Honda Accord 7 iskustva

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#76 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by S4mpion »

Ne moraš, Accord je i meni pravo lijepo auto, izgledom odlično, ali treba bit' realan, nije to nikakav F1 bolid ili svemirski brod niti ima bilo kakve veze sa SDA strankom u Njemačkoj. :mrgreen:
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37279
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#77 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

schindleroskar wrote: 18/01/2022 17:47 Jesam li ja jedini kome su i passat i accord vrh ili moram birat tabor?
uh kad entropio procita ovo :run:
Last edited by bitanga_sa_otesa on 18/01/2022 17:50, edited 1 time in total.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7238
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#78 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by Rockefeller »

Sta ce sad kraljevi bez Paseratija, nece biti naredne generacije :(
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#79 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by S4mpion »

Odakle je uopšte pukla vijest da passata više neće biti? :mrgreen:
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2027
Joined: 14/06/2017 17:07

#80 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by MehmedPasaMoric »

S4mpion wrote: 18/01/2022 17:26
MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2022 17:15

Samo cu jos jednom citirati post, po meni najpametniji kojeg sam procitao u svojih 4 i po godine na ovom forumu. Samo SDA, VW, kladionica i kafana ali nipsto svinjetina jer je u Islamu zabranjena; ako ikad budemo imali tekst himne obavezno to da se uvrsti u jednu od strofa
Druže, kakva SDA u Njemačkoj, o čemu ti pričaš?
Gdje ja spominjem Njemacku? Dao sam primjer oglasa sa mobile.de, iste oglase mozes naci i na Craigslist i na hiljadama drugih stranica za prodaju automobila, nisu valjda Njemacko i BiH trziste jedina dva trzista na svijetu

Image


Samo tedei crveno i rodjo
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#81 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by S4mpion »

MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2022 18:45
S4mpion wrote: 18/01/2022 17:26

Druže, kakva SDA u Njemačkoj, o čemu ti pričaš?
Gdje ja spominjem Njemacku? Dao sam primjer oglasa sa mobile.de, iste oglase mozes naci i na Craigslist i na hiljadama drugih stranica za prodaju automobila, nisu valjda Njemacko i BiH trziste jedina dva trzista na svijetu

Image


Samo tedei crveno i rodjo
Druže, SDA u Njemačkoj ne postoji.

Još ti malo prije rekoh da slike s Googlea stvarno nisu nikakav argument, ali ti si uporan.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2027
Joined: 14/06/2017 17:07

#82 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by MehmedPasaMoric »

S4mpion wrote: 18/01/2022 19:02
MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2022 18:45

Gdje ja spominjem Njemacku? Dao sam primjer oglasa sa mobile.de, iste oglase mozes naci i na Craigslist i na hiljadama drugih stranica za prodaju automobila, nisu valjda Njemacko i BiH trziste jedina dva trzista na svijetu

Image


Samo tedei crveno i rodjo
Druže, SDA u Njemačkoj ne postoji.

Još ti malo prije rekoh da slike s Googlea stvarno nisu nikakav argument, ali ti si uporan.
Ja uopste ne govorim o Njemackoj, ne znam zasto ponavljas jedno te isto? Mani me tog patronizirajuceg tona jer sam ja te skole davno zavrsio.
U Njemackoj VW voze normalni obicni ljudi, na Balkanu ga voze seljacine jer na njega mogu staviti kuku i vozati kurbane, sijeno, drva i sl. Brend kao brend je srednja zalost sa vrlinama ili manama kao i vecina drugih ali je na ovim prostorima stekao taj image seljackog auta i to se zadugo nece promijeniti. Ko ne zeli da se poistovjeti sa prevoznicima kurbana, sijena, drva i sl, taj ce kupiti neku drugu marku, kome ne smeta da se sa takvima poistovjeti ili je mozda i sam jedan od njih, taj ce kupiti VW. Zacudjen si bio cijenama Honde Accord i uporedio sa cijenama Passata, a ja ti pokazao da to nije nikakav izuzetak samo na nasem trzistu nego da svugdje dobro drze cijenu. Naravno to nisi ni prokomentarisao jer ne znas sta bi rekao nego si se uhvatio SDA i Njemacke
User avatar
mk ultra
Posts: 19291
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#83 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by mk ultra »

