Nove kamere/radari u Sarajevu

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
Blue n0 3
Posts: 6
Joined: 16/10/2011 16:05

#1 Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Blue n0 3 »

Pozdrav,

Zna li neko nesto o ovim novim radarima u Sarajevu? Da li su vec aktivni? Na Klixu nisam nasao nikakvu vijest o tome.
http://izdvojeno.ba/ekskluzivno-gdje-su ... oz-crveno/
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#2 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by mk ultra »

Ocigledno se ne vozas tim pravcima gdje su navodno postavljeni radari tako da ti informacija ne treba :mrgreen:
Stacionarni na semaforima su uvijek i hvatali crveno svjetlo... Jednom pala kolona svatova
condy
Posts: 7814
Joined: 22/09/2011 14:34

#3 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by condy »

mk ultra wrote:Ocigledno se ne vozas tim pravcima gdje su navodno postavljeni radari tako da ti informacija ne treba :mrgreen:
Stacionarni na semaforima su uvijek i hvatali crveno svjetlo... Jednom pala kolona svatova
:mrgreen:
User avatar
mayab
Posts: 27188
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#4 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by mayab »

Radari se nalaze u ovim ulicama:

Ulica Džemala Bijedića, ispod Stupske petlje, pravac Ilidža
Ulica Džemala Bijedića, ispod Stupske petlje, pravac prema Centru

Ulica Bulevar Meše Selimovića, pravac Ilidža-Centar (raskrsnica kod studentskih domova)
Ulica Bulevar Meše Selimovića, pravac Centar-Ilidža (raskrsnica kod studentskih domova)

Bulevar Meše Selimovića, pravac Centar – Ilidža, kod RTV doma

Bulevar Meše Selimovića, pravac Ilidža – Centar, Otoka

Ulica Zmaja od Bosne, pravac Centar-Ilidža (raskrsnica Socijalno)

Ulica Zmaja od Bosne, pravac Ilidža – Centar, kod ekonomske škole

Ulica Zmaja od Bosne, pravac Centar – Ilidža, kod kampusa

Ulica Terezija, pravac prema Skenderiji
Raskrsnica ulica Zvornička-T.Osman paše (kod stadiona Grbavica)

Ulica Kurta Schorka, Dobrinja

Brza cesta u Blažuju, skretanje za Vlakovo
Brza cesta Mostarsko raskršće-Ilidža, kod skretanja na M-17 za Ilidžu

M-5 Rakovica (kod OŠ)
M-5 Gladno polje
M-17 Binježevo

A-1 Visoko-Sarajevo, Malešići
Ovih crvenih još nema, moguce da su u planu, ako sam sta pogrijesio neka neko ispravi
User avatar
Dosadno mii
Posts: 2540
Joined: 16/06/2014 20:33

#5 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Dosadno mii »

Ovo prvo sto si pocrvenio nema 100% stalno tu voze preko 70
Blue n0 3
Posts: 6
Joined: 16/10/2011 16:05

#6 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Blue n0 3 »

Zato i pitam. To je danasnja vijest da ce biti i ovi radari koji su oznaceni crvenom bojom, tj. 8 novih radara.
Naslovnica
Posts: 27932
Joined: 20/03/2013 15:38

#7 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Naslovnica »

Neka vala stave i tamo kod skretanja za Osjek/Blažuj iza Aqua-e na brzoj cesti, da ne moram razmišljati ima li kerova ili ne i da vozim besmislenih 60.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#8 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by amar1994 »

Naslovnica wrote:Neka vala stave i tamo kod skretanja za Osjek/Blažuj iza Aqua-e na brzoj cesti, da ne moram razmišljati ima li kerova ili ne i da vozim besmislenih 60.
:thumbup:

ja bi predlozio da smanje na glavnoj na 40 , a na ap na 80 8-) , naredio bi i crtanje punih linija svuda osim na raskrsnicama :)
milojicabrzi
Posts: 1730
Joined: 18/11/2009 12:43

