Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
sime_cipol
Posts: 16308
Joined: 20/12/2018 15:06
Location: Jedan grad, dva kluba. Jedan osnovala raja, drugi UDBA.
Grijem se na: Zdrvima
Vozim: Kola

#126 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by sime_cipol »

_BataZiv_0809 wrote: 31/07/2020 00:16 I ja mislim da su oni, daleko im kuca bila od moje :D
Sjedim sa dva druga na kafi i ovaj jedan govori prodajem auto, pa eto razglasite ako ko bude htio ili znate da trazi auto. Kad ovaj drugi, dabogda ti Kia saznala broj i da prodajes auto :lol: ono kao kletva :lol:
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66189
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#127 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by _BataZiv_0809 »

Jebes ga nije to ni losa opcija za ljude koji nemaju vremena ni slifa da se bore sa kokuznom nezaposlenom hordom sa pika. Narocito ako si vec kupio drugo auto pa ti je staro postalo visak, kao sto je kod mene bio slucaj.

Samo na kojem principu oni naplacuju svoju proviziju? Ugrade se u cijenu kod prodaje ili svaki mjesec naplacuju lezarinu? Tu se u startu trebas pozdravit sa mogucnoscu da ces izvuci onoliko para koliko si zamislio.

Naravno ovo se nista ne odnosi na Kia, njima ne prolazim kraj salona ako ne moram :D
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#128 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by RagibUzoriti »

zrakomlat wrote: 31/07/2020 00:12
_BataZiv_0809 wrote: 30/07/2020 23:54 Negdje sam vidio ponudu auto kuce da za tebe prodaje tvoje auto :D
Čini mi se da je to onaj Kia salon što auto od cenera u zamjeni procjene na 2700 :D
Pa sa takvima se najbolje šprdati onda.
Nadjes i ti auto od 15 milja kod njih i procjenis im na 2.
I furaš se da radiš pos'o 🤣🤣🤣
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#129 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

Koji papanluk od auta. Jos i cijena, a nece da otkrije koliko je preso. Pa za malo vise moze se nov kupiti.
https://www.olx.ba/artikal/7246515/2007 ... ed-diesel/
User avatar
hopi
Posts: 5699
Joined: 05/03/2009 23:03
Location: zemlja moja

#130 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by hopi »

a šta je fol s trubom u pitanjima, ja kontao zajebancija a ovaj odgovara
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#131 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

joj useljacenog jeepa :shock: :run:
citroen xm
Posts: 18119
Joined: 17/04/2012 22:57

#132 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by citroen xm »

Kičeraj. Ovo je neki fejk oglas. Ovakve slike i tekst na engleskom mi govore tako. Kada ga već prodaje naš čovjek i oglašava na našem sajtu onda je logično da piše i našim jezikom i da uslika auto negdje u prirodnom ambijentu, a ne u salonu/studiju/luksuznoj garaži.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#133 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

citroen xm wrote: 31/07/2020 16:36 Kičeraj. Ovo je neki fejk oglas. Ovakve slike i tekst na engleskom mi govore tako. Kada ga već prodaje naš čovjek i oglašava na našem sajtu onda je logično da piše i našim jezikom i da uslika auto negdje u prirodnom ambijentu, a ne u salonu/studiju/luksuznoj garaži.
Mozda je neki posrednik pa samo copy paste opali (klasicni bosnaceros). Ali i meni lici ko fejk profil.
User avatar
Laplace
Posts: 10412
Joined: 19/11/2012 18:37

#134 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Laplace »

Ovako ide OLX kupoprodaja kod nas. :D :D :D

https://youtu.be/Waufl6RWsOg
Ranni
Posts: 120
Joined: 03/03/2019 12:54

#135 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Ranni »

Posaljem upit “Koja je cijena”, kaze nazovite dogovorit cemo se... Tacno bi ga u 3pm poslo...
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#136 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

Ranni wrote: 01/08/2020 22:05 Posaljem upit “Koja je cijena”, kaze nazovite dogovorit cemo se... Tacno bi ga u 3pm poslo...
Ma garant neki drop shipper verzija, ne smije ti on otkriti puno detalja, da ti otkrije VIN dovoljno bi bilo samo copy paste na google i naso bi orginalni oglas na Americkoj stranici ako postoji. Frajer je ili fake ili neka vrsta posrednika (drop shippera za auta), inace odprilike treba izmedu 1000-2000 dolara da se posalje auto iz Amerike u Europu brodom.
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66189
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#137 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by _BataZiv_0809 »

