

Optimist wrote: 25/02/2022 07:53
Evolution_IV wrote: 23/02/2022 20:29 Maloprije frajer hladno biciklom ide u kontra smjeru Skenderijom, blicaj jednom, drugi put, treci, na kraju sam morao stat :shock: i ode debilcina na trotoar, nesto sam zurio kuci, jebao bi mu milu majku i njemu i biciklu :run:
Isto mi se desilo lani, samo nije bilo biciklo vec onaj elektro romobil.
Stanem, otvoreni prozori, krenu me zaobilazit. Reko da te pitam nesto, vozim li ja trotoarom?
Kaze ne vozis.
Pa sto ti vozis cestom i to u kontra smjeru??
Teleca faca i produzi dalje.
:thumbup:

Debilcine, samo treba nogom u glavu udarat...
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#117 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by black_adrian »

al drugi dio :lol: :lol:

tako na ciglanama prije jedno pola godine, stanem pješaku i on stao na sred pješačkog da mene pusti da prođem... pokažem mu da prođe, on neće da makne, smije se i mene pušta dok stoji na sred kolovoza s tri saobraćajne trake :lol:


koliko god to bio prekršaj, il za osude, rijetko kad stajem pješacima ako vidim da se nećka ili ako je daleko... dok dočekam da pređe ja sam već 500m odmakao... dakle, stajem samo ako moram, tj, ako je već na pješačkom...
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#118 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

shandrprcSA wrote: 23/03/2022 17:29
Ovo na 0:18 mi se prečesto događa. Kulturno stanem pješaku, on se izmakne ili onako bleji u zvijezde (druže, ne vidiš ih po danu!).
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#119 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Laplace »

Ateista wrote: 25/02/2022 08:30 Mene nerviraju ona svjetla na biciklima sto blinkaju, ne smeta mi toliko ni ako je neko malo jace svjetlo dok nije usmjereno prema ocima, ali ta sto blinkaju bih zakonom zabranio jer toliko iritiraju i ometaju da je to strasno.
Osim toga, nisam nikad imao problema sa biciklistima, ne kazem da svi voze kako treba ali ja nisam imao problema.

Vidim da se pisalo o silazenju sa bicikla preko phesackog, to mi je nidje veze. Naravno da ne treba samo izletiti na pjesacki ali to valjda treba da se podrazumijeva zbog clastite sigurnosti.

Sa pjesacima vec ima svega, nervira me bespotrebno razvlacenje preko pjesackog, kad neko ne zna jeli poso il je doso i ne mozes da skontas jeli hoce da predje ili onako stoji i slicno.
Stvar je u tome da se, dok guraš biciklo, tretiraš kao pješak. Biciklista ne može prelaziti na prelaze namijenjene pješacima, ali ako gura biciklo onda kao pješak može.

Čini mi se da je to neko objasnio u Hrvatskoj, ne znam važi li to kod nas.
Hakiz
Posts: 40532
Joined: 30/07/2015 20:01

#120 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Hakiz »

Laplace wrote: 23/03/2022 23:30
shandrprcSA wrote: 23/03/2022 17:29
Ovo na 0:18 mi se prečesto događa. Kulturno stanem pješaku, on se izmakne ili onako bleji u zvijezde (druže, ne vidiš ih po danu!).
Čeka nekoga da ga poveze.
User avatar
Ateista
Posts: 46570
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#121 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Ateista »

Laplace wrote: 23/03/2022 23:47
Ateista wrote: 25/02/2022 08:30 Mene nerviraju ona svjetla na biciklima sto blinkaju, ne smeta mi toliko ni ako je neko malo jace svjetlo dok nije usmjereno prema ocima, ali ta sto blinkaju bih zakonom zabranio jer toliko iritiraju i ometaju da je to strasno.
Osim toga, nisam nikad imao problema sa biciklistima, ne kazem da svi voze kako treba ali ja nisam imao problema.

Vidim da se pisalo o silazenju sa bicikla preko phesackog, to mi je nidje veze. Naravno da ne treba samo izletiti na pjesacki ali to valjda treba da se podrazumijeva zbog clastite sigurnosti.

Sa pjesacima vec ima svega, nervira me bespotrebno razvlacenje preko pjesackog, kad neko ne zna jeli poso il je doso i ne mozes da skontas jeli hoce da predje ili onako stoji i slicno.
Stvar je u tome da se, dok guraš biciklo, tretiraš kao pješak. Biciklista ne može prelaziti na prelaze namijenjene pješacima, ali ako gura biciklo onda kao pješak može.

Čini mi se da je to neko objasnio u Hrvatskoj, ne znam važi li to kod nas.
Ok, moguce da je tako zakonski regulisano, ali kod nas nema bas puno staza za bicikla, voziti cestom kao druga vozila je preopasnom. Mislim da se malo pretjeruje sa nekim stvarima, nesrece koje uzrokuju biciklisti su jako rijetke i nikad nisam imao kao pjesak problem sa nekim biciklistom. Gdje postoje staze treba da se koriste, gdje nema mislim da se bez problema mogu koristiti pjesacke staze i prelazi.
User avatar
konektovan
Posts: 40614
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#122 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by konektovan »

Staneš hajvanu da predje preko pješačkog,..i ono se nešto okrene, i tersa, nabraja.... :-)
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66191
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#123 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by _BataZiv_0809 »

Nekim ljudima zivot nije mio :-)

Ide jutros jaranica na trotinetu, pokrivena (spominjem iskljucivo u smislu da joj je sluh sigurno donekle otezan pokrivanjem usiju tkaninom) i ima SLUSALICE U USIMA :shock: :shock:
Throttle
Posts: 13002
Joined: 10/06/2016 12:35

#124 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Throttle »

Da je u suknjici gled'o bi u guzove, ne bi slusalice ni vidio :per: :per:
User avatar
Dr Kova
Posts: 14578
Joined: 19/05/2014 13:08
Location: Twitter

#125 Re: Šta vas nervira kod pješaka i biciklista

Post by Dr Kova »

Nerviraju me biciklisti koji deru trotoarom gdje nema biciklističke staze i koriste ono zvonce da im se skloniš sa trotoara ko pješak. Idi u qrac ba
Post Reply