Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: _BataZiv_0809, anex

Post Reply
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10001 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

vjeshalica wrote: 18/09/2022 11:52
Ako svaku nesrecu analiziras(sa smrtnim ishodom) vrlo lako ce se uociti da je tu uzrok ili pjana glavusa ili bezobrazna glavusa. Uostalom i sam znas i vidis more snimaka po internetu razularenih bahatih idiota kakve vratolomije izvode po cesti. I ne, nije kriva cesta.
bravo :thumbup:
kao sto rekoh u 98% slucajeva je kriv mentalitet
zatucanost,bahatost,glupost,nepismenost,neskolovanost,nerazumijevanje,mogu ja,sta ce on ,jebo pojas,moze na ljetnim ,moze na zimskim ,najgori od svega su ''pravnici'' kojih ovdje na forumu na fali ...zamislite onda sta ih je u real life....
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10002 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Sve je to tacno
Ali i drzavu zaboli neka svar sto je to tako

Oni posalju pjanog lika da vozi kontra smjerom i ubije drugog covjeka na autoputu
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10003 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

pa pisao sam i o tome stotine puta ,svi koji misle da ce im drzava nesto uraditi i pomoci zive u zabludi i ne znaju kako funkcionise ta firma...
tu su da vam gule kozu i nista vise....
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#10004 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ommadawn »

mk ultra wrote: 18/09/2022 12:38 Zato ove drzave gdje se manje gine na putu ulazu u dodatne zastitne ograde, fizicke barijere, znakove itd

Samo smo mi pametni pa je kila mesa bitnija od dvoje osamnestogodisnjaka

U šveckoj samo magistri smiju za volan

Ili sta ce nam uopce ograde na mostovima, nismo budale da padnemo, jel
Ima i u Švedskoj budala, nije da ih nema iako je infrastruktura puteva bolja.
I meni je čovjek izletio na raskrsnici iako sam imao pravo prvenstva - leg’o sam na kočnicu k’o kum na mladu i da nisam okrenuo volan, bio bih rahmetli.
Da se ovdje može “podmazati” policija i da “ima nekog svog u policiji” - vozilo bi se ovdje gore nego na Balkanu.
Nego zavrnulo te za jaja sa svih strana pa poštuj pravila.
Imaju ono svoje zacrtano “nula mrtvih u saobraćaju” pa ganjaju da do toga dođu.
citroen xm
Posts: 17939
Joined: 17/04/2012 22:57

#10005 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

mk ultra wrote: 17/09/2022 21:46
Pa zasto onda imamo najveci broj nesreca u Europi, mozda poslije rusije
Zato što imamo previše debila za volanom.
Zato što nam je u krvi da kršimo zakone.
Zato što zbog težih prekršaja bude adekvatno sankcionisano 2% vozača.
Zato što ako voze auto sa turbinom i mlađe od 10 godina misle da su u supersoničnoj raketi.
Zato što ako voze nešto staro misle da imaju najbezbjednije auto jer je čitavo od gvožđa i da ga usput ne treba održavati jer nema šta da "ode".


Inače je fizički nemoguće da imamo svakih 100 metara policijsku patrolu kako se zbog straha niko ne bi slupao. A da je moguće i da imamo bili bi komentari: Gledaj ih jebli majku što ne daju ljudima živjeti, poredali se da pune budžet.

Na kraju, ceste ne ubijaju. Ceste imaju svoja pravila po kojima se moraš ponašati i neko je ta pravila naznačio znakovima pored puta. Ako bi svi igrali bar približno po pravilima, svi bi kućama stizali živi i zdravi. Problem je što se usljed gore pobrojanih razloga mnogi ne vrate i sa sobom povedu i druge.

