ABS ESP fault passat 5+

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#51 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by bitanga_sa_otesa »

dgL_ wrote: Sta ti mislis bitango?
nisam ja placen da mislim,rijesio sam ja uspjesno taj problem na par ovih sto odrzavam :-D
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#52 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by TDK-90 »

dgL_ wrote: Svasta sam vidio, pregledao jako puno i klipova i foruma ali nisam nasao nigdje da je neko imao problem povezanosti paljenja ABSa sa klima uredjajem... Mozes li mi staviti link ako ti nije mrsko?
Evo ovdje slicno , ali na njemackom

Code: Select all

https://www.meinpassat.de/forum/t27556.html

Posto je imam takav auto pretplatio sam se na kojekakve forume :izet:
Svakakvih "nepotrebnih" kvarova imaju ovi pasati. Ja jos nisam rijesio slucaj trzanja prilikom kretanja ako je auto prethodno pokislo- zivim s tim :sad:

Pregledaj sve kablove na svim tockovima, meni su mijenjali kocnice i uspjeli -slucajno prednji lijevi senzor(fabricki nije pricvrscen sarafom :!: ) - malo pomjeriti i dijagnostika pokazuje kabal u prekidu . Srecom poznanik je imao slican problem i da prijedlog da se provjeri je li senzor dovoljno ubacen u njegovo mjesto :wink:
dgL_
Posts: 3042
Joined: 25/09/2014 22:39

#53 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote: Sta ti mislis bitango?
nisam ja placen da mislim,rijesio sam ja uspjesno taj problem na par ovih sto odrzavam :-D
Stabmislis da li je do ABS pumpe.. Nasao sam polovnu sa istim oznakama kap kod mene... Ali kako mogu znati da je do nje... Kako da je testiram??
dgL_
Posts: 3042
Joined: 25/09/2014 22:39

#54 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by dgL_ »

TDK-90 wrote:
dgL_ wrote: Svasta sam vidio, pregledao jako puno i klipova i foruma ali nisam nasao nigdje da je neko imao problem povezanosti paljenja ABSa sa klima uredjajem... Mozes li mi staviti link ako ti nije mrsko?
Evo ovdje slicno , ali na njemackom

Code: Select all

https://www.meinpassat.de/forum/t27556.html

Posto je imam takav auto pretplatio sam se na kojekakve forume :izet:
Svakakvih "nepotrebnih" kvarova imaju ovi pasati. Ja jos nisam rijesio slucaj trzanja prilikom kretanja ako je auto prethodno pokislo- zivim s tim :sad:

Pregledaj sve kablove na svim tockovima, meni su mijenjali kocnice i uspjeli -slucajno prednji lijevi senzor(fabricki nije pricvrscen sarafom :!: ) - malo pomjeriti i dijagnostika pokazuje kabal u prekidu . Srecom poznanik je imao slican problem i da prijedlog da se provjeri je li senzor dovoljno ubacen u njegovo mjesto :wink:
Ne mogu da otvorim link ovaj... Sta su pisali?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#55 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by bitanga_sa_otesa »

dgL_ wrote: Stabmislis da li je do ABS pumpe.. Nasao sam polovnu sa istim oznakama kap kod mene... Ali kako mogu znati da je do nje... Kako da je testiram??
nemam pojma za pumpu,mislio sam da pitas za ovu vodu sto curi u kabinu ...
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#56 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by Ommadawn »

dgL_ wrote:
bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote: Sta ti mislis bitango?
nisam ja placen da mislim,rijesio sam ja uspjesno taj problem na par ovih sto odrzavam :-D
Stabmislis da li je do ABS pumpe.. Nasao sam polovnu sa istim oznakama kap kod mene... Ali kako mogu znati da je do nje... Kako da je testiram??
Otiđi u ovlašten VW-servis i uradi dijagnostiku.
NediM17
Posts: 21780
Joined: 05/11/2009 11:49

#57 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by NediM17 »

https://www.youtube.com/watch?v=-7mbtjSgcZU
Ta polovna je isto smece ko i tvoja. Bolje ti je nadji kakvog dobrog elektronicara da prelemi te hladne lemove na stampanoj ploci.
Evo nekog struĆnjaka sto radi reparaciju.
https://www.olx.ba/artikal/9032462/popr ... bs-modula/
Evo i u Hr.
http://www.auto-elektronika.com.hr/VWAudi.html
Samo malo proburgijati po internetu.
Evo i u Srbiji.
http://www.ecuservis.rs/index.html
dgL_
Posts: 3042
Joined: 25/09/2014 22:39

