Kasko ili dobra zastita?

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
lonely_wolf
Posts: 2610
Joined: 16/03/2011 19:12
Location: daleko u blizini svega
Contact:

#201 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by lonely_wolf »

Zeder/Hudiny
Isti princip razlicite brave tj. kljucevi, cijena mislim da je u par maraka.
Cobra alarma (Vodafon) sa karticom.
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#202 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by artur morgan »

Sad ce ti reci da ti se isplati za auto staro 10 godina kasko... :D

Zaboravi bacas pare. Nikad se ne dobije iznos koji je ugovoren u polici kasko osiguranja u slucaju totalke ili udesa...to su neogranicene zablude, totalne gluposti i opravdanja, posebno ovih koji imaju za kasko a nemaju za alu felgi. Za sitna ostecenja, jedan od forumasa je iskreno napisao, naplatio 500 KM a platio je do sad 5000 KM. Pa ako je to smisao kaska onda stvarno nemam rijeci. Iznos iz police kod totalke ili udesa se umanjuje za amortizaciju vozila. Za ovu amortizaciju osiguranje odredjuju nerealno visoke procente i tu lovi u mutnom i zbog toga smijesne cifre nude kad nastupi totalka. U tvom slucaju bi kazali da je 100% amortizovano auto i ne bi dobio nista. Osigura se limzina stara 3 godine na iznos 120 hiljada, ukrade se auto i osiguranje kaze iznos amortizacije je 76%. Naravno, premija je uvijek ista, premija se ne smanjuje za procenat amortizacije. Sto bi smanjivali kad imaju musterije koji vjeruju u full fulleva ....minus amortizacija 70% :-D

Ta cobra ti je okey zastita.
User avatar
black_adrian
Posts: 4564
Joined: 15/02/2021 13:32
Location: Medeno Polje
Vozim: vjetar

#203 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by black_adrian »

hvala vam na savjetima..

a ko u Sarajevu to dobro ugrađuje ili je svejedno? Cobra, Zeder, Hudiny, koja god..

vidim BOS MONT, piše ovlašteni zastupnik Zeder-a, na PIK-u stoji cijena 350KM akcijska. Je li to ta cijena otprilike? Ja sam mislio da će me izaći 7-8 stoja makar..
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#204 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by artur morgan »

Ja bi prije cobru, dobra zastita, jednostavnija ugradnja i jednostavnije rukovanje. Neki su imali primjedbe na mali luft na volanu poslije zedera.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#205 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Altsa »

artur morgan wrote: 25/06/2021 21:30 Naveo sam zivotno osiguranje da bi razumio jednostavnije poentu. Placa neko zivotno osiguranje 10 godina. Svaki mjesec placa. I kad se desi osigurani slucaj, osiguranje kaze nema nista od isplate, on osiguranik je nas prevario slagao presutio nam je ovo ono. Skontali to tek nakon 10 godina. Cuj on je njih prevario? On njima placao 10 godina, oni sve primili, nece ni marku vratiti, i on njih prevario. :-) Poenta je prevara.
Pricas gluposti. Nemas argumenata pa u pricu ukljucujes zivotno osiguranje. Meni se kasko isplati sve dok mi je cijena kaska manja od cijene popravke auta, a to je bilo svaki put. I shodno tome me ni na koji nacin ne mozes ubijediti da se ne isplati.
Last edited by Altsa on 26/06/2021 13:44, edited 1 time in total.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#206 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Altsa »

artur morgan wrote: 26/06/2021 12:12 Ja bi prije cobru, dobra zastita, jednostavnija ugradnja i jednostavnije rukovanje. Neki su imali primjedbe na mali luft na volanu poslije zedera.
I moj glas je za kobru. Zeder otkljucaj, zakljucaj. Nekad ti mrsko ili zaboravis....
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#207 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by artur morgan »

