Procjena štete na automobilu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#51 Re: Procjena štete na automobilu

Post by allem_77 »

mirsek wrote: 13/07/2020 20:53 Zna li neko kako se totalka naplacuje, kako se vrednuje unisteno auto ?
Rođak u Njemačkoj imao totalku. Ova ogrebotina. :lol:

Image

Image
deny_s
Posts: 750
Joined: 22/04/2018 20:55

#52 Re: Procjena štete na automobilu

Post by deny_s »

Fast Driver wrote: 13/07/2020 19:37 Evo ti moje iskustvo, ja sam prije par mjeseci bio sudionik lančanog sudara i to sam bio u sredini, tako da sam imao manju štetu naprijed (branik) i veću štetu pozadi (bilo je mnogo štete koja se uopšte nije vidjela, pogotovo mehaničkih dijelova). Ovaj posljednji je bio kriv jer se zabio u auta koja su stajala na semaforu a nije lik ni prikočio, tako da je njegova 100% krivica, a bio je osiguran u Grawe osiguranju. E sada meni je ovdje pomogao policajac koji je vršio uviđaj tako što me posavjetovao da odem u firmu koja te zastupa u naplati štete, neću ovdje pisati ime firme jer je vjerovatno protivno pravilima foruma (mogu reći u pp), ali je sjedište firme prekoputa policijske stanice na Marijin dvoru.

Kako je išao proces - nakon što sam dobio zapisnik policije, otišao sam do ove firme, oni su napravili detaljne fotke auta, čak se momak zavukao i ispod auta, te je onda njihov sudski vještak napravio kompletnu analizu pretprljene štete na autu, potom sam ja potpisao punomoć i ugovor sa ovom firmom,te su oni odmah poslali odštetni zahtjev Grawe osiguranju. Matematika sa ovom firmom je sljedeća, ja njima dajem 10% od iznosa koji dobijemo od Grawea, a ako kojim slučajem ne dobijemo ništa, njihova usluga je besplatna - ovo je sve bilo crno na bijelo u ugovoru.

Elem, 2 sedmice nakon sudara javljaju mi se iz te firme da smo dobili ponudu od Grawea od 4,500 KM, a popravka mog auta u ovlaštenom je koštala oko 3000 KM, te je 10% išlo ovoj firmi (cca 450Km), tako da sam ja još i bio u plusu :D . JA sam na to pristaio, potpisao sporazum o nagodbi, te su mi u roku od 24 sata legle pare na račun umanjene za proviziju od 10%. Kompletan proces, od sudara do naplate, je trajao 3 sedmice.

Da mi je neko ovo pričao ja mu nebi vjerovao, ali eto na kraju se sve dobro završilo a nisam se morao peglati sa osiguranjem, policijom, majstorima i slično.
može ime firme na pp..hvala
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#53 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

nivla wrote: 13/07/2020 20:30 jaran mi je mehanicar, i odem do njeg na redovan servis kad tamo neki truhli ford( ne stari nego truhli)
razlog auto prezivjelo tezi sudar, vidi se kako je fronta kompletna negdje “strucno” izvucena samo da se hauba moze spustiti, on govori ne dao bog jos jednog slabijeg udesa u tom autu se moze poginuti