JEBAJI GA! :roll:
User avatar
mk ultra
Posts: 19239
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#10006 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mk ultra »

Imas li ogradu na balkonu ili se pouzdas u vlastite sposobnosti 1000%

Iskreno nesto ne vjerujem da su kod nas dramaticno losiji vozaci nego vani
Vise je to tih sitnica na i oko ceste + daleko daleko drugacija saobracajna policija radi koje se i postuju pravila
citroen xm
Posts: 17939
Joined: 17/04/2012 22:57

#10007 Re: Crna hronika BH cesta

Post by citroen xm »

Imam ogradu na balkonu, ali ih znam puno koji nemaju. Nije poželjno, ali ne znam nikoga ko je pao sa balkona.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#10008 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/09/2022 12:40
vjeshalica wrote: 18/09/2022 11:52
Ako svaku nesrecu analiziras(sa smrtnim ishodom) vrlo lako ce se uociti da je tu uzrok ili pjana glavusa ili bezobrazna glavusa. Uostalom i sam znas i vidis more snimaka po internetu razularenih bahatih idiota kakve vratolomije izvode po cesti. I ne, nije kriva cesta.
bravo :thumbup:
kao sto rekoh u 98% slucajeva je kriv mentalitet
zatucanost,bahatost,glupost,nepismenost,neskolovanost,nerazumijevanje,mogu ja,sta ce on ,jebo pojas,moze na ljetnim ,moze na zimskim ,najgori od svega su ''pravnici'' kojih ovdje na forumu na fali ...zamislite onda sta ih je u real life....
Upravo sve pobrojano, ja bi to stavila pod naziv "nasilnistvo u saobracaju". I kad se desi sranje, onda ide Allahanje, predavanje rahmeta i pizdipoljke debilnih glavurdi koje ne daju do sebe prici da im kazes da jedu govna. Naravno nicijoj se smrti ne radujem, ali dopizdilo je koliko-toliko normalnim ljudima sve ovo trpiti,a ne nadzire se kraj.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17007
Joined: 31/03/2019 14:56

#10009 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

mk ultra wrote: 18/09/2022 12:38 Zato ove drzave gdje se manje gine na putu ulazu u dodatne zastitne ograde, fizicke barijere, znakove itd
Kad si vec pomenuo znakove, ja na primjer ne znam koji dodatni znak moras staviti na raskrsnicu kod Careve da stavi do znanja amebi da nema pravo prvenstva prolaza iako ide pravo, vec oni koji idu ulijevo na most. Jedino da ga uvecas 10x i stavis na sred raskrsnice na neki temelj.
Peryton_
Posts: 998
Joined: 04/11/2011 21:23
Location: Tuzla

#10010 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Peryton_ »

Vezano za ovu tragediju u Jablanici, vecina nas je poletila komentarisati kako je momak izlazio od Gojka, medjutim danas sam saznao da je u sustini cisterna isla iz pravca Mostara a skoda iz pravca Jablanice te da je vozac izgubio kontrolu nad vozilom a prije toga zakacio i nesto s desne strane. Klasicno podupravljanje,volan desno pa lijevo i zanosenje u kamion koji je u momentu nesrecu prema vjestaku kretao se 32kmh
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#10011 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Proosvjetni_uhljeb »

Peryton_ wrote: 18/09/2022 18:17 Vezano za ovu tragediju u Jablanici, vecina nas je poletila komentarisati kako je momak izlazio od Gojka, medjutim danas sam saznao da je u sustini cisterna isla iz pravca Mostara a skoda iz pravca Jablanice te da je vozac izgubio kontrolu nad vozilom a prije toga zakacio i nesto s desne strane. Klasicno podupravljanje,volan desno pa lijevo i zanosenje u kamion koji je u momentu nesrecu prema vjestaku kretao se 32kmh
U prvom članku je pisalo da se pretpostavlja da se uključivao od Gojka pa su zato mnogi ovdje isto pretpostavili.

