Crna hronika BH cesta

Automobili, pitanja, pomoć, savjeti...

Moderators: anex, _BataZiv_0809

Post Reply
akcija007
Posts: 2847
Joined: 17/05/2008 23:50

#10301 Re: Crna hronika BH cesta

Post by akcija007 »

Aaaa jbt pa zar kod nas ljudski zivot vrijedi 20 000 KM iz police autoodgovornosti X3 osobe je 60 000 KM.
Nije mi jasna ova psiha ljudi tip ima 45 godina i trka se s drugim od 31 godine.
Jako jako mucan slucaj od kojeg sam vec drugi dan potresen.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#10302 Re: Crna hronika BH cesta

Post by emko1234 »

kabal1337 wrote: 26/09/2022 14:00 Tacno proizvodjaci vozila trebaju tuziti u ovakvim slucajevima. Pa modul airbaga sve zapise, poziciju volana, pedale gasa kocnice itd.
tacno vrijedjaju ljudsku inteligenciju.
Ni ti podaci ti ne bi nista dokazali. Frajer je bio pijan. Zamisli refleks lika koji ima 2.5 promila u krvi, koordinaciju pokreta ili poteze u voznji. S tom kolicinom u krvi si ti maltene neuracunjiv. Na njegovom autu od svih ukljucenih je minimalna steta. Dobar advokat ce to izderat na sudu.
Nema ovdje nikakvog slucaja za tuzilastvo. Ici ce linijom manjeg otpora. Svjedoka nema, snimaka nema. Ako bi ko i zelio da svjedoci, Donkin stari ih moze platiti. Lik politicki nedodirljiv. O cemu pricamo?
Ni jedan vjestak nece sebi problem tovariti na kosti. Kod nas je zakon takav da je suprotnoj strani ako dodje do postupka omogucen uvid u sudsku dokumentaciju i spise. Njegov stari ce znati ko je vjestak na predmetu prije mego mediji objave te informacije. Onda vrlo vazan aspekt cijele price je sto je dole policija i tuzilastvo podjeljeno. Rade i muslimani i hrvati. Nasi se nece mijesat vele u ovo jer je i okrivljena i ostecena strana katolicke vjeroispovijesti.
A da bi dali nepristrasnost cijelom postupku, sud ce imenovati vjestaka muslimana koji zbog svog mira i buduceg rada dole MORA uraditi kako mu se kaze. A jasno ce mu se reci sta da uradi. Kazem vam, nema nista od ove price vec sad u smislu pravicnosti postupka.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#10303 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitangeIprinceze »

emko1234 wrote: 26/09/2022 13:56 Donkin stari je jedan od najjacih ljudi dole. Dugogodisnji finansijer HDZ-a.
Pa svi su HDZ, ne znam kako ce se izmedju sebe poraspodjeliti. Mozda je i bedasto ovde spominjati stranku obzirom na samu tragediju al evo preispituje se odgovornost i prebacivanje s jednih na druge. Da se ne prervori u pamflet "ko je veci Hrvat"?! :(
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10403
Joined: 10/03/2022 22:16

#10304 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

Jadno dijete :(

Nadam se da ima nekog ludog amidžu ili dajdžu samotnjaka koji nema šta da izgubi u životu, pa da on doda koji teg na vagu.


Ova država je kurčev kurac, očigledno ćemo u dogledno vrijeme svi morati lagano uzimati pravdu u svoje ruke, svako na svoj način.

Ovo je katastrofa, a tek sve što će proizaći iz ovog u budućnosti, a to je da će bahati nastaviti da se bahate i ohole, jer će i ovo biti jedan u moru dokaza da mogu.