postavljac teme se ovdje bavi kozmetikom i bojim se da ce mu na kraju neko ovo svakako sfuseriti(mozda i ovlasteni) a da ce platiti kao da je sve novo stavljeno
naravno naslusao se i prica kako je ispod aluminij i kako je zeznuto to popraviti jer i ne zna svako sa istim raditi pa je ukupan osjecaj kao da ce pola cijene auta dati na popravku ovog
najgore kako god da uradi i kad god bude prodavao kupac ce se ponasati kao da je u najmanju ruku rijec o steti srazmjernoj pomenutom fordu
ne bavim se apsolutno kozmetikom, niti mi je to bitno u zivotu, auto vozim zbog sebe a ne da bi neko vidjeo kako je "sredjeno", daleko sam od toga. Nece to niko sfuseriti, radicu ili u ovlastenom ili kod nekog pouzdanog, moj otac je 20 godina drzao lakirnicu i po zanimanju je autolimar tako da ima dosta pouzdanih kolega ako se vec to bude privatno radilo jer su njega godine stigle pa ne radi taj posao vec neki niz godina. Svakako i sa njim cu se posavjetovati ali dok ne rijesim ovo kod ovlastenog necu covjeka da opterecujem niti bilo sta da spominjem (imam svoje razloge)... Nisam se uopste naslusao bilo kakvih prica nego znam da ne zna svako raditi s tim + sto jos uvijek ne znam kakva je steta u pitanju... Kao sto rekoh nemam uopste namjeru prodavati auto, ali ga zelim u fabrickom stanju u kojem je bio naravno ako je to moguce. Ne znam cemu ovi negativni komentari pojedinaca, pa ljudi dragi to osiguranje mi svi placamo u slucaju ovakvih stvari, placamo godinama, a u mom (a i dosta drugih) slucaju bez i najmanje saobracajke i uzimaju nam pare sto se kaze za badava, sad kad je doslo vrijeme da ja naplatim ono sto mi pripada tu citam neke komentare kao da ja kradem to od nekoga... Ne znam cemu takva prica i takva negativnost...

@ momak koji kaze da ce ovo biti 6-7 stoja izgleda nije u toku, nedavno moj poznanik naplatio 900KM za jedna vrata BMW-a 2006 godiste, udario ga lik na parkingu steta bila samo na vratima i prva ponuda osiguranja bila 900KM, odnosno 1k ali je dao onih 10%...
lissics
Posts: 501
Joined: 09/08/2018 06:29

#54 Re: Procjena štete na automobilu

Post by lissics »

mirsek wrote: 13/07/2020 20:53 Zna li neko kako se totalka naplacuje, kako se vrednuje unisteno auto ?
Imaju u osiguranju tabele za proracun. Vrijednost auta pa amortiziacija i tako
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#55 Re: Procjena štete na automobilu

Post by vjeshalica »

Sta uostalom koga briga ko ce sta popravljati? Sad ako to nije ultra novo auto treba se posrat na njega? Nek popravi kako bog zapovjeda i kako treba a ne da usere sve kao sto je kod nas pravilo kod auta kad popravljas- USERI MAXIMALNO nek bude gora popravka nego steta :-)
Covjek ce sebi da popravi,i nek mu se plati realna steta, i zavrsena rasprava.
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#56 Re: Procjena štete na automobilu

Post by novi_korisnik »

mirsek wrote: 13/07/2020 20:53 Zna li neko kako se totalka naplacuje, kako se vrednuje unisteno auto ?


Jako loše, 2017te godine sam imao sudar sa Seat Leonom 2002 godina. Proglašena totalka, auto katalošti novonabano vrijedilo 35 000KM, Posto je auto starije od 15 godina, ima minimalnu vrijednost od 10% novonabane. Tako da je auto u tom momentu procjenjeno na 3 500KM. Kad je totalka u pitanju oni isplate 80% vrijednosti auta (2 800KM u mom slucaju), a ostatalih 20% smatraju da mozes uzeti za ostatak olupine prodajom. Na kraju moj proracun je izgledao ovako:

Zbog stanja auta i ocuvanosti u to vrijeme se na OLX-u mogao glat prodati za 6 000KM.
Od osiguranja naplatio 2 800KM
Olupinu prodao za 600€
Sve u svemu oko 4000KM izvukao, jedino sto me spasilo u povrede na koje sam izvukao jos 800KM, pa sam se koliko toliko priblizio vrijednosti auta. Ali opet ni kriv ni duzan u minusu bar 1500KM. Naplata stete je razvucena nekih 5 mjeseci zbog sporova ali nije se uspjelo nista vise izvuci.