Dobro ba tema je olx sta nas boli kurac za Ameriku
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#138 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by bitanga_sa_otesa »

pa i amerika je na oliksu :D
NediM17
Posts: 21682
Joined: 05/11/2009 11:49

#139 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by NediM17 »

Scepov kolega, likovnjak, budući ministar sigurnosti, ubi po nogama 'dje god se pojavi. :-)
Juka Jebach
Posts: 839
Joined: 18/04/2017 22:53

#140 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

Ovaj narod malo poludio, u 7 dana dobio mnogo poruka za zamjenu, to sve neke neozbiljne ponude. Odgovoris sa da ili moze i kaze cola "nisam kuci kada dodem sa mora, odmora..." Sta me furas ako si ozbiljan zovnes ako ne nemoj ni smarat.

Usput evo jedno zanimljivo vozilo https://www.olx.ba/artikal/38384326/auto-trickl/
adisonE
Posts: 158
Joined: 17/04/2008 20:16

#141 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by adisonE »

Auto: preslo 250 000 +, jedan kljuc, nema servisne nikako
Prodavac, svercer: novo, novo, novo, tek uvezen

:? :? :-) :-)
Juka Jebach
Posts: 839
Joined: 18/04/2017 22:53

#142 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

Standardni sverceri, kupio ga na aukciji za jeftine pare i vamo ga za troduplu cijenu prodaje.
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#143 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by RagibUzoriti »

Boli te K gdje ga je kupio. Taman da ga je dobio na poklon,ako je sve regulara sa autom,sta mu fali?
Cuj prodaje ga za troduplu cijenu,pa nece ga valjda dati ispod cijene?

Ne kontam poentu :?
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#144 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

Juka Jebach wrote: 14/08/2020 10:41 Standardni sverceri, kupio ga na aukciji za jeftine pare i vamo ga za troduplu cijenu prodaje.
Imaju svaki dan aukcije, prodaje se po 100 i vise auta, malo izudarani, ponegdje u enterijeru ostecenja, ali nikada nemaju mehanicka. E onda imaju one aukcije na kojim se bas prodaju havarisana. Ovdje ga je jeftino fol napraviti i prodati.
Gray
Posts: 4008
Joined: 14/06/2005 02:47

#145 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Gray »

Ja sam nedavno dogovorio prodaju auta familiji od prijatelja, zna kakav sam prema autu pa hoće od mene, auto nov kupljen u BiH. Rekoh ja ga svakako ne bih prodavao po piku nego bi ga dao staro za novo, pa koliko mi u salonu procjene toliko ću ga i tebi prodati. Procijenili su mi oko 2 hiljada manje nego što bi možda sam mogao prodati, rekoh meni je to ok, nemam namjeru da se zajebajem po piku I da gubim vikende sa familijom da mi neko obilazi auto i da se bavim svakakvim budalama.
User avatar
CikCikCikPogodi
Posts: 2734
Joined: 29/01/2020 08:39

#146 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by CikCikCikPogodi »

Gray wrote: 14/08/2020 11:59 Ja sam nedavno dogovorio prodaju auta familiji od prijatelja, zna kakav sam prema autu pa hoće od mene, auto nov kupljen u BiH. Rekoh ja ga svakako ne bih prodavao po piku nego bi ga dao staro za novo, pa koliko mi u salonu procjene toliko ću ga i tebi prodati. Procijenili su mi oko 2 hiljada manje nego što bi možda sam mogao prodati, rekoh meni je to ok, nemam namjeru da se zajebajem po piku I da gubim vikende sa familijom da mi neko obilazi auto i da se bavim svakakvim budalama.
Portal je pun papana koju su spremni da zavrnu ruku i majci za pare. Najgore sto se adekvatno ne banuju i ne prijave policiji osobe koje varaju (ne za neke jeftine stvari, nego oko auta i ostalih luksuznih stvari). Najebu jedinu ako hoce neko sa OLX-a da kupi preko firme nesto, bio je jedan frajer dobro oguljen jer je mijenjao kilometrazu na Polaris UTV-u. Ko mu je to rezao ovdje, nema ih puno, jedni su u Sarajevu, drugi su u RS-u negdje na sjeveru, treci potencijalni u Vogosci.
Juka Jebach
Posts: 839
Joined: 18/04/2017 22:53

#147 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by Juka Jebach »

RagibUzoriti wrote: 14/08/2020 11:22 Boli te K gdje ga je kupio. Taman da ga je dobio na poklon,ako je sve regulara sa autom,sta mu fali?
Cuj prodaje ga za troduplu cijenu,pa nece ga valjda dati ispod cijene?