Ne d'o bog nikome.
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#10305 Re: Crna hronika BH cesta

Post by jajara »

policajci vec izmedju sebe pricaju da mu stari zataskava slucaj
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#10306 Re: Crna hronika BH cesta

Post by jajara »

Operirana joj oštećena jetra, odstranjena prsnuta slezena, spojeni lomovi na malenoj nozi... Ali, ništa ju ne boli koliko to što mama ne dolazi... Shrvane joj bake ne mogu obećati da će doći niti joj mogu kazati kako više ne će doći nikada... A ona i dalje pita i ne shvaća zašto je u svojoj boli ostavljena, bez mamina zagrljaja... Zašto ju tata i braco ne drže za ruke...
Tri su joj godine! Ona nije smjela upoznati takovu bol! Nije smjela!
Većina nas je nekada stisnula papučicu gasa... Ja sam i preveć puta... Boli me duša misleći na ovo dijete i na njezina iz krila života oteta devetogodišnjeg brata...
Svi bismo na onoj zaštiti od Sunca koju spuštamo ponad vjetrobranskoga stakla od danas trebali držati obiteljsku fotografiju Krstića, i oca i majke i sina i preživjele im kćerkice koja pita gdje joj je mama... Trebali bismo ih dobro pogledati svaki put prije nego okrenemo ključ... Da nas njihova topla lica na kraju vožnje vrate doma, i nas i sve koje ćemo susresti na cesti, na cesti koja vreba i čeka na sljedećega koji će, unatoč i usprkos svemu, pijan stisnuti gas...
ja sam cuo da je doko dirnuo x5 u zadnji kraj dok ga je ovaj preticao i tako ga bacio na ovu jadnu obitelj.
kako bilo zelim mu da se pati do duge starosti posto znam da ce ga stari sigurno izvadit
User avatar
drag_gost
Posts: 5530
Joined: 17/04/2010 19:09
Location: Tu, odmah :)

#10307 Re: Crna hronika BH cesta

Post by drag_gost »

Tuga...
acer5101
Posts: 431
Joined: 06/08/2012 09:42

#10308 Re: Crna hronika BH cesta

Post by acer5101 »

EFD22 wrote: 26/09/2022 14:18 Jadno dijete :(

Nadam se da ima nekog ludog amidžu ili dajdžu samotnjaka koji nema šta da izgubi u životu, pa da on doda koji teg na vagu.


Ova država je kurčev kurac, očigledno ćemo u dogledno vrijeme svi morati lagano uzimati pravdu u svoje ruke, svako na svoj način.

Ovo je katastrofa, a tek sve što će proizaći iz ovog u budućnosti, a to je da će bahati nastaviti da se bahate i ohole, jer će i ovo biti jedan u moru dokaza da mogu.


Ne d'o bog nikome.
Slažem se 100%
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#10309 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitangeIprinceze »

jajara wrote: 26/09/2022 14:25 ja sam cuo da je doko dirnuo x5 u zadnji kraj dok ga je ovaj preticao i tako ga bacio na ovu jadnu obitelj.
kako bilo zelim mu da se pati do duge starosti posto znam da ce ga stari sigurno izvadit
ili se X5 trpao i bjezao prema Mercu da se ubaci? Jer je bilo gusto?
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#10310 Re: Crna hronika BH cesta

Post by jajara »

bitangeIprinceze wrote: 26/09/2022 14:35
jajara wrote: 26/09/2022 14:25 ja sam cuo da je doko dirnuo x5 u zadnji kraj dok ga je ovaj preticao i tako ga bacio na ovu jadnu obitelj.
kako bilo zelim mu da se pati do duge starosti posto znam da ce ga stari sigurno izvadit
ili se X5 trpao i bjezao prema Mercu da se ubaci? Jer je bilo gusto?
tako i ja mislim..al nazalost nitko nam nikad nista nece moc potvrdit
tindbe
Posts: 1358
Joined: 04/02/2020 20:46

#10311 Re: Crna hronika BH cesta

Post by tindbe »

Jučer vozim Zenica - Žepče i iz glave mi ne izlazi ovaj slučaj. Crne misli, nikakve, dok se vozim kolonom nekih 80km/h stabilno.
U toj koloni barem 7-8 nervoznih vozača kojima je to malo. Od Vranduka do Žepča se uvaljuju i pretiču konstantno, kao da sam na trkama, ostavljam ispred sebe prostor ali ja ih moram opet pazit jer su RETARDIRANI. Koliko puta sam nagazio na kočnicu naglo ne bil spasio život sebi, njemu i ko zna koliko porodica ne zavio u crno.

