Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
JohnnyS
Posts: 13650
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#10176 Re: Crna hronika BH cesta

Post by JohnnyS »

vjeshalica wrote: 25/09/2022 14:30 Kako saznajemo u alkoholiziranom stanju su se utrkivali M. P. u vozilu BMW X5 i M. D u Mercedesu kojem je izmjereno 2,5 promila alkohola u krvi.
Smrtno je stradao hercegovački biznismen Mate Primorac iz Čitluka koji je upravljao vozilom BMW-om, a koji se tom prilikom s prijateljem vraćao s jednog krštenja.


https://www.klix.ba/vijesti/crna-hronik ... /220925055

Kad god pročitam riječ biznismen osjetim gađenje. Ne znam ima li ijedan pošteni biznismen u nas
User avatar
oldtajmer
Posts: 5041
Joined: 13/04/2013 09:43
Location: Royston Vasey

#10177 Re: Crna hronika BH cesta

Post by oldtajmer »

kad vidis ovo tacno ti dodje da nikada sa porodicom ne krenes autom na put kroz bosnu,vec samo bus,voz i sl ,zbog jebenih idiota nestane cijela porodica u sekundi
koliko je bilo samo ovakvih nesreca i sve sto se desi je da ostane tek vijest u crnoj hronici
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10178 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 25/09/2022 14:34
Naslovnica wrote: 25/09/2022 14:32

OK jarane, važi, milja i po za oduzimanje prednosti.
ALI SVIMA PODJEDNAKO!
Nema gledanja kroz prste, babinih sinova, Šmrkova i Vanessica, šestaka i osmaka, tamnih stakala i kurčevitih bruda.
Svima podjednako.
A ne da @kurty stalno zaustavljaju jer vozi bijelog kedija, a da okreću glave od crnih iksšestica i sl.
Tacno, ali uzroci su duboki zasto ne gledaju. Jedni jer su involvirani u bezakonje, a opet drugi jer se boje za posao. Isti ti tajkuni da su zaustavljeni i hladili se 12h neki bi ostao bez posla zbog popisanog naloga, kao sto su momka u Tuzli davili jer je sa pravom posro se na muza od Tuziteljice ili koji vec kurac. Valja proci kroz to sve...
Droljessa se javno falila pozivima za ponovnu edukaciju o saobracajnim propisima jer je duhanila vozacku...sta reci...bile su sankcije ali za nju nedovoljne.
Znači imamo policiju koja, u nekim slučajevima neće, a u nekim slučajevima hoće ali neko odozgo im ne dozvoljava da obavljaju svoji službu časno i po zakonu?
Opet ponavljam, nisu u pitanju ograničenja brzine i kazne, problem koji mi imamo je mnogo kompleksniji.
Pored toga, izvjesnost plaćanja kazne kod nas ne postoji.
Debili imaju 200k kazni i šta?
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#10179 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 14:52
vjeshalica wrote: 25/09/2022 14:34

Tacno, ali uzroci su duboki zasto ne gledaju. Jedni jer su involvirani u bezakonje, a opet drugi jer se boje za posao. Isti ti tajkuni da su zaustavljeni i hladili se 12h neki bi ostao bez posla zbog popisanog naloga, kao sto su momka u Tuzli davili jer je sa pravom posro se na muza od Tuziteljice ili koji vec kurac. Valja proci kroz to sve...
Droljessa se javno falila pozivima za ponovnu edukaciju o saobracajnim propisima jer je duhanila vozacku...sta reci...bile su sankcije ali za nju nedovoljne.
Znači imamo policiju koja, u nekim slučajevima neće, a u nekim slučajevima hoće ali neko odozgo im ne dozvoljava da obavljaju svoji službu časno i po zakonu?
Opet ponavljam, nisu u pitanju ograničenja brzine i kazne, problem koji mi imamo je mnogo kompleksniji.
Pored toga, izvjesnost plaćanja kazne kod nas ne postoji.
Debili imaju 200k kazni i šta?
da ih je iko zaustavio a kamoli alkotestiro, sta ti mislis bil to smio uraditi bizMIŠmenu? ukljuci mozak
laik1981
Posts: 13008
Joined: 05/12/2012 13:04

#10180 Re: Crna hronika BH cesta

Post by laik1981 »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 14:37 Dakle, polako nadolazimo na to da nikakva ograničenja brzine ili povećanje kazni neće spriječiti debile da rade ovo što rade...
Povecanje kazni bi uticalo na dobar dio tih debila, al ne neko simbolicno povecanje vec bas radikalno.. Uticacalo bi generalno i na saobracajnu kulturu, pa onaj debil sto je nepropisno parkirao zbog dzume nece vise govoriti "ne moze on pisati koliko ja mogu platiti".. Samo deranjem po dzepu se ovdje moze napraviti kakav takav rezultat.. Ove teze saobracajne prekrsaje ne treba karakterisati kao prekrsaj vec kao krivicno djelo.. Mijenjati zakone i natjerati drotove da rade kako treba..