Altsa wrote: 26/06/2021 13:41
artur morgan wrote: 25/06/2021 21:30 Naveo sam zivotno osiguranje da bi razumio jednostavnije poentu. Placa neko zivotno osiguranje 10 godina. Svaki mjesec placa. I kad se desi osigurani slucaj, osiguranje kaze nema nista od isplate, on osiguranik je nas prevario slagao presutio nam je ovo ono. Skontali to tek nakon 10 godina. Cuj on je njih prevario? On njima placao 10 godina, oni sve primili, nece ni marku vratiti, i on njih prevario. :-) Poenta je prevara.
Pricas gluposti. Nemas argumenata pa u pricu ukljucujes zivotno osiguranje. Meni se kasko isplati sve dok mi je cijena kaska manja od cijene popravke auta, a to je bilo svaki put. I shodno tome me ni na koji nacin ne mozes ubijediti da se ne isplati.
Vjerovat u kasko je isto kao i Bakiru vjerovati na rijec :D

Cuj nemam argumenata...proizvoljna amortizacija, razni izuzeci od osiguranja, visina premije, i sl. I to nisu argumenti. Sta su za tebe argumenti, sarene lazi koje su ti ispricali. Sve pise u pisanim uvjetima i ja samo citiram osigutanja i njihove uvjete. Sad sto niko to ne cita to nije moj problem.

Usput, nema potrebe se lazemo. Osim ako si bas peh pa ti se desavaju saobracajke tako cesto ali opet tesko. Osiguranja bi prestala raditi kasko police da je tako kao kod tebe jer bi bili na gubitku.

Radite kako hocete :)
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#208 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by artur morgan »

Altsa wrote: 26/06/2021 13:43
artur morgan wrote: 26/06/2021 12:12 Ja bi prije cobru, dobra zastita, jednostavnija ugradnja i jednostavnije rukovanje. Neki su imali primjedbe na mali luft na volanu poslije zedera.
I moj glas je za kobru. Zeder otkljucaj, zakljucaj. Nekad ti mrsko ili zaboravis....
:thumbup:
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#209 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Altsa »

artur morgan wrote: 26/06/2021 15:23
Altsa wrote: 26/06/2021 13:41
artur morgan wrote: 25/06/2021 21:30 Naveo sam zivotno osiguranje da bi razumio jednostavnije poentu. Placa neko zivotno osiguranje 10 godina. Svaki mjesec placa. I kad se desi osigurani slucaj, osiguranje kaze nema nista od isplate, on osiguranik je nas prevario slagao presutio nam je ovo ono. Skontali to tek nakon 10 godina. Cuj on je njih prevario? On njima placao 10 godina, oni sve primili, nece ni marku vratiti, i on njih prevario. Poenta je prevara.
Pricas gluposti. Nemas argumenata pa u pricu ukljucujes zivotno osiguranje. Meni se kasko isplati sve dok mi je cijena kaska manja od cijene popravke auta, a to je bilo svaki put. I shodno tome me ni na koji nacin ne mozes ubijediti da se ne isplati.
Vjerovat u kasko je isto kao i Bakiru vjerovati na rijec :D

Cuj nemam argumenata...proizvoljna amortizacija, razni izuzeci od osiguranja, visina premije, i sl. I to nisu argumenti. Sta su za tebe argumenti, sarene lazi koje su ti ispricali. Sve pise u pisanim uvjetima i ja samo citiram osigutanja i njihove uvjete. Sad sto niko to ne cita to nije moj problem.

Usput, nema potrebe se lazemo. Osim ako si bas peh pa ti se desavaju saobracajke tako cesto ali opet tesko. Osiguranja bi prestala raditi kasko police da je tako kao kod tebe jer bi bili na gubitku.