Inače, malo prije ovoga je, ako se ne varam, bilo ograničenje 30 i jaka krivina a ova kod Gojka je isto nezgodna. Stoga sam na tom dijelu ceste povećano oprezan, posebno na mokrom putu.
Proosvjetni_uhljeb
Posts: 521
Joined: 13/09/2022 07:16

#10012 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Proosvjetni_uhljeb »

vjeshalica wrote: 18/09/2022 18:15
mk ultra wrote: 18/09/2022 12:38 Zato ove drzave gdje se manje gine na putu ulazu u dodatne zastitne ograde, fizicke barijere, znakove itd
Kad si vec pomenuo znakove, ja na primjer ne znam koji dodatni znak moras staviti na raskrsnicu kod Careve da stavi do znanja amebi da nema pravo prvenstva prolaza iako ide pravo, vec oni koji idu ulijevo na most. Jedino da ga uvecas 10x i stavis na sred raskrsnice na neki temelj.
+ znakovi ograničenja maltene svugdje: šta osim znaka ograničenja još staviti da bi naš idiot shvatio da se tim dijelom smije voziti maksimalno 80 a ne "može 150, ja sam siguran u sebe i svoj auto, ovo 80 je turio neki idiot, ma šta on zna".
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10013 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ateista »

vjeshalica wrote: 18/09/2022 11:52
Ateista wrote: 18/09/2022 11:10

Nije vlada kriva sto idioti ne znaju voziti, ti idioti su glavni krivci i tu nema dileme. Vlada je djelimicno kriva jer je boljom infrastrukturom mogla smanjiti sanse da idiot napravi glupost. Tacno je da ce idiot napraviti sranje i na autoputu, ali opet su za to manje sanse nego na nasoj magistrali. Cak i kad infrastruktura nije uzrok nesrece, bolja infrastruktura smanjuje sansu da do iste dodje.
Debili su nasli nacina i na nasem AP da naprave vecu crnu hroniku nego igdje drugo. A opet nije infrastruktura kriva. Dzaba ba pricat, debili haos hoce da prave i gotovo.
Ako svaku nesrecu analiziras(sa smrtnim ishodom) vrlo lako ce se uociti da je tu uzrok ili pjana glavusa ili bezobrazna glavusa. Uostalom i sam znas i vidis more snimaka po internetu razularenih bahatih idiota kakve vratolomije izvode po cesti. I ne, nije kriva cesta.
Naravno, zato i ja kazem da su idioti koji ne znaju voziti glavni krivci. Stvar je u tome sto iako imamo previse mrtvih i na autoputevima, opet je sigurno manje nego na magistralama, i vlast je ako nista mogla smanjiti te sanse da imamo bolju infrastrukturu, naravno da ne moze doprijeti do glava tih idiota. U stvari, ima vlast svoj dio krivice i za to sto ima toliko idiota na cesti i sto nam je takav mentalitet, ali to je posebna tema.
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#10014 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

Sta se dogadja, na autoputu specijalci na Josanici, patrola u Podlugovima, smjer prema Sarajevu?
Konto sam neka utakmica, nije valjda zbog Sloge iz Doboja, da nije kakav predizborni skup?
Last edited by NediM17 on 18/09/2022 19:19, edited 1 time in total.
mali_balon
Posts: 11275
Joined: 12/09/2012 09:57

#10015 Re: Crna hronika BH cesta

Post by mali_balon »

citroen xm wrote: 18/09/2022 16:31
mk ultra wrote: 17/09/2022 21:46
Pa zasto onda imamo najveci broj nesreca u Europi, mozda poslije rusije
Zato što imamo previše debila za volanom.
Zato što nam je u krvi da kršimo zakone.
Zato što zbog težih prekršaja bude adekvatno sankcionisano 2% vozača.
Zato što ako voze auto sa turbinom i mlađe od 10 godina misle da su u supersoničnoj raketi.
Zato što ako voze nešto staro misle da imaju najbezbjednije auto jer je čitavo od gvožđa i da ga usput ne treba održavati jer nema šta da "ode".