Da se razumijemo, ovdje samo iznosimo svoja misljenja.. Svjestan sam ja da se nista nece promijeniti, niti ce se ko i pocesati radi ove i slicnih tragedija..
Last edited by laik1981 on 25/09/2022 14:59, edited 1 time in total.
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10181 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

@vjeshalica , moj mozak je uključen.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#10182 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Spit_fire »

Ma nema sta budala pune ulice, maloprije prije hadzica ide kamion iz suprotnog smjera i priso mi pravo blizu cca 30 metara kad lola iza mene u golfu 7 da me pretkne ja na sirenu govorim sam sebi NE NE NE...noge mi se odsjekle reko pogide levat...kad se uspjese vratit nekako iza mene..nez ni sam kako. Btw vozio sam preko 80, al malo je to za Sumahera ne moze on cekat

Toliko se syebo da je maltene osto stajat na sred ulice..
Last edited by Spit_fire on 25/09/2022 15:03, edited 2 times in total.
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10183 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

laik1981 wrote: 25/09/2022 14:58
Naslovnica wrote: 25/09/2022 14:37 Dakle, polako nadolazimo na to da nikakva ograničenja brzine ili povećanje kazni neće spriječiti debile da rade ovo što rade...
Povecanje kazni bi uticalo na dobar dio tih debila, al ne neko simbolicno povecanje vec bas radikalno.. Uticacalo bi generalno i na saobracajnu kulturu, pa onaj debil sto je nepropisno parkirao zbog dzume nece vise govoriti "ne moze on pisati koliko ja mogu platiti".. Samo deranjem po dzepu se ovdje moze napraviti kakav takav rezultat.. Ove teze saobracajne prekrsaje ne treba karakterisati kao prekrsaj vec kao krivicno djelo.. Mijenjati zakone i natjerati drotove da rade kako treba..

Da se razumijemo, ovdje samo iznosimo svoja misljenja.. Svjestan sam ja da se nista nece promijeniti, niti ce se ko i pocesati radi ove i slicnih tragedija..
Povećane su kazne prethodnim izmjenama zakona, pa nešto ne vidim da je plaho djelovalo.
Drug, nisu u pitanju visine kazni, nego IZVJESNOST KAZNE i izvjesnost izvršenja iste.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#10184 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 14:59 @vjeshalica , moj mozak je uključen.
Izgleda nedovoljno da bi shvatio. Stavi se ti u poziciju tog nekog lika da bizMIŠmenu pokusava napisati nalog i kasnije pokusa govna. Nece to niko. Svako od nas je sebi skrojio kapu ovakvu. Nece ljudi da priznaju vec za greske okrivljuju druge. Te bizMIŠmene je neko napravio, ko li Boze dragi?
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10185 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Spit_fire wrote: 25/09/2022 15:01 Ma nema sta budala pune ulice, maloprije prije hadzica ide kamion iz suprotnog smjera i priso mi pravo blizu cca 30 metara kad lola iza mene u golfu 7 da me pretkne ja na sirenu govorim sam sebi NE NE NE...noge mi se odsjekle reko pogide levat...kad se uspjese vratit nekako iza mene..

Toliko se syebo da je maltene osto stajat na sred ulice..
Možda je čovjek htio da se samoubije ba?!
Ti se više prepao od njega...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#10186 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Spit_fire »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:04
Spit_fire wrote: 25/09/2022 15:01 Ma nema sta budala pune ulice, maloprije prije hadzica ide kamion iz suprotnog smjera i priso mi pravo blizu cca 30 metara kad lola iza mene u golfu 7 da me pretkne ja na sirenu govorim sam sebi NE NE NE...noge mi se odsjekle reko pogide levat...kad se uspjese vratit nekako iza mene..