#9 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by milojicabrzi »

Ja danas baš gledao u Neđarićima kod Studentskih domova, nema ni u jednom pravcu kućišta sa slikačem, nema ni na Stupskoj petlji iz pravca Ilidža-Grad, moguće je da je tek planirano, ali za sada kućišta nema...
User avatar
nepass1
Posts: 9710
Joined: 06/07/2017 07:35

#10 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by nepass1 »

I koliko ce se sad moci voziti, ja cim imam uslove vozim 70. Ili bas da se sad nigdje ne prelazi 60?
adis204
Posts: 257
Joined: 15/06/2012 19:21

#11 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by adis204 »

Samo nek vrate onaj iz 2004. u Titovoj što je neko vrijeme bio na lijevoj strani, smeđi totem, medju prvim. Pošto je pregorio od posla, ubrzo je demontiran. Tako danas već 15 godina imamo priliku s djecom gledati driftanje i 402ojku na dionici do BBI.
User avatar
vješalica
Posts: 10114
Joined: 02/04/2010 19:12

#12 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by vješalica »

Ma nek svaki semafor pokriju da ne bi glavusine volovske se pravili najmudriji
Ovo je kulturno bez peglaže ubjedjivanja rasprava svadja i slicno
Slika,nalog obavijest i kucna adresa
Pa čači divljaj
Ili ko onaj junoš hoće da prijavi policajca jer nije nosio šapku i cuclo cigaru a sve zbog toga što mu je mandrkno kaznu
I ceste nekim kamerama sofisticiranim treba pokriti da snimaju budalašćine i slati na adresu naloge
Ne ugrožava samo brza voznja i crveno saobrćaj
Ima tu još retardiranih prekršaja
User avatar
Qler
Posts: 23607
Joined: 18/10/2004 14:49
Location: Sarajevo

#13 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Qler »

Mene sad nervira sto svi voze po 40 - 50 km/h... ja sa 60 izgledam ko Schumahher u najboljim danima. Neki dan sam bukvalno slalom izmedju auta, nisam presao 60km/h i to bas prolazim pored svih, zena mislila idem 100 :) debili samo guzve tako prave bezveze fataju sve semafore na crveno...
User avatar
nivla
Posts: 4286
Joined: 12/01/2008 23:44

#14 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by nivla »

Qler wrote:Mene sad nervira sto svi voze po 40 - 50 km/h... ja sa 60 izgledam ko Schumahher u najboljim danima. Neki dan sam bukvalno slalom izmedju auta, nisam presao 60km/h i to bas prolazim pored svih, zena mislila idem 100 :) debili samo guzve tako prave bezveze fataju sve semafore na crveno...
kad ga na petlji prikoce na 40, tacno covjek pozeli da radar slika kad se vozi presporo
inace se u posljednje vrijeme vozaci maksimalno trude da voze 30km/h po gradu i kad nema nikog kilometar ispred
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#15 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by bitanga_sa_otesa »

Qler wrote:Mene sad nervira sto svi voze po 40 - 50 km/h... ja sa 60 izgledam ko Schumahher u najboljim danima. Neki dan sam bukvalno slalom izmedju auta, nisam presao 60km/h i to bas prolazim pored svih, zena mislila idem 100 :) debili samo guzve tako prave bezveze fataju sve semafore na crveno...
malo je tih sto dostignu 50... 35-45 se vozi kad nema guzve....uredno rasporedjeni debilkosi u svim trakama...
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#16 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Optimist »

@Qler

Tako sam i ja jucer izgledao u tudjim ocima a bio sam na skuteru. Bas nigdje nisam presao 65. Tacno slalom izmedju auta pravio i imao sam utisak kao da letim u odnosu na njih. :lol:

Debilizam
Me_again
Posts: 2396
Joined: 08/02/2016 20:34

#17 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Me_again »