Inače je fizički nemoguće da imamo svakih 100 metara policijsku patrolu kako se zbog straha niko ne bi slupao. A da je moguće i da imamo bili bi komentari: Gledaj ih jebli majku što ne daju ljudima živjeti, poredali se da pune budžet.

Na kraju, ceste ne ubijaju. Ceste imaju svoja pravila po kojima se moraš ponašati i neko je ta pravila naznačio znakovima pored puta. Ako bi svi igrali bar približno po pravilima, svi bi kućama stizali živi i zdravi. Problem je što se usljed gore pobrojanih razloga mnogi ne vrate i sa sobom povedu i druge.

JEBAJI GA! :roll:
Dodaj "hiperprodukciju" vozaca, boli me kurac instruktore bitno je da moji kandidati ne padaju, polaze na golfu 8 sjeda u skodu fabiju itd itd...
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37278
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10016 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

NediM17 wrote: 18/09/2022 19:11 Sta se dogadja, na autoputu specijalci na Josanici, patrola u Podlugovima, smjer prema Sarajevu?
Konto sam neka utakmica, nije valjda zbog Sloge iz Doboja, da nije kakav predizborni skup?
mozda neko igra kolo...
NediM17
Posts: 21508
Joined: 05/11/2009 11:49

#10017 Re: Crna hronika BH cesta

Post by NediM17 »

bitanga_sa_otesa wrote: 18/09/2022 19:32
NediM17 wrote: 18/09/2022 19:11 Sta se dogadja, na autoputu specijalci na Josanici, patrola u Podlugovima, smjer prema Sarajevu?
Konto sam neka utakmica, nije valjda zbog Sloge iz Doboja, da nije kakav predizborni skup?
mozda neko igra kolo...
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#10018 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Spit_fire »

Drzava jeste kriva za manjak sankcija, al nije drzava kriva za bahatu voznju i samovoljno tumacenje saobracajnih propisa
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#10019 Re: Crna hronika BH cesta

Post by komsinica_s_drugog »

Ljudi su idioti i nikakve tu ceste ne pomazu.
Jutros koza u mojoj traci, prica na telefon, smije se, ni opazila nije, uopste me nije registrovala, a ja zajahala ivicnjak da me ne udari :-) Da covjek ima vremena i luksuz da bude bez auta pa ih pustiti da te cvaknu na ovako malim brzinama.

Dvije minute prije toga djed se ukljucuje na put s prvenstvom prolaza, koce ljudi i odozgo i odozdo, on se okrece da se vrati u ulicu iz koje je dosao. Ne, nije polukruzno, a ako ne zna polukruzno mogao je ovamo na parking trznog centra odakle sam ja izlazila.
Dar mar je napravio i svi stoje i cekaju budalu da odradi sta je naumio i makne se s ceste :lol:
Spit_fire
Posts: 3325
Joined: 27/07/2022 00:06

#10020 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Spit_fire »

komsinica_s_drugog wrote: 19/09/2022 10:34 Ljudi su idioti i nikakve tu ceste ne pomazu.
Jutros koza u mojoj traci, prica na telefon, smije se, ni opazila nije, uopste me nije registrovala, a ja zajahala ivicnjak da me ne udari :-) Da covjek ima vremena i luksuz da bude bez auta pa ih pustiti da te cvaknu na ovako malim brzinama.

Dvije minute prije toga djed se ukljucuje na put s prvenstvom prolaza, koce ljudi i odozgo i odozdo, on se okrece da se vrati u ulicu iz koje je dosao. Ne, nije polukruzno, a ako ne zna polukruzno mogao je ovamo na parking trznog centra odakle sam ja izlazila.
Dar mar je napravio i svi stoje i cekaju budalu da odradi sta je naumio i makne se s ceste :lol:
Ja sto puta ponovim ovdje da se po temama moralise, a svi imaju percepciju "snadji se"..znaci nista propis nista zakon..