Toliko se syebo da je maltene osto stajat na sred ulice..
Možda je čovjek htio da se samoubije ba?!
Ti se više prepao od njega...
Ma brate sokiro se vidim ide kamion pogledam u retrovizor kad vidim lola kreno :shock: nisam mogo vjerovat

Sumnjam, kazem ti toliko se syebo da je stao ma sred magistrale
User avatar
_BataZiv_0809
Nindža revizor
Posts: 66195
Joined: 09/05/2013 13:56
Location: ...da ti pricam prstima..kad padne haljina...
Vozim: Lancia na servisu

#10187 Re: Crna hronika BH cesta

Post by _BataZiv_0809 »

vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:02
Naslovnica wrote: 25/09/2022 14:59 @vjeshalica , moj mozak je uključen.
Izgleda nedovoljno da bi shvatio. Stavi se ti u poziciju tog nekog lika da bizMIŠmenu pokusava napisati nalog i kasnije pokusa govna. Nece to niko. Svako od nas je sebi skrojio kapu ovakvu. Nece ljudi da priznaju vec za greske okrivljuju druge. Te bizMIŠmene je neko napravio, ko li Boze dragi?
Kao i tu policiju
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#10188 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

_BataZiv_0809 wrote: 25/09/2022 15:08
vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:02

Izgleda nedovoljno da bi shvatio. Stavi se ti u poziciju tog nekog lika da bizMIŠmenu pokusava napisati nalog i kasnije pokusa govna. Nece to niko. Svako od nas je sebi skrojio kapu ovakvu. Nece ljudi da priznaju vec za greske okrivljuju druge. Te bizMIŠmene je neko napravio, ko li Boze dragi?
Kao i tu policiju
Ovi clanovi HDZa izmedju ostalog, kao i SDA, SDS,SNSD itd.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#10189 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:04
Spit_fire wrote: 25/09/2022 15:01 Ma nema sta budala pune ulice, maloprije prije hadzica ide kamion iz suprotnog smjera i priso mi pravo blizu cca 30 metara kad lola iza mene u golfu 7 da me pretkne ja na sirenu govorim sam sebi NE NE NE...noge mi se odsjekle reko pogide levat...kad se uspjese vratit nekako iza mene..

Toliko se syebo da je maltene osto stajat na sred ulice..
Možda je čovjek htio da se samoubije ba?!
Ti se više prepao od njega...
Sto se ne bi prepao, da je lik trehnuo u kamion i on bi fasovao udes kad bi ga tu pokupili...
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10190 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:02
Naslovnica wrote: 25/09/2022 14:59 @vjeshalica , moj mozak je uključen.
Izgleda nedovoljno da bi shvatio. Stavi se ti u poziciju tog nekog lika da bizMIŠmenu pokusava napisati nalog i kasnije pokusa govna. Nece to niko. Svako od nas je sebi skrojio kapu ovakvu. Nece ljudi da priznaju vec za greske okrivljuju druge. Te bizMIŠmene je neko napravio, ko li Boze dragi?
Ja sam shvatio, ali ti nisi, ili ne čitaš. Ili imaš razumjevanja za sirote likove u uniformama koji ne smiju napisati kaznu biznismenu, ali nemaju problem sjediti po cijeli dan u kafiću lokalne pumpe, a onda malo izađu i zajebavaju pošten svijet i @kurty jer vozi kedija.
Nisam nešto pročitao da se plaho bune po medijima kako im je problem zapisati biznismene, možda slabo čitam medije...
Ja sam sve to iznad elaborirao i napisao, potraži iznad pa pročitaj.
Šta očekuješ, da mi bude žao tog lika u uniformi koji me smije napisati kaznu biznismenu?
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10191 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:11
Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:04
Možda je čovjek htio da se samoubije ba?!
Ti se više prepao od njega...
Sto se ne bi prepao, da je lik trehnuo u kamion i on bi fasovao udes kad bi ga tu pokupili...
Vidim ti znaš šta bi se desilo.
:thumbup:
User avatar
Evolution_IV
Posts: 13280
Joined: 29/08/2020 22:58
Location: Tahiti

#10192 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Evolution_IV »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:12
vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:02

