Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#1 Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Post by esso_sa »

Mozda je i bilo, ali mi je lakse otvoriti temu :mrgreen:

Moze li neko (ko zna :mrgreen: ) ukratko da napise smjernice sta je potrebno za izvoz vozila koje je registrovano u BiH u EU zemlju ?
Vozilo ima saobracajnu, servisnu knjigu, imat ce naravno i odjavu i kupoprodajni ugovor, ima i originalni CoC certifikat koji potvrdjuje da je vozilo po EU standardima.
Treba li jos nesto pored pomenutih papira ?
Ili da me uputite na neku pouzdanu firmu koja radi ove stvari, pozeljno i transportom, spedicijom gdje bi mogao zavrsiti sve na jednom mjestu po sistemu da im dam papire, platim uslugu i oni sve dalje zavrse i dopreme vozilo do kupca u EU ? Izvozio bi se motocikl, tako da moze i u kombi :mrgreen:
AKK
Posts: 459
Joined: 09/12/2019 20:00

#2 Re: Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Post by AKK »

Koji je to automobil? Za koju zemlju se radi?
User avatar
animals
Posts: 21500
Joined: 19/04/2013 22:13

#3 Re: Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Post by animals »

Auto se zove Bosko..
i sad ce da krene proizvodnja :D
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#4 Re: Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Post by esso_sa »

AKK wrote: 17/01/2020 15:53 Koji je to automobil? Za koju zemlju se radi?
Motocikl je, nije auto. Proizveden u EU (BMW - Njemacka), a izvozio bi se u Austriju
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#5 Re: Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Post by Maraschino »

esso_sa wrote: 17/01/2020 16:06
AKK wrote: 17/01/2020 15:53 Koji je to automobil? Za koju zemlju se radi?
Motocikl je, nije auto. Proizveden je u EU. A izvozio bi se u Austriju
Sve informacije dobit ces na carini Austrije.Oni ce ti sve reci sta treba i koja je procedura.

Ne ide to bas tako, natovari u kombi i istovari. Ima tu dobre procedure.
Uvoz auta iz Njemacke u Austriju ima svoju proceduru a da ne pricamo iz BiH. Ne mora znaciti da je komplikovano ali valja sve zavrsiti.
esso_sa
Posts: 1667
Joined: 29/10/2005 16:20
Location: U 'Namu

#6 Re: Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Post by esso_sa »

Maraschino wrote: 17/01/2020 16:10
esso_sa wrote: 17/01/2020 16:06
AKK wrote: 17/01/2020 15:53 Koji je to automobil? Za koju zemlju se radi?
Motocikl je, nije auto. Proizveden je u EU. A izvozio bi se u Austriju
Sve informacije dobit ces na carini Austrije.Oni ce ti sve reci sta treba i koja je procedura.

Ne ide to bas tako, natovari u kombi i istovari. Ima tu dobre procedure.
Uvoz auta iz Njemacke u Austriju ima svoju proceduru a da ne pricamo iz BiH. Ne mora znaciti da je komplikovano ali valja sve zavrsiti.
Znam da ne ide utovar-istovar, zato i pitam za savjet ili preporuku neke firme koja se bavi ovim poslovima...
A posto kazes da ima tu dobre procedure, pretpostavljam da znas otprilike koja je to, pa ne bi bilo lose da podijelis
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#7 Re: Izvoz vozila iz BiH u EU zemlju

Post by Maraschino »

esso_sa wrote: 17/01/2020 16:15

Znam da ne ide utovar-istovar, zato i pitam za savjet ili preporuku neke firme koja se bavi ovim poslovima...
A posto kazes da ima tu dobre procedure, pretpostavljam da znas otprilike koja je to, pa ne bi bilo lose da podijelis
Jednom sam uvozio auto unutar EU i procedure su uobicajene(odjava auta, osiguranje na 15 dana privremene tablice, ulazak u zemlju pa prijava auta za carinjenje, izlazi cikica iz carine i procjenjuje auto, popunjava sve druge papire, placas, dobijas odobrenje na osnovu kojega podnosis zahtjev za tablice i vl.papire uz auto).

Najbolje ti je ako imas koga u AT da se raspita ili da udje na njihovu stranicu pod ''uvoz'' i tamo sve stoji.
Post Reply