Sto bi on vozio po ogranicenju po gradu kad moze brze, sto bi ceko ukljucenje/ prestrojavanje kad se moze uvalit pa nek onaj iza koci i snalazi se, sto bi ceko da bus stane na prosirenje i uspori malo dok ceka kad moze bez gledanja prestorjir se u susjednu traku jer dje ce izgubit 1.5 sekundi svog vremena...itd
komsinica_s_drugog
Posts: 690
Joined: 23/12/2018 19:16

#10021 Re: Crna hronika BH cesta

Post by komsinica_s_drugog »

Spit_fire wrote: 19/09/2022 10:37
komsinica_s_drugog wrote: 19/09/2022 10:34 Ljudi su idioti i nikakve tu ceste ne pomazu.
Jutros koza u mojoj traci, prica na telefon, smije se, ni opazila nije, uopste me nije registrovala, a ja zajahala ivicnjak da me ne udari :-) Da covjek ima vremena i luksuz da bude bez auta pa ih pustiti da te cvaknu na ovako malim brzinama.

Dvije minute prije toga djed se ukljucuje na put s prvenstvom prolaza, koce ljudi i odozgo i odozdo, on se okrece da se vrati u ulicu iz koje je dosao. Ne, nije polukruzno, a ako ne zna polukruzno mogao je ovamo na parking trznog centra odakle sam ja izlazila.
Dar mar je napravio i svi stoje i cekaju budalu da odradi sta je naumio i makne se s ceste :lol:
Ja sto puta ponovim ovdje da se po temama moralise, a svi imaju percepciju "snadji se"..znaci nista propis nista zakon..

Sto bi on vozio po ogranicenju po gradu kad moze brze, sto bi ceko ukljucenje/ prestrojavanje kad se moze uvalit pa nek onaj iza koci i snalazi se, sto bi ceko da bus stane na prosirenje i uspori malo dok ceka kad moze bez gledanja prestorjir se u susjednu traku jer dje ce izgubit 1.5 sekundi svog vremena...itd
Kad smo kod autobusa, prosle sedmice sam na dvije stanice morala cekati iza njega da ostavi i primi putnike jer profesinalni vozac stane u traci paralelno sa praznim autobuskim stajalistem. Mrsko se coJku peglat, tamo vamo.

I onda kazu kriva vlast sto ne pravi autoput, a na to malo autoputa se svega covjek nagleda. Ljetos nas jedan u kombiju proganjao od Kaknja do Sarajeva jer se sestra usudila da ga pretekne. Dje ce to zensko malocunasu uraditi :-)
User avatar
Ateista
Posts: 46341
Joined: 18/01/2009 00:29
Location: rajvosa-x.com

#10022 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Ateista »

mali_balon wrote: 18/09/2022 19:19
citroen xm wrote: 18/09/2022 16:31

Zato što imamo previše debila za volanom.
Zato što nam je u krvi da kršimo zakone.
Zato što zbog težih prekršaja bude adekvatno sankcionisano 2% vozača.
Zato što ako voze auto sa turbinom i mlađe od 10 godina misle da su u supersoničnoj raketi.
Zato što ako voze nešto staro misle da imaju najbezbjednije auto jer je čitavo od gvožđa i da ga usput ne treba održavati jer nema šta da "ode".


Inače je fizički nemoguće da imamo svakih 100 metara policijsku patrolu kako se zbog straha niko ne bi slupao. A da je moguće i da imamo bili bi komentari: Gledaj ih jebli majku što ne daju ljudima živjeti, poredali se da pune budžet.

Na kraju, ceste ne ubijaju. Ceste imaju svoja pravila po kojima se moraš ponašati i neko je ta pravila naznačio znakovima pored puta. Ako bi svi igrali bar približno po pravilima, svi bi kućama stizali živi i zdravi. Problem je što se usljed gore pobrojanih razloga mnogi ne vrate i sa sobom povedu i druge.