Izgleda nedovoljno da bi shvatio. Stavi se ti u poziciju tog nekog lika da bizMIŠmenu pokusava napisati nalog i kasnije pokusa govna. Nece to niko. Svako od nas je sebi skrojio kapu ovakvu. Nece ljudi da priznaju vec za greske okrivljuju druge. Te bizMIŠmene je neko napravio, ko li Boze dragi?
Ja sam shvatio, ali ti nisi, ili ne čitaš. Ili imaš razumjevanja za sirote likove u uniformama koji ne smiju napisati kaznu biznismenu, ali nemaju problem sjediti po cijeli dan u kafiću lokalne pumpe, a onda malo izađu i zajebavaju pošten svijet i @kurty jer vozi kedija.
Nisam nešto pročitao da se plaho bune po medijima kako im je problem zapisati biznismene, možda slabo čitam medije...
Ja sam sve to iznad elaborirao i napisao, potraži iznad pa pročitaj.
Šta očekuješ, da mi bude žao tog lika u uniformi koji me smije napisati kaznu biznismenu?
ja licno znam za slucaj, gdje je covjek(policajac) u okolini Olova zaustavio nekog politicara u pijanom stanju i napisao kaznu, dobio je suspenzije mislim pola godine...jebo ti tu drzavu, poseri je...ne cudi me onda sto ove ne zasutavljaju, jer ovaj ga moze i ubit i ne bit kaznjen ocigledno :-)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#10193 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:12
vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:02

Izgleda nedovoljno da bi shvatio. Stavi se ti u poziciju tog nekog lika da bizMIŠmenu pokusava napisati nalog i kasnije pokusa govna. Nece to niko. Svako od nas je sebi skrojio kapu ovakvu. Nece ljudi da priznaju vec za greske okrivljuju druge. Te bizMIŠmene je neko napravio, ko li Boze dragi?
Ja sam shvatio, ali ti nisi, ili ne čitaš. Ili imaš razumjevanja za sirote likove u uniformama koji ne smiju napisati kaznu biznismenu, ali nemaju problem sjediti po cijeli dan u kafiću lokalne pumpe, a onda malo izađu i zajebavaju pošten svijet i @kurty jer vozi kedija.
Nisam nešto pročitao da se plaho bune po medijima kako im je problem zapisati biznismene, možda slabo čitam medije...
Ja sam sve to iznad elaborirao i napisao, potraži iznad pa pročitaj.
Šta očekuješ, da mi bude žao tog lika u uniformi koji me smije napisati kaznu biznismenu?
Nemam ja razumijevanja isto kao sto nemam za clanove partija koje tvore takve manijake oko sebe. Nije mi zapravo nikoga zao. Svako doprinosti. A ti sto si imao problem sa Caddyem,mogao si ici na sud i obarati nalog. Argument nek bude, ja sam u Caddyu, a ne pises bizMIŠmenu.
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10194 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Spit_fire wrote: 25/09/2022 15:06
Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:04
Možda je čovjek htio da se samoubije ba?!
Ti se više prepao od njega...
Ma brate sokiro se vidim ide kamion pogledam u retrovizor kad vidim lola kreno :shock: nisam mogo vjerovat

Sumnjam, kazem ti toliko se syebo da je stao ma sred magistrale
Šta se imaš sjebavati, ako je krenuo da te pretiče i vidiš da je udes neminovan, gledaj da prikočiš da ne budeš direktni učesnik.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#10195 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:13
vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:11
Sto se ne bi prepao, da je lik trehnuo u kamion i on bi fasovao udes kad bi ga tu pokupili...
Vidim ti znaš šta bi se desilo.
:thumbup:
Ti si jos providio prije mene.
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10196 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

Evolution_IV wrote: 25/09/2022 15:14
Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:12
Ja sam shvatio, ali ti nisi, ili ne čitaš. Ili imaš razumjevanja za sirote likove u uniformama koji ne smiju napisati kaznu biznismenu, ali nemaju problem sjediti po cijeli dan u kafiću lokalne pumpe, a onda malo izađu i zajebavaju pošten svijet i @kurty jer vozi kedija.
Nisam nešto pročitao da se plaho bune po medijima kako im je problem zapisati biznismene, možda slabo čitam medije...
Ja sam sve to iznad elaborirao i napisao, potraži iznad pa pročitaj.
Šta očekuješ, da mi bude žao tog lika u uniformi koji me smije napisati kaznu biznismenu?
ja licno znam za slucaj, gdje je covjek(policajac) u okolini Olova zaustavio nekog politicara u pijanom stanju i napisao kaznu, dobio je suspenzije mislim pola godine...jebo ti tu drzavu, poseri je...ne cudi me onda sto ove ne zasutavljaju, jer ovaj ga moze i ubit i ne bit kaznjen ocigledno :-)
Sve ja to znam, i već sam napisao
Dakle, nije problem u ograničenjima brzine.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17243
Joined: 31/03/2019 14:56