#58 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by dgL_ »

NediM17 wrote:https://www.youtube.com/watch?v=-7mbtjSgcZU
Ta polovna je isto smece ko i tvoja. Bolje ti je nadji kakvog dobrog elektronicara da prelemi te hladne lemove na stampanoj ploci.
Evo nekog struĆnjaka sto radi reparaciju.
https://www.olx.ba/artikal/9032462/popr ... bs-modula/
Evo i u Hr.
http://www.auto-elektronika.com.hr/VWAudi.html
Samo malo proburgijati po internetu.
Evo i u Srbiji.
http://www.ecuservis.rs/index.html
Dijagnostika kaze yaw rate ali nije... Dijagnostika u ovom slucaju ne pomaze... Kako da ispitam da li je pumpa??
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#59 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by Ommadawn »

Promijeni abs senzore pa ako i dalje svijetli - pumpa je.
dgL_
Posts: 3042
Joined: 25/09/2014 22:39

#60 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by dgL_ »

bitanga_sa_otesa wrote:
dgL_ wrote: Stabmislis da li je do ABS pumpe.. Nasao sam polovnu sa istim oznakama kap kod mene... Ali kako mogu znati da je do nje... Kako da je testiram??
nemam pojma za pumpu,mislio sam da pitas za ovu vodu sto curi u kabinu ...
Nemam probl. Sa vodom .. Sve je suho... Pisao sam vec o problemu.. Kako mogu ispitati Abs pumpu?
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37290
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#61 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by bitanga_sa_otesa »

dgL_ wrote: Nemam probl. Sa vodom .. Sve je suho... Pisao sam vec o problemu.. Kako mogu ispitati Abs pumpu?
pa u nekom servisu vjerovatno,ili stavis novu i znas da je ispravna :thumbup:
NediM17
Posts: 21780
Joined: 05/11/2009 11:49

#62 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by NediM17 »

dgL_ wrote:Drustvo,

Passat 5+ povremeno pali lampice ABS i ESP u toku voznje... Prilikom gasenja i ponovo paljenja resetuje greske... Nema pravila kada ce se upaliti... Dakle nekad vozim 10 min nekad sat, nekad kad vozim 20 km/h nekad 100 km/h nekad zatrza kad se upale, nekad ne zatrza... Jedino sto sam primjetio je da se NIKAD ne upali kada mi je Climatronoc OFF... Tad mogu voziti koliko hocu nece se upaliti lampice... Dakle samo pri upaljenom climatronicu (neovisno jel upaljena klima ili samo puhanje) sto mi nema apsolutno nikakve logike ali je tako...
Sinoc sam po onoj kisici priblizavajuci se semaforu lagano pritisnuo kocnicu a ABS mi se aktivirao par puta (kocenje je bilo toliko lagano da sumnjam da su tockovi proklizali) nakon toga lampice obije su se upalile i auto je kocio sam od sebe... Dakle iubacim iz brzine ne diram kocnicu a auto sam koci... Stanem, opet ugasim i upalim auto i sve poslije toga normalno bilo...

Zanima.me jel imo neko slicna iskustva, da li moze brljavit neki od ABS senzora na tockovima ili kad je otisao senzor Greska ABSa uvijek ostaje upaljena? Svakako idem majstoru ali eto zanima me ako je neko imao iskustva da podijeli.

Hvala
Ma senzori ne mogu praviti ovakva sranja. Ok, senzor neispravan, svijetli lampica, ABS ne radi ali ne pravi ovakva sranja, cuj auto sam koci ( radarska podrska kocenju :lol: ). I sad vidim datum ovog tvog posta pa ti se skoro godinu jebes s ovim. Nije ni auto za svakog ili si se nadao da ces nekog usreciti da se on s tim zajebava. Ti hoces da ti forum rijesi problem. Ljudi su ti dali hintove, nista se samo nece rijesiti, jedino majstor to rjesava. Naravno, to sve kosta. Ti stari grobovi su rupa bez dna, ali jbg. valja voziti "pasonju", djes u Daciu sjesti.
dgL_
Posts: 3042
Joined: 25/09/2014 22:39

#63 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by dgL_ »

Ok. Hvala svima.
User avatar
basicm
Posts: 10539
Joined: 16/01/2012 21:38

#64 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by basicm »

Ima li taj passat senzor pozicije volana?
I zasto mislis da nije senzor pokreta, jesi siguran da radi?
dgL_
Posts: 3042
Joined: 25/09/2014 22:39

#65 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by dgL_ »

basicm wrote:Ima li taj passat senzor pozicije volana?
I zasto mislis da nije senzor pokreta, jesi siguran da radi?
Nema ispod volana nista.. Skidao je elektricar prvo je mislio da je tu yaw rate kao na borama, cetvorkama itd.. Ali nije nema nikakav senzor ispod volana vezan za esp...