Ne kontam poentu :?
Boli, ljudi kada vide da je licno od prvog vlasnika kupljeno prije ce ga uzeti nego od nekog sanera koji ga na aukcijama kupi. Nemam nista protiv aukcija ljudi moraju da zarade ali da vamo prosipas neku laznu pricu vec ne valja. I koliko znam auta na aukcijama se kupuju na vidjeno samo i ne smijes ukljucivati dijagnostiku ili tako nesto, samo sto vidis + oni ne kazu ko je prijasnji vlasnik tako da je to bas nesigurno. I dode vamo malo ga uglanca, bitno je da normala vozi i preprodaja.

A haj to u nekoj drugoj drzavi da uradi, najebao bi (Ne gledajuci balkan i ove drzave kao Rumunija, Bugarska...)
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#148 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by RagibUzoriti »

Juka Jebach wrote: 14/08/2020 13:03
RagibUzoriti wrote: 14/08/2020 11:22 Boli te K gdje ga je kupio. Taman da ga je dobio na poklon,ako je sve regulara sa autom,sta mu fali?
Cuj prodaje ga za troduplu cijenu,pa nece ga valjda dati ispod cijene?

Ne kontam poentu :?
Boli, ljudi kada vide da je licno od prvog vlasnika kupljeno prije ce ga uzeti nego od nekog sanera koji ga na aukcijama kupi. Nemam nista protiv aukcija ljudi moraju da zarade ali da vamo prosipas neku laznu pricu vec ne valja. I koliko znam auta na aukcijama se kupuju na vidjeno samo i ne smijes ukljucivati dijagnostiku ili tako nesto, samo sto vidis + oni ne kazu ko je prijasnji vlasnik tako da je to bas nesigurno. I dode vamo malo ga uglanca, bitno je da normala vozi i preprodaja.

A haj to u nekoj drugoj drzavi da uradi, najebao bi (Ne gledajuci balkan i ove drzave kao Rumunija, Bugarska...)
Sve sto si naveo nije tacno.
Odes na aukciju i pregledas vozilo kako ti volja.
U opisu artikla stoji zbog cega se i ko prodaje ( zapljenjeno vozilo,privatno preko aukcije itd)
Sva prateca dokumentacija vozila navedena.
Eventualno testna lista od ovlastenog servisa på XY tacaka

I onda se natjeces i ko vise ponudi.

Ako ti se isplati kupujes,ako ne isplati odustanes na toj cifri...
User avatar
mbenz
Posts: 982
Joined: 18/06/2013 16:26

#149 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by mbenz »

Mi nismo ni svjesni sta se sve uvozi i sta se sve radi. Prije nekoliko dana sam vidio passata 6 sa col tablama u kakvom je stanju , znaci jedino bi bilo dobro preurediti ga za kokosinjca . Ne bi mi mrsko da ga nadjem na mobile. Znaci auto je bilo najjeftinije na mobile i kostalo je 1300 eura, a ovdje ce poslje farbanja biti jedno 8 ipo hiljada. Nemam ja nista protiv, nekome je to hljeb , ali brate ne moras na autu vrijednosti 8-9 hiljada biti dobar 6 .
User avatar
RagibUzoriti
Posts: 2658
Joined: 05/12/2018 14:07
Location: Zemlja snijega,lososa i plavusa
Vozim: Vozim se na struju

#150 Re: Prodaja auta na OLX tips, tricks i sta vama smeta.

Post by RagibUzoriti »

Kakvi ste vi dusebriznici,pa to je da ne povjerujes.

E hajde sad kad si toliko pametan,uzmi fino digitron i pocni da pravis racunicu od jednog vozila,za koje sam kazes da je krs i da mu treba farbanje,koliko ce to vozilo da kosta do prodaje.

1300 eura-zaokruzit cemo na 2600 KM
A ti nastavi niz:
-col tablice
-gorivo
-porez,carina,homologacija i ostali administrativni troskovi
-farbanje i eventualno druge popravke
....

I kazes bit ce ca. 8500 u prodaji...
Post Reply