Sa druge strane vec pricamo o naplatama, puno bolje sam prosao sa manjim štetama

Primjer 1:
Seat Leon 2002 godina, udaren na parkingu, polomljen nosac fara, na braniku ostala farba od drugog auta, i hauba jedva vidljivo iskrivljena na kraju 2-3mm. Naplatio 550KM, stetu sanirao za 20KM ( farba se skinula sa benzinom bez ikakvih tragova, nosac fara zalemio kod plasticara, haubu nisam ni dirao jer je neprimjetno). Uzeo sam odmah prvu ponudu. - Šteta bila 2016 godine

Primjer 2:
Golf 5 2005 godina. Udaren dok sam cekao na semaforu, covjek se na aneksu ukljucivao rikvercom iz kuce i udario me bocno na sastavu zadnjeg branika i bocne stranice. Steta opet skoro jedva vidljiva golim okom, malkice iskrivljen lim na dnu, i oguljena boja sa branika te malo pokidana unutrašnja obloga oko gume. Prva ponuda iznosila 780KM, odmah je uzeo, popravak te štete plus komplet farbanje gepeka 350KM
artur morgan
Posts: 2829
Joined: 30/04/2020 19:47

#57 Re: Procjena štete na automobilu

Post by artur morgan »

Kada vi preveslate osiguranje to nije varanje već se kaže dobro sam prošao :? :-D

Uzgred rečeno, svi tu igraju mutne igre kad su u pitanju pare.
User avatar
HAL9000
Posts: 281
Joined: 29/10/2006 01:33

#58 Re: Procjena štete na automobilu

Post by HAL9000 »

Fast Driver wrote: 13/07/2020 19:37 Evo ti moje iskustvo, ja sam prije par mjeseci bio sudionik lančanog sudara i to sam bio u sredini, tako da sam imao manju štetu naprijed (branik) i veću štetu pozadi (bilo je mnogo štete koja se uopšte nije vidjela, pogotovo mehaničkih dijelova). Ovaj posljednji je bio kriv jer se zabio u auta koja su stajala na semaforu a nije lik ni prikočio, tako da je njegova 100% krivica, a bio je osiguran u Grawe osiguranju. E sada meni je ovdje pomogao policajac koji je vršio uviđaj tako što me posavjetovao da odem u firmu koja te zastupa u naplati štete, neću ovdje pisati ime firme jer je vjerovatno protivno pravilima foruma (mogu reći u pp), ali je sjedište firme prekoputa policijske stanice na Marijin dvoru.

Kako je išao proces - nakon što sam dobio zapisnik policije, otišao sam do ove firme, oni su napravili detaljne fotke auta, čak se momak zavukao i ispod auta, te je onda njihov sudski vještak napravio kompletnu analizu pretprljene štete na autu, potom sam ja potpisao punomoć i ugovor sa ovom firmom,te su oni odmah poslali odštetni zahtjev Grawe osiguranju. Matematika sa ovom firmom je sljedeća, ja njima dajem 10% od iznosa koji dobijemo od Grawea, a ako kojim slučajem ne dobijemo ništa, njihova usluga je besplatna - ovo je sve bilo crno na bijelo u ugovoru.

Elem, 2 sedmice nakon sudara javljaju mi se iz te firme da smo dobili ponudu od Grawea od 4,500 KM, a popravka mog auta u ovlaštenom je koštala oko 3000 KM, te je 10% išlo ovoj firmi (cca 450Km), tako da sam ja još i bio u plusu :D . JA sam na to pristaio, potpisao sporazum o nagodbi, te su mi u roku od 24 sata legle pare na račun umanjene za proviziju od 10%. Kompletan proces, od sudara do naplate, je trajao 3 sedmice.