Siguran sam, jer sam testirao na drugom passatu i nije javljao greske...

Edit. Sutra idem elektricaru opet... Vise ne znas ni cija je sta bransa... Jbem i abs i esp i ko ih izmisli sve skupa!
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#66 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by Ommadawn »

Ne znam kakav si s engleskim jezikom ali nije zgoreg da pročitaš malo:
https://www.yourmechanic.com/article/sy ... ate-sensor

I da ipak pronađeš stručno lice - kreni od ovlaštenog servisa.
User avatar
basicm
Posts: 10539
Joined: 16/01/2012 21:38

#67 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by basicm »

Ne znam kako moze da nema senzor pozicije volana?
Nesto sto bi se moglo zvati G85 kod vw.
User avatar
TDK-90
Posts: 1211
Joined: 26/02/2012 12:15

#68 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by TDK-90 »

dgL_ wrote: Ne mogu da otvorim link ovaj... Sta su pisali?
Nije to direktan link , moras ga kopirati i otvoriti u drugom prozoru.

Pa onaj sto je otvorio topic kaze da ima problema sa paljenjem ABS ESP i uocio neku povezanost sa Climatronic.
Nekada kada ugasi i upali auto problem nestane na kratko vrijeme. :?

Onaj neki 3 post, imao slican problem i auto samo kocilo 10 min. bez da on drzi kocnicu....spominje neku "predpumpu" koja nabija pritisak u kocnice i tako koci .... nisam bas 100 % razumio.

Niko nije rijesio problem od ovih Nijemaca... dijagnostika ovo, dijagnostika ono. Glavna elektronika i jeste i nije ABS elektronika i jeste i nije , ABS pumpa i jeste i nije- Tako pisu :-?
User avatar
basicm
Posts: 10539
Joined: 16/01/2012 21:38

#69 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by basicm »

Moze biti da je u pitanju CAN protokol, ali budi 100% siguran da su svi dijelovi esp-a ispravni pa onda kreni u istragu ovoga, a to ce biti malo teze. Mozda drugi climatronic set.
User avatar
amar1994
Posts: 28546
Joined: 11/01/2015 12:22
Location: Neđeljišta

#70 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by amar1994 »

https://www.porschesarajevo.ba/

imaju sve nacrtano i objasnjeno kako i sta da ispitaju/ispituju,za pola toga privatni majstori nemaju pristupa..fino ostavis pare i nek procsljaju sve,barem se imas kome zalit ako nesto sjebu ;-) ,nece ti bit Đaba/jeftino..bolje je i to nego da mijenjas dio po dio,a nisu ni polovni jeftini..
User avatar
konektovan
Posts: 40822
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#71 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by konektovan »

Najbolja i najjeftinija opcija je olx.ba, sve ostalo je trošenje zivaca i novaca... :mrgreen:
Throttle
Posts: 13046
Joined: 10/06/2016 12:35

#72 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by Throttle »

Pa većina ih je tamo s kvarovima :lol:
User avatar
konektovan
Posts: 40822
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#73 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by konektovan »

Throttle wrote:Pa većina ih je tamo s kvarovima :lol:
Ali uvijek ima dovoljno levata da kupi takav auto.. :wink: :mrgreen:
Throttle
Posts: 13046
Joined: 10/06/2016 12:35

#74 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by Throttle »

To levat je diskutabilno, vidis da recimo ovo na passatima nekad radi nekad ne :mrgreen:
User avatar
konektovan
Posts: 40822
Joined: 19/01/2015 19:12
Location: Mahala
Vozim: Francusku kantu

#75 Re: ABS ESP fault passat 5+

Post by konektovan »

Throttle wrote:To levat je diskutabilno, vidis da recimo ovo na passatima nekad radi nekad ne :mrgreen:
Nekome je bitno da je vw, hebo lampice,... :mrgreen:
Post Reply