#10197 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

Evolution_IV wrote: 25/09/2022 15:14
ja licno znam za slucaj, gdje je covjek(policajac) u okolini Olova zaustavio nekog politicara u pijanom stanju i napisao kaznu, dobio je suspenzije mislim pola godine...jebo ti tu drzavu, poseri je...ne cudi me onda sto ove ne zasutavljaju, jer ovaj ga moze i ubit i ne bit kaznjen ocigledno :-)
O tome govorim cijelo vrijeme. Kao i o tome da neko iz motiva sto je i sam involviran u nezakonitost cini propuste. Svi bi bili neki generali iza bitke. Oni bi tukli,pisali,jebavali,saketali. Mda kako da ne. Mnogo nerealnosti i laznog predstavljanja sa ciljem nekog suglupog dokazivanja. Bezveze skroz.
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#10198 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Spit_fire »

Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:13
vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:11
Sto se ne bi prepao, da je lik trehnuo u kamion i on bi fasovao udes kad bi ga tu pokupili...
Vidim ti znaš šta bi se desilo.
:thumbup:
Ma ne vjerujem da bi meni nesto bilo, nego jbt dje ce s enecu syebat pogino bi 100% lik, plus sam dojam kamiona na ulici ono... :shock:
Naslovnica
Posts: 27909
Joined: 20/03/2013 15:38

#10199 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Naslovnica »

vjeshalica wrote: 25/09/2022 15:15
Naslovnica wrote: 25/09/2022 15:12
Ja sam shvatio, ali ti nisi, ili ne čitaš. Ili imaš razumjevanja za sirote likove u uniformama koji ne smiju napisati kaznu biznismenu, ali nemaju problem sjediti po cijeli dan u kafiću lokalne pumpe, a onda malo izađu i zajebavaju pošten svijet i @kurty jer vozi kedija.
Nisam nešto pročitao da se plaho bune po medijima kako im je problem zapisati biznismene, možda slabo čitam medije...
Ja sam sve to iznad elaborirao i napisao, potraži iznad pa pročitaj.
Šta očekuješ, da mi bude žao tog lika u uniformi koji me smije napisati kaznu biznismenu?
Nemam ja razumijevanja isto kao sto nemam za clanove partija koje tvore takve manijake oko sebe. Nije mi zapravo nikoga zao. Svako doprinosti. A ti sto si imao problem sa Caddyem,mogao si ici na sud i obarati nalog. Argument nek bude, ja sam u Caddyu, a ne pises bizMIŠmenu.
To je unaprijed izgubljena bitka na sudu, znaš i sama, stipu šuplje.
I opet ponavljam ono što sam već napisao:
Pisati svima podjednako, izvjesnost kazne i izvršenja iste.
Nikakva ograničenja brzine, povećavanja kazni 10 puta, radari ma svakih 100m neće ništa promijeniti.
zposao
Posts: 2585
Joined: 22/03/2019 09:27

#10200 Re: Crna hronika BH cesta

Post by zposao »

irconbih wrote: 25/09/2022 12:36
zposao wrote: 25/09/2022 12:12 Kazne treba odrediti procentual o od iznosa primanja ili još bolje procentualno od vrijednosti auta kojim je prekršaj počinjen.

Nije isto platiti kaznu od 400KM nekome ko vozi Škodu Fabiju 2005 god i onome što vozi X5 2018. god.
Ne bi to ovdje imalo efekta. Jedne prilike se zadesio ispred biroa za zaposljavanje i dolazi lik u Rendzu, bijeli, sva svijetli, sa onim felgama sto se vrte kad stane auto, kao reperi americki, da se prijavi na biro. On zvanicno nema nikakva primanja i dobio bi tako minimalnu kaznu, a vozi tenk od 150 hiljada. Nema lijeka za nase podneblje.
Slažem se.
Pa može se uraditi preko procjene vrijednosti sveukupne imovine. Ili supružnika.

Ima načina kako opeljušiti bahate idiote.

Ako je mlađi i nezaposlen, oglobiti roditelje.

Treba vidjeti kako su to uradile uređenije zemlje.
Post Reply