Da mi je neko ovo pričao ja mu nebi vjerovao, ali eto na kraju se sve dobro završilo a nisam se morao peglati sa osiguranjem, policijom, majstorima i slično.
To sam i ja naveo kao odlicnu stvar. Ne gubis vrijeme, novac, zivce, a super se naplati. :thumbup:
artur morgan
Posts: 2829
Joined: 30/04/2020 19:47

#59 Re: Procjena štete na automobilu

Post by artur morgan »

Misliš super se pretplati :D
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#60 Re: Procjena štete na automobilu

Post by tempuser »

vjeshalica wrote: 14/07/2020 13:04 Sta uostalom koga briga ko ce sta popravljati? Sad ako to nije ultra novo auto treba se posrat na njega? Nek popravi kako bog zapovjeda i kako treba a ne da usere sve kao sto je kod nas pravilo kod auta kad popravljas- USERI MAXIMALNO nek bude gora popravka nego steta :-)
Covjek ce sebi da popravi,i nek mu se plati realna steta, i zavrsena rasprava.
Došao meni poznanik od roditelja, ima Scenic III, 2010. god, bio onako uredan auto dok ga neka cura nije pogodila u zadnji lijevi ćošak, gepek, branik, polustranica, nabila vrata da se ne mogu otvoriti. Moli da mu nađem nekog limara da mu popravi za što manje para. Osiguranje procjenilo štetu na 4,5k KM, pravi limar da to napravi kako treba, drugi branik, 5 vrata, šine itd, bi uzeo najmanje 2,5-3k KM, ovaj "moj" mu za kokuz varijantu nudi da mu popravi za 7 stoja i neće ništa mijenjati. Jest ovaj "uštinuo" par milja na osiguranju, ali je od auta napravio sranje, vidi se s Marsa da je brza ruka, pripema loša, nisu farbani paneli nego flekovano.
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#61 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

vjeshalica wrote: 14/07/2020 13:04 Sta uostalom koga briga ko ce sta popravljati? Sad ako to nije ultra novo auto treba se posrat na njega? Nek popravi kako bog zapovjeda i kako treba a ne da usere sve kao sto je kod nas pravilo kod auta kad popravljas- USERI MAXIMALNO nek bude gora popravka nego steta :-)
Covjek ce sebi da popravi,i nek mu se plati realna steta, i zavrsena rasprava.
Baš vala, počeli ljudi da raspravljaju kako ću ja praviti auto... Svakakvih ljudi bože sačuvaj. Taman da je i najstarije, moje je i ja sam ga platio, nije s neba palo :lol:
novi_korisnik
Posts: 221
Joined: 09/04/2014 13:11

#62 Re: Procjena štete na automobilu

Post by novi_korisnik »

artur morgan wrote: 14/07/2020 13:53 Kada vi preveslate osiguranje to nije varanje već se kaže dobro sam prošao :? :-D

Uzgred rečeno, svi tu igraju mutne igre kad su u pitanju pare.
Pa realno vise volim da me niko ne udari, ali ako vec bude neka nezgoda, treba izvuci sto vise para. Jer realno ma koliko to malo ostecenje bilo, prilikom prodaje ce se primjetiti a i nikad se ne moze napraviti kao fabrika, cak ni u ovlastenom. Naravno AO ne pokriva dodatne troskove, npr mjesec dana bez auta, eventualno gubljenje vrijednosti vozila zbog sudara. Osiguranje ne može biti donje nikad, vlasnici svih osiguranja su multimilioneri, pa cak i ovi neki naši lokalni
preludezalude
Posts: 5617
Joined: 07/03/2012 00:09

#63 Re: Procjena štete na automobilu

Post by preludezalude »

novi_korisnik wrote: 14/07/2020 17:14
artur morgan wrote: 14/07/2020 13:53 Kada vi preveslate osiguranje to nije varanje već se kaže dobro sam prošao :? :-D