Radite kako hocete :)
Sarene laze. :-) aa osobama kao sto si ti tesko je ista realno diskutovati. Da nisam bio u toj situaciji sa udesima i kaskom jos bi ti i povjerovao.Tri puta imao udaren auto. Dva puta nepoznata osoba i jednom ja kriv. Sva tri puta u veoma kratkom roku kasko pokrio troskove popravke. Jel ti to sarena laza. Nikakva pitanja, sumnje ili zavlacenja nije bilo. Zato prestani da zamajavas narod i da ponovim pricas gluposti i to teske.
User avatar
Entropio
Posts: 7807
Joined: 21/11/2010 21:49

#210 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Entropio »

Altsa wrote: 26/06/2021 13:43
artur morgan wrote: 26/06/2021 12:12 Ja bi prije cobru, dobra zastita, jednostavnija ugradnja i jednostavnije rukovanje. Neki su imali primjedbe na mali luft na volanu poslije zedera.
I moj glas je za kobru. Zeder otkljucaj, zakljucaj. Nekad ti mrsko ili zaboravis....
A na kojem principu funkcionise Cobra?
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#211 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by artur morgan »

Jaka ti je to argumentacija, nije se meni desilo, isto kao nije se nikom desilo, isplatili sitne pare, i odma sve super. To sto su na drugom slucaju nekoga za*ebali za 100 + hiljada KM to se ne pika i nikad se ko nije desilo :)

Evo ti za citanja dosta gluposti...bili odbili isplatiti preko 100 hiljada za kradju a premija bila preko 5 hiljada KM.


http://www.agencija-temida.ba/index.php ... -bih-47-11
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#212 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by isx »

Kod koga si placao kasko i imao neugodnosti i zavaljivanja prilikom isplate stete?

Ako nemas odgovora (a ocito nemas), dzaba laprdas svo vrijeme na temi, jer svi ljudi ovdje koji kasko placaju imaju pozitivna iskustva samo ti koji ga nikad nisi placao mlatis praznu slamu protiv.

Najjaci argument ti je bio, a sta ako ti brat ukrade auto ili bude unisteno pri teroristickom aktu.
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#213 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by artur morgan »

Bas ti imas pozitivno iskustvo :lol:

Imam ovakvih desetak linkova sa prevarama, sad cu da ih krenem da kacim ovdje samo zbog vas :-D

Sta ti treba vise od ovog gore. Prevara ko kuca. Ako ne mozes otvoriti postavicu link ponovo :D
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#214 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by isx »

Kao i sto sam pretpostavio, kasko gledao samo na filmu, a trola ko veliki. Zivio. End of discussion.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#215 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Gray »

Ja sam dva puta aktivirao kasko, be, problema, prvu put oko 1500 KM šteta, drugi put oko 600 KM, bez problema ikakvih.
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#216 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Altsa »

Entropio wrote: 26/06/2021 17:34
Altsa wrote: 26/06/2021 13:43
artur morgan wrote: 26/06/2021 12:12 Ja bi prije cobru, dobra zastita, jednostavnija ugradnja i jednostavnije rukovanje. Neki su imali primjedbe na mali luft na volanu poslije zedera.
I moj glas je za kobru. Zeder otkljucaj, zakljucaj. Nekad ti mrsko ili zaboravis....
A na kojem principu funkcionise Cobra?
https://www.zastitavozila.ba/
User avatar
Altsa
Posts: 7337
Joined: 19/03/2004 18:31

#217 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Altsa »

isx wrote: 26/06/2021 18:09 Kod koga si placao kasko i imao neugodnosti i zavaljivanja prilikom isplate stete?

Ako nemas odgovora (a ocito nemas), dzaba laprdas svo vrijeme na temi, jer svi ljudi ovdje koji kasko placaju imaju pozitivna iskustva samo ti koji ga nikad nisi placao mlatis praznu slamu protiv.