JEBAJI GA! :roll:
Dodaj "hiperprodukciju" vozaca, boli me kurac instruktore bitno je da moji kandidati ne padaju, polaze na golfu 8 sjeda u skodu fabiju itd itd...
Instruktori manje vise, nije da ih branim ali ne mogu oni nekog nauciti kulturi u saobracaju, to je nesto sto se nosi od kuce kao i kultura generalno, samo se reflektuje na sve sfere zivota pa tako i u saobracaju. Ko je naucio da ga boli za druge, bolice ga i u autu, ko je naucio da ima postovanje prema drugima opet ce ga imati i u saobracaju, za to nije potreban instruktor da te nauci.
User avatar
EFD22
Posts: 9890
Joined: 10/03/2022 22:16

#10023 Re: Crna hronika BH cesta

Post by EFD22 »

Mentalitet.

Samoživost, bezobrazluk, manjak inteligencije, i totalno odstusvo odgoja.

Bonton izumro davnih dana u svim sferama života.
artur morgan
Posts: 2797
Joined: 30/04/2020 19:47

#10024 Re: Crna hronika BH cesta

Post by artur morgan »

Mentalni sklop jednog društva se najteže mijenja. Nije nemoguće, ali teško je, treba vremena i pravog pozitivnog kursa, zamaha, kojim će država ići. Primjer su Njemci i Japanci, pa i Kinezi. Kod nas ( balkan ex-yu ) slabo se mijenja, to nam naša istorija potvrđuje. Ne bih ulazio u osobine tog našeg mentalnog sklopa jer ste ih naveli, niti u razloge takvog mentalnog sklopa jer ih je puno, osim jednog najtežeg nacionalizma. Nacionalizam je najveći problem za sve ovdje, za promjene na bolje jer mentalni sklop da bi se promijenio treba promjene političke klime, što vodi promjeni ideoloških uvjerenja i vrijednosti, i sl. u široj društvenoj zajednici, a to na kraju bi uništilo nacionalizam, pa nacionalisti to ne žele. Kad vidim izbornu kampanju i degutantne poruke koje se svjesno i ciljano šalju tim mentalnim sklopovima jer ih prihvataju, i to u današnje vrijeme, izgubim i ono malo nade za bolje dane i mislim da mi nećemo doživiti drastične promjene na bolje tog mentalnog sklopa. Ja sam izgubio svaku nadu...eto da olakšam dušu :D
User avatar
EFD22
Posts: 9890
Joined: 10/03/2022 22:16

#10025 Re: Crna hronika BH cesta

Post by EFD22 »

artur morgan wrote: 19/09/2022 14:52 Mentalni sklop jednog društva se najteže mijenja. Nije nemoguće, ali teško je, treba vremena i pravog pozitivnog kursa, zamaha, kojim će država ići. Primjer su Njemci i Japanci, pa i Kinezi. Kod nas ( balkan ex-yu ) slabo se mijenja, to nam naša istorija potvrđuje. Ne bih ulazio u osobine tog našeg mentalnog sklopa jer ste ih naveli, niti u razloge takvog mentalnog sklopa jer ih je puno, osim jednog najtežeg nacionalizma. Nacionalizam je najveći problem za sve ovdje, za promjene na bolje jer mentalni sklop da bi se promijenio treba promjene političke klime, što vodi promjeni ideoloških uvjerenja i vrijednosti, i sl. u široj društvenoj zajednici, a to na kraju bi uništilo nacionalizam, pa nacionalisti to ne žele. Kad vidim izbornu kampanju i degutantne poruke koje se svjesno i ciljano šalju tim mentalnim sklopovima jer ih prihvataju, i to u današnje vrijeme, izgubim i ono malo nade za bolje dane i mislim da mi nećemo doživiti drastične promjene na bolje tog mentalnog sklopa. Ja sam izgubio svaku nadu...eto da olakšam dušu :D
Ukratko razlog za odlazak većine.
Post Reply