Uzgred rečeno, svi tu igraju mutne igre kad su u pitanju pare.
Pa realno vise volim da me niko ne udari, ali ako vec bude neka nezgoda, treba izvuci sto vise para. Jer realno ma koliko to malo ostecenje bilo, prilikom prodaje ce se primjetiti a i nikad se ne moze napraviti kao fabrika, cak ni u ovlastenom. Naravno AO ne pokriva dodatne troskove, npr mjesec dana bez auta, eventualno gubljenje vrijednosti vozila zbog sudara. Osiguranje ne može biti donje nikad, vlasnici svih osiguranja su multimilioneri, pa cak i ovi neki naši lokalni
Sve se moze naplatiti ali tuzbom. Svi se racuni priloze npr autobuske karte...i sve se naplati. Imao sam uvid u jedan slucaj... Romska peteroclana porodica, udes, nisu krivi, auto totalka, povrede,. Natezanje sa osiguranjem trajalo 4 mjeseca. Samo po osnovi putnih troskova su izvukli 1200 KM.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#64 Re: Procjena štete na automobilu

Post by bitanga_sa_otesa »

novi_korisnik wrote: 14/07/2020 17:14 Jer realno ma koliko to malo ostecenje bilo, prilikom prodaje ce se primjetiti a i nikad se ne moze napraviti kao fabrika, cak ni u ovlastenom.
otkud ti to?
User avatar
sparky
Posts: 1909
Joined: 23/01/2004 00:00
Location: Obronak Trebevica
Contact:

#65 Re: Procjena štete na automobilu

Post by sparky »

allem_77 wrote: 13/07/2020 21:02
mirsek wrote: 13/07/2020 20:53 Zna li neko kako se totalka naplacuje, kako se vrednuje unisteno auto ?
Rođak u Njemačkoj imao totalku. Ova ogrebotina. :lol:

Image

Image
Ukupno stanje auta je dovelo do toga da bude proglasena totalna steta. To auto ni prije udesa nije imalo neku vrijednost. 70€ preostala vrijednost 😅
NediM17
Posts: 21655
Joined: 05/11/2009 11:49

#66 Re: Procjena štete na automobilu

Post by NediM17 »

Eto njega u BiH, baba u crkvu vozila, kracu desnu nogu imala... :mrgreen:
allem_77
Posts: 3422
Joined: 17/09/2015 15:46

#67 Re: Procjena štete na automobilu

Post by allem_77 »

sparky wrote: 15/07/2020 10:16
Ukupno stanje auta je dovelo do toga da bude proglasena totalna steta. To auto ni prije udesa nije imalo neku vrijednost. 70€ preostala vrijednost 😅
Ma i rođak se pita kako 70 eura? Nove gume na njemu, platio oko 100 eura. :D
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#68 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

nivla wrote: 13/07/2020 19:12 prije nego sam vidio ovu stetu mislio sam da je bar jedan od stubova tteba izrezatibi novi navariti
ovdje nek bude sretan ako mu daju 6-7 stoja i to uz varijantu da mu procijene da treba karambolku mijenjati
karambolku sa ovakvom stetom ne mora mijenjati zavrsice mu skoro svaki lakirer ovo u cijeni farbanja i to nije fuserenje nego zdrav rezon, svakako ce mu sta god da ugradi na parkingu neko ovjeriti jal vrata jal karambolku i time se ne treba puno opteretiti
Steta procijenjena na 5.500KM. 8-)

Hajd da si promasio u par stoja, ali u par hiljada ofulas i da tako nesto lupis... :lol:
User avatar
corolla02
Posts: 10370
Joined: 18/02/2009 22:12
Location: Light travels faster than sound; that is why some people appear bright, until you hear them speak!
Horoskop: Gemini

#69 Re: Procjena štete na automobilu

Post by corolla02 »

allem_77 wrote: 15/07/2020 12:03
sparky wrote: 15/07/2020 10:16
Ukupno stanje auta je dovelo do toga da bude proglasena totalna steta. To auto ni prije udesa nije imalo neku vrijednost. 70€ preostala vrijednost 😅
Ma i rođak se pita kako 70 eura? Nove gume na njemu, platio oko 100 eura. :D
pa ko jos trazi pomoc od siguranja za auto koje vrijedi manje od 100€ :mrgreen:

skuplji burek no tepsija
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#70 Re: Procjena štete na automobilu