Još kad se ispred mene neki karavan ubaci, vidim dvoje djece nazad, dok me preticao sekunda falila da poljubi šleper.
Svi ti nervozni retardi su do Žepča uspjeli da napreduju najviše 50-70 metara, još su bili vidljivi dok sam se isključivao. A sebe su, i posebno druge vozače, gotovo svaki put dovodili u životno opasne situacije.

Nije potreban ni alkohol, ni tajkunske pare i zaštita, sve je ovo RETARDIRANO od korijena.
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10403
Joined: 10/03/2022 22:16

#10312 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

@crveni_makovi Je l' hoćeš da otvoriš neku glupu raspravu o vjeri na temi gdje joj nije mjesto ili?

Psujem kretenu koji je u smrt poslao tri nedužne duše i uništio život jednoj maloj curici koja ama baš ništa nije kriva.

Ja mu želim sve najgore u životu, makar gorio u paklu zajedno sa njim.

Da ima boga, naletio bi im kakav pretovaren šticar tu noć, a ne Scenic sa mladom obitelji unutra. Da ima boga...
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#10313 Re: Crna hronika BH cesta

Post by crveni_makovi »

Ne. Nego da ti ukažem koliko su tvoje psovke nenormalne bez obzira šta pokušavaš iskazati. Objašnjenje mi je izbrisano. Moj komentar tebi je suvišan i ne treba da se zamajavam ukazivanjem koliko je nenormalno psovati mrtve, bogove ili bilo kome želiti bolest u ovoj zemlji u kojoj je sve nenormalno. Jednostavno meni su tvoje psovke nenormalne.
User avatar
anex
Nindža revizor
Posts: 3574
Joined: 20/02/2007 13:25
Location: Grad sa željezarom bez dima
Grijem se na: čumur
Vozim: točak skot
Horoskop: imam
Contact:

#10314 Re: Crna hronika BH cesta

Post by anex »

Nemoj te o vjeri ovdje.

Prestanite se prepirati dalje, slijede sankcije ako nastavite mimo teme.

Držite se teme, mada je od jučer i ona "ned'o Bog nikom"...
crveni_makovi
Posts: 972
Joined: 09/05/2021 14:34

#10315 Re: Crna hronika BH cesta

Post by crveni_makovi »

anex wrote: 26/09/2022 14:52 Nemoj te o vjeri ovdje.

Prestanite se prepirati dalje, slijede sankcije ako nastavite mimo teme.

Držite se teme, masa je od jučer i ona "ned'o Bog nikom"...
Hvala za brisanje komentara. Jasno mi je da su moji komentari suvišni na forumu gdje je psovanje mrtvih svakodnevnica. Ali eto ponekad ću da se drznem da napišem da to svejedno nije nikako normalno. Ništa normalnije od luđačke vožnje po cesti.
bitangeIprinceze
Posts: 4439
Joined: 29/01/2018 22:14

#10316 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitangeIprinceze »

jajara wrote: 26/09/2022 14:38
bitangeIprinceze wrote: 26/09/2022 14:35
ili se X5 trpao i bjezao prema Mercu da se ubaci? Jer je bilo gusto?
tako i ja mislim..al nazalost nitko nam nikad nista nece moc potvrdit
A sincic od velikog tate?
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10403
Joined: 10/03/2022 22:16

#10317 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

Ja na ovakve vijesti ne mogu ostati "normalan", a koliko sam ih do sad pročitao, moguće je i da stvarno nisam normalan, vjerovatno neki blagi PTSP kojeg svi garant imamo.

U svakom slučaju ja se izvinjavam ako sam nekog uvrijedio svojim psovkama upućenim samo jednom licu, nikako nijednoj grupi, ni vjernika, ni biznismena, ni vlasnika određenih vrsta automobila.

Politička korektnost je najveći problem ovdje, nisu problem Doke i slični. :thumbup:

Ja psujem k'o kočijaš, nikad bez razloga, ali isto tako nikad nikom nisam naudio, kukavica jebiga, i u saobraćaju sam maksimalno korektan i nisam agresivan, iako jesam možda malo brži od prosjeka.

Doko možda nikad nije opsovao... On je uzoran građanin.

Kome smeta moj vokabular ponekad, slobodno block/foe, i hajmo dalje. Šteta što M17 nema tu opciju, pa da isključimo Doke i slične.