Pa ne govorimo samo o kurbanima i prasićima u autima

Govorimo o tome i da imas neku zelju da vozas hondu, sve je okrenuto protiv tebe

korejanci su prosli i sad ih je pa prilicno OK za vozati iako opet evo ti i na forumu pogledaj sranja oko servisa i nabavke dijelova

Zamisli kako je sa hondom...
Kome to u zivotu treba, kad nisu uspjeli u Europi ja se sad trebam praviti pametan pa nazor da vozam nesto sto ocigledno ne ide nigdje blizu nas u radijusu 1500km.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37279
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#84 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

poor us sto ne vozimo vauvau :(
Hejba123
Posts: 21
Joined: 02/11/2021 22:05

#85 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by Hejba123 »

mk ultra wrote: 18/01/2022 19:59 Pa ne govorimo samo o kurbanima i prasićima u autima

Govorimo o tome i da imas neku zelju da vozas hondu, sve je okrenuto protiv tebe

korejanci su prosli i sad ih je pa prilicno OK za vozati iako opet evo ti i na forumu pogledaj sranja oko servisa i nabavke dijelova

Zamisli kako je sa hondom...
Kome to u zivotu treba, kad nisu uspjeli u Europi ja se sad trebam praviti pametan pa nazor da vozam nesto sto ocigledno ne ide nigdje blizu nas u radijusu 1500km.
[/quotes]

Misliš, nema ih puno na oglasu iz razloga što ih se nije puno prodavalo, a i kupovali su ih ljudi koji su upućeniji bili. Puna Hrvatska accorda, Slovenija isto, a Velika Britanija da ti ne govorim.
Last edited by Hejba123 on 18/01/2022 20:16, edited 1 time in total.
User avatar
konektovan
Posts: 40214
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#86 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by konektovan »

Odavde do Slovenije ako naletiš na accorda...ćunu otfikarim.. :lol:
User avatar
mk ultra
Posts: 19291
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#87 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by mk ultra »

Sve to OK, samo necu da filter zraka kupujem na internetu jer rijetko ko ima ista za hondu, ili nedaj ti boze kod bunje :lol:

Jbt za sve europsko ti ovdje nađeš dijelove odmah
Jer je vecinom u grupacijama i sve je slicno ili jednako

1.6 hdi/tdci/tdi, opet sve bosch na kraju
2.0 hdi/tdci/tdi
Sva sranja dostupna i na otpadima i u radnjama
Da ne kazem da su rijetke radnje koje imaju akumulator sa lijevim plus polom za japance
Jebo to
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#88 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by S4mpion »

MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2022 19:43
S4mpion wrote: 18/01/2022 19:02

Druže, SDA u Njemačkoj ne postoji.

Još ti malo prije rekoh da slike s Googlea stvarno nisu nikakav argument, ali ti si uporan.
Ja uopste ne govorim o Njemackoj, ne znam zasto ponavljas jedno te isto? Mani me tog patronizirajuceg tona jer sam ja te skole davno zavrsio.
U Njemackoj VW voze normalni obicni ljudi, na Balkanu ga voze seljacine jer na njega mogu staviti kuku i vozati kurbane, sijeno, drva i sl. Brend kao brend je srednja zalost sa vrlinama ili manama kao i vecina drugih ali je na ovim prostorima stekao taj image seljackog auta i to se zadugo nece promijeniti. Ko ne zeli da se poistovjeti sa prevoznicima kurbana, sijena, drva i sl, taj ce kupiti neku drugu marku, kome ne smeta da se sa takvima poistovjeti ili je mozda i sam jedan od njih, taj ce kupiti VW. Zacudjen si bio cijenama Honde Accord i uporedio sa cijenama Passata, a ja ti pokazao da to nije nikakav izuzetak samo na nasem trzistu nego da svugdje dobro drze cijenu. Naravno to nisi ni prokomentarisao jer ne znas sta bi rekao nego si se uhvatio SDA i Njemacke
Druže, nema svako komplekse kao što ih imaš ti, ljudi traže auta u skladu sa svojim potrebama i nije ih briga hoćeš li ih ti smatrat' seljacima ili ne.