Post by nivla »

Demonijak wrote: 15/07/2020 16:52
nivla wrote: 13/07/2020 19:12 prije nego sam vidio ovu stetu mislio sam da je bar jedan od stubova tteba izrezatibi novi navariti
ovdje nek bude sretan ako mu daju 6-7 stoja i to uz varijantu da mu procijene da treba karambolku mijenjati
karambolku sa ovakvom stetom ne mora mijenjati zavrsice mu skoro svaki lakirer ovo u cijeni farbanja i to nije fuserenje nego zdrav rezon, svakako ce mu sta god da ugradi na parkingu neko ovjeriti jal vrata jal karambolku i time se ne treba puno opteretiti
Steta procijenjena na 5.500KM. 8-)

Hajd da si promasio u par stoja, ali u par hiljada ofulas i da tako nesto lupis... :lol:
osiguranje ti toliko ponudilo ili je to ipak procjena ovlastenog?
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#71 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

nivla wrote: 15/07/2020 17:28
Demonijak wrote: 15/07/2020 16:52
nivla wrote: 13/07/2020 19:12 prije nego sam vidio ovu stetu mislio sam da je bar jedan od stubova tteba izrezatibi novi navariti
ovdje nek bude sretan ako mu daju 6-7 stoja i to uz varijantu da mu procijene da treba karambolku mijenjati
karambolku sa ovakvom stetom ne mora mijenjati zavrsice mu skoro svaki lakirer ovo u cijeni farbanja i to nije fuserenje nego zdrav rezon, svakako ce mu sta god da ugradi na parkingu neko ovjeriti jal vrata jal karambolku i time se ne treba puno opteretiti
Steta procijenjena na 5.500KM. 8-)

Hajd da si promasio u par stoja, ali u par hiljada ofulas i da tako nesto lupis... :lol:
osiguranje ti toliko ponudilo ili je to ipak procjena ovlastenog?
citas li? PROCIJENJENA. Logicno da nijedno osiguranje nece platiti puni iznos, obicno nude oko 80% od procjene tako mi je reklo bar 10 ljudi koji vec imaju iskustva s ovim. Nije to toliko ni bitno, ali daleko je to od 6,7 stoja kralju :roll:
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#72 Re: Procjena štete na automobilu

Post by nivla »

sacekaj ti procjenu pa onda dodji na forum
ja ti govorim kako rade ne radim ja u osiguranju
meni su tako u ovlastenom procijenili vezni lim 2200, ruke za zamjenu istog oko 1400km, boja 400km, karambolka 1000km, na sve ovo dodatno pdv
prva ponuda osiguranja na tu procjenu 1360km
ti mozda bolje prodjes al bez nekog ozbiljnijeg ganjanja tesko da ces dobit 80%
posto si tako siguran i zelis auto u fullu fino ostavi auto u ovlastenom, nek poprave, daju ti fiskalni i ti taj racun prilozi osiguranju koje te treba isplatiti
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#73 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

nivla wrote: 15/07/2020 17:56 sacekaj ti procjenu pa onda dodji na forum
ja ti govorim kako rade ne radim ja u osiguranju
meni su tako u ovlastenom procijenili vezni lim 2200, ruke za zamjenu istog oko 1400km, boja 400km, karambolka 1000km, na sve ovo dodatno pdv
prva ponuda osiguranja na tu procjenu 1360km
ti mozda bolje prodjes al bez nekog ozbiljnijeg ganjanja tesko da ces dobit 80%
posto si tako siguran i zelis auto u fullu fino ostavi auto u ovlastenom, nek poprave, daju ti fiskalni i ti taj racun prilozi osiguranju koje te treba isplatiti
Nije uopste stvar u tome sta ja zelim i ne zelim, otprilike si imao istu stetu kao i ja i dobio si prvu ponudu 1360KM? znaci druga je bila ozbiljnija a ako si cekao trecu uzeo si ti finih para, jel tako? A onda dodjes na forum i meni pises 600-700 stoja? Zajebi sve pare, nije to poenta, bit je u tome sto se takve gluposti i dezinformacije pisu bez ikakve potrebe, ako ne znas i nisi imao iskustva zasto uopste bilo sta pises? Momak sa foruma je danas dosao u servis u kojem sam radio procjenu i cim je vidio auto rekao je "ovo je steta vise hiljada maraka", znaci to je neko ko zna o cemu prica a ne kao ti i slicni tebi sto pisu gluposti cini mi se samo da bi nesto napisali...
User avatar
nivla
Posts: 4282
Joined: 12/01/2008 23:44