Hvala i doviđenja.
jajara
Posts: 508
Joined: 12/02/2018 20:48

#10318 Re: Crna hronika BH cesta

Post by jajara »

bitangeIprinceze wrote: 26/09/2022 14:58
jajara wrote: 26/09/2022 14:38

tako i ja mislim..al nazalost nitko nam nikad nista nece moc potvrdit
A sincic od velikog tate?
pa sta ce ti on potvrdit? istinu sigurno nece
User avatar
canvra888
Posts: 4273
Joined: 09/07/2021 15:03

#10319 Re: Crna hronika BH cesta

Post by canvra888 »

EFD22 wrote: 26/09/2022 14:47 @crveni_makovi Je l' hoćeš da otvoriš neku glupu raspravu o vjeri na temi gdje joj nije mjesto ili?

Psujem kretenu koji je u smrt poslao tri nedužne duše i uništio život jednoj maloj curici koja ama baš ništa nije kriva.

Ja mu želim sve najgore u životu, makar gorio u paklu zajedno sa njim.

Da ima boga, naletio bi im kakav pretovaren šticar tu noć, a ne Scenic sa mladom obitelji unutra. Da ima boga...
Isfrustriran sam i ja zbog ovakve situacije, gnjevan na neobzirne ljude, ali to nije izgovor se psuje na takav način na koji se vrijeđaju osjećaji vjernika kojih očito ima ovdje. S razlogom ti je i izbrisan post.
artur morgan
Posts: 2825
Joined: 30/04/2020 19:47

#10320 Re: Crna hronika BH cesta

Post by artur morgan »

emko1234 wrote: 26/09/2022 14:12
kabal1337 wrote: 26/09/2022 14:00 Tacno proizvodjaci vozila trebaju tuziti u ovakvim slucajevima. Pa modul airbaga sve zapise, poziciju volana, pedale gasa kocnice itd.
tacno vrijedjaju ljudsku inteligenciju.
Ni ti podaci ti ne bi nista dokazali. Frajer je bio pijan. Zamisli refleks lika koji ima 2.5 promila u krvi, koordinaciju pokreta ili poteze u voznji. S tom kolicinom u krvi si ti maltene neuracunjiv. Na njegovom autu od svih ukljucenih je minimalna steta. Dobar advokat ce to izderat na sudu.
Nema ovdje nikakvog slucaja za tuzilastvo. Ici ce linijom manjeg otpora. Svjedoka nema, snimaka nema. Ako bi ko i zelio da svjedoci, Donkin stari ih moze platiti. Lik politicki nedodirljiv. O cemu pricamo?
Ni jedan vjestak nece sebi problem tovariti na kosti. Kod nas je zakon takav da je suprotnoj strani ako dodje do postupka omogucen uvid u sudsku dokumentaciju i spise. Njegov stari ce znati ko je vjestak na predmetu prije mego mediji objave te informacije. Onda vrlo vazan aspekt cijele price je sto je dole policija i tuzilastvo podjeljeno. Rade i muslimani i hrvati. Nasi se nece mijesat vele u ovo jer je i okrivljena i ostecena strana katolicke vjeroispovijesti.
A da bi dali nepristrasnost cijelom postupku, sud ce imenovati vjestaka muslimana koji zbog svog mira i buduceg rada dole MORA uraditi kako mu se kaze. A jasno ce mu se reci sta da uradi. Kazem vam, nema nista od ove price vec sad u smislu pravicnosti postupka.
Vezano za alkohol i neuracunljivost, ona se zove samoskrivljena neuracunljivost i nije osnov za iskljucenje odgovornosti.

Vezano za ovo drugo boldano, tek nakon podizanja optuznice odnosno nakon sto se provedu potrebna vjestacenja. Takav zakon je i vani.