Inače, ovaj kompleks je uvijek bio karakterističan za one koji asfalt nisu vidjeli prije 92', pa žele čitav svijet ubijedit' da nisu seljaci.
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2027
Joined: 14/06/2017 17:07

#89 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by MehmedPasaMoric »

mk ultra wrote: 18/01/2022 19:59 Pa ne govorimo samo o kurbanima i prasićima u autima

Govorimo o tome i da imas neku zelju da vozas hondu, sve je okrenuto protiv tebe

korejanci su prosli i sad ih je pa prilicno OK za vozati iako opet evo ti i na forumu pogledaj sranja oko servisa i nabavke dijelova

Zamisli kako je sa hondom...
Kome to u zivotu treba, kad nisu uspjeli u Europi ja se sad trebam praviti pametan pa nazor da vozam nesto sto ocigledno ne ide nigdje blizu nas u radijusu 1500km.
Dosta dijelova za Evropske proizvodjace se takodjer narucuje i ceka, ko hoce dobar i originalan dio taj ga nece lako naci bez obzira koja je marka u pitanju... Popravljanje po auto otpadima je druga prica. U Srbiji imas dostupno 99% rezervnih dijelova za sve japanske proizvodjace, dakle dostava unutar 24 sata, onih 1% sto nema se narucuje ili iz Skandinavije ili VB, 2-3 dana cekanja isto kao i za OEM VW dio iz Njemacke. Prica "nema dijelova" je izlapila kasnih 90tih godina, danas ima svega ako imas pare. Covjek u Zambiji je kupio Bugatti Veryon i normalno ga vozi svaki dan
S4mpion wrote: 18/01/2022 20:23
MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2022 19:43

Ja uopste ne govorim o Njemackoj, ne znam zasto ponavljas jedno te isto? Mani me tog patronizirajuceg tona jer sam ja te skole davno zavrsio.
U Njemackoj VW voze normalni obicni ljudi, na Balkanu ga voze seljacine jer na njega mogu staviti kuku i vozati kurbane, sijeno, drva i sl. Brend kao brend je srednja zalost sa vrlinama ili manama kao i vecina drugih ali je na ovim prostorima stekao taj image seljackog auta i to se zadugo nece promijeniti. Ko ne zeli da se poistovjeti sa prevoznicima kurbana, sijena, drva i sl, taj ce kupiti neku drugu marku, kome ne smeta da se sa takvima poistovjeti ili je mozda i sam jedan od njih, taj ce kupiti VW. Zacudjen si bio cijenama Honde Accord i uporedio sa cijenama Passata, a ja ti pokazao da to nije nikakav izuzetak samo na nasem trzistu nego da svugdje dobro drze cijenu. Naravno to nisi ni prokomentarisao jer ne znas sta bi rekao nego si se uhvatio SDA i Njemacke
Druže, nema svako komplekse kao što ih imaš ti, ljudi traže auta u skladu sa svojim potrebama i nije ih briga hoćeš li ih ti smatrat' seljacima ili ne.

Inače, ovaj kompleks je uvijek bio karakterističan za one koji asfalt nisu vidjeli prije 92', pa žele čitav svijet ubijedit' da nisu seljaci.
Gdje si urbani momce sa Passatom i stanom u Tibri kupljenim na 30 godina otplate, ne prepoznah te na prvi pogled. Nisam ti ja nikakav drug jer ja svoje drustvo pametno biram, tako da zamolio bih te da me ne vrijedjas takvom kvalifikacijom, hvala
Last edited by MehmedPasaMoric on 18/01/2022 20:27, edited 1 time in total.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#90 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by S4mpion »

konektovan wrote: 18/01/2022 20:16 Odavde do Slovenije ako naletiš na accorda...ćunu otfikarim.. :lol:
+1
Qwerty1234
Posts: 696
Joined: 27/05/2021 09:57

#91 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by Qwerty1234 »

O ovome smo vec pricali, sve sto vrijedi u Europi je u Americi susta suprotnost.
Tamo sve benzinci, manuelca nema s glave, Toyota i Honda uz Forda cine 90% trzista.
Kad te neko vidi u VW smije ti se.Malo nesto BMW-a i Mecke.Ostalih europskih marki i nema nikako.

Tamo se na toyotu ugradjuju zastite a svabo ostavlja otkljucan jer ga nece niko...i tako u nedogled.