#74 Re: Procjena štete na automobilu

Post by nivla »

ja sam ti u svom prvom odgovoru napisao sve sto te trebalo interesovati, a onda smo svi zajedno na temi poceli razglabati sta bi bilo kad bi bilo, gdje sam ja rekao da ce ti isplatiti neki iznos, isao na spekulaciju zato sto se tako ponasaju osiguranja
ti se sad ponasas kao da je sta smo mi napisali, a van je mog prvog odgovora na ovoj temi, jako bitno i kao da smo ti vec isplatili stetu
nadalje otvorio si temu iako ista vec postoji i zove se naplata osiguranja, valjda si to uradio samo iz razloga jer bas samo ti imas kola sa alu sasijom i sve oko naplate osiguranja sto si mogao saznati na toj temi nije dovoljno jer nije za alu sasije
dalje si se upustio u raspravu oko vrijednosti stete, a vec imas osobu u porodici koja navodno odlicno razumije velicinu stete, to ne vjerujes starom? pa te interesuje misljenje osoba sa foruma koje moze i uopste ne mora biti relevantno
evo ja ti pisao na osnovu iskustva sta ti je raditi i to ti je mjerodavno, kolko ces dobiti isplate zavisi od toga sta ti zapravo zelis: popraviti i da ti ostane para, ili popraviti a da osiguranje pokrije sve za sta imas fiskalni racun

selam, pomozbog, alahimanet
Demonijak
Posts: 343
Joined: 14/03/2017 20:01

#75 Re: Procjena štete na automobilu

Post by Demonijak »

nivla wrote: 15/07/2020 18:33 ja sam ti u svom prvom odgovoru napisao sve sto te trebalo interesovati, a onda smo svi zajedno na temi poceli razglabati sta bi bilo kad bi bilo, gdje sam ja rekao da ce ti isplatiti neki iznos, isao na spekulaciju zato sto se tako ponasaju osiguranja
ti se sad ponasas kao da je sta smo mi napisali, a van je mog prvog odgovora na ovoj temi, jako bitno i kao da smo ti vec isplatili stetu
nadalje otvorio si temu iako ista vec postoji i zove se naplata osiguranja, valjda si to uradio samo iz razloga jer bas samo ti imas kola sa alu sasijom i sve oko naplate osiguranja sto si mogao saznati na toj temi nije dovoljno jer nije za alu sasije
dalje si se upustio u raspravu oko vrijednosti stete, a vec imas osobu u porodici koja navodno odlicno razumije velicinu stete, to ne vjerujes starom? pa te interesuje misljenje osoba sa foruma koje moze i uopste ne mora biti relevantno
evo ja ti pisao na osnovu iskustva sta ti je raditi i to ti je mjerodavno, kolko ces dobiti isplate zavisi od toga sta ti zapravo zelis: popraviti i da ti ostane para, ili popraviti a da osiguranje pokrije sve za sta imas fiskalni racun

selam, pomozbog, alahimanet
Apsolutno nisam trazio misljenje, jer misljenje ima svaka budala, trazio sam savjet a savjet moze dati samo osoba koja je imala slicnog iskustva, a sad da ja tebi objasnjavam odnose mog oca i mene na nekom forumu, van pameti... Tvoj prvi post je :thumbup: na cemu sam ti se zahvalio.
Post Reply