Optimist wrote:@Qler

Tako sam i ja jucer izgledao u tudjim ocima a bio sam na skuteru. Bas nigdje nisam presao 65. Tacno slalom izmedju auta pravio i imao sam utisak kao da letim u odnosu na njih. :lol:

Debilizam
Sta vozas ;-)
User avatar
Optimist
Posts: 13658
Joined: 08/02/2010 19:01
Location: Sarajevo

#18 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Optimist »

Piaggio NRG, 50ccm :)
User avatar
nepass1
Posts: 9710
Joined: 06/07/2017 07:35

#19 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by nepass1 »

Qler wrote:Mene sad nervira sto svi voze po 40 - 50 km/h... ja sa 60 izgledam ko Schumahher u najboljim danima. Neki dan sam bukvalno slalom izmedju auta, nisam presao 60km/h i to bas prolazim pored svih, zena mislila idem 100 :) debili samo guzve tako prave bezveze fataju sve semafore na crveno...
E zena najgora, kaze samo ti divljas. Ja 55 max ali reklo bi se da stoju vozim
Wind
Posts: 1429
Joined: 31/10/2008 22:28

#20 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by Wind »

Raskrsnica ulica Zvornička-T.Osman paše (kod stadiona Grbavica)

Ovaj je postavljen.
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#21 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by mk ultra »

Wind wrote:Raskrsnica ulica Zvornička-T.Osman paše (kod stadiona Grbavica)

Ovaj je postavljen.
Smjer hrasno grbavica 60kmh ogranicenje
Smjer grbavica hrasno gdje je radar 50kmh ogranicenje
tempuser
Posts: 17100
Joined: 08/04/2015 10:35

#22 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by tempuser »

Vozim po Sarajevu pune 23 godine i tvrdim da se nikad nije sporije vozilo, a da je bilo opasnije i gore voziti, tako da nema potrebama za dodatnim kamerama, to je samo za otimanje para. Treba zestoko kaznjavati drkamnje mobitela u voznji, nepravila prestrojavanja, nagla ubrzavanja, nedavanje zmigavca, voznja kroz zabranu, nepravilna parkiranja i zaustavljanja, ali zato treba izaci na cestu i raditi, a kamera sama privredjuje dok organi ispunjavaju listice po kladionicama...
User avatar
mali_milojica
Posts: 14185
Joined: 02/09/2012 17:42
Location: Hadis: Govorite istinu,pa makar bila i na vasu stetu.

#23 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by mali_milojica »

@tempuser :thumbup:
Jucer vidim da se radi na postavljanju ispod Stupske petlje pravac Ilidza - Grad
User avatar
nepass1
Posts: 9710
Joined: 06/07/2017 07:35

#24 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by nepass1 »

tempuser wrote:Vozim po Sarajevu pune 23 godine i tvrdim da se nikad nije sporije vozilo, a da je bilo opasnije i gore voziti, tako da nema potrebama za dodatnim kamerama, to je samo za otimanje para. Treba zestoko kaznjavati drkamnje mobitela u voznji, nepravila prestrojavanja, nagla ubrzavanja, nedavanje zmigavca, voznja kroz zabranu, nepravilna parkiranja i zaustavljanja, ali zato treba izaci na cestu i raditi, a kamera sama privredjuje dok organi ispunjavaju listice po kladionicama...
Jes ali onda treba i raditi ovako ti neka kamera zavrsi posao. Jucer stup do sg 38 minuta. Krenuo 8.20 stigao u 8.58. Mislim da nikad sporije nije bilo. Stupska petlja do rtv 16 minuta jbt zivot.
User avatar
mk ultra
Posts: 19528
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#25 Re: Nove kamere/radari u Sarajevu

Post by mk ultra »

sinoc bukvalno prolijećem sa 65kmh desnom :lol:

a nije gužva i može se bez problema voziti 60-70, ali jok, ipak pola od toga :shock:
i onda naprave čep a ispred njih prazno

pa zeleni val ne postoji, ako mislis voziti tako moras ko divljak da se provlacis
Post Reply