Najjaci argument ti je bio, a sta ako ti brat ukrade auto ili bude unisteno pri teroristickom aktu.
Uplatio kasko kod Gaši d.o.o. osiguranje :lol:
noviclan
Posts: 10868
Joined: 31/10/2013 06:48

#218 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by noviclan »

artur morgan wrote: 26/06/2021 11:07 Sad ce ti reci da ti se isplati za auto staro 10 godina kasko... :D

Zaboravi bacas pare. Nikad se ne dobije iznos koji je ugovoren u polici kasko osiguranja u slucaju totalke ili udesa...to su neogranicene zablude, totalne gluposti i opravdanja, posebno ovih koji imaju za kasko a nemaju za alu felgi. Za sitna ostecenja, jedan od forumasa je iskreno napisao, naplatio 500 KM a platio je do sad 5000 KM. Pa ako je to smisao kaska onda stvarno nemam rijeci. Iznos iz police kod totalke ili udesa se umanjuje za amortizaciju vozila. Za ovu amortizaciju osiguranje odredjuju nerealno visoke procente i tu lovi u mutnom i zbog toga smijesne cifre nude kad nastupi totalka. U tvom slucaju bi kazali da je 100% amortizovano auto i ne bi dobio nista. Osigura se limzina stara 3 godine na iznos 120 hiljada, ukrade se auto i osiguranje kaze iznos amortizacije je 76%. Naravno, premija je uvijek ista, premija se ne smanjuje za procenat amortizacije. Sto bi smanjivali kad imaju musterije koji vjeruju u full fulleva ....minus amortizacija 70% :-D

Ta cobra ti je okey zastita.
Trebao je vozilo vise havarisati pa bi dobio vise, uvijek mozes, ako imas love, otici u ovlasteni servis i donijeti racun u osiguranje da ti izvrse refundaciju po racunu, osiguranje kradje za vozila starija od 7 godina se "ne isplati" jer nikada neces dobiti olx.ba cijenu
User avatar
Better Man
Posts: 16762
Joined: 01/10/2006 20:10

#219 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Better Man »

Samo budala može biti protiv kasko osiguranja, a naročito kad je riječ o novom automobilu. Sve te zašite štite auto isključivo od krađe, ali ne i od drugih stvari. Zato ko kupi novo auto, a ne želi ga kasko osigurati je idiot.
User avatar
Truba
Posts: 81614
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#220 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by Truba »

Nisu svi kapitalisti ko ti
Neko skupi 36000 i nema vise
Kupi kola i nema za kasko
User avatar
S4mpion
Posts: 19317
Joined: 24/11/2011 21:16

#221 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by S4mpion »

black_adrian wrote: 26/06/2021 11:50 hvala vam na savjetima..

a ko u Sarajevu to dobro ugrađuje ili je svejedno? Cobra, Zeder, Hudiny, koja god..

vidim BOS MONT, piše ovlašteni zastupnik Zeder-a, na PIK-u stoji cijena 350KM akcijska. Je li to ta cijena otprilike? Ja sam mislio da će me izaći 7-8 stoja makar..
Cijena ugradnje zedera je 350KM u Bos Montu, pored toga bi ti ostalo finih para ako želiš i neki alarm ili elektronsku blokadu.
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#222 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by madner »

Uniqua ima kasko gdje se uzima amortizirana vrijednost za vozila od 4+ godine, to nije losa opcia ko strahuje za svoje vozilo.
isx
Posts: 3587
Joined: 24/05/2014 19:12

#223 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by isx »

Black swan wrote: 27/06/2021 12:13 Nisu svi kapitalisti ko ti
Neko skupi 36000 i nema vise
Kupi kola i nema za kasko
Nek’ se rokne onda.
saabsa
Posts: 1853
Joined: 07/10/2009 01:17

#224 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by saabsa »

Ova trolčina očito nema ni za hašeta a kamo li za kasko pa se ovako navio... Upitno je da li je i dogurao da motornog vozila...
artur morgan
Posts: 2821
Joined: 30/04/2020 19:47

#225 Re: Kasko ili dobra zastita?

Post by artur morgan »

Ne samo do motornog vozila, već i do dva seta alu felgi ... za razliku od nekih kapitalista na čeličnim felgama :lol:
Post Reply