Opet sve u svemu mislim da su se bolje snasli japanski proizvodjaci u europi nego europski u USA.
(Ovde smo uporedili dva najvaznija trzista automobila u svijetu)
U ostatku svijeta svakako japanci dominiraju.
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#92 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by S4mpion »

MehmedPasaMoric wrote: 18/01/2022 20:23 Gdje si urbani momce sa Passatom i stanom u Tibri kupljenim na 30 godina otplate, ne prepoznah te na prvi pogled. Nisam ti ja nikakav drug jer ja svoje drustvo pametno biram, tako da zamolio bih te da me ne vrijedjas takvom kvalifikacijom, hvala
Druže, nema potrebe da se uzrujavaš, možeš pričati šta želiš, ali vjeruj mi, u Sarajevu se kompleksi došljaka lahko prepoznaju, ali da ne pričamo više o tebi, nije uopšte bitno što si sa strane sletio u Sarajevo, pričamo o autima.

Honda je daleko od F1 bolida, kako rekosmo, a ti ne pokaza. Google fotografije nisu nikakav argument.
User avatar
B6Redhell
Posts: 5870
Joined: 25/12/2010 04:56

#93 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by B6Redhell »

Qwerty1234 wrote: 18/01/2022 20:30 O ovome smo vec pricali, sve sto vrijedi u Europi je u Americi susta suprotnost.
Tamo sve benzinci, manuelca nema s glave, Toyota i Honda uz Forda cine 90% trzista.
Kad te neko vidi u VW smije ti se.Malo nesto BMW-a i Mecke.Ostalih europskih marki i nema nikako.

Tamo se na toyotu ugradjuju zastite a svabo ostavlja otkljucan jer ga nece niko...i tako u nedogled.


Opet sve u svemu mislim da su se bolje snasli japanski proizvodjaci u europi nego europski u USA.

(Ovde smo uporedili dva najvaznija trzista automobila u svijetu)
U ostatku svijeta svakako japanci dominiraju.
Nije bas tako :-D pogotovo ovo boldirano. Totalno obrnuto..

Premium ili ko sto bi amerikanci rekli luxury brands (porše audi bmw i mercedes) su na vrhu prodaje u svom segmentu. Skupi a na sve ih strane.
U drugu ruku japanci su rasporedili i prodaju od oguljenog do vrha opreme sa razlicitim imenima. Acura infiniti leksus
Mada vecina japanaca su oguljeni jeftiniji i pristupacni s cijenom.
(Imaju japanska imena. A dizajn, dijelovi, i sastavljanje nije vidjelo japana ni kosookog)
general motors ford i stellanis. Kako se vec zove imaju dobre prodaje.
I naravno korejanci. Oni su uduplali u zadnjih 10-15 godina. Njihov moto je izbacuj nove modele svake godine. Da bi dosli do toga…

Sto se tice ostatka svijeta u juznoj americi i kini dominiraju GM i VAG. A Kinesko tržiste je najvece.
User avatar
Optimist
Posts: 13579
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#94 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by Optimist »

mk ultra wrote: 18/01/2022 20:17 Sve to OK, samo necu da filter zraka kupujem na internetu jer rijetko ko ima ista za hondu, ili nedaj ti boze kod bunje :lol:

Jbt za sve europsko ti ovdje nađeš dijelove odmah
Jer je vecinom u grupacijama i sve je slicno ili jednako

1.6 hdi/tdci/tdi, opet sve bosch na kraju
2.0 hdi/tdci/tdi
Sva sranja dostupna i na otpadima i u radnjama
Da ne kazem da su rijetke radnje koje imaju akumulator sa lijevim plus polom za japance
Jebo to
Jucer trazio jebene gumene prostirace za Octaviju 2009-2012 i 3 radnje nemaju na stanju, jedna rekla da ce poruciti i nabaviti sutra.
Auto koje se broji hiljadama komada samo u Sarajevu, koje je VW grupacija i u 3 radnje nemaju banalnu stvar na stanju, pri tome jos u sred zime kad se takve stvari traze.
Sta bi tek bilo da sam trazio za Hondu??
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37279
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#95 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by bitanga_sa_otesa »

Optimist wrote: 18/01/2022 21:36 u 3 radnje nemaju banalnu stvar na stanju
stori ov maj lajf sta god trazim...
User avatar
mk ultra
Posts: 19291
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#96 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by mk ultra »