Ne bih dalje nista spekulisao, samo se nadam da ce pravda biti zadovoljena.
emko1234
Posts: 4581
Joined: 23/06/2009 21:57
Location: sarajevo

#10321 Re: Crna hronika BH cesta

Post by emko1234 »

artur morgan wrote: 26/09/2022 15:52
emko1234 wrote: 26/09/2022 14:12

Ni ti podaci ti ne bi nista dokazali. Frajer je bio pijan. Zamisli refleks lika koji ima 2.5 promila u krvi, koordinaciju pokreta ili poteze u voznji. S tom kolicinom u krvi si ti maltene neuracunjiv. Na njegovom autu od svih ukljucenih je minimalna steta. Dobar advokat ce to izderat na sudu.
Nema ovdje nikakvog slucaja za tuzilastvo. Ici ce linijom manjeg otpora. Svjedoka nema, snimaka nema. Ako bi ko i zelio da svjedoci, Donkin stari ih moze platiti. Lik politicki nedodirljiv. O cemu pricamo?
Ni jedan vjestak nece sebi problem tovariti na kosti. Kod nas je zakon takav da je suprotnoj strani ako dodje do postupka omogucen uvid u sudsku dokumentaciju i spise. Njegov stari ce znati ko je vjestak na predmetu prije mego mediji objave te informacije. Onda vrlo vazan aspekt cijele price je sto je dole policija i tuzilastvo podjeljeno. Rade i muslimani i hrvati. Nasi se nece mijesat vele u ovo jer je i okrivljena i ostecena strana katolicke vjeroispovijesti.
A da bi dali nepristrasnost cijelom postupku, sud ce imenovati vjestaka muslimana koji zbog svog mira i buduceg rada dole MORA uraditi kako mu se kaze. A jasno ce mu se reci sta da uradi. Kazem vam, nema nista od ove price vec sad u smislu pravicnosti postupka.
Vezano za alkohol i neuracunljivost, ona se zove samoskrivljena neuracunljivost i nije osnov za iskljucenje odgovornosti.

Vezano za ovo drugo boldano, tek nakon podizanja optuznice odnosno nakon sto se provedu potrebna vjestacenja. Takav zakon je i vani.

Ne bih dalje nista spekulisao, samo se nadam da ce pravda biti zadovoljena.
Ne mora se podizat optuznica. On ce biti stranka u postupku svakako jer ce ganjati da naplati kasko ( iako je alkohol iskljucenje po uslovima ). Al ne znaci da ce njemu biti iskljucenje. A obzirom da se radi o saobracajnoj nesreci sa smrtnih ishodom, predmet svakako ide na kantonalno tuzilastvo. Nadlezna PU ne moze izdat zapisnik dok tuzislastvo ne sprovede sve radnje, u te radnje ce biti ukljucen vjestak saobracajne struke. Stranke u postupku ce ovdje biti Primorac, Doko i porodica koja je stradala.
Elem kao ukljuceni ce imati sve informacije bez obzira na to da li ce tuzilastvo podici optuznicu ili nece.
User avatar
bitanga_sa_otesa
Posts: 37289
Joined: 27/03/2014 09:56
Location: štavanj
Grijem se na: drva
Vozim: pezejca
Horoskop: ne vjerujem
Contact:

#10322 Re: Crna hronika BH cesta

Post by bitanga_sa_otesa »

ovi vIjernici vazda uvrjeĐŽeni...
User avatar
ZoomZoomKiwi
Posts: 10403
Joined: 10/03/2022 22:16

#10323 Re: Crna hronika BH cesta

Post by ZoomZoomKiwi »

bitanga_sa_otesa wrote: 26/09/2022 16:23 ovi vIjernici vazda uvrjeĐŽeni...
Ih, nisi ti vidio sve.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17166
Joined: 31/03/2019 14:56

#10324 Re: Crna hronika BH cesta

Post by vjeshalica »

HelaS wrote: 26/09/2022 12:57
vjeshalica wrote: 26/09/2022 12:44
Tacno treba formirati odred ubica i placati da kokaju samodopadne bizMIŠmene i njihove orgijaše po cestama.
Očekujemo da svoju ideju prva sprovedeš :oops:
Tebe bi valjalo posuti sa kilom tuzlanske soli za pocetak ;)
Leon16v
Posts: 5778
Joined: 02/04/2015 13:27
Location: Ilidza إليدزا
Vozim: Staro željezo

#10325 Re: Crna hronika BH cesta

Post by Leon16v »

Vole forumaši da budu posoljeni inače :mrgreen:
Post Reply