Optimist wrote: 18/01/2022 21:36
mk ultra wrote: 18/01/2022 20:17 Sve to OK, samo necu da filter zraka kupujem na internetu jer rijetko ko ima ista za hondu, ili nedaj ti boze kod bunje :lol:

Jbt za sve europsko ti ovdje nađeš dijelove odmah
Jer je vecinom u grupacijama i sve je slicno ili jednako

1.6 hdi/tdci/tdi, opet sve bosch na kraju
2.0 hdi/tdci/tdi
Sva sranja dostupna i na otpadima i u radnjama
Da ne kazem da su rijetke radnje koje imaju akumulator sa lijevim plus polom za japance
Jebo to
Jucer trazio jebene gumene prostirace za Octaviju 2009-2012 i 3 radnje nemaju na stanju, jedna rekla da ce poruciti i nabaviti sutra.
Auto koje se broji hiljadama komada samo u Sarajevu, koje je VW grupacija i u 3 radnje nemaju banalnu stvar na stanju, pri tome jos u sred zime kad se takve stvari traze.
Sta bi tek bilo da sam trazio za Hondu??
Kaze evo da ce nesto proci carinu i doci na adresu za 24h meni se jos nije desilo :mrgreen:

Jbg tako je kako je
Nista ja protiv honde nemam, ali sto ti jebada treba... Da ne idemo u dijelove ala karambolka, blatobran, far itd...
User avatar
konektovan
Posts: 40214
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#97 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by konektovan »

Optimist wrote: 18/01/2022 21:36
mk ultra wrote: 18/01/2022 20:17 Sve to OK, samo necu da filter zraka kupujem na internetu jer rijetko ko ima ista za hondu, ili nedaj ti boze kod bunje :lol:

Jbt za sve europsko ti ovdje nađeš dijelove odmah
Jer je vecinom u grupacijama i sve je slicno ili jednako

1.6 hdi/tdci/tdi, opet sve bosch na kraju
2.0 hdi/tdci/tdi
Sva sranja dostupna i na otpadima i u radnjama
Da ne kazem da su rijetke radnje koje imaju akumulator sa lijevim plus polom za japance
Jebo to
Jucer trazio jebene gumene prostirace za Octaviju 2009-2012 i 3 radnje nemaju na stanju, jedna rekla da ce poruciti i nabaviti sutra.
Auto koje se broji hiljadama komada samo u Sarajevu, koje je VW grupacija i u 3 radnje nemaju banalnu stvar na stanju, pri tome jos u sred zime kad se takve stvari traze.
Sta bi tek bilo da sam trazio za Hondu??
Djeem trans, unitrade i skoda ovlašteni...jesu zvao?
User avatar
Evolution_IV
Posts: 12909
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#98 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by Evolution_IV »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 20:10 poor us sto ne vozimo vauvau :(
ja se odo ubit :lol: :lol:

opet se piskara o dijelovima, ima samo treba znat nac haha, opet nije do auta nego do seljacke drzave i papanluka koji vlada, nista ali nista niko nema na stanju, jos ako malo slabije ide ma kakvi...
NediM17
Posts: 21514
Joined: 05/11/2009 11:49

#99 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by NediM17 »

Ma pun olx, ima i za accorda. :mrgreen:
User avatar
mk ultra
Posts: 19291
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#100 Re: Honda Accord 7 iskustva

Post by mk ultra »

Evolution_IV wrote: 18/01/2022 21:55
bitanga_sa_otesa wrote: 18/01/2022 20:10 poor us sto ne vozimo vauvau :(
ja se odo ubit :lol: :lol:

opet se piskara o dijelovima, ima samo treba znat nac haha, opet nije do auta nego do seljacke drzave i papanluka koji vlada, nista ali nista niko nema na stanju, jos ako malo slabije ide ma kakvi...
Jbg niko ne lageruje ono sto ne ide iz lagera :mrgreen:

Da smo u EU i nekako
Jer onda ti je siroko polje a dostave unutar eu ko doksa

Jedan korak preko BiH granice ceka te slijedece



Kad nazove i kaze ne znam sta ti je ovo donesi mi zvanicni prevod sa carinskom tarifom :lol:
I naruci nesto
Ne bi lud
Post Reply